Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Dział ogólny / Odp: Nagrody Orient Men
« Ostatnia wiadomość wysłana przez holcman dnia Dzisiaj o 10:40:42 »
Wydaje mi się że Zagrodę kupiłem w zeszłym roku w marcu na Małopolskim Festiwalu w Krakowie.

To bardzo możliwe, bo Kurczaki były w lutym :-)
2
Dział ogólny / Odp: Nagrody Orient Men
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rodrigues dnia Dzisiaj o 10:34:37 »
3
Dział ogólny / Odp: Nagrody Orient Men
« Ostatnia wiadomość wysłana przez PabloWu dnia Dzisiaj o 10:31:44 »
Zagroda miała premierą na Złotych Kurczakach w ubiegłym roku.

Wydaje mi się że Zagrodę kupiłem w zeszłym roku w marcu na Małopolskim Festiwalu w Krakowie.
4
Dział ogólny / Odp: Nagrody Orient Men
« Ostatnia wiadomość wysłana przez holcman dnia Dzisiaj o 09:40:52 »
Zresztą upierałbym się jakby mnie ktoś spytał, że Zagroda to już dawno temu w 2022 wyszła ;) Dziwne, bo pamięć zwykle w drugą stronę przekłamuje.

Zagroda miała premierą na Złotych Kurczakach w ubiegłym roku.
5
Dział ogólny / Odp: Nagrody Orient Men
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sir Nick dnia Dzisiaj o 09:27:08 »
W temacie nagród to się moge wypowiedziec bo w podstawówce dostałem jedną za komiks o wycieczce klasowej. ;D
Z cyklu Opowieści z mchu i paproci. Jestes miłośnikiem gatunku. Czytasz, gadasz, polecasz. Potem to przestaje wystarczać. Tworzy się grupa, która chce animować, inspirować, robic dobrze Komiksowi. Spox. Grupa się konsoliduje, utwardza w relacjach, powstają struktury - takie spółdzielnie komiksowe. W grupie animujesz, inspirujesz, dobrze robisz. Grupa jest widoczna. Jak jest widoczna to przyciąga innych, którzy chcieliby się ogrzać w bijącym ciepełku ciśnięcia Sztuki. Inicjatywa wychodzi na zewnątrz - jako członek spółdzielni albo sam jesteś, albo znasz, albo docierasz do ludzi w tych czy innych mediach, aby cos tam skrobnęli o komiksie który wydał ktos ze spóldzielni albo takim, który zrobił twój kumpel. Powstaje towarzystwo wzajemnej adoracji, nie powiesz przeciez kumplowi, że komiks nad którym pracował rok to kompletny szit. Nie będziesz szkodził, raczej jakos pomożesz. Naturalne. Zrozumiałe. Jesli sam wydajesz, pisując jednocześnie do poczytnego tygodnika możesz też obiektywnie recenzować komiksy przez siebie wydawane (raczej nikt się nie jorgnie). Potem powstaje jakaś akademia i pojawiają sie nagrody, nominowani sa najczęsciej ludzie których znasz, albo zna ktos inny ze spóldzielni, ostatecznie wygrywa którys z nominowanych. Proste. Jak ktos nieśmiało stwierdza (troll z sieci), że ten czy ów to średnio raczej rysuje to możesz stwierdzić, że ejże hola hola przecież komiks dobrze się sprzedał. Tyle że, to że sie dobrze sprzedał nie oznacza tylko tego, że był dobry (bo najczęsciej ale nie zawsze taki jest), oznacza również, że trochę zrobiono aby go tu czy tam podhajpować. Ale najzabawniejsze jest to, że w spóldzielni powstają frakcje, że są ludzie, którzy uważają, że zasłużyli chociaż na nominację bo dobrze narysowali; że zasłuzyli bardziej niz gość, który ich zdaniem nie potrafi rysować. Ale nic nie powiedzą. Dlaczego? Bo wyjda na zazdrosników i zawistników, skończą wyklęci ze spółdzielni. A jak cierpliwie poczekają to może kiedyś wejdą do wewnetrznego kręgu, a potem nominacja, sława, groupies, i w ogóle. :D Tak to widzą. I to nie jest żadna teoria spiskowa, tak to sie kręci w każdej branży, dlaczego w środowisku komiksowym miałoby byc inaczej? :D
I żeby było jasne:
1) sam nie rysuję komiksów,
2) nie mam żadnych pretensji, tylko obserwacje,
3) nie kazdy w spółdzielni to czarny charakter, nawet nie większość. ;D
6
Literatura / Odp: Komiksowe książki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bjeń dnia Dzisiaj o 09:03:51 »
Kupiłem ostatnio Tytusa i Stawkę z serii:
https://wydawnictwo.umk.pl/serie-wydawnicze/wokol-fenomenu-kulturowego?page=1&line=10&sort=asc
To teksty konferencyjne i praca zbiorowa. Napiszę więcej, jak się za to zabiorę :)



Jak ktoś byłby zainteresowany pełną aktualnie kolekcją, czyli tomami 1-3, to właśnie pojawił się dodruk tomu 1 o Czterech pancernych i psie. Ostatnio była dostępna tylko wersja elektroniczna.

Dostępne tutaj: https://wydawnictwo.umk.pl/produkt/czterej-pancerni-i-pies-wokol-fenomenu-kulturowego
7
Zakupy / Odp: Egmont.pl
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mateusz dnia Dzisiaj o 08:16:33 »
33% rabatu na całą ofertę (bez zapowiedzi i dodruków). Kod rabatowy: forum0433.

Kod ważny do 29 kwietnia.
8
Komiksy europejskie / Odp: Lucky Luke
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Alfman dnia Dzisiaj o 08:14:08 »
Bzik najlepszy  :)
9
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Archie dnia Dzisiaj o 08:07:44 »
10
Dział ogólny / Odp: Top Listy sprzedażowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez GoNzO dnia Dzisiaj o 06:00:26 »
Kroniki powinni zsumować wszystkie 3 warianty...
Strony: [1] 2 3 ... 10