Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: 1 ... 81 82 [83]
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Sandman Perek - lecisz z serialem i będzie ok. Twoje obawy, choć zasadne, nie mają potwierdzenia w praktyce. A wierz mi - jestem pod tym względem dość upierdliwy. Bardzo dobry serial! Polecam.
Cz, 11 Sierpień 2022, 14:45:35
1
Odp: Sandman
Właśnie takie zmiany mnie martwią, bo to że historia trochę odejdzie od komiksu to ok, byle ogólnie duch został zachowany
Jest zachowany i to bardzo. Nawet powiedziałbym, że kilka zmian jest bardzo na plus w stosunku do komiksu.

Cz, 11 Sierpień 2022, 14:49:05
1
Odp: Scream Comics Oj tam dziwak od razu :P

Nudne, bo się dłużyło, za dużo wątków "pobocznych"? Czy po prostu poszczególne wątki Cie nie interesowały?

Ja jak czytałem to miałem wrażenie jakbym grał w grę przygodową, która jest podzielona na rozdziały, odkryto wszystkie wątki, "zaliczono" rozmowy, zebrano przedmioty -> przechodzimy do kolejnej lokacji. I tak kilkukrotnie, z małymi powrotami, aż do finału.

A w jedynce były ze 2 lokację i rozwiązanie, tak jakby trochę brakowało wydarzeń pomiędzy, chociaż były wystarczające do jakiejś tam logiki wydarzeń i rozwiązania sprawy.

Cz, 11 Sierpień 2022, 20:46:53
1
Odp: Ongrys Moim zdaniem warto. No, ale wiadomo - moim zdaniem.

Przede wszystkim dostajesz bardzo niejednoznacznego bohatera. Dla mnie to plus. To bohater targany wieloma negatywnymi cechami. Często zachowuje się źle, małostkowo. Na koniec zawsze podejmuje właściwe decyzje, ale zdecydowanie porusza się bardziej wyboistą drogą niż taki, dajmy na to, Blueberry czy inny klasyk.

Dla mnie to ogromna zaleta całej serii. Nabrałem tej pewności dopiero przy drugim integralu. Wcześniej wcale nie byłem pewny czy go lubię i czy to jest postać pozytywna, do jakiej nas przyzwyczajono we frankofonach.

Tak samo relacje między postaciami - bardzo różne, ale końcowo okazują się trwać na twardym fundamencie.

Pierwszy integral - jego zaletą jest nietypowa scenografia. Nie ma chyba zbyt wielu komiksów dziejących się w tamtej części świata. Jest wiec egzotyka. To dla mnie kolejna zaleta.

Drugi tom - tu widać sporą różnicę. Z czasem dostajemy więcej kadrów, bardziej sprecyzowanych antagonistów. Ale epizody na dzikim zachodzie to jeden z najlepszych westernów jakie czytałem. Bez spoilerów nie da się wiele więcej powiedzieć.

Ogólnie mam wrażenie, że cała seria wyróżnia się spośród frankofonów jakie znamy z tamtych czasów właśnie tą swoją niejednoznacznością, często przetykaną bardzo prozaiczną brutalnością życia.

Pt, 12 Sierpień 2022, 14:48:13
1
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie? Jestem po lekturze:

"Ziarna Prawdy" i czytało mi się to dobrze aczkolwiek nie do końca potrafiłem wgryźć się w nastrój historii - tutaj komiks Polcha jest dla mnie niedościgniony. Rembiś dobrze przełożył scenariusz choć finał rozpisał zbyt na szybko. Dodałbym jeszcze ze dwie strony. Rysunki fajne, najładniejsze z tych wszystkich publikacji wydanych po komiksach Parowskiego i Polcha (Kowalskiego, Strychowskiej czy Klimka i Pollera z tymi cukierkowymi kolorami nie jestem w stanie znieść). Mamy tutaj wypadkową amerykańskich rysowników i troszkę podzwonne dla stylistyki hellboyowej. Scharf dobrze uchwycił mimikę twarzy, dynamika także jest ok choć niektóre kadry zawierają zbyt mało przestrzeni. Kolory stonowane, słowem: pasuje! Czekam na "Mniejsze Zło" i po tej odsłonie będzie można powiedzieć coś więcej ale kupię na pewno ;)

Nestro Burma - Mgła na moście Tolbiac". Kupiłem bo dużo naczytałem się pozytywów a i w odpowiedzi na moje pytanie kilka osób zachwalało. Graficznie nie jest to moja bajka choć uchwycenia klimatu XIII-tej dzielnicy Paryża nie sposób Tardiemu odmówić. Ponure ulice, fabryki, mosty, wiadukty, szpitale, magazyny, zapyziałe zaułki oraz elegantsze rejony z restauracjami, kawiarniami i barami często w strugach deszczu przedstawione są z dbałością o detal i potęgują nastrój powieści. Gorzej z postaciami których design mi nie siedzi ale stylistykę rozumiem. Scenariusz to faktycznie kryminał noir z krwi i kości, nie męczący, nie nużący ale też niespecjalnie porywający. Ot, solidnie skrojona sprawa kryminalna bez twistów i wodotrysków. Ilość tekstu na którą kilku blogerów narzekało kompletnie mi nie przeszkadza bo całość czyta się dobrze. Wszedłem w świat duetu Malet/Tardi choć "Rapsodię Węgierską" oceniam wyżej. Było to moje pierwsze spotkanie z tymi autorami w ogóle i nie jestem na nie ale też nie jestem jakoś mega zachwycony, niemniej dam szansę i przeczytam jeszcze tom drugi.

Przy okazji, czy ktokolwiek z Was wie czy Scream planuje wydać wszystkie tomy Nestora (jest ich w tej chwili 13) czy tylko te od Tardiego? ;)

Nd, 14 Sierpień 2022, 19:59:45
1
Komiksowe Grzbiety Korka Witam wszystkich! Czas najwyższy aby także moja skromna kolekcja, ujrzała światło dzienne jak i te forumowe.
Nie bez powodu tytuł brzmi -komiksowe grzbiety- gdyż jestem trochę zafiksowany w tym temacie. Jeżeli coś mi nie pasuje w grzbiecie, kolejny numer serii odbiega od pozostałych estetycznie, to majstruję swoją obwolutę i tyle ;D - takie skrzywienie. 
A zatem, zbiór obejmuje komiksy, które wychodziły na przestrzeni ponad 30 lat oraz te, które dostałem w spadku po Tacie (o tym na końcu). Przeprowadzka pozwoliła mi na zagospodarowanie osobnego pokoju na swoje szpargały, więc na razie z miejscem nie ma tragedii. Standardowo komiksy na regałach Billy, wzmocnione od tyłu długimi gwoździami, więc żadne ugięcia im nie straszne.

Dobra, czas na regał nr 1: od góry stare dobre DB, wydruk rysunku z Magic The Gathering z podpisem autora – Tomasz Jędraszek. Poniżej poszczególne tomy z kolekcji WKKM w obwolutach. Następnie Egmontowe Marvele, z małym wyjątkiem pod postacią Essentiali. Dalej komiksy Non Stop Comics, Taurusy, stare Kaznodzieje, Lock&Key w łączonej obwolucie, wybrane frankofony i baśnie.



Regał nr2: kapliczka dla siatkarzy – moja druga pasja. Niżej komiksy z DC i kolekcji BiZ – większość oczywiście w obwolutach. Jako że jestem fanem Davida Macka to nie mogło zabraknąć jego wariantu do Sandman Universe. Kolejno Vertigo, figurka z Wowa, znowu DC, wielki kamień i wariant Quesady do New Avengers. Następnie Sandmany, deluxy oraz największa cegła - GL by Geoff Johns vol 1.



Ostatni regał nr3: mangi i znowu okładka od Davida Macka, Hellboy, BBPO, Invincible, komiksy od Muszki oraz obecne DC od E. Najniższa półka to New52, Metale oraz Hellblazer – na razie jeden, ale jak patrzę na ceny to nie wiem czy uda mi się skompletować całość.



Kajtek i Koko w kosmosie

Mała kolekcja okładek holo i metalicznych

Na ścianie w ramkach wisi jedynka Danger Girl, pierwszy numer runu w X-Men Granta Morrisona, Superman z 1979 roku, gdzie po raz pierwszy pojawił się Atomic Skull.

Na następny wrzut (jak tylko ogarnę porządki w garderobie) zostawiłem dobra zmagazynowane w pudłach. Są tam prawie wszystkie komiksy od TM-Semic (w tym pierwszy Spidey podpisany przez Marvel Arka :D), komiksy Image (w stylu Pitt, Youngblood), Kajki i Kokosze, Thorgale oraz wspomniane na początku, najstarsze komiksy - ponad 40 letnie Tarzany z przepięknie malowanymi okładkami oraz Flipy i Flapy.


Cz, 18 Sierpień 2022, 10:45:57
1
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie? "Niewidzialni"  tom 1.

Wszyscy, którzy uwielbiają styl Granta Morrisona po przeczytaniu "Niewidzialnych" będą wielbić go bardziej.
I na odwrót - osoby nie będące fanami Szkota na pewno nimi nie zostaną.
"Niewidzialni" to bowiem Morrison do kwadratu, albo nawet do sześcianu.

Czego tu nie ma? Tłum dziwacznych postaci. Zagmatwana fabuła, którą póki co ciężko poskładać w jakąś sensowną całość. Podróże w czasie. Rozmaite ludzkie dewiacje, makabra, przemoc i wynaturzenia...

Podstawowy problem który miałem z tym komiksem, to młodociany, antypatyczny główny bohater, wokół którego kręci się historia. Nie sposób go polubić, ani w żaden sposób mu kibicować. Historię śledzi się więc z ciekawością, ale bez większych emocji (chyba, że mamy na myśli poczucie obrzydzenia, które pojawia się momentami).   

Rysunki są poprawne, charakterystyczne dla Vertigo w tego okresu. Niemniej okładki Bollanda obiecują jednak dużo ciekawszą warstwę graficzną, niż to co niestety oglądamy w rzeczywistości.

Autor recenzji w magazynie KZ twierdzi, że pierwszy tom "Niewidzialnych" jest tym najsłabszym i że nie należy się nim zniechęcać, tylko sięgać po kolejne. Cóż, mnie póki co opus magnum Morrisona zmęczyło na tyle, że mocno zastanawiam się, czy mam ochotę na dalsze śledzenie losów bohaterów tejże historii.

Cz, 18 Sierpień 2022, 12:57:45
1
Odp: Piłka Nożna
Cytuj
W miejscowości Čierny Balog na Słowacji znajduje się zapewne jedyny na świecie stadion piłkarski, przez który przebiega linia kolejowa. Stadion wybudowano w latach 80., gdy stara linia nie była używana.

Wszystko zmieniło się w 1992 roku, kiedy słowaccy miłośnicy kolei doprowadzili do ponownego uruchomienia Czarnohrońskiej Kolei Leśnej, wożącej turystów do pobliskiego skansenu leśnego. Od tamtej pory mecze miejscowego TJ Tatran Čierny Balog wyglądają jak nigdy wcześniej.


Pt, 19 Sierpień 2022, 14:15:36
1
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie? Resident Alien tom 1 przeczytany. Świetny komiks kryminalno-obyczajowy z kosmitą jako głównym bohaterem. Nie jest to nic wybitnego ale jako rozrywkowy komiks środka sprawdza się idealnie ,są wyraziste postaci, ciekawe kryminalne zagadki, faceci w czerni no i senne miasteczko gdzie każdy się zna i każdy ma swoje tajemnice.  Od strony graficznej jest poprawnie, scenariusz mocno wciąga,  przeczytałem za jednym podejściem i od razu jak czas pozwoli biorę się za tom drugi. W skali kulinarnej,nie jest to może wykwintny stek ale zapiekanka ze świeżych, bardzo dobrych jakościowo  składników . Według mnie jest to seria którą można dać ludziom co na co dzień ich nie czytają w ramach przystępnego zapoznawania się z komiksami.
So, 20 Sierpień 2022, 18:03:29
1
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów Trochę w nawiązaniu Wydawnictwo Dango wrzuciło u siebie taką infografikę:


Nd, 21 Sierpień 2022, 18:32:01
1