Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - bibliotekarz

Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 79
121
Dział ogólny / Odp: Elemental
« dnia: Wt, 24 Październik 2023, 13:19:08 »
Ludzie tego nie kupowali, bo w obu seriach brakowało pierwszych tomów. Zamiast je dodrukować wydają zbiorcze. Dla kogoś kto nie ma - dobra opcja, bo to jeden z najlepszych komiksów historycznych. Ja natomiast nie będę kupował drugi raz tego samego, tym razem pewnie za jakąś czterokrotność pierwotnej ceny.

122
Komiksy amerykańskie / Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« dnia: Wt, 24 Październik 2023, 10:41:48 »
Jak dotąd dla mnie najciekawsze tomy, które spokojnie można sobie kupić osobno:

Batman: Co się stało z krzyżowcem w pelerynie? - autorskie podejście do znanej postaci takich tuzów jak Neil Gaiman i Alan Moore.

Moc Shazama - na nowo opowiedziana przez Jerry'ego Ordwaya historia Shazama dopasowująca klasykę do lat 90-ych. Świetnie napisana i znakomicie narysowana zamknięta historia.

Green Arrow: Łucznicy - zamiast nawalania superzłoli poważna historia o dojrzałych związkach z aferą międzynarodową w tle i psychotycznym mordercą. Nowe podejście do komiksów w latach 80-ych na fali Powrotu Mrocznego Rycerza.

Hawkworld. Jastrzębi Świat - jak wyżej DKR wnosi odżywczy powiew tym razem do świata Hawkamana. Science fiction i walka o władzę w skorumpowanym świecie.

Superman: Na cztery pory roku - niby dubel, ale ciężko to dostać a jeśli ktoś nie czytał to tego Supermana trzeba znać. Dla fanów Loeba i Sale'a obowiązkowo.

Opowieści Korpusu Zielonych Latarni - króciutkie klasyczne historie. Geniusz w krótkiej formie (m.in. Alan Moore).

123
Komiksy amerykańskie / Odp: Nightwing
« dnia: Pn, 23 Październik 2023, 22:51:32 »
Ej, ale może tak zajmijcie się sobą (i swoimi dziećmi) i dajcie komuś mieć takie poglądy, jakie chce?
To niech je ma, ale u siebie w domu.

Co drugi dzień trollujecie wszystkich swoimi natręctwami na temat tego, co inni robią pod kołdrą.

124
Komiksy amerykańskie / Odp: Batman
« dnia: Pt, 20 Październik 2023, 10:59:02 »
Zgadzam się, że to większy problem trawiący współczesne sh, przez co nawet jeśli coś dałoby się określić jako stricte spoiler to traci to na znaczeniu.

Ja dam inny przykład. W ubiegłym roku DC przeszło kolejny Kryzys, którego początek reklamowany był jako śmierć Ligi Sprawiedliwości. Czytałem mnóstwo komentarzy i absolutnie wszystkie sprowadzały się do podsumowań typu "ta, jasne, na pewno, umarli i nigdy nie powrócą, ha ha". Trzeba byłoby mieć w sobie niewiarygodną naiwność, by w to uwierzyć. Czy więc napisanie, że Liga Sprawiedliwości powróci psuje cokolwiek?

125
Komiksy amerykańskie / Odp: Batman
« dnia: Pt, 20 Październik 2023, 09:21:50 »
Tak, wiemy, nawet teaserów nie oglądasz, bo dla ciebie to spoilery. Więc po prostu niczego nie oglądajcie, niczego nie słuchajcie, nie czytajcie i dajcie ludziom żyć.

126
Komiksy amerykańskie / Odp: Batman
« dnia: Pt, 20 Październik 2023, 09:09:00 »
Spoilerem "Morderstwa w Orient Expressie" jest to kto zabił a nie to, że akcja dzieje się w pociągu, bohaterem jest Poirot i zostaje popełnione morderstwo. Litości!

127
Dział ogólny / Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« dnia: Cz, 19 Październik 2023, 16:32:21 »
Sprawdzam nowe serie z DC.

Flash t. 1. Powrót Wally'ego Westa (Kevin Shinick, Jeremy Adams). Pierwsze cztery zeszyty to historyjka Shinicka o tym jak Doktor Alchemy pozbawia Flasha mocy. Poprawna. Dalej mamy bez ładu i składu kilka wyrywków z eventu Wieczna Zima. Dopiero potem wchodzimy w run Adamsa. A w nim Wally opuszcza Ligę a zaraz potem problemy z mocą prędkości powodują, że odbywa chaotyczne podróże w czasie, od ery dinozaurów począwszy. I to jest najlepsza część tomu. To przyjemna przygodówka pisana z poczuciem humoru i licznymi twistami. Niby wszystko to już było a jednak nie ma się poczucia wtórności, płynie się przez kolejne strony. Ocena: 6/10 (byłaby wyższa gdyby nie zapychacze dodane do runu Adamsa)

Superman: Syn Kal-Ela, t. 1. Prawda (Tom Taylor). Syn Supermana, Jon Kent, ma przejąć rolę ojca, ale zastanawia się kim jest i jakim powinien być superbohaterem. Postanawia obrać inną drogę niż ojciec i aktywnie zaangażować się w kształtowanie przyszłości Ziemi. Angażuje się w pomoc uchodźcom z Gamorry (wyraźna aluzja do Kuby) i popada w konflikt tak z dyktatorem wysepki jak i władzami własnego kraju. Ogromnym plusem serii jest jej pozytywny vibe. Przywraca wiarę w to, że na świecie może istnieć dobro, warto być wiernym ideałom i czerpać to co najlepsze od odpowiednich ludzi. Pozwala na chwilę zapomnieć o wszystkim i pomyśleć ciepło o świecie i jego przyszłości. Ocena: 7/10

Superman. Action Comics t. 1. Nadejście Świata Wojny (Philip Kennedy Johnson). Superman (Clark Kent) się starzeje. Zbliża się czas, gdy opuści Ziemię i nigdy już na nią nie powróci. Stanie się tak za sprawą nowego Mongula (kim on jest?), który zastawił pułapkę na Supermana. Czy to możliwe, że gdzieś w kosmosie przetrwali Kryptonijczycy? Aby się o tym przekonać Superman musi udać się do Świata Wojny. Wygląda to na początek pisanej ze sporym rozmachem epickiej opowieści o końcu Supermana. Stopniowo dawkowane elementy mają nam w przyszłości dać odpowiedzi na przykuwające uwagę czytelnika zagadki. Sprawne, świeże połączenie poczucia, że coś się kończy i nostalgii do wydarzeń z Exile z końca lat 80-ych. Ocena: 7/10

Nightwing t. 1. Skok w światło (Tom Taylor). Dick Grayson przygarnia psiaka. Poza tym okazuje się, że Alfred Pennyworth był wyjątkowo sowicie opłacanym lokajem i zebrał małą fortunę, którą odziedziczył Dick. Za te pieniądze postanawia założyć fundację i uczynić z Bludhaven lepsze miejsce do życia. Próbują mu w tym przeszkodzić Blockbuster i Heartless. To po raz drugi Taylor piszący z ogromnym sercem do ludzi. Ważną rolę w tym komiksie odgrywają relacje między bohaterami, niesamowicie ciepłe, w których nawet drobne gesty nabierają znaczenia. Dodatkowo podkreślają to często cięte, błyskotliwe dialogi. Aż chce się w ten jesienny wieczór zanurzyć do lektury w fotel w miękkim sweterku i z kubkiem kakao. Dodatkową robotę robi to jak wszystko jest przemyślane i nieodłączne ze stroną wizualną. Rysunki niby proste, przejrzyste, ale kadry bywają naprawdę genialnie komponowane. No i jest to podwójny tom, więc dostajemy mnóstwo czytania za rozsądne pieniądze. Ocena: 8/10

Wygląda na to, że będę kontynuował czytanie wszystkich serii.

128
Komiksy amerykańskie / Odp: Batman
« dnia: Śr, 18 Październik 2023, 19:40:06 »
Czwarta część przeglądu najstarszych zeszytów Batmana wydanych w Polsce. Tym razem schyłek Brązowej Ery, czyli pierwsza połowa lat 80-ych.

To czas, kiedy ustalona zostaje oficjalnie i dosyć szczegółowo cała dotychczasowa historia Batmana i jego współpracowników. Serie prezentują rozbudowane fabularnie, wielowątkowe i przeplatające się opowieści nabierające formy, którą poznaliśmy w TM-Semic. Batman zakłada własną grupę superbohaterów.

Został mi już ostatni plik do opracowania.

https://easyupload.io/rogkdk

129
Komiksy amerykańskie / Odp: Spider-Man
« dnia: Wt, 17 Październik 2023, 16:29:26 »
Egmont cofnąłby się i do pierwszych
Nie wierzę w to. Jak dotąd Egmont nie zrobił tego z żadnym tytułem, z czego jasno wynika brak przekonania co do opłacalności takiej inwestycji.
ale wyszła kolekcja Marvel Origins.
Która skończy się gdzieś w połowie historii Lee, czyli nie blokuje niczego od końca lat 60-ych.

130
Komiksy amerykańskie / Odp: Batman
« dnia: Wt, 17 Październik 2023, 14:01:11 »
DC wyda alternatywną wersje Batmana #428, w którym to ginie Jason Todd aka 2 Robin, tym razem uda mu się przeżyć starcie z Jokerem, premiera 12 grudnia

https://screenrant.com/robin-jason-todd-lives-alternate-ending-joker/
Tą wersję w Polsce też już dawno można było przeczytać w WKKDC.

131
Komiksy amerykańskie / Odp: Spider-Man
« dnia: Wt, 17 Październik 2023, 13:58:35 »
Strasznie się wynudziłem.
Na pewno postawię na półce jeszcze Hero Killers (gdzie jest dużo lepsza historia z Carnage'em) i może jeszcze ten zapowiedziany na przyszły rok tom po Maximum Carnage i chyba z Pajączkiem sobie już dam spokój. A na sagę klonów nie mam ochoty.
Też selekcjonuję epiki. Kupiłem dwa pierwsze a potem odpuściłem sobie kaszanę pisaną przez Micheliniego aż do Powrotu Złowieszczej Szóstki. Potem Egmont mnie przystopował zmieniając kolejność epików - z tych ostatnich nie biorę nic. Czekam jeszcze na Hero Killers oraz na Lifetheft i daję sobie spokój z epikami.

Chyba, że cofną się i wydadzą starsze historie.

132
Komiksy amerykańskie / Odp: Batman
« dnia: So, 14 Październik 2023, 08:48:31 »
Zatrzymałem się na czytaniu Batka z DC52. Po zapowiedziach grudniowych Egmontu naszła mnie ochota na wejście ponownie w opowieści o nietoperzu. Jak przejrzałem oferty dostępnych wydan.... jest tego tyle że nie wiem co z czym się wiąże. Mógłby ktoś wypisać jakie sa/były wydawane serie na naszym rynku w ciagu 3-4 ostatnich lat?
BATMAN (NOWE DC COMICS)
1. Trybunał Sów (Scott Snyder) 2013
2. Miasto Sów (Scott Snyder) 2013
3. Śmierć rodziny (Scott Snyder) 2014
4. Rok zerowy - Tajemnicze miasto (Scott Snyder) 2014
5. Rok zerowy - Mroczne miasto (Scott Snyder) 2015
6. Cmentarna szychta (Scott Snyder) 2015
7. Ostateczna rozgrywka (Scott Snyder) 2016
8. Waga superciężka (Scott Snyder) 2017
9. Bloom (Scott Snyder) 2017
10. Epilog (Scott Snyder) 2017

DETECTIVE COMICS (NOWE DC COMICS)
1. Oblicza śmierci (Tony S. Daniel) 2013
2. Techniki zastraszania (Tony S. Daniel) 2013
3. Imperium Pingwina (John Layman) 2014
4. Gniew (John Layman, James Tynion IV) 2015
5. Gothtopia (John Layman) 2016
6. Ikar (Francis Manapul, Brian Bucellato) 2017
7. Anarky (Francis Manapul, Brian Bucellato, Benjamin Percy) 2017

BATMAN (DC ODRODZENIE)
1. Jestem Gotham (Tom King, Scott Snyder) 2017
2. Jestem samobójcą (Tom King) 2018
3. Jestem Bane (Tom King) 2018
4. Wojna żartów z zagadkami (Tom King) 2018
5. Zaręczeni (Tom King) 2019
6. Narzeczona czy włamywaczka (Tom King) 2019
7. Ślub (Tom King, Tim Seeley) 2019
8. Zimne dni (Tom King) 2019
9. Drapieżne ptaki (Tom King) 2020
10. Koszmary (Tom King) 2020
11. Upadek (Tom King) 2020
12. Miasto Bane'a (Tom King) 2021

DETECTIVE COMICS (DC ODRODZENIE)
1. Powstanie Batmanów (James Tynion IV) 2017
2. Syndykat ofiar (James Tynion IV) 2018
3. Liga Cieni (James Tynion IV) 2018
4. Deus ex machina (James Tynion IV) 2019
5. Życie w samotności (James Tynion IV) 2019
6. Upadek Batmanów (James Tynion IV) 2019
7. Wieczni Batmani (James Tynion IV) 2019
8. Na zewnątrz (Bryan Hill, Michael Moreci) 2019
9. Dwa oblicza Two-Face'a (James Robinson) 2020

DETECTIVE COMICS
1. Mitologia (Peter J. Tomasi) 2020
2. Rycerz z Arkham (Peter J. Tomasi) 2020
3. Pozdrowienia z Gotham (Peter J. Tomasi) 2021
4. Zimna zemsta (Peter J. Tomasi, Tom Taylor) 2021
5. Wojna Jokera (James Tynion IV, Peter J. Tomasi, Mariko Tamaki) 2021
6. Droga do zagłady (James Tynion IV, Peter J. Tomasi, Mariko Tamaki) 2022

BATMAN
1. Ich mroczne plany (James Tynion IV) 2021
2. Wojna Jokera (James Tynion IV) 2021
3. Opowieści o duchach (James Tynion IV) 2022
4. Zabobonna zgraja (James Tynion IV) 2022
5. Stan Strachu Saga (James Tynion IV) 2023
6. Otchłań (Joshua Williamson) 11.2023

DETECTIVE COMICS
1. Nowe sąsiedztwo (Mariko Tamaki) 2023
2. Stan Strachu (Mariko Tamaki) 2023
3. Wieża (Mariko Tamaki) 12.2023

133
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Pn, 09 Październik 2023, 11:35:00 »
No ja już to pisałem, więc się powtórzę. Wydać Roots of the Swamp Thing jak DC Limited i tak nikt więcej tego nie kupi poza garstką fanów Wrightsona.
Dokładnie, to idealna propozycja do Limited.

Natomiast dla kogo propozycją jest Lemire? Szanuję jego dorobek, ale najlepsze rzeczy stworzył poza mainstreamowym superhero. Przy Green Arrow było już jęczenie, że trzeba to było wydać zbiorczo, bo inaczej się tego nie da sprzedać.

134
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Pn, 09 Październik 2023, 09:43:20 »
Pierwsze 23 zeszyty Sagi nie były rysowane przez Berniego Wrightsona. Saga to tak naprawdę vol. 2. Bernie rysował Swamp Thing vol.1 #1–10 + House of Secrets #92.
Ok, chodzi mi o to, że choćby ze względu na Wrightsona to jeszcze mogłoby być ciekawe.
Saga została wydana bo napisał ją Alan Moore i dlatego że wywalczyła ją Małgosia, która co spotkanie z Egmontem męczyła o to Kołodziejczaka.
Ktoś też walczył o Snydera (bo?) i Lemire'a (bo?), chociaż do wyboru są ciekawsze pozycje.

135
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Pn, 09 Październik 2023, 08:18:43 »
Nie rozumiem polityki wydawania Potwora z Bagien przez Egmont w Polsce. Publikacja uznanego runu Moore'a była naturalnym posunięciem i - przynajmniej tak mi się wydaje - został on dobrze przyjęty.

Kolejnym krokiem wydawałoby się korzystanie z tego sukcesu. Tzn. wydanie pierwszych 23 zeszytów, może nie tak dobrych jak Moore, ale dających wyobrażenie na czym Moore zbudował swoją historię, na dodatek z rysunkami legendarnego Berniego Wrightsona. Mile widziany byłby zapewne również ciąg dalszy pisany przez Veitcha, może nie aż tak znany, ale w swoim czasie również ceniony i nominowany do Eisnera i Harveya za scenariusz. Ewentualnie pokazanie współczesnej wersji Potwora, ale tej w jak najlepszym wydaniu, tj. głośnego runu Rama V.

Tymczasem karmieni jesteśmy średnio przyjętym runem Snydera na dodatek bez kontynuacji pisanej przez Soule'a a teraz jeszcze dostajemy słabo przyjętą historyjkę Lemire'a. Co ma zamiar ugrać Egmont w ten sposób?

Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 79