Autor Wątek: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon  (Przeczytany 86994 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bender

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1050 dnia: So, 29 Październik 2022, 21:51:10 »
Into Darkness to nieoglądalna porażka. To jeden z powodów moich obaw.
Bomba!, Osamu Tezuka 7/10
Shuna's Journey, Hayao Miyazaki 7/10
Below Ambition, Simon Hanselmann 4,5/10
Andor, S1 8,5/10
Princess Knight, Osamu Tezuka 7,5/10

Offline Kadet

« Odpowiedź #1051 dnia: So, 29 Październik 2022, 22:02:05 »
E, tam. Po tym, co się ostatnio tam działo, bardziej prawdopodobne jest, że prędzej czy później ten film też odwołają :) Ja już nawet nie sprawdzam katalogu zapowiedzi.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline HugoL3

« Odpowiedź #1052 dnia: Pn, 07 Listopad 2022, 21:26:50 »
Kurczę jaka tu cisza.
Tales of the Jedi sztos. Pierwszy odcinek do śmietnika, ale poza nim to naprawdę kawał fajnych historii, tylko szkoda, że człowiek tyle czasu czekał na raptem 6 odcinków. Chyba, że przesadzam - ja o serialu pierwszy raz usłyszałem gdy skończył się Kenobi, ale chyba już gdzieś wcześniej był on zapowiadany.

Andor - no wreszcie coś tu ruszyło. Wątek więzienia o wiele ciekawszy niż cały ten wątek z garnizonem. Chociaż mocno zalatuje Squid Game, który mi się podobał, stąd moja subiektywna opinia co lepsze. I w końcu mamy jakieś dobre aktorstwo - lubię Serkisa i mocno zaskoczyła mnie jego obecność w serialu. Teraz chce się oglądać :)

« Odpowiedź #1053 dnia: Nd, 13 Listopad 2022, 21:35:56 »
"Star Wars: Andor", odcinki 9 oraz 10 sezonu pierwszego: społeczność fanów Gwiezdnych Wojen, w tym fanów klasycznych starwarsowych treści i lucasowskiego stylu powinni być zadowoleni. Na pewno zadowolony jestem ja, starwarsowy geek, specjalizujący się w okresie Wojen Klonów. Odcinki te to bite około 85 minut dobrze sportretowanej prawdziwej, surowej a nie baśniowej, idei narodzin Rebelii oraz idei korupcji społeczno-politycznej, która niczym rak trawiła kleptokratyczne Imperium. Dostaliśmy przemyślaną narrację, ciekawą linię emocji, suspens i dynamikę w kreacji atmosfery oraz związane z tym postępujące z sekundy na sekundę napięcie w każdym z tych odcinków napięcie; dodajmy do tego diabolicznie władczą imperialną biel z imperialnego kompleksu więziennego, w którym przebywał Andor (oba odcinki) rodem z surrealizmu interpretacyjnego orwellowskiej rzeczywistości, a mamy przed sobą wybitnie wyprodukowane jedne z kluczowych odcinków serialu. Aktorski magnetyzm emanował cholerną mocą! To zagrało i to jak! Nie zapominajmy o nawiązaniach w tych odcinkach: easter-eggiem była (według mnie) biel przykrywająca wnętrza kompleksu, która jest mrugnięciem oka do "THX 1138" George'a Lucasa - zresztą wygląd więźniów, ich ubiór i ubiór strażników także. Serkis wcielający się w pewną istotną dla fabuły końcowego etapu sezonu "Andor", to wypisz wymaluj George Lucas. Żadnych nawiązań do "Squid Game" czy jak to się tam nazywało, nie doszukałem się... no i dobrze. Inne Uniwersa, inni producenci, inny styl twórczy.

Oceniam odcinki 9 i 10 pierwszego sezonu "Star Wars: Andor" na, każdy z nich: 9/10... A myślałem, że będzie źle... :D

Offline Bender

« Odpowiedź #1054 dnia: Śr, 23 Listopad 2022, 19:55:11 »
Uwaga, w finale Andora post credit ;)

Andor, S1 8,5/10

Offline Gazza

« Odpowiedź #1055 dnia: Cz, 24 Listopad 2022, 09:51:16 »
Zaskoczyła mnie ta scena. Dobre!
Szkoda, że znów tyle czekania...  :'(

Offline OokamiG

« Odpowiedź #1056 dnia: Cz, 24 Listopad 2022, 10:07:29 »
Najlepsze Star Wars od Disneya obok ostaniego sezonu Clone Wars, Mando i Rouge One.

Offline ukaszm84

« Odpowiedź #1057 dnia: Cz, 24 Listopad 2022, 10:16:10 »
Najlepsze Star Wars od Disneya obok ostaniego sezonu Clone Wars, Mando i Rouge One.

E tam, Mando nawet nie stał obok Andora, niebo a ziemia, Mando to przeciętny fanfik, Andor świetna, soczysta historia.
« Ostatnia zmiana: Cz, 24 Listopad 2022, 10:33:26 wysłana przez ukaszm84 »

Offline Kvothe

« Odpowiedź #1058 dnia: Cz, 24 Listopad 2022, 10:32:54 »
Na początku Andor wolno się rozkręcał, ale też muszę przyznać że to najlepszy serial Star Wars jaki do tej pory wyszedł. Chociaż Mando też lubie, a Rouge One był jedynym dobrym filmem z tych nowych. Strasznie nierówne te produkcje SW.

Offline Bender

« Odpowiedź #1059 dnia: Cz, 24 Listopad 2022, 12:06:15 »
Jakkolwiek jeszcze nie idealny, to zdecydowanie nalepszy serial SW jak dla mnie. Co więcej. Najlepsze co się wydarzyło w SW od czasu ESB. 

Mam kilka zastrzerzeń o ile powolne tempo przełożyło się na emocjonalny payoff, bo praktycznie KAŻDA postać i prawie każdy wątek ma mniejsze lub większe zamknięcie to nie ukrywajmy, na początku sezonu można było trochę pościnać (zwłaszcza z retrospekcji). Big win serii to scenariusz, naprawdę genialne momentami dialogi i fakt, że praktycznie każdy wątek jest interesujacy i świetnie zrobiony. Druga zaleta: aktorstwo. Miodzik. Stellan opad szczeny dosłownie, ale podobnie Genevieve i pozostali. Złoto.

Doceniam zero fan serwisu i brak cameos choć nie ukrywam, że troszeczkę (niekoniecznie nawet akcji) ale czegoś bardziej starwasowego w kosmosie by nie zaszkodziło. Scena w przedostatnim odcinku była tego dowodem i odkryła, że trochę jednak byłem tego spragniony.

W finale trochę zakłuła mnie oczy trochę zbyt in-your-face
Spoiler: PokażUkryj
irlandzkość
sytuacji, ale poza tym piekne zamknięcie. Nawet sam Andor stał się w końcu interesujący ;)  Naprawdę już nie moge się doczekać sezonu 2. Faith in Star Wars mildly restored ;)
Andor, S1 8,5/10

Offline Dracos

« Odpowiedź #1060 dnia: Cz, 24 Listopad 2022, 12:17:32 »
Już wyszła całość? W końcu można obejrzeć  8)

Offline starcek

« Odpowiedź #1061 dnia: Cz, 24 Listopad 2022, 23:17:33 »
Można i warto. No i  w końcu wiadomo, co produkowali więźniowie. Ufff.
Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
A jakie było pytanie?

« Odpowiedź #1062 dnia: Pt, 25 Listopad 2022, 13:38:00 »
Ostatnie dwa z 12 odcinków pierwszego sezonu "Star Wars: Andor", WoW!, solidnie przyszpiliły mnie do muru, geekowsko skruszyło i zmiażdżyło! Sporo subiektywnych wtrąceń, ocen i emocji, ale... Obiektywnie sam serial można podsumować następująco: piękna szata graficzna, z efektami specjalnymi dostosowanymi do tempa narracji, rodzaju pracy kamerą, gatunku produkcji i wizji twórców, gdzie wszystko to ładnie dopełnia opowieść o ciężko brodzącej w imperialnym szambie, rosnącej na zdradzie, spiskach i surowej walce, galaktycznej Rebelii. Damn it! A ta scena po napisach końcowych odcinka 12-ego,
Spoiler: PokażUkryj
była raczej swego rodzaju pięknie wizualnie podanym na tacy smakołykiem, którego, co tak naprawdę przedstawiał ,,i co za dziwnie znane z poprzednich odcinków w jednym ujęciu sceny, elementy mechaniczne" - wszystkiego tego można było się domyślić, i to dużo dużo wcześniej, gdyby skupić się tylko na konkretnych wątkach, trochę pokombinować i powyciągać odpowiednie wnioski. A ,,ludzki klon Snoke'a żyje, i nie spadł z krawędzi zakładu więzienno-fabrycznego etc.".

Ostatecznie i definitywnie oceniam całe 12 rozdziałów pierwszego cyklu odcinkowego "Star Wars: Andor", na: 8/10.