Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 66
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Powroty przerwanych serii Poczytałbym te z Pegasusa, szczególnie Marine i Kaledine'a.
Wt, 30 Lipiec 2019, 18:43:01
1
Odp: Powroty przerwanych serii Marine jak dobrze pamiętam to ktoś obiecywał wydać u nas, tylko nie mogę sobie przypomnieć kto i kiedy. Również nie miałbym nic przeciwko Ianowi i Tetfolowi, ale tylko i wyłącznie w postaci integrali, żadnych pojedynczych albumów.
Wt, 30 Lipiec 2019, 18:49:54
1
Odp: Powroty przerwanych serii Giacomo C., Rani, Falka, Tetfol ..... Czy tylko mnie marzy się wznowienie tych serii ?
Śr, 31 Lipiec 2019, 11:13:38
1
Odp: O jakich komiksach najczęściej rozmawiamy na tym forum? Mnie wyniki nie dziwią.  M. in. z tego powodu mało udzielam się na forum (przytłacza i zniechęca zainteresowanie trykotem) i w ogóle nie wchodzę w wątek Egmontu, bo każda wypowiedź spoza świata superbohaterów przepadnie (tak było na Gildii).
Cz, 08 Sierpień 2019, 00:15:13
1
Odp: Binio Bill Rozszedł się zanim się wydrukował, z tymi 50 egzemplarzami to ktoś ładnie doszacował :)
Pn, 12 Sierpień 2019, 16:44:32
1
Odp: Klasyków kariera na Zachodzie
Bilal czy przywoływany tutaj przeze mnie Skarżyński, to "awangardowe maziaje i kreski"? Grubo, ale min. o takiej percepcji mówię, rozważając wpływ "Thorgala" :/ QED

Bilalem i Skarżyńskim nie zmieniłbyś plebejskich gustów, a co najwyżej spowodował odwrócenie od komiksu tych resztek, które jeszcze nie przesiadły się wtedy na video (mówię o latach 90). To jest jakiś głeboko utrwalony pokutujący mit, że jeżeli będziemy prowadzać wycieczki z zakładów pracy na operę i do teatru to wtedy klasa robotnicza przestawi się na kulturę wysoką. "Bilale" i "Skarżyńscy" mogą funkcjonować na rynku jedynie wtedy gdy istnieją i dobrze wiedzie się "Rosińskim".

Pt, 23 Sierpień 2019, 15:26:56
1
Odp: Klasyków kariera na Zachodzie
Kto zatem jest "masowym czytelnikiem"? Ci, którzy kupują dużo różnych pozycji, ale jest ich mało, czy ci, którzy ograniczają wybór do jednego tytułu czy gatunku, ale jest ich znacząco więcej?

Oczywiście, że ci którzy się nie ograniczają. Co ma rynek komiksowy z mangowców, skoro ci siedzą od 20 lat w swojej norze i nawet nosa z niej nie wyściubią? Albo Produkt - skończył się ukazywać i w tym samym momencie skończyli się jego fani. Z Thorgalem pewnie będzie podobnie. Takie zamknięte segmenciki mogą być fajne dla wydawców jako lokomotywy, ale nie da się na nich zbudować czegoś trwałego, czyli mainstreamu.

PS. Czy Dem buduje rynek komiksowy? A przecież jest najlepiej sprzedającym się polskim autorem, przynajmniej tak wynika z danych sklepu Gildii.

Pt, 23 Sierpień 2019, 16:30:31
1
Odp: Komiksy z konkursu im. Janusza Christy plansze można zobaczyć tutaj:
https://swiatkomiksu.pl/strona-glowna/aktualnosci/art,699,laureaci-iv-konkursu-im-janusza-christy.html

Nd, 01 Wrzesień 2019, 23:02:28
1
Odp: Ongrys Z FB:

Cytuj
Wrzesień, do festiwalu coraz bliżej, więc warto by napisać nad czym obecnie w pocie czoła pracujemy.

Pierwszym albumem jest:

Lester Cockney tom 1

Scenariusz: Franz
Rysunek: Franz
Tłumaczenie: Jakub Syty
Wydawnictwo: Ongrys
Tytuł oryginalny: Lester Cockney intégrale volume 1
Wydawca oryginalny: Le Lombard
Rok wydania oryginału: 2007
Liczba stron: 280
Format: 220x296 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN: 978-83-65803-56-6
Wydanie: I
Cena z okładki: 125 zł

Przeznaczenie bywa kapryśne... Niefortunny cios zadany pięścią sprawia, że obdarzony buntowniczą naturą Irlandczyk Lester Cockney zostaje siłą wcielony do armii angielskiej i trafia na drugi koniec świata, by brać udział w wojnie, która „nie jest jego wojną”...

Lecz przeznaczenie posiada więcej niż tylko jednego asa w rękawie... Choć śmierć często zagląda mu w oczy, Lestera Cockneya czeka wielka podróż z Londynu poprzez Afganistan, Pendżab, Indie,
Arabię i Bałkany, aż do Węgier.

Lester Cockney to komiks przygodowy autorstwa niezwykle utalentowanego Franza. Pierwszy tom wydania zbiorczego zawiera pięć albumów serii, dossier oraz dwie dodatkowe krótkie historie.


Pn, 02 Wrzesień 2019, 16:02:25
1
Odp: Ongrys
Rozumiem modę na eightiesy, ale takie ramoty mają sens wyłącznie na zasadzie nostalgii albo uzupełnienia lektur obowiązkowych. A tu ani jedno, ani drugie :(
Powiedz to seriom Hermanna, Blueberry'emu, Valerianowi i komiksom Bourgeona. Wśród dzieł z tamtych lat są ekstremalnie dobre tytuły. Jeśli ten nowy z Ongrysa będzie na poziomie Bernarda Prince'a to się ucieszę.

Pn, 02 Wrzesień 2019, 17:48:44
1