Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: 1 ... 4 5 [6]
Wiadomości Liczba polubień
Wspomnień czar i inne sentymenta czyli ulubione okładki. Do założenie tego wątku skłoniło mnie powtarzające się co jakiś czas wrażenie, że w tym pokrewnym, poświęconym wariantom i owszem, trafiają się naprawdę fajne prace, ale rzadko która budzi jakiś żywszy odruch.
W efekcie odwiedzając go co jakiś czas łapałem się na myśli, że mam w pamięci takie okładki komiksów (może nie najpiękniejsze, może nie przełomowe) pod wpływem których pojawia się jakieś takie delikatne ściskanie w dołku.  8)
Macie takie okładki? Które może i nie są jakimś szczytowym osiągnięciem w dziedzinie rysunku, ale które dla Was osobiście są ważne, mają znaczenie, bo kiedyś dawno temu (albo i całkiem niedawno, kto to wie) zrobiły na Was takie wrażenie, którego nie da się zapomnieć? Czy to tylko wspomnienia z dzieciństwa tak potrafią?

Bo u mnie zaczęło się to (jak pewnie u paru innych osób tutaj) od Semica. A ściślej od "Spider-Man" 2/90 i "Punisher" 2/90.
I w efekcie pierwsze w kolejności chronologicznej jeśli chodzi o darzone przez mnie największym sentymentem okładki to akurat trzy Pajęczaki.No bo niby to tylko trzy stare, podniszczone zeszyty. Ale Juggernaut to pierwszy "Amerykanin" w ręku. Hobgoblin to po zeszycie 3/90 chyba "ulubiony" wróg Pajęczaka. No i ten czarny kostium (gdy człowiek nie miał pojęcia w jak głupich okolicznościach został zdobyty)...

A później przyszedł rok 1992 i w (dokładnie pamiętam którym) kiosku zobaczyłem komiks, o którym sądziłem, że to jakaś wariacja nt Spider-Mana. Wtedy zresztą pierwszy raz w życiu pożyczyłem od szanownej Rodzicielki pieniądze na komiks.
Ten komiks.Faktem jest, że wtedy jeszcze nie wsiąkłem w ten tytuł tak całkowicie. Dość napisać, że długo (w końcu wtedy to był dwumiesięcznik) nie mogłem się zebrać do zakupu poniższego. Nabyłem go (ponownie - nadal pamiętam gdzie i w jakich okolicznościach) w zasadzie rzutem na taśmę a był to ten zeszyt:I od tego momentu, od łącznej lektury czterech części tej historii mutanci już mnie mieli.
W efekcie kolejną z ulubionych okładek jest (wiem, nudnawe to się robi):Ale nr 1 na sam koniec.
Gdy zobaczyłem ją w kiosku to zwyczajnie stałem przed nim jak urzeczony z minutę albo i dwie, chłonąc ją wzrokiem i nie dowierzając, że za chwilę kupię i będę czytał "coś takiego".
Do dzisiaj gdy patrzę na tę konkretną wersję Storm to czuję, że to jest moja okładka nad okładkami i że żadna inna pewnie już nigdy jej nie przebije.
Absolutna faworytka w konkurencji pt. "trącanie nuty nostalgii":Wiem. Dzisiaj to się uprawia podśmiechujki z Jima i lat 90-tych. Ale wtedy to było istne "łup w łeb".
I sentyment do końca życia.

To jak? Macie swoje niekoniecznie najlepsze, ale za to ulubione i budzące nostalgiczne wspomnienia okładki?

Nd, 07 Listopad 2021, 01:48:12
1
Odp: Wspomnień czar i inne sentymenta czyli ulubione okładki. Tak na szybko, "z głowy":

Mój mentalny, komiksowy obiekt kultu:
Prawdziwa groza  :D:IMO, jeden z najfajniejszych Spiderów ever:Mokry sen młodocianego miłośnika komiksów  ;):Nd, 07 Listopad 2021, 12:12:04
1
Odp: Taurus Media Tak na szybko: Skorpion, Elryk, XIII, Luc Orient to lista grzechów Taurusa obok których obojętnie przejść nie potrafię.
Pt, 12 Listopad 2021, 18:27:52
1
Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL? Pewnie to co było w Semicach, zgodnie z teorią - lubimy to co już znamy.
Pt, 18 Luty 2022, 14:05:35
1
Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL? Myślę, że na pierwszym miejscu jest Punisher, może Wolverine. Ich epiki zawierają w historie wydane w 80/90 więc popularny czas.

Osoboście to moim marzeniem jest pojawienie się epicków Star Wars ale była kolekcja, więc marne szanse.

Pt, 18 Luty 2022, 14:17:48
1
Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL? Punisher  a X-Men odpada bo mamy te zolta kolekcje.
Pt, 18 Luty 2022, 14:33:40
1
Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
Punisher  a X-Men odpada bo mamy te zolta kolekcje.

No właśnie nie jestem do końca przekonany. Jeżeli Puni i Xksi wydawane cały czas to może będa jednak Epiki bo teraz wychodzące rzeczy gromadzą raczej nowsze historie. EC z Frankie to widzę praktycznie same starocie które wyszły w Polsce więc idealnie trafiły by w teorię " lubimy to co już znamy."

Pt, 18 Luty 2022, 14:51:06
1
Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL? "Punisher" zdaje się jest najpewniejszy.
Pt, 18 Luty 2022, 14:54:30
1
Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL? Dawać Punishera i Wolverine
Nd, 20 Luty 2022, 00:00:18
1
Odp: Egmont 2022
I chyba najważniejszy news: prawdopodobnie oprócz Noir Burlesque będzie więcej Enrico Marini od Egmontu

Ha, cieszę się, że moje pytanie, a w zasadzie odpowiedź, sprawiła radość też komuś oprócz mnie ; )

Pt, 27 Maj 2022, 21:40:42
1