Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Filmy i seriale / Odp: The Matrix Resurrections
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Koalar dnia Dzisiaj o 01:02:00 »
Obejrzałem sobie na TVN-ie, za kino płacić nie chciałem. Spojlery.
Podobało mi się, głównie historia. Może dlatego, że nastawiałem się na słabiznę. Niestety, film ma też dużo wad. Brakuje czegoś charakterystycznego jak w poprzednich częściach - atmosfery, ujęć, odmiennego świata, efektów, muzyki, silnych postaci.
Ten Matrix był mało odmienny od naszego świata. Zauważyłem tylko mocne słońce, ale przez nie sceny walk były słabo widoczne. W ogóle walki co najwyżej przeciętne. W starych częściach też nie były idealne, ale miały swój styl i efektowność. Teraz były mało ciekawe, często nawet nie wiedziałem, co się dzieje. Finałowa walka też w jakichś ciemnościach. Jeszcze gorsze były zwolnienia, kiedy Neo na początku źle się czuł i potem, kiedy Analityk zwalniał wydarzenia. Nie wiem, jak takie słabe efekty przeszły, przecież to amatorka. Parę głupotek fabularnych, o których pisał nori (m.in. znikający helikopter).
Nie podobały mi się Marvelowe żarciki, kurde, nie ten film. Bardziej przypadły mi do gustu mrugnięcia okiem, choć czasem ocierało się to o autoparodię. Ten Francuz bełkoczący też głupi. Jak jeszcze padł tekst na zebraniu autorów nowej gry, że robią 4. cześć, bo inaczej studio i tak zrobi, ale po swojemu, to wyczułem, że ten film jest niestety wymuszony.
Pod koniec feministyczny akcent, no ale zdziwiłbym się, gdyby go nie było.

Szkoda, nie spodziewałem się czegoś przełomowego, ale czegoś na podobnym poziomie jak poprzednie części. A ten obraz jest w wielu aspektach przeciętny, a czasem wręcz słaby.
2
Komiksowe TOP Listy / Odp: 100 komiksów, które musisz przeczytać (przed śmiercią)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Adolf dnia Dzisiaj o 00:10:26 »
 * Providence - Alan Moore
 * Asterix
 * Blacksad
 * Spider-Man - Todd McFarlane
 * Spider-Man - Straczyński
 * Superior Spider-Man 
 * Injustice: Gods Among Us - Tom Taylor
 * Witchblade
 * The Darkness
 * Sandman - Neil Gaiman
 * Punisher Max
 * Kryzys Tożsamości
 * Wojna Domowa - Bendis
 * Daredevil: Człowiek nieznający strachu
 * Green Arrow: Kołczan
3
Dział ogólny / Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Archelon dnia Pt, 26 Kwiecień 2024, 23:32:41 »
Zaczynam poważnie zastanawiać się nad nauką języka włoskiego. Tym bardziej, że mój dobry kolega stwierdził, że jest dość prosty do nauczenia. Biorąc pod uwagę, że bardzo dużo jest komiksów włoskojęzycznych, obstawiam naukę włoskiego za sensowne.
Swoją drogą nie rozumiem polskich wydawnictw z ociąganiem się z komiksowym rynkiem włoskiem .
Jeden Manara czy Toppi wiosny nie czyni.

Pablo ma rację. Gdyby ktoś postawiał na na nowe serie Bonelli to by nie stracił:
https://shop.sergiobonelli.it/libri/2024/03/25/libro/ut-le-vie-dei-mestieri-variant-1024443/

@Martin Eden  dzięki za docenienie mojego postu. London był geniuszem.

Nie rozumiem pomijania  rynku włosiego. Tam jest multum komiksów. Od przygodówek po ponole.
4
Komiksy amerykańskie / Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Takesh dnia Pt, 26 Kwiecień 2024, 22:49:52 »
Jeszcze okaże się, że ma te numery z Mandragory i w temacie Studia Lain będzie marudził, że wydają duble...  ::)
5
Komiksy europejskie / Odp: Lucky Luke
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Deg dnia Pt, 26 Kwiecień 2024, 21:16:25 »
Fakt, nie zwróciłem uwagi, że tam są warianty  :)
6
Komiksy europejskie / Odp: Lucky Luke
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Leyek dnia Pt, 26 Kwiecień 2024, 20:57:52 »
A co tam robi traktor??  :o https://www.lidl.pl/p/playtive-clippys-zestaw-figurek-s-bibi-i-tina-lucky-luke/p100368289

Bo to są różne zestawy. Nie tylko LL. Grupują je po cenie, a nie po temacie ;)
7
Na luzie / Odp: UFO istnieje?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zwirek dnia Pt, 26 Kwiecień 2024, 20:57:34 »
Dobry merytoryczny wywiad.
Gość przedstawia fakty, które pozbierał, z których wynika, że większość tej szopki z UFO jest nakręcana przez wzajemne kółko adoracji, których członkowie bezpośrednio lub pośrednio na tym zarabiają. Łącznie z organizacjami rządowymi, które potrzebują tematów, żeby ciągnąc kasę od podatnika.

8
Dział ogólny / Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SawiK dnia Pt, 26 Kwiecień 2024, 20:34:39 »
Kolejny Nathan w tym roku, super sprawa 🤘 DD też cieszy zapewne coś wpadnie 👽
9
Zakupy / Odp: bonito.pl
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pig-Pen dnia Pt, 26 Kwiecień 2024, 20:33:34 »
Też miałem podobną sytuację przy którymś z "Buddy Longway'ów" Zamówiłem wtedy kilka komiksów większego formatu i napisałem wiadomość, prosząc o staranne spakowanie, żeby komiksy nie uległy uszkodzeniu. Odbiór w punkcie odbioru. Pakowanie mimo wyraźnie sformułowanej prośby było whatever (tekturowa koperta, w której ściśnięto kilka pozycji) - nic się wtedy jakimś cudem żadnemu z komiksów nie stało, ale już męczyła mnie ta ich niefrasobliwość. Kiedyś, gdy w swoim mieście miałem jeszcze punkt odbioru, korzystałem z niego i wtedy, jak coś przychodziło zniszczone, proponowano jakąś zniżkę lub wymianę egzemplarza. Uczciwe postawienie sprawy, ale w końcu z uwagi na częstotliwość uszkodzeń, zaczęło być to męczące. Ogólnie kiedyś dużo korzystałem z Bonito, a przez takie przygody, zamawiam stamtąd sporadycznie. Przeniosłem się do Smaku Liter. 
10
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Alienus66 dnia Pt, 26 Kwiecień 2024, 20:27:42 »
Troche lekceważyłem to wydawnictwo ale w ostatnim czasie zapoznałem się z kilkomami pozycjami twierdzie że to jedne z najlepszych wydawnictw i jak teraz by było głosowanie to moje top 1 lub 2🙂
Strony: [1] 2 3 ... 10