Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 8 9 [10]
91
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zielcok dnia Cz, 25 Kwiecień 2024, 16:16:27 »
do fathom to jeszcze troche :) czeka na tlumaczenie

wiec z takich mega kobyl to wczesniej Cyberforce

chodz nie , wieksze bedzie

2 tomy - razem Complete Darkness - i tu powiem ci ze, za te dwa tomy kolo 4 stow lacznie - ale to bedzie 1200 stron z hakiem ;) wiec jak widzisz ryzyko na pelnej k... ;) nie wiem czy polska jest na to gotowa ;)

jest ,jest polska gotowa na topcow
92
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Midar dnia Cz, 25 Kwiecień 2024, 16:13:39 »
Ciekawe czy zamkną się w 250 zł okładkowej...
Mucha napisała:
Cytuj
Po rabacie w sklepie Gildii będzie znacznie mniej niż 200 zł.
93
Dział ogólny / Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez donT dnia Cz, 25 Kwiecień 2024, 16:09:36 »
Najlepsze zakupy komiksowe to zazwyczaj te nieplanowane. Z antykwariatu. Tego, ktorego dawno sie nie odwiedzalo. Wchodzisz, patrzysz na polki i widzisz cos co wiesz, ze jest dobre, a cena jaka sobie zycza jest nizsza niz polowa okladkowej. Kupujesz bez zastawowienia i wychodzisz z bananem na gebie. W taki wlasnie sposb udalo mi sie wejsc w posiadanie kilku komiksow z Bendisowego Jinxworld - Goldfish, Jinx oraz Torso. Od dawna wiedzialem, ze to swietne komiksy, ale nasze drogi sie nigdy nie zeszly. Pierwsze dwa sa ze soba powiazane bohaterami, ale mozna je czytac niezaleznie, bo to zamkniete historie. Oba to rasowe kryminaly w klimacie Criminal Brubakera. Mamy wiec wszystkie cechy charakterystyczne dla takich opowiesci, a ktore kazdy bedacy w temacie, dobrze zna. Stary Bendis slynal z zajebistych, "meskich" dialogow i Jinxworld jest tego 100% dowodem. Chociaz jest ich momentami naprawde duzo, to nie nuza, a wrecz przeciwnie - czyta sie je z prawdziwa przyjemnoscia. Goldfish i Jinx to rzeczy w calosci autorskie, wiec za rysunki rowniez odpowiada BMB. Pod tym wzgledem jest niespodziewanie dobrze, choc momentami nieco nierowno. Niektore plansze sa przekozackie, inne wrecz przeciwnie. W ogolnym rozrachunku obu komiksom daje mocne 4/5, choc Goldfish podobal mi sie bardziej, glownie ze wzgledu na przejmujacy final. Torso to z kolei historia oparta na faktach. Jest to opowiesc o seryjnym mordercy z Cleveland, ktory zaslynal z bardzo "finezyjnego" (mowiac dyplomatycznie) traktowania zwlok swoich ofiar. Sledztwo w jego sprawie prowadzil Eliott Ness, ale nigdy nie udalo mu sie sprawcy schwytac. Ten tytul jest bardzo mroczny oraz klimatczny i z calej trojki w moich oczach wypada najlepiej. Torso powstal w kolaboracji z Marciem Andreyko, ktory odpowiada za strone graficzna. Chociaz artysta przyjal bardzo podobna stylistyke, to jest lepiej. Nie jest to jakis dramatyczny skok jakosciowy, ale rysunki ciesza oczy bardziej niz te Bendisa. Wszystkie 3 sa czarno-biale, grubo tuszowane z fajnym, nieco filmowym kadrowaniem. Jezeli mialbym sie do czegos przyczepic i wystepuje we wszystkich 3 tytulach to to, ze czasem nie do konca wiadomo w jakiej kolejnosci czytac dymki z dialogami. Na splash page'ach czasem jest to strona po stronie, a czasem od lewej do prawej strony poprzez obie strony. Momentami mozna sie nieco pogubic. To tylko maly zgrzycik, bo lektura Jinxworld daje mnostwo frajdy. Jestem pewien, ze predzej czy pozniej ktorys z polskich wydawcow sie tym "uniwersum" zainteresuje. To tylko kwestia czasu.
94
Komiksy polskie / Odp: Kapitan Kloss
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dalthon dnia Cz, 25 Kwiecień 2024, 16:09:03 »
46 zeszyt Żbika "Zerwana sieć" wysłany do druku a więc za miesiąc dostępny dla każdego ;)

Cytuj
Kapitan Żbik - 46 - Zerwana sieć
scenariusz: Stanisław Milc
rysunki: Jerzy Wróblewski
liczba stron: 32
format: 165 x 235
oprawa: broszurowa
druk: kolor
papier: offsetowy
ISBN: 978-83-65803-89-4
Wydanie: III
cena: 15 zł
Darek Jaskólski, uczeń pierwszej klasy Technikum Rybackiego w Gdańsku, przyjechał na wakacje do domu swych rodziców w miejscowości Pojseny nad jeziorem Płowe na Mazurach. W tym czasie w gospodarstwie rybnym doszło do tajemniczych kradzieży. Sprawcy nie pozostawili żadnych śladów. Darek postanawia poprosić o pomoc kapitana Żbika.

95
Dział ogólny / Odp: Ongrys
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Midar dnia Cz, 25 Kwiecień 2024, 16:06:41 »
Cytuj
Wysłane do druku:
Kapitan Żbik - 46 - Zerwana sieć
scenariusz: Stanisław Milc
rysunki: Jerzy Wróblewski
liczba stron: 32
format: 165 x 235
oprawa: broszurowa
druk: kolor
papier: offsetowy
ISBN: 978-83-65803-89-4
Wydanie: III
cena: 15 zł
Darek Jaskólski, uczeń pierwszej klasy Technikum Rybackiego w Gdańsku, przyjechał na wakacje do domu swych rodziców w miejscowości Pojseny nad jeziorem Płowe na Mazurach. W tym czasie w gospodarstwie rybnym doszło do tajemniczych kradzieży. Sprawcy nie pozostawili żadnych śladów. Darek postanawia poprosić o pomoc kapitana Żbika.

96
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dinogal dnia Cz, 25 Kwiecień 2024, 15:50:45 »
Nie wiem czy moje półki są na to gotowe;)

No dokładnie, obecnie SL ma u mnie jedną półkę na Europejczyków a gdzie ja wrzucę tym wszędobylskich Amerykańców to ja nie wiem  :o
97
Komiksy polskie / Odp: Kapitan Kloss
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dalthon dnia Cz, 25 Kwiecień 2024, 15:28:08 »
A jak ktoś dla odmiany chciałby coś poczytać (a nie oglądać) o Klosie, to Wydawnictwo UMK przygotowało coś (prawie 270 stron!) dla fanów 'naszego' hitlerowca ;)

https://wydawnictwo.umk.pl/produkt/stawka-wieksza-niz-zycie-wokol-fenomenu-kulturowego



Warto się zainteresować pozostałymi pozycjami z serii Wokół Fenomenu Kulturowego
98
Komiksy polskie / Odp: Tytus
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dalthon dnia Cz, 25 Kwiecień 2024, 15:25:25 »
A jak ktoś dla odmiany chciałby coś poczytać (a nie oglądać) o Tytusie, to Wydawnictwo UMK przygotowało coś (ponad 300 stron!) dla fanów Papcia.

https://wydawnictwo.umk.pl/produkt/tytus-romek-i-atomek-i-tworczosc-komiksowa-henryka-j-chmielewskiego



Warto się zainteresować pozostałymi pozycjami z serii Wokół Fenomenu Kulturowego
99
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nowicjusz dnia Cz, 25 Kwiecień 2024, 15:14:10 »
do fathom to jeszcze troche :) czeka na tlumaczenie

2 tomy - razem Complete Darkness - i tu powiem ci ze, za te dwa tomy kolo 4 stow lacznie - ale to bedzie 1200 stron z hakiem ;) wiec jak widzisz ryzyko na pelnej k... ;) nie wiem czy polska jest na to gotowa ;)
Nie wiem czy moje półki są na to gotowe;)
100
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Crono dnia Cz, 25 Kwiecień 2024, 15:07:25 »
To chyba w końcu mogę wystawić pierwsze wydanie na sprzedaż 🙂 Ciekawe czy zamkną się w 250 zł okładkowej...
Strony: 1 ... 8 9 [10]