Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Bazyliszek

Strony: [1] 2 3 ... 269
1
Dział ogólny / Odp: Hachette
« dnia: Wt, 09 Sierpień 2022, 22:12:40 »
Dlaczego mam płacić 60 zł za Ziemię Jeden od Egmontu, jak w Kolekcji wyjdzie taniej? Powiedz mi co złego jest w takim podejściu?

2
Dział ogólny / Odp: Hachette
« dnia: Wt, 09 Sierpień 2022, 20:27:59 »
@Necr09
Super robota. Jak ktoś już przetłumaczył z hiszpańskiego na nasze, to można oceniać.
+100000

Co do tego, że to Elsewordy... No przecież mieliśmy już (znaczy nie my tylko normalne kraje gdzie nie ma polskiego oddziału Egmontu) WKKM Eaglemoss z 200 swoimi tytułami, Kolekcję Batmana Eaglemoss z ponad setką swoich tytułów, a teraz leci BiZ Hachette z kolejną setką. No to trzeba sięgać głębiej, bo nie powinno się wydawać 100 razy ten sam np. Rok Pierwszy czy JLA Brand New World. Zatem odpowiadając na pytanie, czy bym kupował - oczywiście, że tak. Elseworldy nie są złe, jak to nie są kolejne originy jak Batman Ziemia Jeden. Taki Red Son, czy Gwóźdź mi się podobały.

Ale, ale. My tu gadu gadu o tej czy o tamtej nowej Kolekcji komiksowej, a tymczasem Hachette idzie na noże z DeAgostini na nowe Kolekcje. :)

https://www.instagram.com/p/Cg95dgNsGAy/

3
O stronie i forum / Odp: Sugestie na temat forum
« dnia: Nd, 07 Sierpień 2022, 15:46:49 »
Nie zamieniajmy się w Bazyla.

Lepiej zamienić się w michała81/xanara. Czyli jeśli ktokolwiek napisze cokolwiek z czym się nie zgadzam - to jade po nim osobiście i piszę ze ma siedzieć cicho, bo śmie nie zgadzać się z jedynie słuszną prawdą. I wspominać mnie, chociaż nie zabierałem zdania w danym temacie.

Mnie osobiście nie obchodzi w co tam się TK ubiera na tych filmikach tylko co mówi. Ale jak Luk Cook chce to skrytykować, to oczywiście ma do tego prawo. Imbę zrobili ci wszyscy co na niego naskoczyli, że jak on śmie że skrytykował strój TK. Znaczy oni też mają prawo, ale narzekanie na "nadmiar" postów na forum dyskusyjnym to już kompletny absurd. Ja bym prosił by nie ograniczać wolności słowa na forum.


4
Dział ogólny / Odp: Hachette
« dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 23:49:44 »
Ja jestem Kolekcjonerem Komiksów. Ale to nie znaczy, że chcę wydawać tauzeny za starocie. Za nowości zresztą też nie, bo strasznie dużo historii chcę przeczytać. A im będą one tańsze, tym więcej ich kupię. Dlatego format kolekcyjny lub miękka oprawa Marvel Fresh mi odpowiada. A i tak mimo tego Wolverine i Cyclops byli za drodzy. Boję się ile by kosztowali gdyby wyszli na twardo. Czyli wszystko powinno być wydawane w formie jak Kolekcja Carrefoura. :)

5
@UP
R3wolw3rowi3c weź pożycz Armor Wars jak ci przyjdzie w prenumeracie. Od dawna chciałbym przeczytać ten komiks, a na razie po polsku go nie będzie.

6
Zakupy / Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 09:43:55 »
Ktoś kupował już w Rubico? Widzę że jakiś nowy chyba sklep, ale na Ceneo ma niezłe ceny. I też mają program rabatowy, z kartą lojalnościową. Niestety ich rabat dochodzi tylko do 5% a nie 7% jak na Taniej Książce. No i nie mają rabatu dla krwiodawców. :)

https://www.rubico.pl/karta-klienta

7
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: 8azyliszek - kolekcja
« dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 09:33:36 »
@UP

A 8azyliszek na to - "Niemożliwe". :) Też czytałem Niezwykłą historię Marvel Comics. ;)

8
Dział ogólny / Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 09:31:43 »
@UP
Przeczytałeś to co napisałem? Niech Lasy Państwowe wycinają nawet mniej niż teraz, bo rzeczywiście tną na potęgę i niszczą nasz drzewostan. Ale niech surowiec będzie sprzedawany za trochę mniej podmiotom krajowym, które wykorzystują go na produkcję w kraju. A nie zagranicznym koncernom mającym przewagę kapitałową, które od razu go wywożą i w sumie oni mają produkty tańsze naszym kosztem, ze szkodą dla polskich klientów.

9
Dział ogólny / Odp: Hachette
« dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 09:26:57 »
Chodziło mi o to, że wolę wydanie klasyka w rozsądniejszej cenie, niż taki przekozaczony oversize za o wiele więcej kasy. Liczy się tylko zawartość, więc jeśli to samo mogę mieć za mniej, to wolę skromniejsze wydanie.

10
Dział ogólny / Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 00:22:29 »
Ale to, że Lasy Państwowe sprzedają za granicę, bo Zachód daje po prostu większą kwotę zakupu to fakt.  I potem mamy taką sytuację, że polska celuloza idzie do Zachodniej Europy, a nasi rodzimi wydawcy muszą papier sprowadzać z Chin. A tam papier skoczył w górę. Plus w Polsce została tylko jedna papiernia, przy niemieckiej granicy, która głównie robi karton na pudełka a nie papier na komiksy. To czyja to wina? I to w kraju z zalesieniem 30% terytorium.

O tym, że zamknięto ostatnia polską fabrykę zapałek i teraz  sprowadzamy je już ze Szwecji, to nie wspomnę.

11
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: 8azyliszek - kolekcja
« dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 00:10:28 »
@UP
Pewnie uzupełnianie Y-Last Men. Albo Invincible. Zobaczymy jak się czyta tego Transmetropolitana i czy będę to kontynuował. Kupiłbym 2 tom Ex Machiny, ale ceny na Ceneo w Taniej książce były jakoś mało korzystne podczas zamawiania. Stąd inny tytuł Vertigo.

Ja czytam i dobre komiksy i te które lubię. Hellblazer był w TBBT i Magazynie Fantasy - trzeba przeczytać. Doom Patrol ściągał z X-Menów - też trzeba przeczytać. I tak dalej. Oby było jak najwięcej dobrych komiksów.

12
Dział ogólny / Odp: Hachette
« dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 00:04:44 »
Tak wydany, że kosztuje tyle co 3.5 tomu kolekcji. Ja dziękuję za takie coś. Nie dość, że fabuła ramotkowa, to jeszcze trzeba za to płacić jak za zboże. Słaby interes. Ten Strange nie powinien być tak drogo wydany. Tak samo Spectacular Spider-Man. :)

13
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: 8azyliszek - kolekcja
« dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 12:06:41 »
@kubisz
Każdy do swojej najbliższej Żabki.

@LukCook
Raz czy dwa mi się zdarzyła konieczność reklamacji i wymiany egzemplarzy. Nienajgorzej. Mają dla mnie najniższą cenę, więc biorę.

14
Dział ogólny / Odp: Hachette
« dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 12:03:57 »
Romita Senior jest bogim i mistrzem, więc chociażby wizualnie zniszczyłby sporo współczesnego chłamu, łącznie z tym co jego własny syn odpala. :) To zresztą było dobrze widać i w WKKM Spider-Man No More i w Spider-Man vs Mysterio, gdzie były jego prace. Dla mnie palce lizać.'

Mam podejrzenia, że w tej Francji to już nie mają co wydawać i dlatego idą w lata 60-te.

Czyli to dlatego Egmont wydał stareńkiego Dr Strange'a? Bo TK już nie ma co wydawać. :)

Z doświadczenia po drugiej sześćdziesiątce WKKM, wiem, że te starocie czyta się trudno. Są lepsze i gorsze, ale trzeba przysiąść. Raczej nie dla każdego. Ale osobiście bym brał. W końcu przepłaciłem za tego Dr Strenge'a, mam wszystkie WKKM z tamtego okresu, czytałem wczesne originy z SBM i WKKDC. Kolekcja byłaby dla mnie, jeśli jakimś cudem wyszłaby i u nas. Ale czy odniosłaby sukces komercyjny, to juz pytanie do decydentów naszego odziału Hachette. Jeśli cos by wydawali, to chyba bedą wiedzieć co robią.

15
Dział ogólny / Odp: TM-Semic
« dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 11:54:34 »
To jest do zrobienia. Tylko trzeba by przysiąść, wypisać wszystkie komiksy superhero wydane przez TM Semic, wpisać oryginalne zeszyty na których bazowały, a potem wpisać współczesne wydania z Kolekcji, Muchy i Egmontu. Niestety ja tego teraz nie zrobię, bo zarobiony jestem po uszy.

Strony: [1] 2 3 ... 269