Autor Wątek: Wiedźmin  (Przeczytany 671 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fdg123

Wiedźmin
« dnia: Pn, 22 Styczeń 2024, 18:19:19 »
Co sądzicie o tej serii gier? Na wstępie mam pytanie, mam PS4 i na tą konsolę dostępny jest tylko Wiedźmin 3. Czy mogę swobodnie w niego grać nie znając wcześniejszych przygód?

Online misiokles

Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 22 Styczeń 2024, 20:08:45 »
A kojarzysz jakaś grę, w której znajomość wcześniejszych części była konieczna/wymagana?

Offline nekro

Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 22 Styczeń 2024, 20:18:54 »
"Wiedźmin  3" to kontynuacja i wiele razy są wspomniane poprzednie czasy, głównie Triss vs. Jenefer, jednak nie przeszkadza to w grze. Można grać bez problemu. Fajniej jest znać książki Sapkowskiego lub serial N, niż poprzednie części gry.

Offline Leyek

Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 22 Styczeń 2024, 20:59:20 »
A kojarzysz jakaś grę, w której znajomość wcześniejszych części była konieczna/wymagana?

Metal Gear Solid? :)

Offline Death

Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 22 Styczeń 2024, 21:07:15 »
No ja grałem w kolejności 3, 2, 1, a w międzyczasie poznawałem książki, więc się da. :)

Offline Gieferg

Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 22 Styczeń 2024, 23:55:49 »
Co sądzicie o tej serii gier? Na wstępie mam pytanie, mam PS4 i na tą konsolę dostępny jest tylko Wiedźmin 3. Czy mogę swobodnie w niego grać nie znając wcześniejszych przygód?

Możesz. Ale żeby docenić w pełni powinieneś najpierw przeczytać książki, których gra jest kontynuacją.

Cytuj
Fajniej jest znać książki Sapkowskiego lub serial N,

Serialu Netflixa to raczej fajniej jest nie znać.

Offline Rodrigues

Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 23 Styczeń 2024, 10:30:19 »
Uwaga poprawiam ;D:

"Wiedźmin  3" to kontynuacja i wiele razy są wspomniane poprzednie czasy, głównie Triss vs. Jenefer, jednak nie przeszkadza to w grze. Można grać bez problemu. Fajniej jest znać książki Sapkowskiego lub serial N z Żebrowskim, niż poprzednie części gry.


Offline HugoL3

Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 23 Styczeń 2024, 12:32:56 »
A kojarzysz jakaś grę, w której znajomość wcześniejszych części była konieczna/wymagana?

Lepiej znać wątki z poprzedniczki w przypadku gier takich jak:
- ostatnia trylogia Tomb Rider
- nadchodzący Final Fantaxy VII part 2 (to takie must)
- Last of Us 2
- Horizon Fobidden West
- God of War Ragnarok
- Spider-man 2
- Metal Gear Solid (aczkolwiek tu chronologia jest pomieszana)
- Star Wars Jedi Survivor
- Ratchet
- Alan Wake 2
- kolejne sezony takich gier jak The Walking Dead
- Sonic Adventure 2
- Uncharted 4
- najnowsza Zelda
- Persona 5 strikers/tactic bez znajomości zwykłej 5 traci kompletnie sens fabularny
- z tego co pamietam Saints Row IV bez znajomosci III to tez łatwo się odbić

Oczywiście da się grać bez, ale pytanie czy chcemy kosztować smaczki, które były poruszane w poprzednich częściach.
Ja wieśka grałem bez znajomości czegokolwiek.
Red dead ma np odwróconą kolejność, ale ponieważ najpierw grałem w RDR1 to tak trochę jakbym miał spojlery do części drugiej. Tylko, że jak ktoś zacznie od dwójki, a później przejdzie do jedynki, to może się odbić od nieco innego klimatu i gameplayu (nawet remaster tu nie pomoże).

Jeśli ktoś gra w gry tylko na zasadzie napierdzielania w przyciski bez angażowania się w fabułę, to faktycznie we wszystko można grać, ale nie wyobrażam sobie, aby chociaż nie spróbować wczuć się w historię, ocenić motywację postaci, voice acting, easter eggi itd.

Offline Pan M

Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #8 dnia: So, 27 Styczeń 2024, 11:50:29 »
Dziwi mnie, ze nikt nie wspomniał o trylogii Mass Effect. Przecież tak naprawdę jak ma się już całość za sobą, to grając z opcją importu zapisu z części na części to widać, ze konsekwencjami, małym i większymi detalami to trylogia to tak naprawdę jedna ogromna gra. Przy całej sympatii do Wiedzmina, to on się nie umywa pod tym kątem do tamtych starych już gier Bioware. Część postaci z 2 Wiedzmina magicznie wyparowała w trójce- Iorweth, Saskia- wiele wątków sobie zniknęło, jak dzieciaki Foltesta, dużo treści jest tam po prostu pourywanych.

Co do tych innych gier. MGS to majstersztyk pod kątem fabularnym, ale tak naprawdę przez azjatyckie dziwactwa i  tą popierzona chronologię gdzie V będąca ostatnią częścią w cyklu produkcyjnym jest chronologicznie w środku, a np. IV ostatnia a 3 pierwsza to masa ludzi rzuci tym w kąt.
« Ostatnia zmiana: So, 27 Styczeń 2024, 12:17:38 wysłana przez Pan M »