Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Dział ogólny / Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Ostatnia wiadomość wysłana przez PabloWu dnia Dzisiaj o 13:22:22 »
Zaczynam poważnie zastanawiać się nad nauką języka włoskiego. Tym bardziej, że mój dobry kolega stwierdził, że jest dość prosty do nauczenia.

O widzisz, jesteś żywym dowodem że wydawca dzięki swojej wydawniczej regularności dba również o nasz rozwój i edukację  ;)

A tak całkiem poważnie mogliby zaryzykować z jakimś nieoczywistym tytułem ,bo jest z czego wybierać.
2
Komiksy polskie / Odp: Gieferg & AI - "Kroniki argetańskie"
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gieferg dnia Dzisiaj o 13:18:09 »
Wygląda na to, że postawię na Wild Words jeśli chodzi o font.

Na chwilę obecną 21 stron poskładane, ale prognozowana finalna ilość stron wciąż wrasta bo zamiast ścinać i skracać wątki z oryginalnego opowiadania mam nieustannie tendencję by je dodawać i rozbudowywać, nie wiem czy się zmieszczę w 150... Może potem trzeba to będzie trochę odchudzić.
3
Komiksy amerykańskie / Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SkandalistaLarryFlynt dnia Dzisiaj o 13:09:22 »
  Zapomnij o sprawie, w wariatkowie nie ma miejsca na zdrowy rozsądek.
4
Komiksy amerykańskie / Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wayne_collector dnia Dzisiaj o 12:24:46 »
A może zamiast prowadzić nieskończoną wojnę Egmont vs Hachatte, dyskutujmy którzy są lepsi, którzy wydali więcej dobrych rzeczy pójdźmy na kompromis:
Egmont jest stałym wydawnictwem więc wydaje nam dużo dobrych regularnych serii, wydań zbiorczych, dużych tomów pokroju Knightfall, No Man's Land itp. Mamy też DC Delxue, powiększone formaty zwykle przynajmniej bardzo dobrych komiksów.
Za to Hachatte swoją kolekcją o której jest ten wątek faktycznie dała nam masę fajnych tytułów które zwykle Egmont by raczej nie wydawał ponieważ są to niszowe postacie (jak np genialny Starman) - może i to początek runu większego? Ale co z tego? Czy to aż taka wada, dzięki Hachatte mieliśmy okazję w ogóle zapoznać się z nim po polsku, chyba dobrze prawda? Nawet jak mamy duble to zwykle dodają one zeszyty które u nas są premierowe i pozwalają Lepiej poznać coś - Flaspoint np. zawsze czytałem go tak jak wydał Egmont a dopiero Hachatte pozwoliło mi po polsku bardziej kompleksowo przeczytać go. No i eventy pokroju Godzina Zero i Ostatnia Noc - czy Egmont to jakoś wydał do tej pory? No właśnie.
Nie wspomnę właśnie o fajnie prowadzonych tomach: mieliśmy JLA Metlzera, potem JSA Johnsa, a teraz mamy cross pomiędzy tymi seriami w postaci Sagi o Błyskawicy, więc może Hachette wydać trzy tomy które kompleksowo się spinają i tworzą ładnie całość? Może. Zaraz pewnie wyjedzie argument, że Hachatte i obrzydliwe panoramy - Komiksy kupujemy dla ich treści czy wyglądu grzbietu? Bo dla mnje to pierwsze, a jeśli tak już wam to przeszkadza to kupcie sobie obwolutę od kogoś po prostu.

Więc po co się kłócić jak oba wydawnictwa zrobiły dużo dobrego dla DC na naszym rynku jakby nie patrzeć  :D
5
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Death dnia Dzisiaj o 12:08:16 »
Dobra, co się pośmialiśmy, to nasze. Ale przynajmniej w przypadku wydawnictwa Mandioca nie rozmawiamy o źle wydrukowanych komiksach, chujowej korekcie, poniszczonych okładkach, bo nie foliują oraz innych takich. Marketing to telezakupy Mango, kto dostaje paczki bez zakładek, ten się w cyrku nie śmieje, ale albumy są wydane świetnie i często są to dobre lub bardzo dobre komiksy. A ja lubię czytać dobre komiksy. Dlatego kupiłem 4 albumy z preorderów, które mnie interesowały, a tylko do dzisiaj można zamówić Wilka morskiego z zakładką Huberta Czajkowskiego. Nie kupiłem tylko tej książki o Śmierci, co może być zaskakujące patrząc jaki mam nick na forum. :D
Może na targach, może na targach.
Kod zniżkowy z poprzedniego zamówienia dał mi oszczędność 15,30 zł, więc zapłaciłem za wysyłkę okrągłe 70 groszy, więc na coś się przydał. Gdyby nie akcja 1,22, to bym pewnie wziął też Śmierć, ale sorry, jak się bierze cały pakiet, to powinna być darmowa wysyłka, a tutaj, zapewne niefortunnie ze względu na nagłą zamianę albumów w preorderach wyszła taka sytuacja. Co oczywiście jest bardzo śmieszne i pasuje do galerii kwietniowych wpadek.
Nie rozumiem dlaczego nie opublikowali zdjęcia z całą zakładką Huberta Czajkowskiego, przecież preorder miał zamknąć się wczoraj, przedłużyli do dzisiaj, a przecież jakoś trzeba zachęcić do zakupu, bo przecież nie jakością obsługi paczek. :D
Tutaj fragment zakładki Czajkowskiego do Wilka Morskiego:

Telezakupy Mango z zakładką Czajkowskiego tylko do dzisiaj.
6
Dział ogólny / Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Archelon dnia Dzisiaj o 11:56:21 »
A rozumiesz polskich czytelników, którzy niekoniecznie chcą nadrabiać włoski rynek, skoro cały czas uzupełniają amerykański i japoński?

Dziękuję, za uświadomienie. Możliwe, że masz rację odnośnie polskich czytelników. Rozumiem, że masz dostęp do analiz rynku komiksowego z których wynika niekonieczne zainteresowanie Prattem, Manarą, Crepaxem, Serpierim, Toppim, Sclavim. Szkoda, że włoscy artyści nie mogą wzbudzić większego zainteresowania w naszym kraju.
Wynika, że mój entuzjazm do włoskich twórców to swoista aberracja.  :-\
7
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zwirek dnia Dzisiaj o 11:02:19 »
W tym odcinku Pan Tomasz instruuje, jak wąchać komiksy.
8
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Moreroms dnia Dzisiaj o 10:40:37 »
W temacie Muchy wydawnictwo jest ostatnio jechane za ich błędy drukarskie i mówi się, że popełniają ich więcej niż Egmont.
Tam mówiło się, że stosunek błędów do wydawanych pozycji jest mniejszy. E wydaje w miesiącu ile? 30 komiksów? To nawet jak 3 będą błędne, to znaczy, że około 10% pozycji było z błędami. Mucha ostatnio wydaje 1-2 komiksy miesięcznie, z czego przy każdym jest jakaś wpadka.
9
Dział ogólny / Odp: Tore Oficyna Wydawnicza
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Brvk dnia Dzisiaj o 10:35:43 »
Następna Julia - to dobrze. Ale tylko jedna - to niedobrze.

A rozumiesz polskich czytelników, którzy niekoniecznie chcą nadrabiać włoski rynek, skoro cały czas uzupełniają amerykański i japoński?
Niestety. Szkoda, że włoskie serie nie mogą się u nas bardziej przebić.
10
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« Ostatnia wiadomość wysłana przez michał81 dnia Dzisiaj o 10:07:15 »
Strony: [1] 2 3 ... 10