Autor Wątek: Ankieta: Imperatyw Thanosa  (Przeczytany 4609 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pawlis

Odp: Ankieta: Imperatyw Thanosa
« Odpowiedź #30 dnia: Nd, 22 Maj 2022, 20:58:39 »
więc nie wiem po co ta ankieta?
By zrobić bazylowi na złość :).

Offline xanar

Odp: Ankieta: Imperatyw Thanosa
« Odpowiedź #31 dnia: Nd, 22 Maj 2022, 21:27:52 »
@UP
"200 zł na okładce. No cóż"

Czyli 500 stron cegły za 200 zł okładkowe wg was "Każdy kto będzie chciał" kupić i będzie "dobra sprzedaż", a komiks za okładkowe 70 zł/150 stron to już by się nie sprzedał? No dla mnie to są bzdury.

Ankieta mi pokazuje, że około 1/3 biorących udział kupi, 1/3 nie kupi, 1/3 to nie obchodzi. Ciekawe czy można generalizować to na całe forum, ale w każdym razie dziękuję za udział. Zrobiłem ją po to, by dowiedzieć się czy tylko mi się nie podoba taka polityka Egmontu. Może nie jestem w większości, ale nie jestem też sam. Zawsze to jakaś wiedza na przyszłość. Ja się nie godziłem i nie będę godził na klejenie dubli z premierami i robienie na złość czytelnikom innych wydawnictw. Jak Egmont chce iść tą drogą i nie chce by ludzie tacy jak ja kupowali ich komiksy, to droga wolna. Ale moim zdaniem to jest złe postepowanie, które psuje rynek komiksowy.

Ależ oczywiście, że zrobiłeś tą ankietę, żeby sobie pohejtować Egmont, zresztą tak wygląda większość twoich postów. Aż dziw bierze, że nie robiłeś ankiet jak kolekcja dublowała Egmont. :)
Nie trzeba robić ankiety aby stwierdzić, że taki dubel kolekcyjny po Egmoncie jak "Strażnicy Galaktyki. Kosmiczni Avengers. Tom 1. nie był rozchwytywany, skoro można go na Gildii teraz kupić.

Ciekawe czy można generalizować to na całe forum. Nie robiłem ankiety, gdyż nie ma to sensu bo widać, że nie tylko mi się nie podoba taka polityka Hachette. Może nie jestem w większości, ale nie jestem też sam. Zawsze to jakaś wiedza na przyszłość. Ja się nie godziłem i nie będę godził na wydawanie dubli po premierach i robienie na złość czytelnikom innych wydawnictw. Jak Hachette chce iść tą drogą i nie chce by ludzie tacy jak ja kupowali ich komiksy, to droga wolna. Ale moim zdaniem to jest złe postepowanie, które psuje rynek komiksowy.
 ;D
« Ostatnia zmiana: Nd, 22 Maj 2022, 21:29:30 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Ankieta: Imperatyw Thanosa
« Odpowiedź #32 dnia: Nd, 22 Maj 2022, 22:02:21 »
Ogólnie odpowiedź "Nie" nie daje odpowiedzi dlaczego ludzie nie kupią tego komiksu. Finalnie do tej odpowiedzi można podciągnąć takie opcje jak to, że nie kupują komiksów zagranicznych tylko same polskie, albo czytam tylko wydania cyfrowe na Marvel Unlimited. Albo po prostu "Nie" dla zasady jak u Hobogoblina, który czyta tylko komiksy z lat 80-90.

Odpowiedzi:
- Kupiłbym ale mam już WKKM 91 i 153 i nie będę płacił za duble
- Kupiłbym ale samych Annihilatorów: Earthfall
- Mam dość sklejania premier z dublami i kazania nam płacić pełnej ceny za całość
pokazują bardzo znikomą część 12,3% czytelników kolekcji, przy 37.8% na "tak".

Czekam teraz na podobne ankiety i analizy dublowanych tomów z kolekcji BiZ.

Kolejny problem to badana "próbka". Czemu ankieta pojawiła się tylko tu na forum? Czemu jej twórca nie stworzył takiej ankiety na grupach komiksowych na facebooku czy na dickordzie? Co dałoby szersze możliwości analizy, a nie tylko 70 głosów. Przecież ludzi czytających komiksy jest dużo więcej.
« Ostatnia zmiana: Nd, 22 Maj 2022, 22:07:27 wysłana przez michał81 »

Odp: Ankieta: Imperatyw Thanosa
« Odpowiedź #33 dnia: Nd, 22 Maj 2022, 22:04:27 »
 Ja cie nie pier...niczę. Ostatnio mówiłem, że po 10 latach już mnie to dawno nie śmieszy, ale jednak udało się to uczynić wiadomemu użytkownikowi po raz kolejny. Ta "ankieta" to pełna schiza, brakuje jeszcze odpowiedzi "Kupię, ale i tak nie lubię Egmontu" i byłby komplet. Kompletnie nie rozumiem dlaczego moderacja to jeszcze toleruje, przecież to w 100% spełnia definicję internetowego trollingu, który podobno został zakazany w punkcie pierwszym, paragrafu pierwszego regulaminu tego forum. Wystarczyłoby aby każdy regularnie się tu udzielający przeskoczył w ten sam tryb i ta buda by się spaliła w ciągu dwóch tygodni. Ale to widocznie specjalnych ludzi, obowiązują specjalne zasady.

Offline donT

Odp: Ankieta: Imperatyw Thanosa
« Odpowiedź #34 dnia: Nd, 22 Maj 2022, 22:11:45 »
A jezeli wybiore opcje Mam dość sklejania premier z dublami i kazania nam płacić pełnej ceny za całość to moj glos idzie na Tak czy Nie?
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Roszadok

Odp: Ankieta: Imperatyw Thanosa
« Odpowiedź #35 dnia: Nd, 22 Maj 2022, 22:12:55 »
Ogólnie odpowiedź "Nie" nie daje odpowiedzi dlaczego ludzie nie kupią tego komiksu. Finalnie do tej odpowiedzi można podciągnąć takie opcje jak to, że nie kupują komiksów zagranicznych tylko same polskie, albo czytam tylko wydania cyfrowe na Marvel Unlimited. Albo po prostu "Nie" dla zasady jak u Hobogoblina, który czyta tylko komiksy z lat 80-90.

Odpowiedzi:
- Kupiłbym ale mam już WKKM 91 i 153 i nie będę płacił za duble
- Kupiłbym ale samych Annihilatorów: Earthfall
- Mam dość sklejania premier z dublami i kazania nam płacić pełnej ceny za całość
pokazują bardzo znikomą część 12,3% czytelników kolekcji, przy 37.8% na "tak".

Czekam teraz na podobne ankiety i analizy dublowanych tomów z kolekcji BiZ.

Kolejny problem to badana "próbka". Czemu ankieta pojawiła się tylko tu na forum? Czemu jej twórca nie stworzył takiej ankiety na grupach komiksowych na facebooku czy na dickordzie? Co dałoby szersze możliwości analizy, a nie tylko 70 głosów. Przecież ludzi czytających komiksy jest dużo więcej.

Mamy jakiegoś discorda ? XD

Offline xanar

Odp: Ankieta: Imperatyw Thanosa
« Odpowiedź #36 dnia: Nd, 22 Maj 2022, 22:24:55 »
Kolejny problem to badana "próbka". Czemu ankieta pojawiła się tylko tu na forum? Czemu jej twórca nie stworzył takiej ankiety na grupach komiksowych na facebooku czy na dickordzie? Co dałoby szersze możliwości analizy, a nie tylko 70 głosów. Przecież ludzi czytających komiksy jest dużo więcej.
Ale jak on ma to gdzie indziej zrobić, jak on ma wszędzie zakaz wstępu, facebook pewnie też go zbanował :) Tylko tu jest jakiś rezerwat.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Pan M

Odp: Ankieta: Imperatyw Thanosa
« Odpowiedź #37 dnia: Nd, 22 Maj 2022, 22:29:52 »
@UP
"200 zł na okładce. No cóż"

Czyli 500 stron cegły za 200 zł okładkowe wg was "Każdy kto będzie chciał" kupić i będzie "dobra sprzedaż", a komiks za okładkowe 70 zł/150 stron to już by się nie sprzedał? No dla mnie to są bzdury.

Ankieta mi pokazuje, że około 1/3 biorących udział kupi, 1/3 nie kupi, 1/3 to nie obchodzi. Ciekawe czy można generalizować to na całe forum, ale w każdym razie dziękuję za udział. Zrobiłem ją po to, by dowiedzieć się czy tylko mi się nie podoba taka polityka Egmontu. Może nie jestem w większości, ale nie jestem też sam. Zawsze to jakaś wiedza na przyszłość. Ja się nie godziłem i nie będę godził na klejenie dubli z premierami i robienie na złość czytelnikom innych wydawnictw. Jak Egmont chce iść tą drogą i nie chce by ludzie tacy jak ja kupowali ich komiksy, to droga wolna. Ale moim zdaniem to jest złe postepowanie, które psuje rynek komiksowy.

To się nazywa konkurencja na rynku. Egmont ma pełne prawo wydawać sobie co chce w tym jak ty to nazywasz duble, bo istnieje klientela, która chce mieć właśnie te komiksy co w kolekcji, ale nie leży im ich estetyka wydań- panorama na grzbiecie, "wycinki" z dłuższych runów, które Egmont nierzadko wydaje kompletne. Więc Egmont wydaje "duble" w innym wariancie dla ludzi do których to jest adresowane i dobrze. Do tego masa tych "dubli" to topowe historie, więc nie dziwne, ze Egmont też chce to wydać.

Offline michał81

Odp: Ankieta: Imperatyw Thanosa
« Odpowiedź #38 dnia: Nd, 22 Maj 2022, 22:30:09 »
Ale jak on ma to gdzie indziej zrobić, jak on ma wszędzie zakaz wstępu, facebook pewnie też go zbanował :) Tylko tu jest jakiś rezerwat.
Nie zbanował. Może tylko jedno z jego fikcyjnych kont, z legitnego nadal może. ;)

Offline dreamer36

Odp: Ankieta: Imperatyw Thanosa
« Odpowiedź #39 dnia: Pn, 23 Maj 2022, 10:58:23 »
Ja też nie kupiłem  ;D

To jest nas już dwóch :)

Offline Maragast

Odp: Ankieta: Imperatyw Thanosa
« Odpowiedź #40 dnia: Pn, 23 Maj 2022, 14:55:23 »
@Maragast - Kup sam Imperatyw za 35 zł na olx/Allegro i po problemie. Ignition, to ci @michał81 da poczytać ze swojego egzemplarza. :)

Mam wydanie WKKM Imperatywu i Anihilatorów.

Imperatyw Thanosa bardzo fajny ale WKKM totalnie spieprzyło to wydanie - pominęli jeden zeszyt Imperatywu, a dali 12 zeszyt Strażników Galaktyki, który też jest wyrwany z kontekstu bo zaczyna się w środku akcji. To jest chyba najgorsze wydanie w historii wszystkich tomów wszystkich kolekcji.
Gdyby Hashette nie spieprzyło tego wydania i byłby to cały Imperatyw Thanosa to bym się pewnie nawet nie zastanawiał nad zakupem wydania Egmontu.

Nawet jakby Egmont wydał osobno Imperatyw Thanosa i Anihilatorów to to i tak nic nie daje bo ci co mają Imperatyw od Hashette to nie mają tego brakującego zeszytu więc by mieć całość historii i tak muszą kupić pełne wydanie Egmontu.
Tu naprawdę w żaden sposób nie da się obronić Hashette za takie spieprzenie wydania Imperatywu Thanosa.

Offline Bazyliszek

Odp: Ankieta: Imperatyw Thanosa
« Odpowiedź #41 dnia: Pn, 23 Maj 2022, 21:04:28 »
@UP
Żeby Egmont wydał w swoim zbiorze tylko Ignition i Earthfall, to ja byłbym zadowolony, bo byłaby całość. :)

Ja mam żal, bo chciałbym przeczytać zakończenie Annihilatorów, ale nie będę płacił za dodatkowe 350 stron komiksu, które mam już w innym wydaniu. A teraz już się raczej innego polskiego wydania samego Earthfall raczej nie doczekam. Znaczy można by sprzedać te dwa tomy WKKM, ale po pierwsze poniósłbym straty, bo nikt ich za 80 zł nie kupi, po drugie - teraz to już chcę mieć jak najwięcej tomów WKKM, a nie fragmentaryzować cały zbiór.

No i wkurza mnie jeszcze niekonsekwencja Egmontu. Bo skoro tak lepią wszystko na siłę, to czemu Thor Straczyńskiego jest wydawany bez Siege? Przecież ten event kończy de facto opowieść JMS. Po prostu ja mam wrażenie, że robi się dużo, żeby zbieracz Kolekcji musiał podwójnie płacić za treści które już ma. Bo raz jest tak, raz siak wydawane.

@donT
To jest odpowiedź na nie.

« Ostatnia zmiana: Pn, 23 Maj 2022, 21:06:07 wysłana przez Bazyliszek »

Offline michał81

Odp: Ankieta: Imperatyw Thanosa
« Odpowiedź #42 dnia: Pn, 23 Maj 2022, 21:39:38 »
Żeby Egmont wydał w swoim zbiorze tylko Ignition i Earthfall, to ja byłbym zadowolony, bo byłaby całość. :)
Ale jesteś świadom, że fabularnie to się nie zgrywa?

No i wkurza mnie jeszcze niekonsekwencja Egmontu. Bo skoro tak lepią wszystko na siłę, to czemu Thor Straczyńskiego jest wydawany bez Siege? Przecież ten event kończy de facto opowieść JMS.
Dlatego, że Siege nie kończy opowieści JMSa, a kończy ją historia Thor By Kieron Gillen (zebrana w The Complete Collection w jednym tomie) i dopiero później jest Siege, zamykający oba runy, finalnie napisana przez Bendisa. Zresztą to właśnie przez plany związane z Siege JMS opuścił Thora, tak naprawdę nie kończąc opowieść (jednak całość jego runu jest wystarczająco zamknięta).
Poza tym czemu jęczysz o Siege, które wyszło w WKKM. Jakby to zostało powtórnie wydane to byś pierdzielił takie farmazony jak o wznowieniu Imperatywu Thanosa.
« Ostatnia zmiana: Pn, 23 Maj 2022, 22:57:47 wysłana przez michał81 »

Offline xanar

Odp: Ankieta: Imperatyw Thanosa
« Odpowiedź #43 dnia: Pn, 23 Maj 2022, 22:40:31 »
Ja tam bym się logiki w jego postach nie doszukiwał.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Castiglione

Odp: Ankieta: Imperatyw Thanosa
« Odpowiedź #44 dnia: Wt, 24 Maj 2022, 16:38:41 »
No i wkurza mnie jeszcze niekonsekwencja Egmontu. Bo skoro tak lepią wszystko na siłę, to czemu Thor Straczyńskiego jest wydawany bez Siege?
No może dlatego, że Egmont nie żyje tylko kolekcjami.