Autor Wątek: Filmy i seriale oparte na komiksach  (Przeczytany 33826 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Damien

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #75 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 18:47:26 »

Wrzucam, bo chyba nie bylo.

Showrunnerka serialowego "Y" wyjawiła mocną zmianę względem oryginału:

Cytuj
Celem showrunnerki było także takie zmodyfikowanie historii, by Yorick nie był jedynym mężczyzną na Ziemi, ale najbardziej nietypowym przypadkiem. W serialu poznamy bowiem transpłciowych mężczyzn, którym udało się uniknąć śmierci. Podobnie będzie z osobami niebinarnymi.

Offline Gazza

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #76 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 18:51:29 »
Ja pindole. Musiałeś to wrzucać? Już mi się odechciało oglądać ten serial. Pozostanę przy kapitalnym komiksie gdzie Vaughan nie wypisywał takich głupot.

Damien

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #77 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 18:56:03 »
Mnie zastanawia jak to wyjaśnią technicznie, bo z tego co pamiętam w komiksie wirus był ustawiony, by zabijać każdego biologicznego samca, nawet wśród zwierząt. Nie mam wiedzy w kwestii transpłciowości więc nic w tym temacie nie będę pisać, bo zaraz ktoś na mnie wyskoczy z gębą, wyzywając od fobów wszelkiego rodzaju. Nie mam nic prywatnie do takich wątków, ale jak kosztem tego będzie jakiś fabularny bezsens, to minus dla twórców.

Offline Koalar

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #78 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 19:07:57 »
Mogłaby być kobieta uważająca się za mężczyznę, która nie przeszła jeszcze zmiany płci (hormonalnej).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Damien

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #79 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 19:28:13 »
Ostatnio koleżanka mnie opierniczyła, że nie ma czegoś takiego jak "zmiana płci", jest tylko "korekcja płci".

Offline Rodrigues

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #80 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 19:59:34 »
Miała pole do popisu, wielkości całego globu, aby wykreować niezapomniane kobiece role. Jak widać to za mało...  :-\

Offline Koalar

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #81 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 20:03:22 »
Ostatnio koleżanka mnie opierniczyła, że nie ma czegoś takiego jak "zmiana płci", jest tylko "korekcja płci".

Możesz przekazać koleżance, że jak już będę obrzydliwie bogaty, to zmienię jej płeć wbrew jej woli i nazwę to korekcją płci.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Dracos

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #82 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 21:41:42 »
Mogłaby być kobieta uważająca się za mężczyznę, która nie przeszła jeszcze zmiany płci (hormonalnej).

Ale ten wirus to chyba rozróżniał płeć po chromosomach, a nie po ilości hormonów . Zresztą to tak naprawdę mało istotne, tutaj jakby cały pomysł Vaughna jest przekreślony przecież to był cały gimmick komiksu wręcz tytułowy.

sum41

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #83 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 22:02:43 »
wirusy to inteligentne bestie ktore kosza u fryzjera i w lasach a w Biedrze juz nie a no i wyiezdzaja na wakacje rowniez, wiec niewiem czemu sie dziwicie 😁

Offline Koalar

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #84 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 22:30:41 »
Ale ten wirus to chyba rozróżniał płeć po chromosomach, a nie po ilości hormonów . Zresztą to tak naprawdę mało istotne, tutaj jakby cały pomysł Vaughna jest przekreślony przecież to był cały gimmick komiksu wręcz tytułowy.

Nie pamiętam. Całe rozwiązanie tej kwestii wydało mi się głupawe, ale autor sam dał do zrozumienia, że mogło być X różnych innych wytłumaczeń, co się stało i nie to jest istotą tego komiksu (choć z drugiej strony ta historia była tak opowiedziana, że to było ważne).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Gazza

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #85 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 23:45:42 »
Istotnie - w komiksie wyjaśnienie przyczyny „epidemii” było przynajmniej dwuznaczne, ale w obu decydujący dla zagłady był chromosom Y. Pamiętać należy również, że powstawał w czasach gdy nie panoszyła się jeszcze na świecie chora i głupia ideologia, którą najwyraźniej lansuje showrunerka serialu tv.
Niemądra kobieta tym samym całkowicie wypacza istotę epidemii i depcze pracę twórców komiksu.
Zresztą - Yorrick i Ampersand
Spoiler: PokażUkryj
nie byli przecież jedynymi żywymi samcami
.
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Wrzesień 2021, 23:48:58 wysłana przez Gazza »

Offline jotkwadrat

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #86 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 00:36:30 »
No, trzeba przyznać, że jeśli już chcieli robić "progresywny" serial pełen ludzi z problemami z identyfikacją, to akurat materiału źródłowego nie mogli wybrać gorzej  ;D
To jakby płaskoziemcy wzięli się za adaptację "W 80 dni dookoła świata"  ::)

Offline Eyeless

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #87 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 00:45:11 »
^^^
Showrunnerem Terry Pratchett :)

Offline OokamiG

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #88 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 19:55:21 »

Offline Pan M

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #89 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 20:41:51 »
Wygląda jak jakiś tam kolejny generyczny fantasy serial od Netflixa.

Do tego ten Morfeusz. Zero efektu cgi, jakiegoś makijażu imitującego bledszą skórę, meh. Harley Quinn dało radę zrobić w filmach tak, że wygląda na wyraźnie bardziej bladszą od innych postaci. Ten Morfeusz wygląda jak po prostu jakiś  ziomek, którego gdzieś tam zamknęli. Zero poczucia, że to jest faktycznie jakiś nadnaturalny byt.

Plusik za oddanie już ikonicznego ujęcia z Morfeuszem w hełmie po uwięzieniu w kręgu. Nie nastawiam się jednak na dużo. Wydaje mi się, że taniocha wizualna jak to u Netflixa nie uniesie tego serialu technicznie. Na pewno serial będzie ostro punktowany u fanów pierwowzoru. Mimo wszystko spory plus, że jak na razie robią coś zgodne z pierwowzorem a nie jak z "Lucyferem", który nie dość, że skrajnie inny od komiksu, to po prostu jest tam w każdym aspekcie od niego gorszy, durniejszy, pozbawiony rozmachu na taką skalę i wręcz tandetny i niesamowicie płytki przy pierwowzorze. Mimo tego i tak mam spore obawy, że to trafiło do netflixowej fabryki robienia seriali od sztancy. To zawsze była seria dla jakiegoś co lepszego wizualnie i pasującego tematycznie reżysera. Do głowy mi przychodzą Guillermo del Toro, Alfonso Cuarón, Lars von Trier.


BTW Piękny plakat promocyjny z Netflixową Śmiercią XD




Netflix coś nie lubi bladych ludzi. Tak wiem, ze to Śmierć, ale nie udawajmy, że nie wiemy o co chodzi.
« Ostatnia zmiana: So, 25 Wrzesień 2021, 21:05:48 wysłana przez Pan M »