Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - vision2001

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 115
31
Dział ogólny / Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
« dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 10:49:16 »
Superbohaterowie Marvela#42: Moon Knight

32
Zakupy / Odp: taniaksiazka.pl
« dnia: Pt, 20 Maj 2022, 22:49:39 »
Pytanie: czy ktoś ma doświadczenie z takimi egzemplarzami? Da się to po odfoliowaniu jakoś w miarę naprostować, czy to raczej nieodwracalne?
Czasami jest to wada związana ze sposobem obsadzenia bloku książki z okładką. A czasami po prostu ułożenie woluminu + zbyt mocna folia (w sensie, że po zdjęciu folii blok komiksu wraca do swojej "zamierzonej" formy, czyli nie ma skosu, jak na widocznym zdjęciu.
Nie widzę na zdjęciach okładki po przeciwległych częściach grzbietu. W związku z tym, że to HC, to pewnie przód okładki jest wysunięty względem tyłu właśnie o ten element przesunięcia grzbietu. Choć czasem w SC zdarza się, że jest to "wada" samego komiksu, bo tak został on sklejony...
Ja np. mam podobnie z Toppim od Lost in Time, ale wydaje mi się, że skos grzbietu wynika niestety z wklejki bloku w okładkę... Taka uroda mojego egzemplarza. Rozpakuję (kiedyś), to się dowiem. 
Ao czujesz pod palcami? Okładka/grzbiet zmienia swoją pozycję, gdy lekko próbujesz przemieścić przód okładki względem tyłu? Wraca od razu do tej samej pozycji? Czujesz, że klej/kapitałka trzyma twardo blok komiksu w takiej pozycji? Sam musisz ocenić, co tam "pod palcem" czujesz i czy da radę np. to domowymi sposobami przywrócić do oczekiwanego efektu.

By pozostać w temacie, to zamówiłem 28 pozycji i choć nie zawrócili sobie głowy zabezpieczyć zawartości w inny sposób niż kartonowo-papierowy wypełniacz (harmonijka + papier), ale karton dali porządny i częściowo pozostawili wolne przestrzenie w rogach na ewentualne bumpy (choć większa część z zamówienia była wpasowana w jeden róg kartonu, więc przy "spadnięciu" paczki z 20 pozycji leciałoby na reklamację? Hmmm....).

Co do pozytywów zakupów w tym sklepie, to wpadam w pierwszy próg rabatowy. A z jeszcze większych pozytywów, to zastanawiam się zostać honorowym dawcą krwi. Także tak. :)

33
Zakupy / Odp: taniaksiazka.pl
« dnia: Pt, 13 Maj 2022, 13:26:09 »
Kolejne zastrzeżenie - uważajcie na zmiany cen przy realizacji zamówienia. Powrzucałem w koszyk rzeczy z rabatem 34%, kilku z nich rabat się zmienił nawet do poziomu rabatu 18%...

34
Dział ogólny / Odp: Timof Comics
« dnia: Wt, 10 Maj 2022, 20:12:19 »
Cytuj
Węgiel i Krzem
Scenariusz i rysunki: Mathieu Bablet
Tłumaczenie: Katarzyna Gajewska-Wąsowicz
Cena: 159 zł
ISBN: 978-83-66347-68-7
Format: 213x285
Oprawa: twarda
Liczba stron: 272
Druk/barwność: kolorowy
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 366
Wydanie: I
Data wydania: 30 maja 2022

2046
Węgiel i Krzem - najnowsze produkty laboratoriów Tomorrow Foundation - to prototypy nowej generacji robotów, które mają zaopiekować się starzejącą się ludzką populacją.
Wychowane w ochronnych kokonach i chętne do poznawania świata zewnętrznego, zostają rozdzielone podczas próby ucieczki. Każde z nich wiedzie potem własne życie i toczy wielowiekową walkę o znalezienie swojego miejsca na planecie, na której brakuje powietrza, która nękana jest kolejnymi wstrząsami politycznymi oraz katastrofami klimatycznymi...''

35
Dział ogólny / Odp: Planeta Komiksów
« dnia: Śr, 04 Maj 2022, 08:13:25 »
W końcu wziąłem się za Zielonego Szerszenia w wersji Marka Waida. Czytam po kolei całego wydanego przez Dynamite i dopiero teraz przyszła kolei na historię wydaną przez Planetę. Niestety. Jest to najsłabszy komiks jaki czytałem ze scenariuszem Waida. Serio. Słabe to. Strasznie. Kończę pierwszy tom z bólami...

Serie Wagnera i Smitha (kontynuowana przez Hestera i innych) są o niebo lepsze.
A mi się Zielony Szerszeń wydany przez Planetę bardzo podobał. Może dlatego, że nie byłe "skażony" oczekiwaniami po wcześniejszych autorach? A może też dlatego, że widziałem film, który był dobrą rozrywką, ale chyba prócz bohaterów, to niewiele ma wspólnego z serią komiksową.

Dzięki za polecajkę - sięgnę kiedyś po te rzeczy pisane przez Wagnera i Smitha.

36
Dział ogólny / Odp: Crowdfunding
« dnia: Pn, 02 Maj 2022, 18:43:36 »
No tak. Mam chyba wlasnie takie wrazenie, o ktorym wspomona Alexandrus888 - kolorystyka bardziej w tonie poprzednich czesci. I moze dlatego mam dylemat?
A moze dlatego, ze  moj mozg od poczatku nie czytal tytulu jako "Rege" tylko jako "Rage"? ;) i dlatego wydaje mi sie, ze do tytulu "Rage" ;) lepiej pasuje podstawowa. Hmmm... :)

37
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« dnia: Pn, 02 Maj 2022, 18:22:28 »
@bazyl - szykuj hajsy.

Cytuj
Mimo wielu przeszkód zarówno w naszej, jak i alternatywnej rzeczywistości, już 10 maja mutanci Marvela po raz ostatni zmierzą się z siłami despotycznego władcy.

ERA APOCALYPSE’A TOM 4: ZMIERZCH

Profesor X nie żyje! Alternatywny świat, który powstał w następstwie tej tragedii, jest mroczną dystopią rządzoną przez wiecznego Apocalypse’a i jego akolitów. Liczy się w nim jedynie przetrwanie najsilniejszych mutantów, ludzkość zaś skazana jest na wyginięcie.
Jest jednak nadzieja na naprawienie historii – szalony plan Magneto, który nabiera kształtów dzięki uporowi i poświęceniu X-Men. Niestety, obłąkany despota krzyżuje im szyki, więżąc Magneto w swojej cytadeli. Zdesperowani X-Men przypuszczają atak na centrum władzy Apocalypse’a, aby uwolnić swojego przywódcę, wysłać Bishopa do przeszłości i przywrócić pierwotną rzeczywistość, zanim dosięgnie ich nuklearna zagłada zgotowana przez Wysoką Radę Ludzi. W tym rozpaczliwym wyścigu z czasem X-Men ryzykują nie tylko życiem, ale także losem całego wszechświata. Pytanie, kogo zniszczą w pierwszej kolejności – Apocalypse’a czy siebie samych? Świat mutantów już nigdy nie będzie taki sam!
ERA APOCALYPSE’A: ZMIERZCH to czwarty i ostatni tom przełomowej dla uniwersum mutantów historii z lat dziewięćdziesiątych i prawdziwa wizytówka największych talentów pracujących w amerykańskiej branży komiksowej tamtych lat.

Tłumaczenie: Marvel Arek Wróblewski
Wydawnictwo: Mucha Comics
Liczba stron: 256
Format: 180x275 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN 978-83-66589-78-0
Wydanie pierwsze
Cena okładkowa: 139,00 zł
Premiera: 10 maja 2022 rokuDużo grafik, to wrzucam tak:

Spoiler: PokażUkryj

38
Dział ogólny / Odp: Crowdfunding
« dnia: Pn, 02 Maj 2022, 17:34:47 »
To która Wam się bardziej podoba?

Limitka:czy standardowa?Mam mieszane uczucia, ale tak na 50,00001% jak mam wspierać (niestety jeszcze tego nie zrobiłem... bo się ciągle waham), to sensownie byłoby wziąć limitkę (miejsca na półkach ciągle nie mam, więc wzięcie obu wersji nie wchodzi w rachubę... a jak dla mnie to ta wersja podstawowa ma w sobie to "coś").

39
Dział ogólny / Odp: KBOOM
« dnia: Pn, 02 Maj 2022, 12:04:27 »
Mi to przypomina niedawno wydany Department of Truth. Przekozackie plansze.
Dziś kurier przyniósł zamówienie z NSC m.in. z tym tytułem. Czekam na powrót do domu i możliwość przeczytania. Choć na pierwszy ogień z tego zamówienia to chyba jednak pójdzie Maska ;)

40
Dział ogólny / Odp: KBOOM
« dnia: Pn, 02 Maj 2022, 11:28:37 »
PS. Za 2 dni te przykładowe strony co wstawiłeś znikną ;)  (linki do "cudownego" FB)
Oby znacznie później ;) Tu jeszcze grafiki wiszą ;) https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/kurc/msg178384/#msg178384
Cudowny FB...

41
Dział ogólny / Odp: Kurc
« dnia: Pn, 02 Maj 2022, 11:26:32 »
Cytuj
Wody Morteluny księga 1

Scenariusz: Patrick Cothias
Rysunki: Philippe Adamov
oprawa: twarda
format: 210 x 297 mm
liczba stron: 248
ISBN 978-83-964761-0-4
cena okładkowa: 159,90
rok wydania: 2022
wydawnictwo: KURC

W niedalekiej przyszłości po wojnie atomowej woda prawie zniknęła z powierzchni Ziemi i stała się obiektem pragnień a zarazem środkiem płatności. Zamiast pieniędzy czy złota ludzie rozliczają się w litrach, bańkach czy kanistrach z wodą. Woda to życie, brak wody – śmierć.

Wszystko kręci się wokół dekadenckiego dworu księcia Morteluny, na którym prym wiodą szaleństwo, zabawa, seks, mutacje, perwersje i kanibalizm. Czy w tym beznadziejnym otoczeniu uda się przeżyć rodzeństwu, Violhaine i Nicolasowi?

Bardzo przejmująca wizja przyszłości, znakomita stylistycznie dystopijna opowieść science fiction zadebiutowała w 1986 roku, zaledwie miesiąc po katastrofie w Czarnobylu. Bujna wyobraźnia Patricka Cothiasa oraz bogate w detale, urzekające równocześnie lekkością rysunki Philippe'a Adamova tworzą niepokojącą wizję, która mimo upływu lat potrafi nas zaintrygować, zaskoczyć i przerazić.

Cena z okładki nie jest taka zła. Choć z Kurcem to różnie bywa z rabatami.
Chyba wreszcie muszę przeczytać tom pierwszy wydany przez Motopol...

42
Dział ogólny / Odp: KBOOM
« dnia: Pn, 02 Maj 2022, 10:56:47 »
Cytuj
"Błękit w Zieleni"

Erik Dieter to muzyk, któremu się nie wiedzie. Gdy wraca do rodzinnego domu na pogrzeb matki, w osobliwych okolicznościach znajduje fotografię nieznanego jazzmana z lat sześćdziesiątych. Próba ustalenia tożsamości tego artysty stanie się obsesją Erika. Jego wiara w rzeczywistość ulegnie osłabieniu, zwłaszcza wtedy, gdy będzie musiał stawić czoło grozie skrytej w jego marzeniach oraz własnej przeszłości.

Scenariusz: Ram V
Rysunki: Anand RK
Tłumaczenie: Marek Starosta
Wydawnictwo KBOOM
Liczba stron: 152
Format: 180x275mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN 978-83-961829-4-4
Wydanie pierwsze
Cena okładkowa: 89,00 zł
Premiera: 20 maja 2022

Zdobywca nagrody Eisnera w kategorii Najlepszy rysownik/artysta multimedialny w 2021 roku‼

Grafika przywodzi mi na myśl tę jaka jest w Czarnej Orchidei (kolory, układ kadrów, brak konturów). Chyba ten tytuł muszę wpisać na listę zakupową.

43
Dział ogólny / Odp: Crowdfunding
« dnia: Nd, 01 Maj 2022, 14:46:13 »
Na pewno bym wsparł gdyby były oba poprzednie tomy, niestety jest tylko drugi.
No to patrzcie:

timof comics pisze:

Cytuj
Po długim weekendzie będziemy mieli odpowiedź z drukarni cyfrowej, czy uda się w sensownej cenie zrobić add-ony ze Stolpem.

A w dodatkach jak na razie:

Cytuj
Rita
PLN 80+ PLN 5 shipping

44
Dział ogólny / Odp: Crowdfunding
« dnia: Nd, 01 Maj 2022, 11:02:12 »
Na pewno bym wsparł gdyby były oba poprzednie tomy, niestety jest tylko drugi.
W październiku 2021 miałem to szczęście, że na allegro pojawił się STOLP, nówka sztuka, nieużywka, za 42 złote (i z opcją SMART). A ja nie wiadomo skąd miałem jeszcze dodatkowo 30 monet... Zatem było jak za darmo. Peszek w całej tej sytuacji, że komiks przyszedł ciut walnięty na dole grzbietu, ale cóż... Jak się zwleka z zakupem to albo się przepłaca albo trzeba wziąć na klatę, że idealnie nie będzie ;)
Zastanawiam się nad wsparciem i okładką limitką, ale poczekam na lepsze wersje grafik, bo na tych wszystkiego nie widać.
BTW - na profilu fb Timof Comics właśnie padło pytanie o wznowienie tomu pierwszego. Jak coś się pojawi w odpowiedzi i zauważę, to dam znać.

45
Dział ogólny / Odp: Egmont 2022
« dnia: So, 30 Kwiecień 2022, 10:03:04 »
Cytuj
W siódmym odcinku Wieści ze Świata Komiksu Tomasz Kołodziejczak podsumowuje kwietniowe nowości i odpowiada na najczęściej pojawiajace się pytania. Zapraszamy do oglądania :)


Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 115