Autor Wątek: Seriale - co polecacie?  (Przeczytany 103083 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #375 dnia: Pt, 05 Czerwiec 2020, 23:47:15 »
Po dwóch seriach "Mayans M.C." (trzecia w Stanach we wrześniu) dochodzę do wniosku, że albo brakowało mi tych klimatów bardziej niż przypuszczałem albo jednak spin-off sprawia jednak trochę lepsze wrażenie od oryginału. W zasadzie jest "to samo" co w poprzedniej produkcji Suttera, ale gdy podlać to meksykańskim sosem robi się mimo wszystko jakoś tak "inaczej". Czyli o ile przemoc można odhaczyć, wątki iście rodem z telenoweli też można odhaczyć i sprawnie zrealizowaną, ale jednak do pewnego stopnia przewidywalną fabułę takoż to jednak nowa odsłona nadaje głębszego kolorytu. O ile Majkowie w "SoA" wydawali się być przede wszystkim irytującą przeszkodą komplikującą co jakiś czas poczynania głównych bohaterów o tyle gdy poznać to towarzystwo nieco lepiej to jako grupa zaczynają budzić nieco więcej sympatii (cały czas piszemy o mordercach i handlarzach prochami  8)) niż ekipa z Charming (chociaż Szkot rządził, rządzi i rządzić będzie  ;D). Przynajmniej ci, którym dane jest przyjrzeć się bliżej.
Inna sprawa, że
Spoiler: PokażUkryj
człowiekowi gęba sama się śmieje na widok gościnnych występów chłopaków z SAMCRO.

A poza tym
Spoiler: PokażUkryj
dzięki powrotowi prokuratora Pottera, który dokłada do pieca
mamy komplet złoli. Postać może trochę przerysowana, ale kupuję gościa takim jakim jest.  8)
Po dłuższej chwili rozbratu z tym klimatem "Mayans" oglądało mi się lepiej niż "SoA". Może wpływ na to miał fakt, że Synalków machnąłem już po zakończeniu produkcji w jednym, narkotycznym ciągu  i na koniec człowiek odczuwał pewne zmęczenie materiału, a może dlatego, że nie ma tu aż tak bardzo rozbuchanych wątków rodzinnych wokół których kręcił się "SoA". Za to łapie się trochę lokalnej polityki.
W każdym razie piszę się na serię trzecią. I to tym bardziej, że z produkcji wyleciał Sutter. Może dzięki temu zrobi się mniej schematycznie i twórcy będą w stanie nas czymś zaskoczyć.
« Ostatnia zmiana: Pt, 05 Czerwiec 2020, 23:49:36 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #376 dnia: So, 06 Czerwiec 2020, 18:10:12 »
"Dark" nadchodzi. Trzeci cykl wydarzeń z rzeczywistości serialu rozpocznie się 27 czerwca 2020 roku. Jego premiera, to premiera sezonu, w którym ponoć wszystko ma się wyjaśnić; zerwana, ba, całkowicie zniszczona ma zostać pętla przyczynowo-skutkowa, przez którą wydarzenia rozgrywające się w "Dark" są takie, jakie są, były, będą - wszystko to zakotwiczone w morzu wiecznej teraźniejszości, dziwnych powiązań, sprzężeń wątków etc. A to daje nam do myślenia, że Winden być może nie istnieje, że pewne wydarzenie sprawiło, że miasto to otoczyło się kokonem jednego rodzaju ,,wymiaru czasowego", niedostępnego dla normalnej rzeczywistości. W macierzy wydarzeń "Dark" dzieje się tak dużo, że egzystencja Winden, nawet istnienie czasu samo w sobie, nie mają sensu. Z poniższego trailera/ zajawki (materiał choć krótki, to bardzo intensywny, mroczny, złowróżbny), do nadchodzącego niebawem 3-ego sezonu "Dark", wynika, że Jonas, Martha i chyba, o rozsmarowanej niczym ser na rozgrzanym kawałku pizzy twarzy, Adam, a także inne postacie, będą próbowali zatrzymać wszelkie ,,zmiany" związane z upływem czasu zaognione wokół Winden, tak aby czas się zatrzymał i - dla Winden najlepiej - zaczął płynąć od nowa. Tak sądzę...

Na trzeci cykl odcinków "Dark" czekam cierpliwie; przy tak opowiadanej jak tu historii, kreowanych wątkach, postaciach itp., sądzę, lepiej być skupionym, przed emisją nowej serii epizodów przygotowanym, co osobiście uczynię kompensując sobie wiedzę z ostatnich dwóch sezonów serialu, i analizując jak najszerzej możliwości zaistnienia tu paradoksów sprzężenia przyczynowo-skutkowego czasu. Czy będzie to efektywne, godne samego serialu, a nie jakieś pokrętne, zakończenie całej serii, którą do tej pory było "Dark", czy to tylko... pre-finał czegoś większego, dopowiedzonego, określonego w kolejnych sezonach dzieła? Czas pokaże, o tak!


Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #377 dnia: Nd, 14 Czerwiec 2020, 00:16:31 »
Z kronikarskiego obowiązku i (niestety) z przykrością: trzecia seria "Killing Eve" brzydko rzecz ujmując, ale ssie.
Gdyby była fabuła to można byłoby przełknąć głupoty. Ale ponieważ fabuły niet toteż głupoty rażą niemożebnie.
Seria nic nie wnosi (no, może poza jednym celnym one-liner) i jest zwyczajnie zbędna.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #378 dnia: Nd, 14 Czerwiec 2020, 19:52:33 »
Oglądam Messiah na Netflixie. Całkiem przyjemna historia, aktorzy raczej z dziesiątej ligi - ale dają radę. Fabularnie wygląda to tak, że w Syrii pojawia się koleś i oznajmia że jest Mesjaszem. Robi cuda (albo i nie - przekonam się pewnie pod koniec), a uchodźcy zaczynają za nim podążać (przy okazji CIA i jakieś Izraelskie agencje). Ogółem klimat przypomina mocno Homeland z okresu trzech pierwszych sezonów, gdzie napięcie budowało się z odcinka na odcinek. Do tego szczypta tajemnicy i klimatu z pierwszego sezonu Leftovers (chociaż wiadomo, że to nie ten poziom).

Oczywiście jest to Netflix, więc pojawiają się wątki uciskanych mniejszości ("czy muzułmanin zawsze musi być terrorystą?!?!"). Jak ktoś jest wyczulony to niech ucieka.

Offline Lou

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #379 dnia: Nd, 14 Czerwiec 2020, 21:21:04 »
Z kronikarskiego obowiązku i (niestety) z przykrością: trzecia seria "Killing Eve" brzydko rzecz ujmując, ale ssie.

Niestety to prawda. O ile pierwszy odcinek był naprawdę dobry i fajnie budował klimat i historię na trzeci sezon, tak z każdym kolejnym było coraz gorzej. Ale Comer nadal dobrze się ogląda, w tym sezonie przyćmiła wszystkich. Nawet z tymi fabularnymi głupotami dała sobie radę.

Zaczęłam też oglądać Mrs America, ale odpadłam po trzecim odcinku. Nie mogę przez to przebrnąć przez Blanchett.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

sum41

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #380 dnia: Pn, 15 Czerwiec 2020, 11:23:17 »
Ogladajcie szybciej seriale bo coraz wiecej jest ich usowanych z powodów poprawnosci politycznej - w BBC wielkie czystki  ... ;/

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #381 dnia: Pn, 15 Czerwiec 2020, 12:04:57 »
"The Hollow" od popularnego "Netflixa"; z mojej fanowskiej misji obejrzenia drugiego sezonu serialu wynika jedno: dwa odcinki do końca serii, które zostały mi do oglądnięcia, a teoretycznie będę wiedział (chyba że powstanie kolejny, trzeci sezon), czy serial skończy się zgodnie z tropem, który zdradza fabuła aktualnego cyklu odcinków, rola postaci, atmosfera, konstrukcja narracji etc., czy możliwe, że będzie zupełnie inaczej: cliffhanger druzgocący pojęcie widza o ,,strukturze rzeczywistości" z perspektywy głównych bohaterów drugiego sezonu "The Hollow": Miry, Kaia, Adama, Vanessy i jej towarzysza posiadającego moce telekinetyczne. Bez spoilerów, ba, jakichkolwiek rozwinięć fabularnych, które zdradzałyby specyfikę wydarzeń drugiej serii "The Hollow", dodam jeszcze, że wyemitowane niedawno 10 odcinków "The Hollow", to seria, której warto zaufać, z jednym tylko wyjątkiem: wymaga ona od oglądającego cierpliwości: wydarzenia rozgrywają się intensywnie, jednak tętno napięcia skacze często na bok, jakby do fabuły serialu wdrażały się rozterki grupowe i osobiste postaci. Tymczasowa, całościowa ocena "The Hollow", z mojej perspektywy przyjmuje następującą wartość: 7,5/10. Dwa ostatnie rozdziały drugiej serii, cóż, możliwe że w tym względzie coś zmienią.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #382 dnia: Pn, 22 Czerwiec 2020, 21:04:17 »
Żyję na tym świecie dość długo, i z perspektywy geeka, cóż, wdziałem całe multum kreskówek o rozmaitej stylistyce rysunkowej, w tym te o bardzo stylowej, autorskiej i mocnej, nie do podrobienia szacie graficznej, bohaterach i fabule. Większość z nich była animacjami dla zwykłych i tych nastoletnich widzów - w tej kategorii rzecz rozchodzi się głównie o seriale z Fox Kids / Jetix, a także z świetnego i niezapomnianego "Cartoon Network". Pamiętam jakby to było wczoraj, kiedyś oglądałem niezwykle zawzięcie mocno odjechaną, nietuzinkową, oderwaną od stereotypów wizji kreskówek dla dzieciaków, ze stacji "Cartoon Network", animację pt. "Zwyczajny Serial (2009-17)". Mimo iż produkcja ta nie jest już emitowana, to jej twórcy (scenarzyści, reżyserzy, artyści koncepcyjni, rysownicy, ekipa od storyboardów etc.), ku mojemu zaskoczeniu, okazuje się, że intensywnie pracowali nad serialem animowanym ,,dla dorosłych", realizowanym w stylistyce graficznej i dynamice kreowanych historii, takiej jak w "Zwyczajnym Serialu". "Close Enough", bo tak będzie nazywało się to widowisko, zadebiutuje na początku lipca 2020 roku na platformie streamingowej "HBO Max". Poniżej trailer - nie ukrywam, teraz przeze mnie dość mocno fanowsko wyczekiwanego - serialu, będącego nieco starszym bratem kultowej w niektórych kręgach kreskówkowych widzów produkcji, "Zwyczajny Serial". O tak! Hype podboostowany solidnie!


Bender

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #383 dnia: Wt, 23 Czerwiec 2020, 08:40:12 »
i co panie i panowie na to:



Offline misiokles

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #384 dnia: Wt, 23 Czerwiec 2020, 10:59:35 »
Trailer dał mi większą nadzieję niż fotosy z Diuny.

sum41

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #385 dnia: Wt, 23 Czerwiec 2020, 18:56:53 »
Za pare lat bedzie obowiazywac nowa historia w szkolach  :-X :o

Gwałty, wieszanie, zabawa życiem ludzkim – to wszystko już tej jesieni na Amazon Prime! Nowy serial „Cracka” prezentuje wizję XIX wiecznej Ameryki rządzonej przez czarnych.

Z wypuszczonego trailera możemy się dowiedzieć, że głównym bohaterem serialu będzie biały rasista, nazista, zwolennik Trumpa – Michael Stone, który podczas bicia przypadkowego czarnego trafia za sprawą magii do innego świata. Szybko okazuje się, że jest to XIX wieczna wersja Ameryki, gdzie czarni uczynili z białych niewolników. Oczywiście to nie podoba się protagoniście, który pragnie utrzymania supremacji białych. Nie wiemy zbyt wiele o fabule serialu z opisu na IMDb, jednak prawdopodobnie motywem serialu będzie proces przemiany protagonisty, który doświadczając na własnej skórze niewolnictwa, odmieni swoje życie. Sam tytuł „Cracka” jest określeniem pejoratywnym, używanym w stosunku do biednych białych w Stanach Zjednoczonych. Uznawane jest przez niektórych za równie obraźliwe co te kierowane do czarnych tj. „nigger” lub „N-word”.

Bender

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #386 dnia: Wt, 23 Czerwiec 2020, 19:26:05 »
„nigger” lub „N-word”.

to to samo, przy czym drugie to dyplomatyczne określenie tego pierwszego

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #387 dnia: Śr, 24 Czerwiec 2020, 11:22:27 »

Gwałty, wieszanie, zabawa życiem ludzkim – to wszystko już tej jesieni na Amazon Prime! Nowy serial „Cracka” prezentuje wizję XIX wiecznej Ameryki rządzonej przez czarnych.


W pierwszym momencie pomyślałem, że to dokument o życiu we współczesnym RPA lub Zimbabwe.

sum41

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #388 dnia: Śr, 24 Czerwiec 2020, 12:06:03 »
W pierwszym momencie pomyślałem, że to dokument o życiu we współczesnym RPA lub Zimbabwe.

W sumie tez pasuje ale to nie jest medialne wiec nikogo to nie obchodzi...

Offline szulig

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #389 dnia: Nd, 28 Czerwiec 2020, 15:18:17 »
Czy ktoś już oglądał trzeci sezon Dark? Czy zakończenie jest ok czy twórcy sie pogubili w tym wszystkim? Prośba o info bez spojlerów