Autor Wątek: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?  (Przeczytany 23329 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cinemaman

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #30 dnia: Nd, 20 Luty 2022, 00:00:18 »
Dawać Punishera i Wolverine

Online OokamiG

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #31 dnia: Nd, 20 Luty 2022, 01:21:45 »
Poproszę Daredevila.

Offline michał81

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #32 dnia: Nd, 20 Luty 2022, 08:32:58 »
Poproszę Daredevila.
Epiki DD wg mnie mają bardzo mała szanse na ukazanie się, ze względu na kompletnie wydany run Millera.
« Ostatnia zmiana: Nd, 20 Luty 2022, 08:34:51 wysłana przez michał81 »

Offline amsterdream

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #33 dnia: Nd, 20 Luty 2022, 09:19:54 »
Punisher i Avengers Boba Harrasa. Wydaje mi się, że na to są największe szanse. Na Uncanny X-Men niestety chyba nie. Za dużo tomów a część materiału wyjdzie w punktach zwrotnych.

sum41

  • Gość
Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #34 dnia: Nd, 20 Luty 2022, 10:35:38 »
Avengers Boba Harrasa - mam w zeszytach  - popieram !

Offline Hobgoblin

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #35 dnia: Nd, 20 Luty 2022, 13:29:23 »
Spidery: marzec,lipiec,listopad

Luty,czerwiec,październik oraz styczeń,maj,wrzesień oraz kwiecień,sierpień,grudzień

Teoretycznie mamy szansę na 4 serie jeśli Epic stanie się miesięcznikiem ;).

Z przykrością czytam tu bardzo pesymistyczne posty - nikt tego nie wyda, nie będzie nic starszego, moze ale za wiele lat. Bo jeśli nie wkrótce to kiedy? Klient na to ma teraz około 40 lat jest u szczytu możliwości finansowych ale sie powoli starzeje. Za kilka lat będzie gorzej a za 10lat będzie za późno bo wtedy grupa docelowa będą osoby mające sentyment do ... ultimate. Rozumiem, ze obserwowaliście taki Egmont przez lata i bywało, że wydawali bardzo mało i drogo ale są przecież takie przełomowe momenty jak Hachette itd.

Online xanar

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #36 dnia: Nd, 20 Luty 2022, 13:39:48 »
Tak, co tydzień będą wydawać ::)

Ja nie wiem czy ty żyjesz w jakiejś innej rzeczywistości i nie widzisz co się dzieje dookoła, realny scenariusz jest taki, że będą wydawać mniej i będzie drożej. Komiks to nie jest pierwsza potrzeba.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Hobgoblin

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #37 dnia: Nd, 20 Luty 2022, 16:23:52 »
Tak, co tydzień będą wydawać ::)

Ja nie wiem czy ty żyjesz w jakiejś innej rzeczywistości i nie widzisz co się dzieje dookoła, realny scenariusz jest taki, że będą wydawać mniej i będzie drożej. Komiks to nie jest pierwsza potrzeba.

Nieruchomości drożały o przynajmniej 15% rocznie w rzekomym kryzysie, bezrobocie rekordowo niskie, banki mają tak ogromna nadpłynność (klienci mają za dużo kasy na rachunkach) że oprocentowanie depozytów szoruje po dnie mimo podwyzek stop. Wszystko wskazuje na to,że generalnie  Polacy mają obecnie bardzo dużo pieniędzy.

Wiadomo, że Epic co miesiąc nie jest realistycznym scenariuszem. Ale Twoj pesymizm odnośnie tak dobrej serii jak Epic też nie jest realistyczny. Druga seria obok Spidera w Polsce to bez problemu. Wręcz będę zdziwiony jeżeli jej nie ogłoszą w perspektywie kilku miesięcy.

Offline andy13

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #38 dnia: Nd, 20 Luty 2022, 16:56:00 »
Punisher wydaje się być pewniakiem.
Zdaje mi się, że X-Men Claremonta sprzedawałby się podobnie jak Spider-Man. Punkty zwrotne nie są argumentem przeciw - przecież Egmont nie musi wydać wszystkich historii, cześć z nich może puścić w Epikach.
Gdzieś tam na fali popularności mogliby spróbować z Avengers np. od Under Siege.

Te 3 brałbym na pewno. A poza nimi Hulka Davida i… X-Factor w oryginalnym składzie :)

Offline Castiglione

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #39 dnia: Nd, 20 Luty 2022, 17:15:38 »
Wiadomo, że Epic co miesiąc nie jest realistycznym scenariuszem. Ale Twoj pesymizm odnośnie tak dobrej serii jak Epic też nie jest realistyczny. Druga seria obok Spidera w Polsce to bez problemu. Wręcz będę zdziwiony jeżeli jej nie ogłoszą w perspektywie kilku miesięcy.
Jakiś czas temu przez forum przewinęło się, że Egmont ma zamiar wejść w Epiki Punishera, ale najwcześniej w 2024 (czyli teoretycznie po zakończeniu wydawania Marvel Knights).

To oczywiście niczego nie dowodzi, ale takie rozwiązanie wydaje mi się sensowne i realne. A to że może cię to zdziwić nie jest dla mnie zaskoczeniem, bo większość twoich postów brzmi jak fantazje 12-latka.


Pewne moim zdaniem wiarygodne źródło dało znać jakiś czas temu  na jednej z grup facebookowych że egmont wyda epiki punishera, ale będzie to dopiero w 2024 roku najwcześniej. Co by się zgadzało z tym co motyl mówi że jedna seria oprócz spidera jest zaklepana.

Offline andy13

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #40 dnia: Nd, 20 Luty 2022, 18:02:56 »
Jakiś czas temu przez forum przewinęło się, że Egmont ma zamiar wejść w Epiki Punishera, ale najwcześniej w 2024 (czyli teoretycznie po zakończeniu wydawania Marvel Knights).

To oczywiście niczego nie dowodzi, ale takie rozwiązanie wydaje mi się sensowne i realne. A to że może cię to zdziwić nie jest dla mnie zaskoczeniem, bo większość twoich postów brzmi jak fantazje 12-latka.

Egmont „zbadał” rynek Spider-Manem McFarlane’a i X-Men Lee, wydaje inne komiksy z tego okresu np. Daredevila Millera, wydał 3 Epiki Spidera, które się sprzedały, i zapowiedział następne, tak jak 5 kolejnych grubasów z tego okresu - Batman.

I teraz tak:
Egmont z kolejnym Epikiem będzie czekał 2 lata - sensowne i logiczne.
Egmont wykorzysta koniunkturę i wyda jeszcze w tym roku następny Epic - fantazje dwunastolatka.
Nieźle..

Offline michał81

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #41 dnia: Nd, 20 Luty 2022, 18:16:07 »
Egmont wykorzysta koniunkturę i wyda jeszcze w tym roku następny Epic - fantazje dwunastolatka.
Tak wyda kolejne epiki Spider-man. ;) Na obecną chwilę wiadomo tyle, że epik Punishera będzie tylko przyjdzie jeszcze na niego poczekać.

Offline Kandor

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #42 dnia: Nd, 20 Luty 2022, 18:26:28 »
Jeśli w maju, w katalogu, Egmont ogłosi "Punisher: Epic Collection", to nie będę jakoś ciężko zaskoczony. Każdy ma jakieś osobiste życzenia co do planów wydawnictwa, więc praktycznie każdy tytuł jest "mało prawdopodobny", dopóki nie pojawi się oficjalna zapowiedź. Egmont mnie miło zaskakuje co jakiś czas, pokazując że trzyma palec na pulsie i uwzględnia zarówno życzenia fanów (Knightfall) jak i śledzi rynek nowości za granicą (X-Men: Grand Design), jednocześnie nadrabiając różne "zaległości" (Ultimate X-Men czy "Fantastic Four" Hickmana") już o WIELKICH "zaległościach" w rodzaju "The Invisibles" Morrisona (ale to Morrison, to było kwestią czasu) nie wspominając. Mam więc nadzieję, że i w połowie tego roku czymś miło się zaskoczę, ale też trzeba przyznać że sporo serii zostało do kontynuowania, więc mam to na uwadze. Jakiś "Marvel Limited" byłby mile widziany, choć obawiam się że czeka nas w tym roku tylko jeden album z tej serii (o ile nie zostanie zarzucona, jako chybiony eksperyment) bo już by pan Kołodziejczak w Łodzi coś zapowiedział. No nic, zobaczymy, ja po cichu liczę na gigantycznego "Weapon X", ale i egzemplarz jakiejś ramotki w rodzaju "Strange'a" czy "Przedwiecznych" także bym zakupił :-)
« Ostatnia zmiana: Nd, 20 Luty 2022, 18:30:34 wysłana przez Kandor »

Offline Castiglione

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #43 dnia: Nd, 20 Luty 2022, 18:29:42 »
Egmont „zbadał” rynek Spider-Manem McFarlane’a i X-Men Lee, wydaje inne komiksy z tego okresu np. Daredevila Millera, wydał 3 Epiki Spidera, które się sprzedały, i zapowiedział następne, tak jak 5 kolejnych grubasów z tego okresu - Batman.

I teraz tak:
Egmont z kolejnym Epikiem będzie czekał 2 lata - sensowne i logiczne.
Egmont wykorzysta koniunkturę i wyda jeszcze w tym roku następny Epic - fantazje dwunastolatka.
Nieźle..
Jest sensowne i logiczne, ponieważ wyjdzie jako kolejna seria Punishera - tak samo jak MK po Maksie.


Zapowiedział kolejny tom serii, którą zaczął wydawać - czego to dowodzi? Wydali też 10 tomów Punishera Max, idąc tą logiką, gdzie są zapowiedzi kolejnych komiksów z Marvel Max?

DD Millera wyszedł w Polsce po pierwsze dlatego, że to Miller, po drugie chyba najsłynniejszy run tej postaci, nie dlatego, że była koniunktura na lata 80.

Batman - najpopularniejszy superhero w Polsce to też idealny dowód na na jakiś trend.


Tak przeglądam listę tych Epików i po prostu wszystko murowane hity w PL...

Online xanar

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #44 dnia: Nd, 20 Luty 2022, 18:42:50 »
Niektórzy to twierdzą, że Daredevil Millera to najlepsze co wyszło z tego całego Marvela ever.

Ja to widzę oczyma wyobraźni Kapitana Amerykę Marka Gruenwalda ;D w sumie też początek lata 80-te :D Łapie się na tą koniunkturę ?  ;D ;D ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój