Autor Wątek: Top Listy - 2023 - pytania i sugestie  (Przeczytany 17870 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Top Listy - 2023 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #60 dnia: Pt, 12 Styczeń 2024, 13:45:10 »
U mnie Timof na pewno będzie w top3, z dużą szansą na pierwsze miejsce (za komiksy, wydawanie rodzimych twórców, współorganizację imprez komiksowych, gdzie promowani są Ci rodzimi twórcy i zapraszani są ciekawi goście zagraniczni). Do tego jestem wyczulony na aspekty ekologiczne. A jednak niefoliowanie komiksów przez nich uważam za totalną głupotę. Kilogram, dwa czy nawet przesadzając dajmy 10 kg (w zależności od nakładu) plastiku, który w większości i tak trafi do odpowiednio wyselekcjonowanych odpadów na pewno jest mniej szkodliwy dla środowiska niż zmarnowane zasoby związane z reklamacjami (paliwo, opakowania, egzemplarze trafiające na przemiał itd.). Sam nie reklamuję, bo mi się nie chce, a i raczej w jako takim stanie dostaję te pozycje, po prostu trzeba wybierać odpowiednie księgarnie, które jakoś tam dbają o wysyłany towar, a nie gdzie wyznacznikiem jest tylko CCC.

A co do samej istoty KBOOM vs Timof to jednak profil wydawnictw jest inny i pewnie są też sytuację, że ktoś biorący pozycje z Kboom może w ogóle komiksów Timofa na rynku nie zauważać.

Offline kubisz

Odp: Top Listy - 2023 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #61 dnia: Pt, 12 Styczeń 2024, 13:49:42 »
Oceniając ich komiksy, a nie politykę, to u mnie Timof wylądował na 3. miejscu. Ale panie, a idź pan z tym:
Nie wiem, czym się kieruje wydawca przy niefoliowaniu. Są to groszowe sprawy, więc podejrzewam, że pseudoekologiczną ideologią. Ta ideologia jest gówno warta, kiedy ludzie odsyłają do sklepu podniszczone egzemplarze.
Ot, taka to ideologia:

Online michał81

Odp: Top Listy - 2023 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #62 dnia: Pt, 12 Styczeń 2024, 15:18:56 »
Kilogram, dwa czy nawet przesadzając dajmy 10 kg (w zależności od nakładu) plastiku, który w większości i tak trafi do odpowiednio wyselekcjonowanych odpadów
Jakie marnotrastwo dobrego wypełaniacza do paczek z komiksami, które się wysyła po sprzedaży, żeby robić miejsce na nastepne.

Offline Popiel

Odp: Top Listy - 2023 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #63 dnia: Pt, 12 Styczeń 2024, 16:30:26 »
Nie wiem, czym się kieruje wydawca przy niefoliowaniu.

Też nie wiem. Nie zmienia to faktu, że wydaje sporo dobrych i bardzo dobrych komiksów, a ostentacyjne pomijanie go tylko ze względu na brak folijki jest naprawdę kuriozalne.

Śmieszy? Trudno, choć wcale się nie dziwię, że akurat ciebie.

A skąd tak znasz moje poczucie humoru?

Offline Spiff

Odp: Top Listy - 2023 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #64 dnia: Pt, 12 Styczeń 2024, 22:18:23 »
I nie mam zamiaru dyskutować tu o gustach. Ale niektórzy w topce wydawnictw uwzględniają KBOOM, które wydało (poprawcie, jeśli się mylę) pięć komiksów, a pomijają Timof Comics, które wydało ponad 40 pozycji.
Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2023
W mojej tegorocznej topce, było wyjątkowo ciasno.
Odjąłem Timofowi 2 punkty za niefoliowanie i spadł z 3.miejsca na osiemnaste.
Skorzystał na tym Kurc (wskoczył na 3. miejsce) z niezafoliowanym Vasco, oraz Taurus (wskoczył do topki) z Brazilem który też folii nie widział.  :)
...
prawdopodobnie @Leyek unieważni moje głosy.
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Online michał81

Odp: Top Listy - 2023 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #65 dnia: Pn, 15 Styczeń 2024, 21:40:42 »
Czyli w tym roku nie będzie głosowania na polski komiks?

Offline Leyek

Odp: Top Listy - 2023 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #66 dnia: Pn, 15 Styczeń 2024, 22:48:20 »
@michał81:

Komiks polski -  jeśli do 15.01 nikt się nie zaoferuje z poprowadzeniem takiego głosowania, to założę odpowiedni wątek, bo takie głosowanie MUSI być :)

Czekam jeszcze te półtorej godziny ;)

Offline Necr09

Odp: Top Listy - 2023 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #67 dnia: Wt, 16 Styczeń 2024, 08:03:32 »
Jak nie chcesz @Leyek to mogę ogarnąć temat, tylko w moim przypadku będzie jedna wspólna lista bez rozróżnienia na premiery i wznowienia :D
FGO: 758,469,198

Offline Necr09

Odp: Top Listy - 2023 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #68 dnia: Wt, 16 Styczeń 2024, 20:22:03 »
Takie zasady bym zrobił, jeżeli mam zrobić ten temat na polski komiks roku:

Spoiler: PokażUkryj
1. Głosujemy podając listę maksymalnie 10 pozycji polskich twórców, pozycje powyżej limitu 10 głosów nie zostaną uwzględnione i mogą zostać podane tylko jako ciekawostka.

2. W głosowaniu mogą wziąć udział wszystkie pozycje polskich twórców, które ukazały się na naszym rynku w roku 2023 (Lista Alei może pomóc). Nie rozróżniam tego czy to premiera czy nowość, jeżeli uważasz, że najlepszą pozycją jest coś co już kiedyś się ukazało, a w 2023 roku miało nowe wydanie - droga wolna :)

3. Punktacja:
Miejsce 1 - 10 pkt
Miejsce 2 -  9 pkt
Miejsce 3 -  8 pkt
Miejsce 4 -  7 pkt
Miejsce 5 -  6 pkt
Miejsce 6 -  5 pkt
Miejsce 7 -  4 pkt
Miejsce 8 -  3 pkt
Miejsce 9 -  2 pkt
Miejsce 10 - 1 pkt

Przy czym uznaje jeżeli ktoś zagłosuje np. tylko na pozycje nr 1 i 4 uznając, że nic pomiędzy i dalej nie było warte uwagi ;)

4. Głosowanie trwa do 29 lutego 2024 roku do godz. 23:59

5. Edytowanie wiadomości i zmiana głosów dozwolona jest do końca trwania głosowania.

Wszystkie pytania i odpowiedzi proszę umieszczać w tym temacie


Jeżeli wam pasuje to mogę zakładać temat
FGO: 758,469,198

Offline Leyek

Odp: Top Listy - 2023 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #69 dnia: Wt, 16 Styczeń 2024, 21:40:34 »
Miałem właśnie zakładać temat, ale jak już masz gotowy regulamin to odpuszczam :)

Technicznie tylko podpowiem, że kończenie wszystkich głosowań jednego dnia to może być problem z liczeniem, jeśli się je nadrabia pod koniec ;)

Offline Necr09

Odp: Top Listy - 2023 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #70 dnia: Wt, 16 Styczeń 2024, 21:43:30 »
Na bieżąco "liczę" ;D z tematem się wstrzymam do ~8:00 jutro, jak ktoś ma jakieś uwagi, albo coś chce sprecyzować to jest chwilka na konsultacje ;)
FGO: 758,469,198

Offline kv

Odp: Top Listy - 2023 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #71 dnia: Śr, 17 Styczeń 2024, 16:48:09 »
Foliowane komiksy mogą przeleżeć parę lat w hurtowni czy sklepie i jak przychodzą, to są w dobrym stanie, bo folia chroni przed różnymi uszkodzeniami. Nowy komiks bez folii nierzadko przychodzi do mnie porysowany, obtarty, brudny czy z zagiętymi rogami. Nowy, a ma stan outletowy.
Czyli trzeba kupić zaraz po premierze, żeby nie zdążyły się obić, otrzeć... i, co jest wg mnie najgorsze, nabrać wilgoci.
Może o to chodzi wydawcy? :-\

Offline Dracos

Odp: Top Listy - 2023 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #72 dnia: Śr, 17 Styczeń 2024, 17:17:40 »
Według mnie ten brak foliowania to ordynarny greenwashing. Oznajmiają że walczą z plastikiem i z niego rezygnują łapią lajki od naiwniaków na socialach, a w rzeczywistości oszczędzają trochę kasy. Czyli profit i można ponapinać się byciem eko. Bo gdyby tak walczyli o środowisko to biura by mieli tylko w budynkach z certyfikatem breeam, albo by zlecali drukowanie tylko w zakładach które dajmy na to 40% energii pozyskują z OZE. I pewnie kilka innych rzeczy można by wymyślić, ale to wszystko byłyby koszta, cena komiksu by poszła w górę, a tutaj można przyjanuszyć i zasłaniać się środowiskiem. Chyba niektórzy myślą że 100 zł za komiks to w zasadzie drobne i nie wiadomo o co się pieklą ci klienci.

Offline amsterdream

Odp: Top Listy - 2023 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #73 dnia: Cz, 18 Styczeń 2024, 08:59:38 »
Kurc niestety też podążył tą drogą. Wszystko co od nich brałem w tym roku wyglądało jak z outletu. Jakby co najmniej 5 lat przewalało się po różnych magazynach. A kupowałem dość szybko po premierze (miesiąc-dwa).

Najgorzej dostają po dupie komiksy z czarną okładką. Gdzieś w internecie wpadłem kiedyś na posta jak ktoś pisał, że Kosmos od Timofa reklamował 7 razy. No to niezłe mi eko.
« Ostatnia zmiana: Cz, 18 Styczeń 2024, 09:04:26 wysłana przez amsterdream »

Offline Necr09

Odp: Top Listy - 2023 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #74 dnia: Cz, 18 Styczeń 2024, 11:43:24 »
https://www.gildia.pl/komiksy/553244-szalona-zagroda

Chyba nie rozumiem Twojego wpisu.

Sklep z czarnej listy parafrazując pewne forum o elektronice. Nie zamierzam tam nigdy zostawić chociaż grosza więcej, za dużo uszkodzonych komiksów mi przysłali.
FGO: 758,469,198