Autor Wątek: The Batman  (Przeczytany 43238 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline OokamiG

Odp: The Batman
« Odpowiedź #210 dnia: Nd, 23 Sierpień 2020, 13:34:20 »
  Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia, w teorii nie wygląda to źle, ale jakoś tak przyzwyczaiłem się że każda kolejna odsłona ekranowego Batmana była zupełnie inna od poprzedniej, mniej czy bardziej udana, ale była całkowicie autorską wizją. To tutaj wygląda jak kopia nolanowskiego filmu. Na dodatek nie jestem przekonany co do osoby reżysera, spośród poprzedników tylko Schumacher był doświadczony w fachu, jeżeli liczyć Snydera to on też, Burtonowi i Nolanowi ich Batmany dopiero otworzyły drzwi do wielkiej kariery, ale każdy z tej czwórki miał już na koncie conajmniej jeden wielki przebój. Reeves nie nakręcił jeszcze żadnego świetnego filmu.
Pozwół mi wejść i filmy z cyklu Planety Małp, to naprawdę kawałek bardzo dobrego kina. Umiejętności więc facet ma.

Odp: The Batman
« Odpowiedź #211 dnia: Nd, 23 Sierpień 2020, 13:50:28 »
  Pod względem wyglądu, nie wiem film jako film może się będzie całkowicie różnił (w co wątpię), ale pod względem zdjęć wygląda identycznie, ogólnie stylistyka jest bardzo podobna, nawet muzyka się kojarzy. Podmieniłbyś Pattisona na Bale'a i chyba większość oglądających by by pomyślała, że Nolan dał się namówić na kolejny film.
  Ewolucja była faktycznie fajna, ale już Wojna to słaby film. Mnie osobiście Pozwól mi Wejść raczej nie urzekło, ten film to bardziej pociągnęła Moretz i ten chłopak niż talent reżysera, Cloverfield w sumie też nadawało się do oglądnięcia, ale żaden z tych tytułów nijak się ma do osiągnięć jego poprzedników. Że już nie wspomnę, że najlepszy z nich to sequel filmu innego reżysera.

Offline R~Q

Odp: The Batman
« Odpowiedź #212 dnia: Nd, 23 Sierpień 2020, 14:06:19 »
Nowy Batman wygląda ok, myślę, że będzie to fajny flick, może z paroma fajnymi elementami. Batisson jest ok, ma dobry kształt twarzy jak dla młodego Wayne'a.

sum41

  • Gość
Odp: The Batman
« Odpowiedź #213 dnia: Nd, 23 Sierpień 2020, 14:13:41 »
U Nolana brakowalo czegos niezwyklego wszystko szlo w realizm tutaj juz mi sie podoba pewnego rodzaju magia troch stylistyka jak u Snydera co na plus. Nolanowski swiat byl taki czysty przyziemny a Bat mimo iz bez supermocy to ma w sobie jakis miscytyzm.

Offline OokamiG

Odp: The Batman
« Odpowiedź #214 dnia: Nd, 23 Sierpień 2020, 16:11:06 »
  Mnie osobiście Pozwól mi Wejść raczej nie urzekło, ten film to bardziej pociągnęła Moretz i ten chłopak niż talent reżysera.
No ale ktoś musiał prowadzić tych aktorów, szczególnie tak młodych. Filmy z uniwersum Małp moim zdaniem też były udane, na pewno pod względem reżyserii. Dlatego też ja wierzę w umiejętności Reevsa i jego wizję. Nawet z tego trailera widać, że jego Batman będzie bardziej stylizowany, że jego Gotham będzie mroczniejsze od typowej amerykańskiej metropolii Nolana. Pamiętajmy, że na ten trailer składa 30% zdjęć z całości, dlatego też pełnie nowego stylu zobaczymy pewnie w kolejnych materiałach promocyjnych, kiedy już będzie więcej materiału. Mi na pewno spodobał się klimat, który zaprezentowano, dlatego też na film czekam z dużym zainteresowaniem.

Offline Antari

Odp: The Batman
« Odpowiedź #215 dnia: Nd, 23 Sierpień 2020, 22:19:55 »
Dla mnie trailer nowego Batmana to rewelacja, jestem nim absolutnie zachwycony. Świetne ujęcia, Riddler - wszystko to wygląda genialnie i świeżo. Pattinson pasuje naprawdę idealnie do tej roli. Młody, niedoświadczony Batman, który walczy z jednym z najgroźniejszych villainów obok Jokera (o czym wielu zapomina). Na dodatek próbuje ustalić własną tożsamość w mieście zbrodni. W tle maluje się zagadka powiązań jego rodziny ze skorumpowanymi członkami społeczności Gotham. Scena pobicia - nareszcie Batman, który ma jaja. Dla mnie bomba. U Nolana to był niestety biznesmen w białych rękawiczkach i makijażem na policzkach. Nareszcie Batman skąpany w mroku, który wykorzystuje swój umysł do rozwiązania zagadki detektywistycznej. Jedyne co mi nie pasuje to obsadzenie Afroamerykanina w roli Gordona, jednak lepiej pasował mi aktor z Trylogii Nolana, głównie przez wzgląd na jego podobieństwo do komiksów.

No i ta muzyka, coś pięknego. Chyba najlepszy trailer superhero w tym roku. 


Offline chch

Odp: The Batman
« Odpowiedź #216 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 09:23:18 »
@Antari
Przypomniał mi się Billy Dee Williams jako Harvey Dent. Ten aktor z trailera też mi pasuje do Gordona, aktor z trylogi Nolana był podobny fizycznie ale też miał trochę taki wyląd mięczaka (ta go zapamiętałem, dawno nie oglądałem trylogii Nolana), a Gordon był jednak twardym gliną.

Offline jotkwadrat

Odp: The Batman
« Odpowiedź #217 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 11:36:06 »
O przepraszam, ale nazwanie Gary'ego Oldmana mięczakiem to przegięcie.



Offline chch

Odp: The Batman
« Odpowiedź #218 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 11:57:12 »
To ja przepraszam, całkiem zapomniałem, że to G. O. grał J. G.

Mam jednak wrażenie, że w tej roli wykreował swoją postać na takie trochę ciepłe kluchy.

Offline death_bird

Odp: The Batman
« Odpowiedź #219 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 15:41:32 »
Fajna muzyka.
Pattinson wygląda jak jakieś emo.
Jeżeli zaś whitewashing to rasizm to proces odwrotny jak nazwać?

Może kiedyś w telewizji.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline R~Q

Odp: The Batman
« Odpowiedź #220 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 17:52:59 »
Oho... :)

Offline Pan M

Odp: The Batman
« Odpowiedź #221 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 18:46:27 »
Podoba mi się to co widzę :D

Czekam na filmową rehabilitacje Riddlera pełen nadziei. Do Pattisona nie mam wątpliwości, facet przebył długą drogę od "Zmierzchu". Widać zależy mu, by być kojarzony z dobrym aktorstwem.

Mam tylko nadzieję, że to nie będzie znów Batman unurzany 100% w quasi realistycznej konwencji jak u Nolana. Obecność Zagadki daje nadzieje, że dostaniemy w końcu Batmana detektywa.

No i chwała niebiosom, że głos Batmana znów nie brzmi jak parodia u Nolana. Farrella nie poznałem.



BTW Bawią mnie już głosy oburzenia na czarnego Gordona, kiedy wyłożono kawę na ławę na temat innej, linii czasowej w ramach The Batman w postaci Ziemi 2. Jakieś fikołki, że tak być nie może. Ciekawe co by ci sami ludzie powiedzieli na czarnego Batmana- vide "Just Imagine" Stana Lee- albo radzieckiego Supermana.   ;)

Offline Antari

Odp: The Batman
« Odpowiedź #222 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 19:46:35 »
BTW Bawią mnie już głosy oburzenia na czarnego Gordona, kiedy wyłożono kawę na ławę na temat innej, linii czasowej w ramach The Batman w postaci Ziemi 2. Jakieś fikołki, że tak być nie może. Ciekawe co by ci sami ludzie powiedzieli na czarnego Batmana- vide "Just Imagine" Stana Lee- albo radzieckiego Supermana.   ;)

Nikt się tu nie oburza nie wiem do czego pijesz. Mam prawo wyrazić swoją opinię na temat MOJEGO wyobrażenia tej postaci. Dla mnie Gordon to ten z Killing Joke albo Batman Year One. Badass ale jednak rudzielec z wąsem w okularach. Tak samo nie pasował mi laluś-Ken-model Gordon w serialu Gotham. BIAŁOSKÓRY. Te kreacje zbyt mocno odbiegają od pierwotnej wizji. Kolor skóry nie ma tu nic do rzeczy ale dorabiaj sobie teorie do woli. Jasne można posunąć się do skrajności, ubrać świnię w strój płetwonurka i powiedzieć, że to Spider-man. "Just imagine"  ::)

Odpowiedz sobie na pytanie czy gdyby nie było jasno wskazane, że ten murzyn to Gordon, albo gdyby nie został ukazany w konkretnym kontekście, wiedziałbyś że to Gordon? Oczywiście, że nie. I tu jest pies pogrzebany. Co do postaci Batmana jakoś nikt nie miałby takich wątpliwości.
« Ostatnia zmiana: Pn, 24 Sierpień 2020, 19:48:49 wysłana przez Antari »

Offline Pan M

Odp: The Batman
« Odpowiedź #223 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 20:14:35 »
Nikt się tu nie oburza nie wiem do czego pijesz. Mam prawo wyrazić swoją opinię na temat MOJEGO wyobrażenia tej postaci. Dla mnie Gordon to ten z Killing Joke albo Batman Year One. Badass ale jednak rudzielec z wąsem w okularach. Tak samo nie pasował mi laluś-Ken-model Gordon w serialu Gotham. BIAŁOSKÓRY. Te kreacje zbyt mocno odbiegają od pierwotnej wizji. Kolor skóry nie ma tu nic do rzeczy ale dorabiaj sobie teorie do woli. Jasne można posunąć się do skrajności, ubrać świnię w strój płetwonurka i powiedzieć, że to Spider-man. "Just imagine"  ::)

Odpowiedz sobie na pytanie czy gdyby nie było jasno wskazane, że ten murzyn to Gordon, albo gdyby nie został ukazany w konkretnym kontekście, wiedziałbyś że to Gordon? Oczywiście, że nie. I tu jest pies pogrzebany. Co do postaci Batmana jakoś nikt nie miałby takich wątpliwości.

Nawet nie piłem do Twoich wypowiedzi Antari, tylko tego co czytałem ogólnie w sieci, na fb.

Sam nie jestem wielkim zwolennikiem parytetów rasowych w filmach, ale imo uzasadnienie in multiverse jest dość naturalne, tym bardziej, że to stara tradycja w Marvelu i DC zanim w ogóle poprawność urosła do tych rozmiarów co dziś.

Coś jak uzasadnienie zmian płci w Cyberpunk 2077, gdzie ludzie sobie wszczepiają wielkie wyrzutnie rakiet w ramię, modyfikują się, to zmiana płci też jest tam po prostu naturalna wynikająca z konwencji a nie wyłącznie politycznego raka.

Są przypadki gdzie jest to kompletnie od czapy i tylko dlatego bo tak wypada jak choćby w netflixowym "Wiedźminie"

Co do świnki Spider-mana to jaki z nim problem? Będę sam protestował jeżeli teraz, tylko czarny będzie mógł grać Gordona, ale tak to wylewanie dziecka z kąpielą.



« Ostatnia zmiana: Pn, 24 Sierpień 2020, 20:33:52 wysłana przez Pan M »

Odp: The Batman
« Odpowiedź #224 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 20:30:26 »
  Daj spokój wszyscy wiedzą, że nie chodzi o żadne uniwersa tylko o to żeby nawtykać jak najwięcej murzynów do obsady, w przypadku Wrighta to pół biedy, facet to chociaż dobry aktor, ale Kravitz jest fatalną aktorką. Jakoś dziwnym trafem w żadnej linii czasowej Lucius Fox nie jest biały, tak samo jak nikt nie przerabia znanych z pop-kultury postaci na Indian.