Autor Wątek: Komiksowa Warszawa 25-28 maja 2023  (Przeczytany 20278 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online xanar

Odp: Komiksowa Warszawa 25-28 maja 2023
« Odpowiedź #30 dnia: Wt, 16 Maj 2023, 13:20:12 »
Jakieś 27% procent uprawnionych do głosowania, czyli ok. 8 mln wg ostatnich wyborów.
Twój komiks jest lepszy niż mój

ukaszm84

  • Gość
Odp: Komiksowa Warszawa 25-28 maja 2023
« Odpowiedź #31 dnia: Wt, 16 Maj 2023, 13:25:17 »
https://pask-nagrody.pl/akademia/

Masz tu autorów, wydawców, dziennikarzy, aktywistów, badaczy, pasjonatów. I nikt im na Mazura głosować nie każe. Nawet jak Mazur sam na siebie zagłosuje, to raczej ten jeden głos nie sprawia, że dostaje nagrodę.

O, jest nawet Jarek z Lubię Komiksy :D

Offline Jaszczu

Odp: Komiksowa Warszawa 25-28 maja 2023
« Odpowiedź #32 dnia: Wt, 16 Maj 2023, 13:28:38 »
O, jest nawet Jarek z Lubię Komiksy :D

Jak widzisz, reprezentacja jest szeroka :) Myślę, że jakby społeczność Komikspeca wybrała swoją reprezentację, to też mogliby zasiąść w akademii i głosować. Ale pewnie lepiej jest być w opozycji i narzekać na klikę :)

Offline Necr09

Odp: Komiksowa Warszawa 25-28 maja 2023
« Odpowiedź #33 dnia: Wt, 16 Maj 2023, 13:34:20 »
Jakby się uprzeć to parę osób udzielających się na forum można by potraktować jako reprezentacje forum :D
FGO: 758,469,198

Offline muaddib

Odp: Komiksowa Warszawa 25-28 maja 2023
« Odpowiedź #34 dnia: Wt, 16 Maj 2023, 13:43:37 »
w której aktualnie jest i ma prawo głosu 139 osób
A dokładniej 138, bo Krzysiek Tymczyński już raczej głosu nie odda...
Co nie zmienia faktu, że reprezentacja jest bardzo szeroka :)

Offline Grzmichuj

Odp: Komiksowa Warszawa 25-28 maja 2023
« Odpowiedź #35 dnia: Wt, 16 Maj 2023, 13:59:36 »
.
Broń boże! Pomocy oczekuje się od osób zorientowanych w temacie - wtedy ma ona jakiś sens. Kilkukrotnie udowodniłeś tu, że nie jesteś najostrzejszą kredką w piórniku, więc - strzeżcie od przyjaciół, z wrogami sobie poradzimy!
Tutaj obnażyłeś się ze swojej niemocy intelektualnej, potwierdzając tym samym, że należysz do straconego pokolenia niemyślącego suwerennie. Moja odpowiedź była jasna - nie musisz napisać lepszego komiksu, by móc krytykować ostatnio przeczytany. Tak samo nie muszę organizować czy pomagać organizować festiwal, by wiedzieć, że karmieni jesteśmy niskiej jakości imprezą handlową ze znikomymi fragmentami autorskimi. Te ostatnie na skali światowej nie łapią się nawet do przeciętnych.
[/quote]

Jeśli ten "Twój świat" i jedyna skala porównawcza jaką dysponujesz, w temacie kulturalnych eventów obejmuje wyłącznie dożynki, disco polo, piwo i 800 + to OK. Miałem nadzieję, że podasz przykłady wspaniałej organizacji  Konkursu Chopinowskiego, Festiwalu Literatury, Festiwalu Czterech Kultur itp., ale wolisz czerpać z najbliższych i znanych Ci przykładów - OK. Szanuję.
Fajna inwektywa na zasadzie odwrócenia, ale dobrze wiesz, że użyłem metafory zrozumiałej dla ciebie. Co ciekawe - tak - organizowałem Konkurs Chopinowski za 2020 r czyli w 2021. Mogę ci to udowodnić podpisanym programem festiwalu, wywiadami z niektórymi artystami, albo nawet zagrać Chopina. Przedobrzyłeś :)

"Incel" był komiksem dość głośnym, szeroko recenzowanym (także w prasie poza komiksowej) jako utwór, przedstawiający pewne psychologiczno-społeczne zjawisko. Nic dziwnego, że jest nominowany. Czy coś Cię w nim ukłuło, trąciło czułą strunkę, odbiłeś się w nim jak w zwierciadle rzeczywistości, że czepiasz się akurat tego tytułu, a nie innych nominowanych?

Bardzo jestem ciekaw, jak wyglądałby idealny festiwal komiksowy w perspektywie Grzmichuja. Podaj proszę swoje propozycje, a nuż coś się da z tym zrobić? Może organizatorzy po prostu nie wiedzą, jaka jest wola ludu? Śmiało, nie krepuj się.

Pojedź na NYCC i będziesz wiedział.

Udajesz rozeznanego w temacie speca, a  tak naprawdę wiesz, że coś tam dzwoni ale nie wiesz w którym kościole. Orient Meny, o których piszesz, nie są przyznawane przez PSK na zasadzie, że se Mazur sam przyznał, tylko są wybierane głosami akademii, w której aktualnie jest i ma prawo głosu 139 osób. Nie zaciemniaj więc obrazu, bo te Twoje pierdy o klice łykają tu tylko bąbelki pokroju paranoika Bazyliszka, którego w festiwalu komiksowym interesuje jedynie spotkanie z Kołodziejem, na którym będzie mógł wydukać pytanie o kolejność wydawania Batmana. Tu masz link, możesz zobaczyć kto jest w tej akademii:

https://pask-nagrody.pl/akademia/

Masz tu autorów, wydawców, dziennikarzy, aktywistów, badaczy, pasjonatów. I nikt im na Mazura głosować nie każe. Nawet jak Mazur sam na siebie zagłosuje, to raczej ten jeden głos nie sprawia, że dostaje nagrodę.



"Nie liczy się kto głosuje, tylko kto liczy głosy". A na serio, to nic nowego nie wniosłeś - akademia składa się z członków SK i osób będących bezpośrednio w bliskości finansowej lub koleżeńskiej. W konkursach te osoby regulamin wyklucza z udziału jako osoby będące w zbyt bliskim powiązaniu.

Np. Członek PSK, a obok wydawca jego komiksu, obok inny twórca tego samego wydawcy, dziennikarz otrzymujący od tego wydawcy bezpłatne egzemplarze, twórca z innego wydawnictwa, szef innego wydawnictwa.

Jeśli to nie jest definicją kliki, to nie wiem co nią może być.

Jedyne dwie osoby, którym jestem w stanie zaufać to Marceli Szpak i Jerzy Szyłak. Ale na tyle osób głosujących to raczej krople w morzu.
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Offline Popiel

Odp: Komiksowa Warszawa 25-28 maja 2023
« Odpowiedź #36 dnia: Wt, 16 Maj 2023, 14:12:21 »

Pojedź na NYCC i będziesz wiedział.


Bylem. Nudy. Żadnych polskich czy ukraińskich twórców, wszędzie znane i oklepane nazwiska, od lat mówiące o tym samym, widać tylko skok na kasę, żadnej w tym pasji i radości.

A no i najgorsze - nikogo znajomego w jury, więc byłem bez szans konkursie :)

Offline Jaszczu

Odp: Komiksowa Warszawa 25-28 maja 2023
« Odpowiedź #37 dnia: Wt, 16 Maj 2023, 14:17:40 »

"Nie liczy się kto głosuje, tylko kto liczy głosy". A na serio, to nic nowego nie wniosłeś - akademia składa się z członków SK i osób będących bezpośrednio w bliskości finansowej lub koleżeńskiej. W konkursach te osoby regulamin wyklucza z udziału jako osoby będące w zbyt bliskim powiązaniu.

Np. Członek PSK, a obok wydawca jego komiksu, obok inny twórca tego samego wydawcy, dziennikarz otrzymujący od tego wydawcy bezpłatne egzemplarze, twórca z innego wydawnictwa, szef innego wydawnictwa.

Jeśli to nie jest definicją kliki, to nie wiem co nią może być.

Jedyne dwie osoby, którym jestem w stanie zaufać to Marceli Szpak i Jerzy Szyłak. Ale na tyle osób głosujących to raczej krople w morzu.

Ziomek, nawet jakby tam było 1000 osób, to byś znalazł między wszystkimi powiązania. Szkoda czasu na rozmowy z Tobą, serio. Idź szukaj dalej spisków. Jerzy Szyłak jest godny zaufania ale już np. Adam Rusek czy Wojtek Birek nie. Bo pewnie siedzą u Timofa w kieszeni i każe im głosować na Mazura, który wydaje w konkurencyjnym wydawnictwie. Pewnie się na tajnych spotkaniach wydawcy dogadują komu rozdać te nieszczęsne statuetki, popijając z kielichów krew niewinnych forumowiczów z komispeca i zagryzając macą z niemowląt.

Niech sobie forumowicze przejrzą tę listę i sami sobie odpowiedzą czy są tam dla nich dwie osoby godne zaufania w kwestiach komiksowych, czy może jednak trochę więcej.
« Ostatnia zmiana: Wt, 16 Maj 2023, 14:23:33 wysłana przez Jaszczu »

Offline PabloWu

Odp: Komiksowa Warszawa 25-28 maja 2023
« Odpowiedź #38 dnia: Wt, 16 Maj 2023, 16:53:32 »
Grzmichuj to musi być ten kolo od fantasmagorie skoro beczy nad upadkiem wydawnictwa z Białegostoku, pamiętam te pierdy które wypisywał na forum Gildii , roszczeniowy i ubliżający ton wypowiedzi też by się zgadzał.

Offline Popiel

Odp: Komiksowa Warszawa 25-28 maja 2023
« Odpowiedź #39 dnia: Wt, 16 Maj 2023, 17:17:37 »
To by się zgadzało. Schrzanił robotę i oskarża wszystkich dookoła, węszy spiski, wszędzie klikają mu kliki i sitwy, a wszyscy chcą zrobić mu krzywdę i wyrolować. Klasyczne pimpowanie ego, że niby taki ważny dla świata, że ten aż się na niego uwziął. On i Bazyliszek - jeden karabin i to samo modus operandi.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksowa Warszawa 25-28 maja 2023
« Odpowiedź #40 dnia: Wt, 16 Maj 2023, 17:38:31 »
Weź sobie swojej buzi mną nie wycieraj @Popiel. Ja nie jestem agresywny jak ty i nie naskakuję na każdego z kim się nie zgadzam. Może nie wylewaj swojej złości i frustracji na innych forumowiczów. Mnie tam w sumie nic to, ale chodzi o tą moderatorską niesprawiedliwość. Ja słowa w swojej obronie nie mogę napisać, bo zaraz leci mi ostrzeżenie. A ty się wdajesz w pyskówki z @Grzmichujem albo naskakujesz na mnie, choć się nie wtrącam i zero reakcji ze strony moderacji.

Offline Popiel

Odp: Komiksowa Warszawa 25-28 maja 2023
« Odpowiedź #41 dnia: Wt, 16 Maj 2023, 18:27:22 »
No właśnie, wszyscy Cię niszczą i atakują. Klasyczna spiskowa teoria.

Obrażasz wszystkich na forum, pisząc te bzdury, które piszesz i tym samym urągasz inteligencji rozmówców.

No ale już dobrze, żeby nie było offtopa - wpadnij na festiwal, może na panel o Ratmanie, Likwidatorze albo o Dziadostwie, pooglądasz trochę komiksów dla dorosłych, wtulisz się do zgreda pod skrzydełko a potem kupimy Ci jakiegoś fajnego, kolorowego Batmanka. Jest zgoda?

Offline Leyek

Odp: Komiksowa Warszawa 25-28 maja 2023
« Odpowiedź #42 dnia: Wt, 16 Maj 2023, 18:40:27 »
Niech sobie forumowicze przejrzą tę listę i sami sobie odpowiedzą czy są tam dla nich dwie osoby godne zaufania w kwestiach komiksowych, czy może jednak trochę więcej.

Już wiem czemu bronisz, bo sam jesteś w akademii (czytaj: klice) :)

A że to klika to oczywiste, każdy jakoś związany z komiksem, więc nie jest niezależny :)

Powinno być tak (tylko końcówkę trzeba zmienić na "nie wie co to komiks":

« Ostatnia zmiana: Wt, 16 Maj 2023, 18:55:50 wysłana przez Leyek »

Offline Jaszczu

Odp: Komiksowa Warszawa 25-28 maja 2023
« Odpowiedź #43 dnia: Wt, 16 Maj 2023, 18:55:48 »
Już wiem czemu bronisz, bo sam jesteś w akademii (czytaj: klice) :)

A że to klika to oczywiste, każdy jakoś związany z komiksem, więc nie jest niezależny.

Powinno być tak (tylko końcówkę trzeba zmienić na "nie wie co to komiks":



Tak, bronię bo po pierwsze jestem w klice, a po drugie bo widzę, że pan pianista Grzmichuj takimi sprytnymi półsugestiami próbuje tu stworzyć obraz, że to nagrody PSK więc pewnie przyznaje je Timof i kilku jego kolegów. I wiele osób, które średnio wnika w temat, zapewne myśli, że na bank tak dokładnie jest. I nawet lajeczki dostaje od panów łowców autografów. A według mnie jednak tak szeroka ława osób z różnych zakątków komiksowa, często prywatnie zupełnie się nie znających, a czasem wręcz za sobą nieprzepadających, jakąś wagę tym nagrodom gwarantuje. Pomijając, że z tych nagród ani jakiegoś wielkiego splendoru (odnotuje to jeden i drugi fanpejdż czy portal) ani pieniędzy. Ot, nagroda branżowa, jakich wiele i w tej i w innych branżach. Autorowi czy autorce się przez 5 minut zrobi miło, postawi statuetkę na półkę i zabierze się za kolejny komiks.

Offline Leyek

Odp: Komiksowa Warszawa 25-28 maja 2023
« Odpowiedź #44 dnia: Wt, 16 Maj 2023, 18:58:58 »
@Jaszczu  ale wiesz, że ja pisałem ironicznie, nie? ;)

Bo do głupot @Grzmichuja to szkoda czasu się odnosić.