Autor Wątek: 13 Krakowski Festiwal Komiksu 22-24.03.2024  (Przeczytany 8005 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline kierpic

Odp: 13 Krakowski Festiwal Komiksu 22-24.03.2024
« Odpowiedź #30 dnia: So, 23 Marzec 2024, 20:19:18 »

Offline Death

Odp: 13 Krakowski Festiwal Komiksu 22-24.03.2024
« Odpowiedź #31 dnia: Nd, 24 Marzec 2024, 00:22:23 »
Fotka z Twittera Kultury Gniewu:



@Rodrigues i @Lyricstof jak zawsze się załapali ;)
Oficjalna piwna komisja do spraw szukania Wally'ego w składzie: Lyricstof, Rodrigues i moja skromna osoba oświadcza, że tam żadnego Lyricstofa na zdjęciu nie ma. :)

Offline Łazur

Odp: 13 Krakowski Festiwal Komiksu 22-24.03.2024
« Odpowiedź #32 dnia: Nd, 24 Marzec 2024, 14:35:59 »
Zmęczony i dość znudzony ostatnimi festiwalowymi latami ruszyłem do Krakowa na kilka sobotnich godzin zachęcony planowaną obecnością Davida Rubina i Jose Muñoza. Pierwszy ostatecznie nie dotarł, drugiego - żywą legendę - super było zobaczyć na żywo. W planach miałem co prawda zdobycie od niego rysografu, ale na miejscu okazało się, że numerki i kolejkony to nie sport dla mnie. I też spoko.

Natomiast sam festiwal BARDZO pozytywnie mnie zaskoczył. Nowa miejscówka jest idealna na imprezę takiej wielkości, tych kilkudziesięciu wystawców miało dla siebie odpowiednią ilość miejsca, tak samo odwiedzający i kursujący alejkami od stoiska do stoiska. Na miejscu klasyczni wystawcy-wydawcy, ale też mnóstwo niezalu wszelkiej maści, co bardzo raduje me serce - bo samo serce Komiksowa, to na szczęście nie jest już domena "wiecznie młodych" dziadersów (do których też się zaliczam).

Do tego oddzielne miejsce na spotkania, gastro, piętro z wystawami, a na zewnątrz wystarczająca ilość ławek żeby odetchnąć od festiwalowych wrażeń i w spokoju wciągnąć kreskę. Oczywiście metaforyczną.

Przyszłoroczną edycję już nieśmiało wpisuję w kalendarz.
All Comics Are Beautiful

Offline Alexandrus888

Odp: 13 Krakowski Festiwal Komiksu 22-24.03.2024
« Odpowiedź #33 dnia: Nd, 24 Marzec 2024, 14:40:59 »
Było stanąć w kolejkę Muñoza. Stało 20 osób i poszło info, że da wszystkim zapisanym.

Offline kierpic

Odp: 13 Krakowski Festiwal Komiksu 22-24.03.2024
« Odpowiedź #34 dnia: Nd, 24 Marzec 2024, 20:06:52 »
Nie zrobiłem dzisiaj za dużo zdjęć, ale mam nadzieję, że ktoś mnie wyręczył


Skończył mi się szkicownik w Krakowie.
Śledziu go zamykał i miał pomysł żeby ostatni tekst wykropkować, ale mu odradziłem

Offline Rodrigues

Odp: 13 Krakowski Festiwal Komiksu 22-24.03.2024
« Odpowiedź #35 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 17:20:00 »

Dobra, to był oczywiście prank, że niby dostałem wrysa tak szybko. Nabraliście się jak małe dzieciaki 8) hue hue. Dodaję zdjęcia z piątku 22.03.2024, które rozjaśnią Wam sprawę.


Wernisaż wystawy „Czasopodróżnik. 30 lat Ratmana” Tomasza Niewiadomskiego

Podczas wernisażu obecny był również José Muñoz. Organizatorzy poprosili go o wykonanie pamiątkowego wrysu do księgi gościu festiwalu. Oto proces twórczy i jego rezultat:
 


Wernisaż wystawy retrospektywnej Michała Arkusińskiego



Wernisaż wystawy zbiorowej „This is Fine!”


Frekwencja na wystawach była bardzo wysoka. Nigdy bym nie pomyślał, że tyle osób przyjdzie.
W kolejnym poście zdobycze festiwalowe...

Offline Spiff

Odp: 13 Krakowski Festiwal Komiksu 22-24.03.2024
« Odpowiedź #36 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 18:35:15 »
Cytuj
Dobra, to był oczywiście prank, że niby dostałem wrysa tak szybko. Nabraliście się jak małe dzieciaki 8) hue hue. Dodaję zdjęcia z piątku 22.03.2024, które rozjaśnią Wam sprawę.
cofam lajka za wrys
daję dwa lajki za prank
...
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline Alexandrus888

Odp: 13 Krakowski Festiwal Komiksu 22-24.03.2024
« Odpowiedź #37 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 20:38:45 »
@PabloWu, masz coś do dodania w kwestii tego prania?  ;D

Offline Death

Odp: 13 Krakowski Festiwal Komiksu 22-24.03.2024
« Odpowiedź #38 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 20:41:32 »
cofam lajka za wrys
daję dwa lajki za prank
...
To jeden z nich dla mnie, bo to ja kazałem Rodriguesowi wrzucić to zdjęcie na forum, żeby strollować ludzi na większą skalę, bo wcześniej wysłał go tylko paru znajomym. :D
Ja też się początkowo dałem nabrać. :D

Offline Rodrigues

Odp: 13 Krakowski Festiwal Komiksu 22-24.03.2024
« Odpowiedź #39 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 20:52:33 »
To jeden z nich dla mnie, bo to ja kazałem Rodriguesowi wrzucić to zdjęcie na forum, żeby strollować ludzi na większą skalę, bo wcześniej wysłał go tylko paru znajomym. :D
Ja też się początkowo dałem nabrać. :D



-------------------

@PabloWu, masz coś do dodania w kwestii tego prania?  ;D

Ziomek wyłapałeś literówkę (autokorekta wie najlepiej XD), ale... żeby było śmieszniej, to Pablo doznał pewnego "prania" w sobotę, na koniec festiwalowego dnia  :D :D :D

EDIT:
W ogóle to jestem ciekawy podsumowania Pablo, bo on to całkiem sporo ciekawych rzeczy może mieć do opowiedzenia :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 25 Marzec 2024, 20:57:32 wysłana przez Rodrigues »

Offline Midar

Odp: 13 Krakowski Festiwal Komiksu 22-24.03.2024
« Odpowiedź #40 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 22:15:00 »
To jeden z nich dla mnie, bo to ja kazałem Rodriguesowi wrzucić to zdjęcie na forum, żeby strollować ludzi na większą skalę, bo wcześniej wysłał go tylko paru znajomym. :D
Ja też się początkowo dałem nabrać. :D
W sobotę wkręcał wszystkich do ustawiania się w kolejkę do Rubina 😀.

Offline PabloWu

Odp: 13 Krakowski Festiwal Komiksu 22-24.03.2024
« Odpowiedź #41 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 22:38:18 »
Wywołany do tablicy wrzucę jedno skromne zdjęcie, szybki impuls do mózgu,akcja - reakcja i mam na ścianie takie oto arcydzieło:



"Gdzie Pablo nie może tam Babę pośle"   ;)

Chwała Ci Rodriguesie i całej kompanii za reakcję przy "praniu", to była ekstraklasa.
Pozdro.

Offline Rodrigues

Odp: 13 Krakowski Festiwal Komiksu 22-24.03.2024
« Odpowiedź #42 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 22:51:54 »
Zagranie kartą Ratmana to był impuls roku. A Muñoz super gość i podchwycił temat. Jeszcze raz gratki :)

Offline Rodrigues

Odp: 13 Krakowski Festiwal Komiksu 22-24.03.2024
« Odpowiedź #43 dnia: Wt, 26 Marzec 2024, 21:37:03 »
No to lecimy z tym wszystkim... wrysy, zakupy, sytuacje oraz podziękowania:

José Muñoz w "Alacku Sinnerze 1" (niestety chyba ode mnie zaczęło się przyspieszanie tempa wrysów, bo było chyba z 500 osób w kolejce, ale i tak duma "modzno", że jest rysuneczek od mistrza):



Geoffroy Monde (scenarzysta, ale narysował Ysę) i Mathieu Burniat (rysownik - narysował Szatana) w "Furii" (podczas rysowania Geoffroy zwrócił uwagę na niekończący się sześciopak szatana w wykonaniu Mathieu a śmieszkom nie było końca :D) :



Michał "Śledziu" Śledziński w "Czerwony Pingwin musi umrzeć II" (trójeczka będziew w tym roku):



Łukasz Godlewski w "Ważny był tylko numer":



Rysunek festiwalowy od Mistrza Zagłady (ziomal ma mega pomysły, no i jedno jest pewne: Morfium na zawsze w moim serduszku):



Rysunek Nikodema Cabały:



Rysunek Piotra "Bichucka" Biczyńskiego (ile można czekać na te kolejne Dzieci Stwórcy? C'mon):



Konrad "Koko" Okoński - zakup najnowszego "Necrosa" (4) wraz z mini wrysem - świetnie prowadzona jest ta mangowa seria. Kiedy patrzę na ten tytuł widzę dojrzałość w planowaniu (i to na wielu etapach): dobre, powtarzalne rysunki wykonane pewną kreską; idealny dobór ilości kadrów oraz ich rozplanowania na stronie, sam projekt stron np.: z czarnym tłem (w 4 zeszycie jest jedna strona z tłem w kolorze łososiowym - podkreśla to przedstawioną tajemnicę i moc z nią związaną - niby pierdółka, ale robi robotę) lub z wykorzystaniem części całostronicowego kadru jako tła pod mniejsze kadry; przygotowanie w formie zeszytów, które ma zapewnić powtarzalność wydawniczą (praktycznie to nie jest już zin tylko periodyk), bardzo dobra estetyka.
Podkreślenie magicznych elementów nielicznymi, dodatkowymi kolorami, to też ciekawe rozwiązanie. Pewnie to kwestia czasu, kiedy zbiorcze wydanie ukaże się nakładem któregoś z polskich wydawnictw. A według mnie jest potencjał, żeby uderzać za granicę.



Jovolsky - Mercurial ArtZin z mini wrysem - fajny artbookowy zinek - zaciekawił mnie ze względu na inspiracje Niheiem.



Paulina Pecio - "Tam gdzie spadają gwiazdy 1" z mini wrysem - widziałem to gdzieś w zajawkach na facebooku. Manga malowana akwarelą. Wygląda elegancko. Uwaga: zawiera formy w stylu "byłoś" - użyte w stsounku do stworzenia nieziemskiego, mam nadzieję, że to tylko w tą stronę pójdzie, a nie w określanie seksualności.
Rysunkowo jest bardzo fajnie, ale zobaczcie jak czcionka psuje odbiór całości. Wziałęm też printa z fanartem Berserka.



Katarzyna "kth" Klas - "Gorzkie Żale" z mini wrysem - zbiór szorciaków - całkiem spoko rysunki. "Kupała" to chyba najlepszy szort z tego zbioru, ale cośtam nie pykło z rozdzielczością i parę plansz lekko rozmytych. Dodaję spis treści, dla przeglądu, bo spora część była już opublikowana np.: w Warchlakach.



I jeszcze taka sytuacja:

Spotkałem Łukasz Godlewskiego, no i gadka szmatka:
- Stoisz po wrys do Rubina?
- Jasne. Jestem pierwszy.
- Dobra to będę za Tobą.
- Hue Hue
- Heheszki
Aż tu nagle on rzuca pytanie:
Spoiler: PokażUkryj
- Mordeczko, wrzucisz info o zbiórce na mój nowy komiks na Komikspeca? Bo ja nie mam konta.

Na co ja mu ostro:
Spoiler: PokażUkryj
- Ok

Nie wierzycie? Po co miałbym kłamać...

Także pyk:


Odczytany kod QR przenosi nas do strony linktree z odnośnikami do mediów społecznościowych Łukasza Godlewskiego
https://linktr.ee/luke_godlewski

Jeden z linków prowadzi do zbiórki na Kickstarterze:
https://www.kickstarter.com/projects/godlewskiart/black-heart-horror-comic-book

Zachęcam do zapoznania się.

Później wrzucę szerszy opis do tematu Crowdfundingowego.


Na koniec chciałem pozdrowić wszystkich ziomali i podziękować za wspólnie spędzony czas oraz asystę przy wypiciu hektolitrów piwa soku.
Miło było oficjalnie poznać userów: PabloWu, vlada i MistrzaZagłady. 3majcie się tam.
Do następnego!
« Ostatnia zmiana: Wt, 26 Marzec 2024, 21:46:09 wysłana przez Rodrigues »

Offline Midar

Odp: 13 Krakowski Festiwal Komiksu 22-24.03.2024
« Odpowiedź #44 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 21:21:02 »
José Muñoz w "Alacku Sinnerze 1" (niestety chyba ode mnie zaczęło się przyspieszanie tempa wrysów, bo było chyba z 500 osób w kolejce, ale i tak duma "modzno", że jest rysuneczek od mistrza):
Mam identyczny, a byłem przed Tobą. Zanim zaczął rysować mój rysunek, wku..ła go żona, która zrobiła mu scenę, że nie zgadza się na to, żeby został dłużej i rysował. Ale tak, jak napisałeś, jestem bardzo dumny, że mam rysunek i autograf od takiej legendy.
Pytanko, czy prosiłeś go o dedykację? Ja dopiero w domu zobaczyłem, źe mam wrys i autograf bez dedykacji imiennej.