Autor Wątek: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela  (Przeczytany 193154 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #825 dnia: Pn, 06 Grudzień 2021, 08:40:01 »
Kluczowe słowo "If". Jeśli Daredevil kiedyś pojawi się w MCU, to zagra do Charlie Cox ;) #mephistogate

Offline Castiglione

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #826 dnia: Pn, 06 Grudzień 2021, 08:42:04 »
No i super. Niech się tylko powstrzymają od jakichś ostentacyjnych retconów. Jeżeli będą się chcieli odciąć od fabuły z Netfliksa, to mam nadzieję, ze zrobią to po cichu, żeby wszystko mogło funkcjonować obok siebie i po prostu nie będziemy dostawać żadnych wspominek.

Offline Gieferg

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #827 dnia: Pn, 06 Grudzień 2021, 13:32:20 »
Ja bym tam jednak wolał, żeby nie było żadnych nawiązań do tego lichutkiego serialu (i nowy aktor).  Nie dałem rady zmęczyć pierwszego sezonu i nie potrzebuję, żeby mi cokolwiek o tym przypominało.

Offline OokamiG

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #828 dnia: Pn, 06 Grudzień 2021, 14:04:43 »
Na szczęście Faige nie ma pojęcia o twoich potrzebach :P.

Offline Gieferg

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #829 dnia: Pn, 06 Grudzień 2021, 15:25:16 »
A ja nie mam pojęcia kto to jest ten "Faige"  ???

Offline OokamiG

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #830 dnia: Pn, 06 Grudzień 2021, 15:28:29 »
Literówka. Tak to jest jak się pisze ma telefonie.

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #831 dnia: Śr, 08 Grudzień 2021, 11:02:35 »
niecałe dwie godziny temu wyszedł czwarty odcinek Hawkeye i...:

Spoiler: PokażUkryj
nie, nie ma tam Wilsona F.

Offline misiokles

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #832 dnia: Śr, 08 Grudzień 2021, 11:54:49 »
Spoiler: PokażUkryj
Ale jest postać, którą widzieliśmy w innej produkcji MCU

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #833 dnia: Wt, 14 Grudzień 2021, 18:13:46 »
Marvelozy spod znaku MCU w formie seriali, animacji i pełnometrażówek Marvel Studios - produkcji realizowanych po filmie "Spider-Man: Far From Home" chronologicznie w osi czasu tego Uniwersum Kinowego, nie zamierzam oglądać... w ogóle. Jeśli ,,tykam" takowych hitów, to raczej na zasadzie zwykłego obejrzenia (wyjątkiem są: "Eternals": 9/10, "Venom 2": 10/10), bo akurat wiem, że tyczy się to nietuzinkowej sfery kina rozrywkowego, i to na dodatek technologicznie (w kinematografii obraz, dźwięk, montaż, no i dubbing, bo ten ostatni w przypadku spolszczenia jest z roku na rok coraz lepszy) bardzo dopracowanego! I tak też potraktuję "No Way Home" - wybieram się na seans w salach przystosowanych do technologii IMAX. To samo tyczy się "Matrix Zmartwychwstania"; jeśli nie ogarnę filmu w IMAXie, to postaram się znaleźć miasta, w których puszczają tę produkcję w technologii Dolby Atmos - najczęściej jest to Helios. Po samym zwiastunie, widać, że albo to będzie film średni, kiepski, albo dla samego MCU wręcz cudowny. A, i nie wierzę w cudowne recenzje ,,mościpanów recenzentów". "No Way Home" będzie zbyt ,,zwizualizowanym" tytułem: efektów specjalnych różnego spektrum będzie zbyt dużo, a dobrego aktorstwa zbyt mało: lukrowany patos superheroe z pompą, i nic więcej. Peter Parker może być zupełnie inną postacią niż Spider-Man, jakby to było na wszystkich frontach źle zrealizowane. Szału nie będzie. Zapewne skończy się słodko i niewinnie, a dla serca MCU następująco, co jest taką trochę z dupy teorią:
Spoiler: PokażUkryj
w wyniku działania inkantacji Strange'a i dalszych działań Spider-Man team, dojdzie do kolizji w jądrze Multiversum. Miriady światów równoległych w MCU przestanie istnieć, gdyż implodują do postaci jedynej ostatecznej ,,Prime Earth". Nie będzie zatem żadnych równoległych Wszechświatów, zostanie jeden, ale z pamięcią o wydarzeniach sprzed implozji. Tę teorię może potwierdzić to, co wydarzyło się w scenie po napisach końcowych obrazu SMU, "Venom 2"; sądzę, że w tym przypadku potężny podmuch energii wraz z błyskiem świetlnym, którego doświadczyli Venom i Eddie, gdzieś na ,,rajskiej wyspie", był ważnym momentem wydarzeń z ",No Way Home": Wymiar Venoma został wpleciony/zabrany do jednego dużego Wymiaru. Spojrzenie na ekran telewizora przez symbionta i ujrzenie Parkera, którego ogłasza się Spider-Manen i wrogiem publicznym, coś może oznaczać, czyż nie? Zresztą jestem daleko w tyle z tym, co opowiedziano przez seriale MCU o Multiversum MCU. Mogę się więc mylić.

Offline Castiglione

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #834 dnia: Śr, 15 Grudzień 2021, 15:22:11 »
niecałe dwie godziny temu wyszedł czwarty odcinek Hawkeye i...:

Spoiler: PokażUkryj
nie, nie ma tam Wilsona F.

Wyszedł piąty odcinek i...
Spoiler: PokażUkryj
Jest Kingpin.

sum41

  • Gość
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #835 dnia: Śr, 15 Grudzień 2021, 15:25:58 »
Wyszedł piąty odcinek i...
Spoiler: PokażUkryj
Jest Kingpin.


Ten z Daredevila?

Offline Castiglione

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #836 dnia: Śr, 15 Grudzień 2021, 15:32:38 »
Spoiler: PokażUkryj

Padł pseudonim Kingpin, a D'Onofrio już oficjalnie figuruje w napisach końcowych.
« Ostatnia zmiana: Śr, 15 Grudzień 2021, 15:34:51 wysłana przez Eguaroc »

Offline michał81

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #837 dnia: Śr, 15 Grudzień 2021, 19:34:18 »
Spoiler: PokażUkryj

Padł pseudonim Kingpin, a D'Onofrio już oficjalnie figuruje w napisach końcowych.

Ale przeciągali cały odcinek, żeby go pokazać, już myślałem, że go nie będzie. Ten serial powinien być dostępny do obejrzenia od razu w całości.

Offline Castiglione

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #838 dnia: Śr, 15 Grudzień 2021, 19:53:57 »
No generalnie od początku ten serial to taki snuj. Ma momenty, ale w większości to raczej pozostanie tylko zapychacz.

Offline michał81

Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« Odpowiedź #839 dnia: Cz, 16 Grudzień 2021, 05:15:02 »
No generalnie od początku ten serial to taki snuj. Ma momenty, ale w większości to raczej pozostanie tylko zapychacz.
To byłby bardzo dobry świąteczny film akcji, gdyby wywalić wszystkie te dłużyzny. Pewnie Adamczyk nie miałby tak dużej roli wtedy, ale ciul z tym.