Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Dział ogólny / Odp: Nagrody Orient Men
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dracos dnia Dzisiaj o 13:33:31 »
Cieszę się że ostatnio tylko na tapatalku przeglądam forum i nie chce mi się pisać na telefonie postów, bo bym się pewnie wdał w niepotrzebną przepychankę słowną. Ale muszę napisać że jak ktoś uważa że Świdziński może konkurować w kategorii najlepszy rysownik (podkreślam rysownik, nie twórca bądź scenarzysta) z Wyrzykowskim to oględnie mówiąc peron mu dawno dojechał. Od razu mówię nie będę się wdawał w żadne polemiki czym jest rysunek bo równie dobrze można by dyskutować z płaskoziemcem który będzie dowodził że wszystko zależy co rozumiemy pod pojęciem krzywizny lub kuli. Jaki koń jest każdy widzi m.in. na zestawionych przez Deatha rysunkach i żadne erystyczne sztuczki tego nie zmienią.
2
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez studio_lain dnia Dzisiaj o 13:29:44 »
nie jest opoznione :) wszytskie te komiksy dopiero trafily do tlumaczenia
nie mialy daty :) spokojnie :)
3
Dział ogólny / Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez donT dnia Dzisiaj o 13:22:31 »
Stary, dzieki bardzo za opinie o Lightfall! Wyglada rzeczywiscie nieziemsko i zastanawialem sie czy nie wziac dla swego 8 latka (khe kkhe, jasne). Poszlo do koszyka.
 ;)
4
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Adolf dnia Dzisiaj o 13:20:13 »
Smutno czytać, że Darkness opóźniony. Żywię nadzięję, że tylko opóźniony. Podzielenie na dwa tomiska pewnie finalnie by dało cenę większą niż za jedno bydle, ale 250 zł za 600 stron to coś do czego polscy komiksiarze są już przyzwyczajeni. Zwłaszcza, że The Darkness to druga największa marka Top Cow.

A co do najważniejszej marki imprintu Image. Z Witchblade powinno pójść dużo łatwiej. Sara ma w Polsce już delikatną bazę fanów (nerdy growe, grające w Tomb Raidera w latach 00), którzy liczyli, że Scream się za to weźmie po wydaniu Tomb Raider Archive, ale aferka z papierem zaorała temat po całości. Sara ma także atrybuty, których nie ma Jackie Estacado, co jak już tutaj zwrócono uwagę, przy odpowiednim doborze okładki przełoży się na odpowiednią sprzedaż. Mam Nawet Witchblade Compendium, ale polską wersję bym wziął od razu. Widzę, że nie tylko ja mam takie podejście wśród polskich fanów posiadających importy.
5
Dział ogólny / Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Deepdelver dnia Dzisiaj o 13:02:30 »
Zasada Trójek - Polski Donżon? Nie do końca, choć nieco inne składniki składają się na podobny aromat. Wybitna kreacja abstrakcyjnego świata (z potencjałem na wiele pobocznych serii), interesujący bohaterowie z przekonującymi charakterami i motywacją, graficznie to już w ogóle top-notch. Jedynie fabuła okazuje się nieco przewidywalna i rozciągnięta, a przez to mało absorbująca. Tak czy inaczej to świetny komiks i coś z tego uniwersum brałbym z marszu.

Lightfall 1 i 2 - kupowałem dla dzieciaków, ale sam wciągnąłem się na dobre. Fajne, bardzo lekkostrawne fantasy z sympatycznymi bohaterami i światem, który warto ratować. Nienachalnie porusza jednak przy tym także tematy ważne - przygoda staje się dla bohaterki okazją do przezwyciężenia braku pewności siebie (co jest pomysłowo zwizualizowane i może być naturalną płaszczyzną do przepracowania z dzieckiem podobnych tematów). Graficznie komiks jest piękny, tekstowo nie przeładowany - mimo sporej objętości czyta się go błyskawicznie. Jest tu trochę motywów ogranych, ale i fabularnych twistów. No i perfidne cliffhangery na koniec każdego tomu. Bardzo spójna, angażująca i po prostu smaczna komiksowa pozycja, która gorąco polecam szczególnie młodszym czytelnikom.

Judasz - mój Boże, jakie to dobre! Intrygujący koncept wejściowy, ciekawie rozwinięty i mądrze spuentowany. Historia opowiedziana we właściwym tempie, dzięki czemu wszystkie akcenty mają okazję właściwie wybrzmieć. Do tego absolutnie genialna oprawa graficzna Rebelki! Perła w mojej kolekcji komiksów, na pewno się z "Judaszem" nie rozstanę.
6
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez gloriadeus dnia Dzisiaj o 12:07:03 »
Brakuje na liście 3 tomu “Mrocznych Sędziów”.
7
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez 79ers dnia Dzisiaj o 12:00:40 »
obok muchowych tytułów od Image bo to bedzie ten sam gabaryt komiksów
Byle nie taka sama, ambitna półka cenowa.
8
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez studio_lain dnia Dzisiaj o 11:34:51 »
w sprawie Spawna - bo pytaliscie :) - glucha cisza ;) zero odzewu.
9
Komiksy amerykańskie / Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Ostatnia wiadomość wysłana przez freshmaker dnia Dzisiaj o 11:10:01 »
takie kompletne wydania kupuje, czytam i jak są średnie / słabe sprzedaję. polskich wydań amerykanskich komiksów nie kupuje, omnibusy kabuki są ciężko dostępne w normalnych cenach.
10
Dział ogólny / Odp: Nagrody Orient Men
« Ostatnia wiadomość wysłana przez holcman dnia Dzisiaj o 10:40:42 »
Wydaje mi się że Zagrodę kupiłem w zeszłym roku w marcu na Małopolskim Festiwalu w Krakowie.

To bardzo możliwe, bo Kurczaki były w lutym :-)
Strony: [1] 2 3 ... 10