Autor Wątek: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con  (Przeczytany 193809 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline asx76

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #690 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 12:33:01 »

Czekamy na szczepionkę.

Oj, to długo poczekacie. Wirus bardzo szybko mutuje, więc nawet jeśli się pojawi, będzie mieć ograniczoną skuteczność. Co więcej, obawiam się, iż większość "zaszczepionkowanych" osobników poczuje się na tyle pewnie, że będzie lekceważyć zasady bezpieczeństwa na znacznie szerszą skalę niż obecnie, więc paradoksalnie wirus może na tym bardziej skorzystać ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #691 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 12:55:45 »
...ale w jakieś tytuliki możemy postrzelać ;)

To z mojej listy życzeń Invisibles, Tom Strong i House of Secrets z Vertigo + zapowiedź Hellblazera kolejnego scenarzysty.

Batwoman by Greg Rucka and J.H. Williams III, Batman Cult i Prey, DC Universe by Alan Moore w DC Deluxe.

FF Hickmana w Marvel Classic i Spider-Man Life Story Zdarsky'ego w ramach Marvel Now.

Bo o kontynuacje Kapitana Ameryki Brubakera, Hellboyverse, kolejne Punishery i Daredevile w Marvel Classic, mam nadzieję, możemy być spokojni. :)

Online michał81

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #692 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 12:59:25 »
Hellboyverse
Piszę się Mignolaverse 8)

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #693 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 13:10:55 »
Piszę się Mignolaverse 8)

Nie "piszę się", a "pisze się" ;)

Wiem, ale Mignolaverse to również Baltimore, nie? A ja bym wolał wpierw Abe Sapiena, czy co tam jeszcze zostało z tytułów około hellboyowych 8)

Online michał81

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #694 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 14:07:28 »
Wiem, ale Mignolaverse to również Baltimore, nie?
Z tego co wiem to są dwa oddzielne uniwersa.

Mignolaverse to: Hellboy, BBPO, Abe Sapien, Lobster (Homar) Johnson, Witchfinder, Sledgehammer 44, Frankenstein, Rasputin i kilka one-shotów/mini serii, których z pamięci nie przytoczę.

Edit: Tu jest pełne zestawienie
Spoiler: PokażUkryj
« Ostatnia zmiana: Śr, 12 Sierpień 2020, 14:14:19 wysłana przez michał81 »

Online freshmaker

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #695 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 14:11:03 »
ciekawe czy w programie bedzie spotkanie z libertago

Motyl

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #696 dnia: Cz, 20 Sierpień 2020, 13:57:42 »
Bilety na tegoroczną edycję MFK online będą w sprzedaży już w październiku.

A tu więcej info: https://paradoks.net.pl/read/40542-31-miedzynarodowy-festiwal-komiksu-i-gier-cyber-edition


Offline Teli

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #697 dnia: Cz, 20 Sierpień 2020, 14:14:40 »
Bill Sienkiewicz na MFKiG, a tu TYLKO wersja online i brak możliwości złapania autografu w artbooku. Dobrze że najbliższa pełnia dopiero drugiego września bo chyba zacząłbym wyć do księżyca. Ten wirus wreszcie mnie zabije... psychiczną chorobą współtowarzyszącą.

Offline Takesh

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #698 dnia: Cz, 20 Sierpień 2020, 14:41:15 »
Coś wiadomo o co chodzi z biletami na Cyber MFKiG? W sensie czy poza możliwością oglądania na żywo będzie można zadawać pytania, brać udział w dyskusji itp? I czy filmiki ze spotkań potem będą dostępne online i na jakich zasadach?

Online michał81

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #699 dnia: Cz, 20 Sierpień 2020, 15:26:53 »
Wszystko ma odbywać się na specjalnej przygotowanej platformie. Mają być relacje, warsztaty i wywiady online. Przynajmniej tak jest w pierwszych ogłoszeniach.

Motyl

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #700 dnia: Cz, 20 Sierpień 2020, 15:44:36 »
I czy filmiki ze spotkań potem będą dostępne online i na jakich zasadach?

Cytat z profilu organizatorów na FB:

Cytuj
Po zakończeniu festiwalu na platformie dostępne będą przez dwa tygodnie nagrania, więc jeśli z jakiegoś powodu przegapi się część programu - będzie można je nadrobić!

Kapral

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #701 dnia: Cz, 20 Sierpień 2020, 16:56:15 »
Co za kiszka. Będzie to pierwszy łódzki konwent, na który nie dojadę :( Nawet jak mój najlepszy kumpel miał ślub, cały jeden dzień zdążyłem spędzić w ŁDK-u. A teraz w komputerek sobie popatrzę...

Ale szacun dla Mamuta i Piotrka, że im się chce. Inni ręką by machnęli i ogłosili, że przesuwają imprezę na przyszły rok.
« Ostatnia zmiana: Cz, 20 Sierpień 2020, 16:59:15 wysłana przez Kapral »

Offline Teli

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #702 dnia: Cz, 20 Sierpień 2020, 18:40:33 »
Tak sobie to przemyślałem i może nie ma tego złego. Zakładając wersję optymistyczną (wszak w kwietniu byliśmy pewni spotkania we wrześniu, a jednak wyszło inaczej) festiwal odbędzie się za rok (pesymistycznie za dwa) i może on już mieć wtedy formę hybrydową realno/wirtualną. Kwestia tego jaki będzie odbiór obecnej edycji i jakie doświadczenia zdobędą organizatorzy. Wiadomo że wielu zainteresowanych z różnych przyczyn nie może być na każdym festiwalu. Solidna forma wirtualna mogła by rozwiązać ten problem co może w przyszłości przełożyć się na upowszechnienie i wzrost popularności MFKi.

Tak sobie gdybam.

Offline Kadet

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #703 dnia: Cz, 20 Sierpień 2020, 19:41:29 »
Skoro są zaproszeni goście, to ciekawe, czy będą coś organizowali w zakresie wrysów - może np. rozlosują z 10 rysunków od danego artysty między wszystkich posiadaczy biletów?

Albo mogą też otworzyć na platformie okienko o określonej godzinie i kilkunastu pierwszych, którym uda się zapisać, dostaną rysunek. Zupełnie jak USOS na studiach - do dziś mam lekką traumę po rejestracji na zajęcia na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy"... :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline R~Q

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #704 dnia: Cz, 20 Sierpień 2020, 20:36:49 »
Bida z nędzą te konwenty online, przecież na to jeździ się, by przebywać wśród ludzi i poznać jakieś koleżanki, a filmik z artystą mówiącym coś mogę sobie obejrzeć na youtubie. Oczywiście fajnie, jak w obecnej sytuacji twórcy robią eventy ze streamami itp. ale nie nazywajmy tego festiwalami online.