Autor Wątek: II Ostrołęckie Spotkania Komiksowe, 16.09.2023 r.  (Przeczytany 1481 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CUJO

II Ostrołęckie Spotkania Komiksowe, 16.09.2023 r.
« dnia: Pn, 21 Sierpień 2023, 12:38:46 »
Dzień dobry, cześć  :)

Piszę w takiej sprawie: 16 września chcę zrobić II Ostrołęckie Spotkania Komiksowe. W hali widowiskowo-sportowej, pod dachem, darmowe stoiska i wstęp itp. W zeszłym roku robiłem pierwszy raz, miałem tylko sześciu autorów i dwóch wydawców, w tym roku chciałbym więcej. Zdaję sobie sprawę, że jest już mało czasu do imprezy, ale odzywam się dopiero teraz, bo pewne sprawy zaczęły się lekko komplikować, ale jednak wyszły w końcu w miarę na prostą  :)

I przechodzę do sedna – na dniach podam nazwiska gości, którzy przyjęli już zaproszenie na imprezę, ale poszukuję jeszcze:
- chętnych autorów – znanych, nieznanych, niezależnych i zależnych ;),
- wydawców, którzy chcieliby przyjechać ze swoją ofertą,
- księgarnie, antykwariuszy, osoby prywatne, posiadające komiksy na sprzedaż,
- sprzedawców gadżetów około komiksowych.

Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu na priv albo mailowo: komiks.ostroleka@onet.eu
Pozdrawiam!

Offline Lyricstof

Odp: II Ostrołęckie Spotkania Komiksowe, 16.09.2023 r.
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 21 Sierpień 2023, 13:27:21 »
Szczegóły, nazwiska gości. Kiedy można się spodziewać programu, bądź jego zarysu wstępnego. Ogólnie możesz coś zdradzić więcej? 
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline CUJO

Odp: II Ostrołęckie Spotkania Komiksowe, 16.09.2023 r.
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 21 Sierpień 2023, 17:46:29 »
16 września, w godzinach 10.00-17.00, Hala Sportowo - Widowiskowa im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. Robię to drugi raz, zatem impreza jeszcze dość kameralna, ale kilku fajnych gości zapraszam. Nazwiska podam jak najszybciej, jak tylko dogadam kilka kwestii z autorami, bo dogaduję jeszcze pewne kwestie, a liczę też na to, że ktoś jeszcze sam się zgłosi 🙂 Co do programu: nie będzie prelekcji itp., raczej luźne rozmowy z autorami na scenie, strefa autografów, itp.

Offline CUJO

Odp: II Ostrołęckie Spotkania Komiksowe, 16.09.2023 r.
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 24 Sierpień 2023, 21:56:46 »
Dobry wieczór, cześć  :)

Garść informacji, istotnych dla tych, którzy rozważają przyjazd na II Ostrołęckie Spotkania Komiksowe.

Data: 16 września 2023 r., godz 10.00-17.00, wstęp wolny.
Miejsce: Hala Sportowo - Widowiskowa im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce, ul. Traugutta.

UWAGA! Ostrołęka ta, która kiedyś była miastem wojewódzkim i leży w pn-wsch części Mazowsza, o ta:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ostro%C5%82%C4%99ka
Uściślam, bo ostatnio jeden z naszych kolegów przypomniał mi (przypadkiem), że jest więcej, niż jedna Ostrołęka, gdy podesłał trasę z mapy google i wybrał nie tę miejscowość :)

I informacja, na którą część z Was czekała, czyli lista Gości, którzy zawitają do Ostrołęki, by być z Wami podczas II OSK. Czy ostateczna i pełna? To się jeszcze okaże ;)
Na razie udostępniam same nazwiska, które są pewne - zatem z nieskrywaną radością oznajmiam, że swoją obecność potwierdzili (w kolejności alfabetycznej):

Luko Czakowski
Ernesto Gonzales
Magdalena „Meago” Kania
Maciej Kur
Izabella i Piotr Miklaszewscy (i, oczywiście, Snupek i Lawa)
Rafał Mikołajczyk
Mariusz Moroz
Hubert Ronek
Jacek Skrzydlewski
Dominik Szcześniak
Adam Święcki
Jakub Topor

Czy to już wszyscy? Zaglądajcie tutaj regularnie, bo jest szansa, że jeszcze pojawi się jakieś nowe nazwisko ;)

Nadal poszukuję jeszcze:
- wydawców, którzy chcieliby przyjechać ze swoją ofertą,
- księgarnie, antykwariuszy, osoby prywatne, posiadające komiksy na sprzedaż,
- sprzedawców gadżetów około komiksowych,
- i (ale to do dogadania) chętnych autorów – znanych, nieznanych, niezależnych i zależnych.

Pozdrawiam  :)

Offline CUJO

Odp: II Ostrołęckie Spotkania Komiksowe, 16.09.2023 r.
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 25 Sierpień 2023, 23:19:20 »
Do listy Gości dochodzi Filip Sułkowski, zatem ekipa Podróży z Pazurem będzie w komplecie :)

Offline CUJO

Odp: II Ostrołęckie Spotkania Komiksowe, 16.09.2023 r.
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 07 Wrzesień 2023, 14:24:23 »
Ostrołękę odwiedzi także Anna Poszepczyńska, zatem lista Autorów zamyka się na liczbie piętnastu :)

Offline CUJO

Odp: II Ostrołęckie Spotkania Komiksowe, 16.09.2023 r.
« Odpowiedź #6 dnia: Cz, 07 Wrzesień 2023, 21:01:45 »
No to czas na program :)

II OSTROŁĘCKIE SPOTKANIA KOMIKSOWE
16 września 2023 r.
Godz. 10.00 – 17.00
Hala Sportowo-Widowiskowa Im. A. Gołasia
Ostrołęka, ul. Traugutta 1

W programie:

10:30 – oficjalne rozpoczęcie imprezy

11:00 – warsztaty komiksowe z Magdaleną „Meago” Kanią i Maciejem Kurem, dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat (zapisy od godz. 10:15)

ROZMOWA W DWÓCH SŁOWACH – spotkania z Autorami na scenie:

11:00 – Izabella i Piotr Miklaszewscy, Filip Sułkowski, Jakub Topor, Ernesto Gonzales

12:30 – Magdalena „Meago” Kania, Maciej Kur, Rafał Mikołajczyk, Mariusz Moroz, Jacek Skrzydlewski

14:00 – Anna Poszepczyńska, Adam Święcki, Luko Czakowski, Hubert Ronek, Dominik Szcześniak

STREFA AUTOGRAFÓW:

11:30 – Izabella i Piotr Miklaszewscy, Filip Sułkowski, Jakub Topor, Ernesto Gonzales

13:00 – Magdalena „Meago” Kania, Maciej Kur, Rafał Mikołajczyk, Mariusz Moroz, Jacek Skrzydlewski

14:30 – Anna Poszepczyńska, Adam Święcki, Luko Czakowski, Hubert Ronek, Dominik Szcześniak

Konkurs o zdrowiu – do wygrania komiksy!

Stoiska komiksowe

Impreza pod patronatem Łukasza Kulika, Prezydenta Miasta Ostrołęki

Organizatorzy:
Staszek Orłowski
Andrzej Jaskólski

Partnerzy:
Miasto Ostrołęka
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrołęce
Ostrołęckie Centrum Kultury
Miejski Zakład Komunikacji Sp. z oo. w Ostrołęce

Imprezę wsparli finansowo:
Miasto Ostrołęka
Galeria Bursztynowa
Grupa Tomczak
Inwestycja Ostaszewskiego
Klinika Zielińska
Wiktoria Kowalczyk
Paweł Niewiadomski – radny Miasta Ostrołęki
Szkoła Nauki Jazdy Na Luzie Marek Żebrowski
Restauracja Zabytkowa

Offline Lyricstof

Odp: II Ostrołęckie Spotkania Komiksowe, 16.09.2023 r.
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 17 Wrzesień 2023, 21:38:53 »
Poproszę mini relację. I ogólnie wrażenia. Kto był.  8)
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Odp: II Ostrołęckie Spotkania Komiksowe, 16.09.2023 r.
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 18 Wrzesień 2023, 01:52:25 »
https://www.eostroleka.pl/ii-ostroleckie-spotkania-komiksowe---komiksowy-zawrot-glowy-wideo-zdjecia,art105964.html

świetne podsumowanie imprezy, pisane przez AI. polskie dziennikarstwo żyje już w roku 2137.

Offline HaVoK

Odp: II Ostrołęckie Spotkania Komiksowe, 16.09.2023 r.
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 18 Wrzesień 2023, 07:49:19 »
O Kurde! Żenada.

Odp: II Ostrołęckie Spotkania Komiksowe, 16.09.2023 r.
« Odpowiedź #10 dnia: Pn, 18 Wrzesień 2023, 11:29:12 »
Artykuł został w miarę poprawiony (chociaż do ideału trochę brakuje - "Organizaotrz przygotowali konkurs z nagrodami"), ale jeśli ktoś pominął oryginał to można tam było wyczytać np. że Adam Święcki jest autorem komiksu "Szkoła dla upośledzonych umysłowo" albo "Kapitan Bomba". No i Maciej Kur jest autorem komiksów o tematyce hitorycznej.

Offline _Paweł

Odp: II Ostrołęckie Spotkania Komiksowe, 16.09.2023 r.
« Odpowiedź #11 dnia: Pn, 18 Wrzesień 2023, 12:05:45 »
Miałem wyjazd i żałuję, że nie byłem :(. Co do artykułu, to ja jednak preferuję podsyłanie własnych artykułów do mediów, wtedy nie ma takich kwiatków. Chociaż nigdy nie miałem problemów z eOstroleka, zawsze bardzo dobrze mi się z nimi współpracuje.

Offline CUJO

Odp: II Ostrołęckie Spotkania Komiksowe, 16.09.2023 r.
« Odpowiedź #12 dnia: Pn, 18 Wrzesień 2023, 13:52:04 »
Cześć :)

Kilka słów ode mnie nt. II OSK.
Nie będę pewnie do końca obiektywny, dlatego postaram się napisać krótko i na temat.

Atmosfera była dość kameralna. Autorzy zrezygnowali ze strefy autografów, woleli być na swoich stoiskach, co miało sens - po co wstawać od stolika do stolika, skoro można mieć wszystko pod ręką, włącznie z całą ofertą komiksową :)

Nie odbyły się też spotkania na scenie, bo kiedy miały wystartować pierwsze z nich, to akurat było mało osób, a potem część autorów uznała, że woli być na stoiskach i tam rozmawiać z ludźmi, co też nie było złym pomysłem, bo akustyka w hali, gdy nie ma tam tłumów, służących jako "wytłumienie", jest kiepska.

Co do frekwencji - tłumów nie było. Przyszło trochę osób (a część nawet przyjechało, z Lublina czy Warszawy), ale raczej nie zdarzyły się długie kolejki do autorów. Z jednej strony to dobrze, bo praktycznie chyba każdy dostał swój wrys (prawie - ja nie dostałem od dwóch osób: D ), z drugiej szkoda, bo jednak piętnastu twórców komiksu zechciało przyjechać na raczkującą imprezę, a ostrołęczanie wybrali chyba ostatnie ciepłe dnia na grilla czy wypad za miasto.

Autorzy zadowoleni, nie narzekali - starałem się, żeby nie chodzili głodni itp., zatem tu raczej nie będzie nic do zarzucenia od strony organizacji. Ale może sami zechcą się wypowiedzieć, nie będę mówił za Nich :)

Ogólnie imprezę oceniam pozytywnie, jednak frekwencyjnie mogłoby być lepiej.

A tu linki do relacji (poza zamieszczonym powyżej - sam jestem zaskoczony poziomem artykułu, bo znam się z całą ekipą tego portalu wiele lat i pierwszy raz widzę coś takiego...):

https://www.moja-ostroleka.pl/art/1694879340/ostroleka-to-dzis-komiksowy-raj-trwaja-ii-ostroleckie-spotkania-komiksowe-zdjecia-wideo

https://radio.lublin.pl/2023/09/polski-komiksowy-swiatek-jest-naprawde-szeroki-komiksiarze-spotkali-sie-w-ostrolece/

https://to.com.pl/ostroleckie-spotkania-komiksowe-16092023-w-hali-im-a-golasia/ar/c1-17895621

https://www.radiooko.pl/ostroleczanie-kochaja-komiksy/?fbclid=IwAR0x2IyXf7r6RHxFRDa6FTd0DNZYBKQGjZQh5R2rhZWgQkSXiA1v-wbgoKk

« Ostatnia zmiana: Pn, 18 Wrzesień 2023, 15:25:08 wysłana przez CUJO »