Autor Wątek: II Górnośląska Impreza Komiksowa 27-29.10.2023  (Przeczytany 2307 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Voitas

II Górnośląska Impreza Komiksowa 27-29.10.2023
« dnia: Śr, 11 Październik 2023, 20:28:29 »


II Górnośląska Impreza Komiksowa zaprasza!

27.10.
Start 19:00
Wykład o mieście w komiksie dr Matyldy Sęk-Iwanek
"Miasto jest nasze! Imaginaria miejskie w komiksie"
Noc skaldów: mity nordyckie
Wikińska grupa rekonstrukcyjna Utgard Gliwice i autor powieści „Mity nordyckie” Mateusz K. Sawczyn zapraszają na noc w towarzystwie bogów północy! Dzięki nim poznacie historie, którymi przesiąknięty był świat mieszkańców Skandynawii wczesnego średniowiecza. Prelekcja pisarza o różnych wersjach i interpretacjach mitów poprzedzi wkroczenie aktorów z Utgardu na deski teatru, gdzie na własne oczy ujrzycie niecne postępki Lokiego i furię Thora. Zaś po krótkim podsumowaniu przewidziany jest czas na dyskusję z pasjonatami fantastycznych opowieści w mroźnych klimatach.
CKS Mrowisko ul. Pszczyńska 85

28.10
Start 10:00, zakończenie 19:00
- giełda komiksowa: wydawnictwa, niezal
- spotkania autorskie - przez cały czas trwania imprezy
- warsztaty (szukajcie info o zapisach na bieżąco w wydarzeniu)
- strefa autografów
- afterparty
CKS Mrowisko ul. Pszczyńska 85

29.10
Start 16:30
- wystawa - Prosiak czyli Krzysztof Owedyk - komiks i malarstwo
Stacja Artystyczna Rynek, Rynek 4-5

Wernisaż i spotkanie z Autorem:
https://fb.me/e/6qGD3W5Va

Na wszystkie imprezy wstęp wolny!
Wszystkie informacje będziemy publikowali w najbliższych dniach!

Kontakt:
gikimprezakomiksowa@gmail.com

FB Organizatorzy:
Matylda Sęk-Iwanek
Marek Turek
Zima Records

Partnerzy:
CKS Mrowisko
CK Victoria
Stowarzyszenie GTW
Stacja Artystyczna Rynek
« Ostatnia zmiana: Śr, 11 Październik 2023, 20:30:26 wysłana przez Voitas »

Offline turucorp

Odp: II Górnośląska Impreza Komiksowa 27-29.10.2023
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 11 Październik 2023, 21:05:55 »
Mamy cały czas zmiany wśród gości zaproszonych na imprezę, dlatego jeszcze nie publikujemy informacji na ten temat. Wiem, że dla wielu osób program jest czynnikiem decydującym (chociaż w przypadku GIKa skupiamy się bardziej na atmosferze ;) ), dlatego postaramy się podać go, jak tylko zdobędziemy pewność, że przynajmniej z grubsza będzie on do zrealizowania.

Offline Damian xyz

Odp: II Górnośląska Impreza Komiksowa 27-29.10.2023
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 17 Październik 2023, 07:15:16 »
Zeszłoroczna atmosfera była świetna.
Ale trochę martwi mnie cisza a impreza już za chwilę.
Może chociaż jakieś drobne informacje?

Ogólnie niezdecydowanych bardzo zachęcam mimo, iż moja obecność jest zagrożona.

Offline turucorp

Odp: II Górnośląska Impreza Komiksowa 27-29.10.2023
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 17 Październik 2023, 14:30:15 »
W tym tygodniu ruszamy z zapowiedziami, nie chcieliśmy nakładać się na informacje ze szczecińskiego Betonu i z Sanoka.
Tegoroczny GIK będzie miał bardziej rozbudowaną strefę niezależnych (ponad 20 stoisk), do tego tradycyjnie więksi wydawcy (Timof, Ultimate comics, Tore, Lost in time, multistoisko Best Comics (będzie miał ofertę pięciu wydawnictw), OMG!Słowobraz, Mandioca, Komiks i My, Celuloza…), warsztaty komiksowe (Berenika Kołomycka, Katarzyna Witerscheim, Rafał Szłapa), strefa autografów (listę gości podamy za chwilę). Mamy nabity program na 8-9 h.
« Ostatnia zmiana: Wt, 17 Październik 2023, 14:52:22 wysłana przez turucorp »

Offline turucorp

Odp: II Górnośląska Impreza Komiksowa 27-29.10.2023
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 23 Październik 2023, 12:03:06 »
Ostateczny program postaram się tutaj wrzucić jutro.
A dzisiaj kwestie logistyczno-organizacyjne.
Remont przed dworcem PKP został zakończony, więc można spokojnie spacerować przez całe centrum ;)
Połączenia autobusowe (z dworca PKP), linia 32 (kierunek Zabrze), wysiadać na przystanku KOMAG.
Wyżywienie; tuż obok jest Lidl, Żabka i Aldi, na samej imprezie będzie foodtrack, będzie również możliwość zakupienia kawy/herbaty.
Afterparty (jeśli ktoś zostaje) będzie w Mrowisku (na miejscu jest lokal z alko), w godzinach wieczornych (od 19:00) tuż obok będzie otwarta pizzeria ("Nocny Marek") jest też kebabownia.
Szatnia będzie czynna.
Podczas imprezy dostępny będzie wewnętrzny parking przy Mrowisku.



Offline Voitas

Odp: II Górnośląska Impreza Komiksowa 27-29.10.2023
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 23 Październik 2023, 21:41:46 »
Będę pewnie jechał do Mrowiska koło 11. Mogę wtedy zgarnąć kogoś z dworca jak trzeba. Jak więcej osób będzie chętnych to zlikwiduje foteliki z tylnych siedzeń

Offline Voitas

Odp: II Górnośląska Impreza Komiksowa 27-29.10.2023
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 25 Październik 2023, 14:11:02 »
Info z FB:

ak już zapowiadaliśmy Strefa Polish Indie czyli polskiego komiksu niezależnego na GIK zapowiada się imponująco.
Co więcej GIK otwieramy od 10:00 i zaczynamy spotkaniem z twórcami niezależnymi, które poprowadzi Daniel Gizicki - scenarzysta komiksowy
A w strefie znajdziecie:
Mateusz Michnowicz
Robert Sienicki
Sinsitra
Mikołaj Stryczyński
Maja Barbara Solecka Lena Kaaz
Marek Wojas
Karol Patoła
Fil Wisniowski Wydawnictwo Bazgrolle
Wojtek WU Zieliński
Wojtek Malart
Katarzyna "PannaN" Witerscheim ART Katarzyna Witerscheim  i Marcin Surma
Rafal Szlapa Bler
Kiriesława
Jan Mazur Kasia Mazur Jan Mazur
Otto Ich Ottoichart
Marta Falkowska Marta Falkowska Comics
Kazimierz Cichoń
Lojalnie ostrzegamy, że strefa może się jeszcze rozrosnąć!!!

Offline Voitas

Odp: II Górnośląska Impreza Komiksowa 27-29.10.2023
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 25 Październik 2023, 14:11:30 »

Offline turucorp

Odp: II Górnośląska Impreza Komiksowa 27-29.10.2023
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 25 Październik 2023, 15:22:22 »
Rozpiska programowa ma oczywiście charakter orientacyjny, bo np. praktycznie wszyscy wymienieni w punktach programu autorzy będą dostępni w trakcie imprezy, a nie tylko w strefie autografów (część ma swoje stoliki na giełdzie, wielu będzie przy swoich wydawcach itd.).
Spotkanie z wydawcami będzie prawdopodobnie trwało trochę dłużej, bo jest ich sporo, każdy będzie miał swoje wejście (ponieważ stoją na stoiskach, to będzie to w formule „razem ale osobno”), niektórzy zapewne się rozgadają, mamy na nich czas do 19.

Offline turucorp

Odp: II Górnośląska Impreza Komiksowa 27-29.10.2023
« Odpowiedź #9 dnia: Cz, 26 Październik 2023, 19:12:55 »
Wystawa Prosiaka już powieszona :)
Dzizas, jakie te obrazy są dobre :O
Jeśli ktoś planuje przyjazd z rodziną, to polecam warsztaty, naprawdę mocny set prowadzących i zajęcia przewidziane dla różnych grup wiekowych.

Offline Voitas

Odp: II Górnośląska Impreza Komiksowa 27-29.10.2023
« Odpowiedź #10 dnia: So, 28 Październik 2023, 12:42:15 »
Ktoś z forum będzie lub jest na miejscu?

Offline Voitas

Odp: II Górnośląska Impreza Komiksowa 27-29.10.2023
« Odpowiedź #11 dnia: So, 28 Październik 2023, 22:21:29 »
No to ja powiem, że byłem, wrysy i podpisy zdobyłem, komiksy kupiłem. Było bardzo fajnie, taka prawie rodzinna atmosfera. Praktycznie jak rok temu. Mimo późnych zapowiedzi imprezy i jej szczegółów frekwencja chyba była ok, przynajmniej wtedy kiedy ja byłem. Marku mam nadzieję, że za rok znowu ogarniesz temat :)

Offline marcing

Odp: II Górnośląska Impreza Komiksowa 27-29.10.2023
« Odpowiedź #12 dnia: So, 28 Październik 2023, 23:24:59 »
Też byłem i też bardzo mi się podobało :) Podziękowania dla Marka i pozostałych organizatorów :)

Offline turucorp

Odp: II Górnośląska Impreza Komiksowa 27-29.10.2023
« Odpowiedź #13 dnia: Nd, 29 Październik 2023, 01:50:09 »
Dzięki, przed nami jeszcze kontynuacja imprezy, czyli wernisaż Prosiaka, nadal w domowej atmosferze i znowu my przy mikrofonach ;)
To prawdopodobnie jedyna okazja, żeby zobaczyć nie tylko oryginały plansz, ale również większą ilość jego obrazów w jednym miejscu (Krzysztof mozolnie dla nas odkładał obrazy na wystawę, dosłownie odejmując sobie od ust). Warto, jak dla mnie wystawowa pozycja obowiązkowa dla komiksiarzy, byłem, wieszałem, widziałem, wiem co mówię :)

Offline Takesh

Odp: II Górnośląska Impreza Komiksowa 27-29.10.2023
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 30 Październik 2023, 08:44:14 »
Czy w przypadku wystawy Prosiaka będzie też finisaż? Bo na wystawę muszę iść (jeszcze wiem kiedy), ale jakby był finisaż to byloby super  ;D