Autor Wątek: DwuTakt Toruń 20.05.2023 r.  (Przeczytany 642 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leyek

DwuTakt Toruń 20.05.2023 r.
« dnia: Pn, 15 Maj 2023, 23:05:38 »
Cytuj
DwuTakt: Festiwal Kultury Popularnej po trzy letniej przerwie wraca do edycji stacjonarnej. DwuTakt już w najbliższą sobotę w budynku 1LO na ulicy Zaułek Prosowy 1. Zerknijcie na program 🙂
Będziemy tam z naszym stoiskiem na giełdzie komiksu. Część grupy zaangażowana jest także w realizację festiwalu jak choćby Piotr Śmiechosław Wojciechowski, który poprowadzi w tym dniu warsztaty z tworzenia komiksu. Start godzina 13.
Od 12.30 do 19 potrwa zaś cały blok Renesans Superbohaterów 2023, gdzie wśród prelegentów spotkacie m.in. Michał Siromskiego, Juliana Jelińskiego czy Radosława Pisulę.
Przybywajcie, zapraszamy 🙂




Offline Leyek

Odp: DwuTakt Toruń 20.05.2023 r.
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 17 Maj 2023, 21:37:18 »
Klimatyczna "reklama" udziału Ottoicha w DwuTakcie i w Komiksowej Warszawie:

« Ostatnia zmiana: Śr, 17 Maj 2023, 21:39:57 wysłana przez Leyek »

Offline Leyek

Odp: DwuTakt Toruń 20.05.2023 r.
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 22 Maj 2023, 01:11:31 »
Parę fotek z festiwalu. Akruat miałem zaplanowany w ten weekend pobyt z rodziną w Toruniu to nie wypadało nie wpaść. Powyższe (rodzina) trochę mnie limitowało, ale i tak udało się ok. 3 godzin spędzić wśród komiksów i ich twórców/wydawców ;) Miałem wpaść tylko ze starszym synem, ale jako, że Pani Blondynka z AKT-u od razu przy wejściu zgarnęła obu oraz żonę na warsztaty to cała ekipa uczestniczyła, a ja dzięki temu miałem większą swobodę ;) Warsztaty prowadził Piotr „Śmiechosław” Wojciechowski.

część z AKT-owców:



Stoisko Studia Lain + OMG Słowobrazu, tyłem Kamil Dukiewicz, z lewej chłopaki od komiksu Haerelands. Opowiadania:



Ottoich ze swoim kramikiem:



Pierwszy plan stoisko Słonia, po lewo wspólne stoisko Sonne i Emi De Clam, po prawej puste chwilowo stoisko Fangi, tyłem Paulina Kalinowska, przed nią stoisko Tomxyza/Rzeźzina:



efekt warsztatów (5-latka, 7-latka i mojej małżonki) - okładka chyba powszechnie znana ;) :



w niedzielę w wolnej chwili zrobiłem sobie jeszcze krótką sesję czytania zinków nad Wisłą (poszły oba od K. Dukiewicza):



Nie dotarłem w sumie na żadną z prelekcji. Ogólnie wydarzenie oceniam bardzo pozytywnie. Festiwal z tych mniejszych, ale dla mnie jako odwiedzającego miało to plusy do każdego z wystawców/twórców można było podejść bez długiego oczekiwania, pogadać, coś kupić, dostać wrys. Starałem u każdego coś kupić , nawet jak była to nie do końca moja bajka i na Gildii bym raczej nie zamówił. I liczę na pozytywne zaskoczenia ;) Z minusów nieobecność anonsowanego Łukasza Bałuta. Dla mnie było to dobre przetarcie po ponad 3-letniej nieobecności na żadnym feście przed Wawą, gdzie też planuję się pojawić :) Nabytki/wrysy wrzucę w swoim wątku jutro/pojutrze.

Więcej fotek na FB AKT-u: https://www.facebook.com/AKT.fanzin/posts/pfbid0dpKeH1FggnmCDRXXuCL8q35XSd6vV9JK4X8317UqW7QzjR2MZ2ebxgcMTJGid6VEl
« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Maj 2023, 01:14:04 wysłana przez Leyek »

Offline Leyek

Odp: DwuTakt Toruń 20.05.2023 r.
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 23 Maj 2023, 21:56:23 »
Moja młodzież się złapała do fotorelacji na FB DwuTaktu :)