Autor Wątek: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con  (Przeczytany 193867 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline gashu

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #705 dnia: Cz, 20 Sierpień 2020, 20:42:56 »
Koleżanki na konwentach komiksowych?
Przyznam, że już od kilku lat na żadnym nie byłem, ale za "moich czasów" to dopiero była w tym temacie "bida z nędzą"...  ???

EDIT: Żeby nie zostać posądzonym o szerzenie seksizmu :P wyjaśnię, o czym mówa. Otóż w czasach, kiedy chadzałem jeszcze na tego typu imprezy, dziewczyn na nich praktycznie nie było, a jeżeli już się pojawiały to każda próba zagadania kończyła się czymś w rodzaju: "ja o komiksach nie mam pojęcia i przyszłam tu tylko z chłopakiem" :D.
Ewentualnie były jeszcze matki dzieciaków pojawiających się na spotkaniach z Twórcami serii o jakichś młodocianych czarownicach (chyba jakiś ówczesny hit Egmontu), czy czymś podobnym...
« Ostatnia zmiana: Cz, 20 Sierpień 2020, 20:53:38 wysłana przez gashu »

Offline Hans

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #706 dnia: Cz, 20 Sierpień 2020, 22:16:50 »
Tak tylko sobie myślę.
Mamy konwent online dotowany z środków publicznych, któremu poodpadały wszystkie koszta - które wg organizatorów były kosztami pochłaniającymi większość budżetu  (hala, sceny, oświetlenie, koszty przyjazdów gości i wiele wiele innych). I zamiast zrobić tegoroczną edycję zupełnie za darmo, to jeszcze będą sprzedawane bilety?
Słabiutko to dla mnie wygląda.

Offline michał81

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #707 dnia: Cz, 20 Sierpień 2020, 22:30:27 »
któremu poodpadały wszystkie koszta
Chyba jednak nie. Z tego co kojarzę to było ogłoszenie na stworzenie tej platformy. A to swoje i tak kosztuje.

Offline Hans

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #708 dnia: Cz, 20 Sierpień 2020, 22:43:01 »
Przytoczyłeś tylko fragment zdania wyciągnięty z kontekstu. Jeśli cytujesz to fajnie byłoby abyś cytował całość a nie dogodny dla siebie urywek.
A teraz krótko, platforma to jeden dodatkowy koszt, a ile odpadło kosztów stałych, będących największymi wydatkami tego typu imprez?
Dlatego organizator mógłby zrobić ukłon w stronę fanów i przygotować tą edycję online dostępną dla wszystkich.
Nie mam na myśli tych kilkudziesięciu złotych, tylko samych wielbicieli komiksów i przede wszystkim nowych zainteresowanych, którzy jak zobaczą że na edycję online mają jeszcze zapłacić kasę, to po prostu oleją temat. I znów promocja komiksu będzie dotyczyła tylko marginalnej grupki tych samych osób, a nie otwierała się dla szerszych odbiorców.

Offline Kadet

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #709 dnia: Cz, 20 Sierpień 2020, 22:58:29 »
Z moich doświadczeń wynika, że cena biletu na MFKiG zwykle jest zauważalnie niższa niż na inne festiwale, i choćby za to jestem organizatorom wdzięczny i jestem gotów kupić bilet także na edycję online :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Adolf

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #710 dnia: Cz, 20 Sierpień 2020, 22:59:49 »
Skoro PGA się odbędzie w październiku, to dlaczego Festiwal w Łodzi nie może się normalnie odbyć w listopadzie?

Motyl

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #711 dnia: Pt, 21 Sierpień 2020, 11:22:54 »
Trochę informacji technicznych o tegorocznym MFK - https://paradoks.net.pl/read/40552-31-mfkig-cyber-edition-od-strony-technicznej

Plus w planach są kolejni goście, o których, cytując orgów, moglibyśmy tylko marzyć przy stacjonarnej edycji festiwalu. Kolejne informacje prasowe zapewne ujawnią następne nazwiska gości.

Offline Bazyliszek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #712 dnia: Pt, 21 Sierpień 2020, 12:23:23 »
@gashu
To przyjedź na kolejne Warszawskie Targi Książki (z Komiksową Warszawą) - wszyscy są - mężczyźni, kobiety, młodzi, starzy, rodziny i samotni. Fajna atmosfera, osobiście mi się te 3 ostatnie edycje na których byłem podobały.

Offline Hans

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #713 dnia: Pt, 21 Sierpień 2020, 12:25:14 »
Skoro PGA się odbędzie w październiku, to dlaczego Festiwal w Łodzi nie może się normalnie odbyć w listopadzie?
Bo nie daliby rady zaprosić na żywo gości. Bo nikt by nie przyjechał Bo jest już za późno. Bo organizatorzy do ostatniej chwili nie wiedzieli co chcą zrobić  (czego dowodem jest ogłoszony na ostatnią chwilę przetarg) i teraz co najważniejsze : bo w tym popierdzielonym kraju niego nie wiesz czego możesz się spodziewać i nagle z dnia na dzień okaże się że państwo zablokuje wszystko i wszystkie imprezy. Po prostu żyjemy w jednej wielkiej niewiadomej.

Offline Lyricstof

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #714 dnia: Pt, 21 Sierpień 2020, 12:31:29 »
Jutro II KPK. Oto program:
"II Kieleckie Prezentacje Komiksowe
22 sierpnia (sobota) 2020 r, godz. 10.00 – 18.00
Baza Zbożowa (ul. Zbożowa 4, Kielce) – Klub „Kotłownia”
10.00 – rozpoczęcie
(- po każdej z prezentacji krótka dyskusja)
10.30 – „Paryskie albumy Jana Wilczyńskiego. O Arturze Bartelsie i nie tylko” – Sławomir Zajączkowski
12.00 – „Historia włoskich komiksów popularnych. Kolory fumetti” – Krzysztof Brajta
13.00 – „Baron Münchhausen w krainie szalonych kadrów, czyli polski komiks mniej więcej 200 lat temu” (prezentacja fragmentów książki „Rozmaite gatunki szarańczy. Cykle ilustracyjne i formy komiksowe w polskiej prasie XIX wieku”) – Paweł Chmielewski
14.00 – „Human Book” (prezentacja art-booka Luko Czakowskiego i spotkanie z autorem) – Luko Czakowski
15.00 – „Jak wydać własny komiks nie mając pieniędzy?” (pokaz rysunkowy i spotkanie z autorem) – Mieczysław Skalimowski
16.00 – „O komiksach trochę starszych i nowościach magazynu kulturalnego „Projektor” („Pułapka Gargancjana”, „Kot w butach”, „Delta 800: misja” – narysował Tomasz Łukaszczyk; „Rewolwer i mielony” – narysował Robert Kolasa; „Nie tylko Yorgi. Historia świętokrzyskiego komiksu” – tomy 1-3; „Przygody Władka” – Jerzy Ozga & Paweł Chmielewski)
17.00 - Marcin Kot „Infrænum” - Metafizyczna interferencja bytów z Łysą Górą w tle. Historia w toku... (Prezentacja graficzna powieści, spotkanie z autorem, dla uczestników e-book – gratis) – Marcin Kot
Podczas trwania II KPK będzie możliwość nabycia wydawnictw (czasopisma, komiksy, ziny) uczestników."

Jeśli się wybieracie, dajcie znać. Ja już w Kielcach, jakby ktoś chciał pogadać o komiksach, nie ma sprawy.  ;)
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline R~Q

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #715 dnia: Pt, 21 Sierpień 2020, 12:34:26 »
Koleżanki na konwentach komiksowych?
Przyznam, że już od kilku lat na żadnym nie byłem, ale za "moich czasów" to dopiero była w tym temacie "bida z nędzą"...  ???

EDIT: Żeby nie zostać posądzonym o szerzenie seksizmu wyjaśnię, o czym mówa. Otóż w czasach, kiedy chadzałem jeszcze na tego typu imprezy, dziewczyn na nich praktycznie nie było, a jeżeli już się pojawiały to każda próba zagadania kończyła się czymś w rodzaju: "ja o komiksach nie mam pojęcia i przyszłam tu tylko z chłopakiem" :D.
Ewentualnie były jeszcze matki dzieciaków pojawiających się na spotkaniach z Twórcami serii o jakichś młodocianych czarownicach (chyba jakiś ówczesny hit Egmontu), czy czymś podobnym...
Połowa uczestników konwentów fantastyki to dziewczyny. Większość to atencjuszki/cosplayerki, ale trafiają się też takie mające coś do powiedzenia np. na prelekcjach.

Offline gashu

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #716 dnia: Pt, 21 Sierpień 2020, 14:15:00 »
Miałem na myśli imprezy stricte komiksowe (WSK, MFGiK). Na konwentach miłośników fantastyki nigdy raczej nie bywałem i aktualnie raczej się nie wybieram...

Online Takesh

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #717 dnia: Pt, 21 Sierpień 2020, 14:32:12 »
http://alejakomiksu.com/nowosci/25683/DC-FANDOME/

Darmowa impreza DC. Ktoś reflektuje?

Offline R~Q

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #718 dnia: Pt, 21 Sierpień 2020, 14:44:12 »

Offline Bazyliszek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #719 dnia: Pt, 21 Sierpień 2020, 15:34:07 »
Słabe to KPK - nic o Marvelu czy DC.