Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - radef

Strony: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 75
751
Dział ogólny / Odp: Nasza Księgarnia
« dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 10:39:25 »
Ja mam w meblościance półkę, w której zarówno wysokość jak i szerokość jest idealnie dopasowana do tych 25 tomów. To musi być przeznaczenie  ;D
A co jeżeli NK wyda, tak samo jak w USA, 26. tom?

752
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 22:25:53 »
W pierwszym tomie będzie cała "Ostatnia podróż do Dawson", z której w ŻiCSM była tylko retrospekcja.
Tak, ale był tylko w fragmencie, więc nie traktuje tego jako reprint.
Jakby ktoś chciał opuścić 4. i 5. tom to mam złą wiadomość. W 4. tomie znajduje się "Pierwsza dziesięciocentówka", najlepszy komiks Rosy wg Macieja Kura, historia często uznawana za rozdział 0 ŻiCSM, natomiast w 5. "Skarbnica wiedzy", czyli według mnie najlepszy komiks Rosy, doskonała historia o Młodych Skarbach.

753
Dział ogólny / Odp: Nasza Księgarnia
« dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 21:24:09 »
Dodruk pewnie byłby możliwy, tylko mniejszy nakład plus opłacalność spowodowałaby, że taki tom kosztowałby w przedziale 100-150, a może i więcej złotych. I tu podniosłyby się głosy, jak to, przecież kiedyś było za 6 dych. Tak właśnie zmienia się rynek.
Postawię bardzo ryzykowne stwierdzenie, że dodruk sprzedałby się co najmniej w takim nakładzie jak pierwszy. W końcu na rynku nie ma go dekadę.
W ogóle - skąd wziąłeś cenę 150 złotych? Za czarno-biały komiks z gotowymi materiałami? To by musiał być jakiś mikronakład.

754
Dział ogólny / Odp: Nasza Księgarnia
« dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 21:10:37 »
Z gazetowymi paskami często są problemy - jak chcieli zrobić wydanie tip-top, to może coś tam cudowali ze skanowaniem czy obróbką i to się odbija w cenie licencji?
Wiesz... notki prasowe i reklamy mają to do siebie, że nie zawsze są do końca prawdą. No tak, odnawiali paski, ale z tego co kojarzę większy problem był tylko z pierwszymi latami, ponieważ późniejsze w dużej części były w dobrej jakości w różnych przedrukach.
Dlaczego nie wydaje mi się, żeby licencja Fantagraphics była szczególnie droga? Kolekcja Rosy od Egmontu jest w normalnej cenie, choć muszą płacić i Disneyowi, i Fantagraphics, i Rosie. No chyba, że po prostu dla Naszej Księgarni normalne ceny za licencje na komiks są za wysokie, ale to już coś innego.

755
Dział ogólny / Odp: Nasza Księgarnia
« dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 21:03:01 »
Bo dłuższe serie kupuje się na bieżąco, a nie po 2-3 latach zastanawiania.
Tylko w którym roku ukazał się pierwszym tom "Fistaszków"? 2008! Wtedy pewnie spora część czytelników forum nie czytała komiksów, albo nie czytała poza jakąś niszą. Rynek od tego czasu mocno się zmienił, czytelnicy także, ciężko wymagać by wszyscy byli wielkimi komiksiarzami zbierającymi wydania od dekad.

756
Dział ogólny / Odp: Nasza Księgarnia
« dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 20:53:34 »
na co usłyszałem odpowiedź  "sprzedaje się dobrze ale komiks jest drogi w produkcji"
DTP Comic Sansem, format niezbyt duży, cz-b i też nie jakiś kolos. Nie spodziewam się, żeby licencja była szczególnie droga, więc co może być tak drogie - Rusinek?

757
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 18:46:27 »
Ciut starsze? Ty widziałeś np. jak wychodzi biały kolor z brody Dziadka Be poza linie? Kto to robił?
Tak wyglądały komiksy (nie tylko Disneya) w latach 60., 70. czy 80., gdy kolorowano je ręcznie. We włoskich komiksach Disneya widać to tym bardziej, ponieważ rozmiary oryginalnych plansz były mniejsze niż w przypadku innych komiksów, więc przekłamania były większe.

Sam uwielbiam nowe wersje kolorystyczne, zawsze ogromnie się cieszę, gdy jakiś komiks pojawia się w nowych kolorach, ale nie będę narzekał na każdy archaicznie pokolorowany komiks, ponieważ gdyby nie taki sposób przedruków, to starsze komiksy pojawiałyby się zdecydowanie rzadziej, a wśród nich jest wiele genialnych komiksów.
Oczywiście to nie oznacza, że nie było w Gigantach, MegaGiga czy Mamutach fatalnie pokolorowanych komiksów. Z pamięci nie wymienię, ale pewnie mógłbym ich wskazać ze 20, może 30. Jednak sam fakt, że kolory są archaiczne i występują pewnie przekłamania kolorów, nie powoduje, że komiks jest niezdatny do czytania. Niektórzy twierdzą, że w tym nawet tkwi urok starszych historii.

758
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 18:19:06 »
Drugi ma fajne rysunki i historyjke niezłą, ale skopane kolory. I tak przez 100 stron - kolory i kolorystyka tragiczna albo jacyś trzeciorzędni rysownicy na których słabo się patrzy.
"Powrót z przeszłości" ma skopane kolory? "Heraldyczna herezja" jest słabo narysowana? 8azyliszek, naprawdę nie przesadzaj. Nikt nie każe czytać "MegaGiga".
Największym problemem tego tomu jest fakt, że połowa komiksów była w "MegaGiga", a nie ciut starsze kolory w niektórych komiksach.

759
Dział ogólny / Odp: Najbardziej wyczekiwane wydania
« dnia: Nd, 01 Grudzień 2019, 21:52:40 »
Przy obecnych cenach materiałów i druku możemy sobie zapomnieć o taniości.
Tylko w 2019 roku opracowanie i druk katalogów ofertowych dla wielkich firm wzrosło o prawie 30%.
Według mnie już w tym roku widać, że inflacja po kilku latach stabilnych cen, dobiera się także do komiksów. Tzn. te najpopularniejsze raczej zbytnio nie zdrożeją, ale mniej popularne, pewnie tak.
Sporo firm ucieka poza Europę, a ja nie mówię tutaj o nakładach 1 ty. egzemplarzy tylko o dziesiątkach tysięcy.
Fantagraphics (a to nakłady nie większe niż nasz Egmont) drukuje od lat większość komiksów w Azji. Egmont także, ale tylko koprodukcje, czyli pierwsze druki Asteriksów i Tintiny.
- PKNA
- tematycznie i fabularnie i chronologicznie powiązane komiksy z Donaldem np. te o CAP-ie itp.
Pod PKNA podpisuje się rękami i nogami, pod CAP... niezbyt, ale są inne serie, mówię tu szczególnie o takich, które w Polsce były tylko w kawałku (CAP praktycznie cała i nadal powstaje, taki niekończący się serial zrobił z tego).
6. Więcej Disneya, i nie mówię tu tylko o Myszach czy Kaczkach.
Tak z ciekawości zapytam o jakie tytuły ci chodzi.

760
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 10:31:33 »
A JUŻ W PIĄTEK


Debiut Gedeona McKwacza w Polsce, brata Sknerusa będącego redaktorem gazety. Choć sama postać ma już ponad 60 lat, o czym swego czasu pisałem w artykule.
Historia w której wystąpi Gedeon, to 120-stronicowy komiks Periny i Artibaniego, twórców Ostatniej przygody opowiadający o pewnym niezwykle chytrym planie Forsanta. Pełne informacje o składzie, na komiksydisneya.pl

761
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 23:00:32 »
W najnowszym numerze KD kosmita w kształcie jajka. Geeeezzzz - czego to Egmont z półek magazynu w Bangladeszu nie zabrał.
Tylko akurat ten kosmita jest jak najbardziej na temat. W środku numeru dwa komiksy z udziałem istot pozaziemskich.

762
Zakupy / Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« dnia: Pn, 25 Listopad 2019, 00:01:04 »
Ja swego czasu (słynne przeliczniki na początku rogu) zamówiłem sporo komiksów na Multiversum, z czego jedyne większe uszkodzenie jakie kojarzę to uszkodzony róg w jednym z trejdów. Więc w miarę bym polecał, ale jednak jakieś niespodzianki mogą się trafić.

763
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: So, 23 Listopad 2019, 19:31:36 »
Myślisz, że wydania zbiorcze w stylu "Kaczogrodu" mają taki nakład? :)
Nie mam jakichkolwiek danych, ale obstawiam, że "Życie i czasy Sknerusa McKwacza" z 3 nakładami pewnie zbliżyło się do przeciętnej sprzedaży "Kaczora Donalda".
Poza tym pamiętajmy - to dwa inne działy. To nie te czasy kiedy dzięki dobrej sprzedaży "Księżniczki" TK mógł wydać jakiś komiks, który nie przynosił natychmiastowego zysku.

764
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 13:09:11 »
W których tomach kolekcji będzie dublowany materiał z wydanego przez Egmont "Życia i Czasów Sknerusa McKwacza"?
Głównie w 4. i 5., ale też w 6., 7., 8., 9. i 10., a nawet 1. (tylko będzie cała "Ostatnia podróż do Dawson").
Czy w takim razie można z powodzeniem sprzedać to wydanie, czy będzie coś ekskluzywnego dla czego warto je trzymać?
Artykuły Rosy będą ciut inne, co oczywiste nie będzie wstępu Rosy do całego ŻiCSM, dodatków będzie więcej, ale też trochę inny wybór.

765
Komiksy polskie / Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 15:32:28 »
Pierwszy "Lil i Put" miał też dodruk. Można go rozpoznać po innej tylnej okładce (dostosowanej do kolejnych tomów).

Strony: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 75