Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 136
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Studio Lain
Czyli w do końca maja Staznicy i Slaine?

straznicy powinni byc jeszcze w kwietniu :)

Pn, 08 Kwiecień 2019, 14:56:02
1
JusticarUsagi - kolekcja Cześć! Gratuluje WSZYSTKIM mega fajnych kolekcji. Pozwoliłem sobie też coś wrzucić. Zacznę od rysografów BEDU, którego jestem mega fanem.
Pn, 08 Kwiecień 2019, 15:41:15
1
Odp: HugoDumont-Kolekcja Wrysy i autografy cz.2

Hubert Czajkowski – 3 tomy Lux in tenebris



Moebius-Szalona z Sacre-Coeur, Świat Edeny


Milo Manara- Dwie podróże z Fellinim, HP i Giuseppe Bergman, El Gaucho



Simon Bisley- ABC Warriors

Andreas- Rork

Śr, 10 Kwiecień 2019, 20:41:35
1
Odp: Pierwsze komiksowe przebłyski Moje komiksowe początki wydają się być mocno "standardowe" dla pokolenia urodzonego w pierwszej połowie lat 80. Na początku były to więc wszelkiego rodzaju Tytusy, Kleksy, Kajki i Kokosze oraz oczywiście komiksy Tadeusza Baranowskiego. Następnie przyszła pora Orbity i Pegesusa. W międzyczasie jakieś Disneye.

Pierwszy komiks kupiony samodzielnie i świadomie to w moim przypadku "Thorgal - Gwiezdne Dziecko" wydany przez Orbitę.

Na początku lat 90. nastała oczywiście epoka TM-Semic. Zakończenie wydawania większości moich ulubionych serii z tego okresu (Spider, X-Men, Green Lantern, itp.) zbiegło się w w moim przypadku z kilkuletnią przerwą w czytaniu komiksów (wiadomo liceum, studia, człowiek nie zajmuje się wtedy takimi dziecinnymi tematami jak komiksy ;)).

Wiarę w medium przywrócił mi magazyn "Produkt" Michała Śledzińskiego, którego znałem wcześniej z magazynów poświęconych grom komputerowych. Od tego czasu komiksy zostały ze mną na stałe :).

Proponuje dodać do tematu ankietę dotyczącą wieku (15-20, 20-25 itp.). Będziemy wtedy wiedzieć, czy typowy forumowicz to pryszczaty nerd zbierający kolekcje, czy stary dziad próbujący powrócić poprzez lekturę do lat swojego dzieciństwa ;)


So, 13 Kwiecień 2019, 11:16:12
1
Odp: Wznowienia i integrale W przypadku asterixa, tytusa czy kajka na rynku byłoby miejsce na drogie wydania dla nas, bogatych dziadków..  i na tanie miękkie dla dzieci.. :)

Mi się marzy od timofa drugi integral rewolucji autorstwa pana skutnika..

Nd, 14 Kwiecień 2019, 12:30:59
1
Odp: Klasycy polskiego komiksu No to jadę ;)
Chmielewskiego czyli Papcia cenię za humor słowny i wymyślanie dziwnych wynalazków. W tle mamy czasem delikatne ale jednak aluzje do peerelowskiej rzeczywistości (i nie tylko, słynne Wyspy Nonsensu). Pomijam jeden z najsłabszych albumów o wojsku bo jest mocno przesiąknięty propagitem. Te najnowsze są też dość wymuszone. Niemniej lubię wracać do starych ksiąg bo miło się czyta.
Christę lubię za kreskę i czerpanie pełnymi garściami z legend i historii. Silną stroną jego twórczości są bohaterowie, którzy na pierwszy rzut oka wydają się dość sztampowi, po dłuższym jednak obcowaniu z nimi, okazują się pełnokrwistymi indywiduami z wadami i zaletami.
Wróblewski miał dar opowiadania historii osadzonych... w historii, co lubię bo jestem z wykształcenia m.in. historykiem. Podziwiam go też za pracowitość i manierę rysowania kobiet ;)
Rosiński kojarzy mi się z Legendami i Thorgalem. Umiejętnie łączył popularne niegdyś wątki "zakazanych dziejów" z klasycznymi motywami literackimi. To była duża uczta dla ducha!
Polch za Funky'ego zasłużył na miano klasyka. Sam Funky przypominał szlachetne postacie westernowe, nie był jednak nudny i nie moralizował jak pewien major. Za Ekspedycję, która dzisiaj się zestarzała oczywiście, ale nie aż tak bardzo, bez problemu daję Polchowi wysoką notę. Niby to nie było nic odkrywczego dla czytelników donimirsko-danikenopodobnych; dzisiaj sitchinopodobnych, ale poziom uszczegółowienia budził we mnie podziw.
Kleksa polubiłem od razu a Szarlota Pawel naprawdę odważnie pokazywała rzeczywistość PRL-u. Aż dziwne, że nikt się jej specjalnie nie czepiał ale jest to dość wytłumaczalne: jakieś tam historyjki. Szarlota Pawel czyli Eugenia Kroll miała wyjątkowy dar do tworzenia historii przygodowych, w których Jonkowie pomagali Kleksowi. Dla mnie "Kleksy" były prostą kontynuacją powieści indiańskich, samochodzikowych i niziurskopodobnych. Nadal nie wyrosłem z Kleksów.
Baranowskiego zostawiłem na koniec bo praktycznie od niego rozpoczęła się moja przygoda z komiksem. Wiadomo, masa kolorów, często na pograniczu klimatów halucynogennych ;) nietypowe kadry i odjechane postacie plus wyjątkowy humor, absurdalny a jednocześnie ciepły, te cechy powodują, że gdybym miał wybierać, postawiłbym twórczość Baranowskiego wysoko na podium.

Nd, 14 Kwiecień 2019, 21:58:55
1
Odp: Pierwsze komiksowe przebłyski Mój kontakt z komiksem był od najwcześniejszego dzieciństwa. Mój ojciec kupował praktycznie wszystko od lat 60-tych ubiegłego wieku. Ja zacząłem oglądać a potem nauczyłem się czytać w latach 80-tych na Koziołkach Matołkach, Wicku i Wacku, Relaxie, Świecie Młodych, komiksach Christy, Wróblewskiego czy Baranowskiego. Potem Komiks-Fantastyka, Tm-semici, Aqq... itd. Czytam komiksy bez przerwy na szkołę średnią i studia aż do dzisiaj. 😊
Pn, 15 Kwiecień 2019, 09:47:31
1
Odp: Studio Lain w 15 minut poszlo 116 sztuk - idziemy na rekord ;) wielkie dzieki kochani!
Cz, 18 Kwiecień 2019, 13:26:44
1
Odp: Thorgal tak są 3 wydruki A4 czarno-białe. podpisany print jest wielkości na oko 1/2 A4 - kolorowy.
Śr, 24 Kwiecień 2019, 13:39:41
1
Odp: Thorgal







https://imgur.com/agls0X8
https://imgur.com/9hnOfzi
https://imgur.com/11ddubv
https://imgur.com/QDgtsNU
https://imgur.com/Re60tWJ
https://imgur.com/sQpOUHd
https://imgur.com/al2zEDk

Śr, 24 Kwiecień 2019, 13:44:32
1