Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - radef

Strony: [1] 2 3 ... 51
1
Komiksy amerykańskie / Odp: Kapitan Ameryka
« dnia: Pt, 30 Lipiec 2021, 07:26:11 »
Ech skąd Bartoszowi Czartoryskiemu wzięła się Natalia w 5 tomie Kapitana Ameryki? Czarna Wdowa to przecież Natasha.
Pomijając wcześniejszą odpowiedź - nie Natasha, ale Natasza. Natasha w języku polskim jest nielogiczna w przypadku tej postaci biorąc pod uwagę jej rodowód.

2
Dział ogólny / Odp: Egmont 2021
« dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 22:28:17 »
Ale prawda jest taka, że ten kod na jakieś przedmioty to w normalnych czasach byłby gratisem do pism komputerowych, więc na pewno nie jest to warte tych 20 zł, które extra sobie życzą.
Po pierwsze - 10 złotych, a nie 20. Ostatnio mocno komiksy DC od Egmontu zdrożały.
Po drugie - to są bez sensu porównania, ponieważ nie mówimy o sytuacji, w której gra chce się promować w komiksie, ale komiks chce się promować najpopularniejszą grą na świecie.

3
Dział ogólny / Odp: Egmont 2021
« dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 16:57:08 »
O ile kojarzę to jest też cross Batmana ze Scooby Doo, więc ten tego...
A to akurat zupełnie inny casus. DC próbuje utrzymywać cały czas w jakimś stopniu linię komiksów dla dzieci, a jako że historia crossoverów "Batmana" i "Scooby-Doo" jest bardzo długa, to od czasu do czasu tego typu crossy się pojawiają. Ale nie są to rzeczy, które schodzą w dużej liczbie egzemplarzy.

4
Komiksy amerykańskie / Odp: Alan Moore
« dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 12:14:14 »
Nie trafiłem informacji, aby Egmont wyprzedał nakład Potwora i wznowił.
Niestety wszystkie informacje o dodrukach przepadły wraz ze swiatkomiksu.pl. Poza tym Egmont obecnie tyle dodrukuje, że nawet nie zawsze informacje o nich są podawane.
A tutaj dowód - zdjęcie z jakiejś grupy sprzedażowej z 1. "Bagniakiem" z logiem DC Black Label.

5
Komiksy amerykańskie / Odp: Alan Moore
« dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 11:12:18 »
o tyle do Potwora z Bagien, o którego były ciągle prośby już nie - ten komiks powinien się szybko wyprzedać i mieć dodruk,
Przecież nowe wydanie Egmontu miało już dodruki. Chyba, że mówisz o jakichś anglojęzycznych edycjach.

6
Dział ogólny / Odp: Egmont 2021
« dnia: So, 17 Lipiec 2021, 17:09:54 »
To bardzo fajna wiadomość, a na "Krainę Pradawnych" chciałbym zwrócić uwagę także osób, które zwykle Disneya nie tykają
A dlaczego nie na "Horrifikland" - to też wspaniale narysowany komiks?


Zresztą "Kraina Pradawnych" to nie pierwszy komiks Filippiego i Camboniego wydany w Polsce, ponieważ od paru lat Kurc wydaje stworzoną przez ten sam duet "Niezwykłą podróż", która pomijając brak kaczek i myszy, jest utrzymana w podobnej stylistyce (Camboni też robi zwykle komiks wydawane w "Gigantach", ale to już inny wątek).

Na komiksydisneya.pl na pewno będę spamował informacjami o tej serii w ciągu najbliższych miesięcy - http://www.komiksydisneya.pl/2021/07/myszka-miki-i-kraina-pradawnych-i.html

7
Dział ogólny / Odp: Egmont 2021
« dnia: Wt, 13 Lipiec 2021, 11:36:35 »
Mnie to dziwi, że najwyraźniej na pierwszej stronie ASM #300 oprócz usunięcia nazwisk ilustracja została przesunięta w dół - to inicjatywa naszego Egmontu, czy może dostali takie coś?

Wygląda trochę dziwnie...
Też trochę mnie to dziwi, tym bardziej, że w kolekcji Barksa w podobnych przypadkach nie przesuwa się pierwszych stron. Nie kojarzę też podobnych sytuacji z WKKM, SBM itp.

8
Dział ogólny / Odp: Ongrys
« dnia: Pn, 05 Lipiec 2021, 12:53:38 »
Trzeba to będzie jakoś zareklamować. Oby tylko cały nakład nie był taki.
Nie jest - u mnie wszystko okej.

PS: U mnie na szczęście Bonito "Jonathana" nie rozwaliło, ale "Czarne Nenufary" już tak.

9
Komiksy europejskie / Odp: Donżon
« dnia: Pt, 02 Lipiec 2021, 10:32:54 »
Zaskoczyła mnie ta rozpiska, myślałem, że w wydaniach Timofa będzie całość :(
To wynika z tego, że ostatnio po latach nagle wznowiono tworzenie kolejnych albumów "Donżona". Już teraz Timof zapowiedział, że polskie wydanie nie skończy się na 6 tomach, ale na razie na tym etapie ciężko prorokować jak ostatecznie będą ułożone późniejsze tomy, ponieważ wszystko się zmienia wraz z powstawaniem kolejnych komiksów.

10
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: Pn, 28 Czerwiec 2021, 18:58:10 »
PKNA tylko w dużym formacie; gigantowy zrobiłby tej serii krzywdę.
Przecież my nie mówimy o tradycyjnym formacie Gigantowym, ale o największym formacie, w którym ogólnie są wydawane Giganty (znanym u nas z ostatnio wydanych "Agentów i detektywów"), czyli A5. Oczywiście, jest to pewne pomniejszenie względem oryginału, ale znośne.
W Holandii format gigantowy na miękko to standard dla zbiorczych kaczek.
W Holandii komiksy są wydawane w co najmniej 5 różnych formatach. Wspominane holenderskiej "Premium" jest natomiast wydawane w tym samym formacie co w Niemczech, czyli w A5. Oczywiście są też wydania większe, w formatach zbliżonych do naszego KD, jak i mniejsze, w formatach tradycyjnego Giganta.

11
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: Nd, 27 Czerwiec 2021, 22:08:40 »
Tylko komiksy Disneya to nie jest takie "hopsiup" jak Marvel czy DC. Tutaj jednak nie mamy do czynienia z regularnymi, mniej lub bardziej powiązanymi seriami wydawanymi w jednym kraju, ale z tysiącami historii publikowanymi w różnych miejscach na całym świecie. Tworzenie własnych tomów jest wyzwaniem bardzo trudnym i potrzeba osoby o bardzo dużej wiedzy o komiksach Disneya - zarówno tych wydawanych na świecie jak i archiwalnych polskich wydaniach.
Tak naprawdę najlepszą opcją byłoby po prostu bazowanie na najlepszych seriach wydawanych zagranicznych (np. tych które były wspominane nie raz i nie dwa w tym temacie) i publikowanie ich z większymi lub mniejszymi zmianami. Np. można wydać kolekcję z komiksami Scarpy czy z historiami o Superkwęku, ale najlepszymi, bo polski rynek ma na tyle zaległości, że lepiej wydać więcej krótszych serii prezentujących najlepsze fragmenty kaczo-mysiego uniwersum niż długie cykle pełne średnich komiksów.

12
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: Nd, 27 Czerwiec 2021, 19:06:03 »
Nie badałem tom po tomie, ale wygląda na to, że chcą w niej wydać wszystkie komiksy z Superkwękiem (pewnie z pominięciem takich oddzielnych serii jak PKNA itp.). Najnowsze wydanie (18 tom) doszło już do 1996 r.
Tylko problem z wydaniami zbierającymi wszystkie komiksy jest taki, że są zwykle średnie. Oczywiście tomy pierwsze lub np. z szczególnie dobrych momentów są naprawdę ciekawe, ale poza tym są np. wydania wypełnione jakimiś średnimi brazylijskimi czy włoskimi komiksami, które w większości są tylko historyczną ciekawostką. To trochę jak kolekcja Scarpy - są tomy wybitne, ale też takie, które blado wypadają przy losowym "MegaGiga".

13
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: Pn, 21 Czerwiec 2021, 23:55:00 »
A komiksy Leoniego i Negrin po prostu u-wiel-biam. Nie wiem, czy jestem w tym osamotniony, ale z radością powitałbym jakąś zbiorczą serię tylko z ich opowieściami. Świetne operowanie kadrami, nawiązania między historiami, ironiczny, cięty humor i innowacyjne pomysły.
+1. Nie wiem z czego to wynika, może z miejsca oryginalnej publikacji, którym nie był "Topolino", lecz magazyn "Paperinik e altri supereroi", ale nigdzie na świecie nie pojawił się tom poświęcony komiksom Leoniego i Negrin, a to jest ścisły top włoskich historii. Mam nadzieję, że kiedyś to się zmieni, ponieważ te komiksy są warte porządnego wydania.
Zresztą wcześniejszy pomysł Phalanxa jest bardzo dobry, czyli wydanie kolekcji zawierającej najlepsze historie z Superkwękiem od początku do dziś (oczywiście PKNA osobno, bo to jednak odmienne uniwersum). Niestety w tym wypadku też ciężko szukać dobrych przykładów zagranicą, ponieważ np. takie niemieckie "LTB Ulitmate Phantomias" jest dziwną serią, ponieważ niby zawiera wybór komiksów z Superkwękiem, ale często są to słabsze historie, a np. taki "Efekt lawiny" został pominięty.

14
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: Wt, 15 Czerwiec 2021, 21:09:51 »
Dlaczego na okładkach komiksów Donald ma zazwyczaj niebieską koszulkę a siostrzeńcy mają koszulki kolorowe, a w środku komiksów koszulki są czarne?
W skrócie: na początku wszędzie Donald i HDZ mieli kolorowe ubrania, zarówno w animacjach, na ilustracjach i w pierwszych paskach gazetowych. Jednak wraz z powstaniem codziennych czarno-białych pasków z Donaldem zmieniono kolory ubrań na czarne, ponieważ takie ubrania są znacznie bardziej czytelne w druku czarno-białym i łatwiejsze do rysowania. Później przeniesiono to do komiksów z magazynów, co było logiczne, ponieważ początkowo czasami także one były wydawane bez koloru (np. niegdyś włoskie "Topolino" czy zagraniczne "Giganty" były połowicznie kolorowe, połowicznie cz-b). Z okładkami, które pełnią rolę reklamową, nigdy takiego problemu nie było, więc tam bohaterowie zachowali w pełni kolorowe ubiory. Zresztą dziś czasami się zdarza, że jeżeli komiks jest bardziej "wysokobudżetowo" rysowany, z większą ilością szczegółów i bardziej skomplikowanym kolorowaniem (Glenaty, niektóre komiksy włoskie) to Donald i Siostrzeńcy mają kolorowe stroje, ale standard pozostał niezmienny.

15
Zakupy / Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« dnia: Wt, 15 Czerwiec 2021, 11:17:12 »
radzę się nie napalać... bo wszystko w granicach 40%
Dużo tytułów w okolicach 45%, co jednak jest zawsze ciut więcej niż w innych sklepach. Poza tym pewnie część użytkowników forum ma do wykorzystania bony za poprzednie zakupy.

Strony: [1] 2 3 ... 51