Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2 3 ... 83
Wiadomości Liczba polubień
GoNzO - kolekcja Bałagan na półkach przed przeprowadzką... W nowym lokum planuje regał pod wymiar, a do tego czasu książki zostawiam w folii. Wrzucę w przyszłości fotki jak to będzie wyglądało już na nowych śmieciach :].
Wt, 05 Luty 2019, 18:43:49
1
kolekcja smutnego drona :D W ramach przeprowadzki na nowe forum nie mogłem sobie odmówić zaprezentowania mojej kolekcji. Komiksy są raczej poupychane gdzie popadnie bez żadnego systemu, z układaniem czekam na zakup trzeciego regału który w tym momencie jest już właściwie koniecznością. Wszystkie komiksy znajdujące się na półkach przeczytałem i zdecydowałem że zostają w mojej kolekcji, komiksy ze zdjęcia ze stołu dopiero czekają na swoją kolej.
Kolekcja ma około 5 lat, zbieranie zacząłem od kupienia watchmenów (aktualnie pożyczeni ;) ) ponieważ bardzo spodobał mi się film Snydera, potem jakoś poszło :P. Od ostatnich 2 lat jakieś 70 prc komiksów kupuje w oryginale, znacznie przyjemniej czyta mi się nie będąc zdanym na umiejętności tłumacza :P ,
Element kolekcji do którego mam największy sentyment to zdecydowanie komplet usagiego. Pierwsze tomy dostałem będąc jeszcze dzieckiem, i pomimo dłuższej przerwy z komiksami po tym okresie była to lektura która bardzo silnie ukształtowała mój gust.

Z chęcią odpowiem na pytania i podzielę się opinią o dowolnym komiksie ze zdjęć jeżeli ktoś ma taką potrzebę :)
Śr, 06 Luty 2019, 16:37:14
1
Kolekcja Marveli bogiego ;) No to teraz zaspamuje wątek fotkami. Nic szczególnego przy waszych opasłych wydaniach. Wyraźnie poszedłem w ilość a nie jakość. Ukierunkowałem się Marvela od WKKM i tak zostało póki co. Nie hejtujcie ;)

Czyściłem półki to była okazja żeby wszystko wyjąć. Nowe nabytki będę dawał co miesiąc.

Liczba tomików: 384
Cz, 07 Luty 2019, 12:49:26
1
Itachi - kolekcja Wszystko zaczęło się od Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela, a następnie od Trybunału Sów. Nie licząc mang oczywiście.

Pt, 08 Luty 2019, 13:36:19
1
Odp: Egmont 2019 Wojna Nieskończoności ma premierę w dzień światowej premiery Avengers Endgame  :)

Wysłane z Nokia 3310

Pt, 08 Luty 2019, 20:01:21
1
Bender - kolekcja *

Nd, 10 Luty 2019, 09:20:31
1
Odp: Grant Morrison Doom Patrol jest bardzo ekscentryczny, ale mimo wszystko dość przystępny (powtarzam, jak na Morrisona). Natomiast Invisibles - to nawet zaczyna się (w miarę) linearnie, ale po jakichś +/- 150/200 stronach coraz bardziej stępuje w (pozorny) narracyjny chaos, z którym - nie oszukujmy się - większość czytelników będzie miała problem ze zrozumieniem co autor miał na myśli, nie mówiąc już o tym, że do przekładu będzie to prawdopodobnie jeden z najtrudniejszych komiksów jakie powstały.

Niemniej jestem przekonany, że Egmont to w końcu wyda, ale pewnie na początek będą woleli te mniej ryzykowne komiksy Morrisona. Skoro Paulina Braiter dostałą "Doom Patrol", to liczę, że inne Morrisony też będzie tłumaczyła i - koniec końców - podoła tak, jak podołała z "Sandmanem" (też niełatwym do przekładu).

Nd, 10 Luty 2019, 12:16:54
1
John Constantine Hellblazer W związku z rychłą premierą polskiego wydania jana konstantyna właściwym wydaje mi się założenie specjalnego wątku dla tej, moim zdaniem, jednej z najlepszych serii imprintu vertigo. Osobiście jestem w posiadaniu 20 tomów zbierających od początku cały run hellblazera, i co dla mnie zaskakujące przez większość czasu seria trzyma bardzo wysoki poziom, low point moim zdaniem zaliczając tylko przy denise mia i nieszczęsnym azzarello od którego egmont zaczyna.


Z tym drugim autorem problem mam głównie taki że nie rozumie on zupełnie postaci która pisze, i w jego wersji constantine jest mizantropicznym gn//em który nie ma w sobie żadnej empatii i nie przeszkadza mu śmierć niewinnych osób. W pozostałych komiksach protagonista podejmuje trudne decyzje prowadzące do cierpienia innych tylko kiedy musi, i nie są to dla niego wybory łatwe, co czyni z niego znacznie bardziej sympatyczną postać. Nie pomaga że historie azzarello generalnie mają dość absurdalny wydźwięk, od wioski która przed widmem biedy uchroniła się kręcąc brutalną pornografię, do arcu w którym constantine okazuje sie miłośnikiem gejowskiego bdsm (?) i aktywnie "udziela" się w klubie uwodząc swojego wroga. Nie polecam tego runu nikomu, nie jest on też żadnym wyznacznikiem jak wyglądają inne historie z tym bohaterem, polecam raczej brać to co egmont wyda następne czyli ennisa i careya, oba moim zdaniem bardzo dobre runy.


Pytanie do osób które czytała constantine z new52 i rebirth, warto w to inwestować pieniądze ? słyszałem że new 52 jest bardzo marne a rebirth całkiem znośne, potwierdza się to z waszymi doświadczeniami ?

Pn, 11 Luty 2019, 16:41:43
1
Odp: Sugestie na temat forum
[...]  Czy ta opcja ma na celu jakieś za przeproszeniem ( tylko się nie obrażajcie) wzajemne lizanie się po jajach bo serio na ten moment tak to wygląda.
Tak, w pewnym sensie. Dokładniej rzecz ujmując, celem lajków jest danie do zrozumienia autorowi posta, że społeczność go widzi, że go lubi i docenia bez względu na to, ile i jakie głupoty wypisuje, że nie jest już tak beznadziejnie sam, jak to ma miejsce w rzeczywistości poza-netowej.

Cóż, życie komiksowego geeka jest przeraźliwie smutne: jedno wielkie nurzanie się w samotności, dla którego jedyną ulgą jest komiksowy eskapizm i własnie te lajki, szepcące z tyłu głowy "choć jesteś beznadziejny, to i tak cię kochamy, bo jestes taki jak my".

Do "jedyną możliwą ucieczką jest ucieczka w kolejny komiks" można śmiało jeszcze dodać ucieczkę w forum z lajkami. Dlatego zabranie tego to śmierć w połowie.   

Wt, 12 Luty 2019, 12:47:22
1
Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje! Mi się tu podoba.
Na Gildii dorobiłem się rangi Pisarza brackiego, ale tutaj mam fajniejszą nazwe użytkownika ,fajniejszego avatara i jednego lajka , na Gildii nikt mi nie lajkował.


Wt, 12 Luty 2019, 22:55:47
1