Autor Wątek: Filmy i seriale oparte na komiksach  (Przeczytany 33886 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #210 dnia: Śr, 17 Sierpień 2022, 16:25:13 »
Ekskluzywny mizogin.  8)

Zaraz tam mizogin.  ;D Czekam na serial Disneya osadzony na platformie wiertniczej, albo w kopalni ;)

Offline death_bird

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #211 dnia: Śr, 17 Sierpień 2022, 18:16:45 »
Żeby oglądać górniczki i wiertniczki (wiertarki?  ::))? Może gdyby jeszcze w bikini wydobywały ten urobek to ok (wiem, proszę się o bana za izmy  8)) ale śmiem wątpić.  ???
Ideolo równa wszystko z glebą i to nie jest już nawet śmieszne, bo jak człowiek chce obejrzeć coś bez zgrzytania zębami to powinien szukać produkcji, których emisję zakończono najpóźniej w połowie drugiej dekady obecnego stulecia.
Swoją szosą to uważam, że nie ma dzisiaj większych rasistów niż ci z jankeskiej branży telewizyjnej.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Takesh

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #212 dnia: Cz, 18 Sierpień 2022, 07:50:45 »
Sandman w drugim tygodniu na N podwoił swoją oglądalność. Czyli dalej nikt tego nie ogląda...

https://www.cbr.com/the-sandman-tops-netflix-viewing-chart-second-week/

sum41

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #213 dnia: Cz, 18 Sierpień 2022, 08:52:46 »
Obejrzalem PREY - stwierdzam ze potzebuje wiekszego tv :)

Co do filmu podobal mi sie bo bylo to cos nowego - choc lubie bardzo wszystkie filmy z Predatorami a najbardziej Predator 2.

Super widoki, ciekawa historia, cgi zwierzat troche kulalo, ladna kolorystyka.

Jedyny niedosyt mialem na samutkim koncu gdy mialem nadzieje ze przyleta po swojego a tak sie nie stalo.
Ku mojemu zaskoczeniu stalo sie tyle ze w napisach koncowych, troche sie wkurzylem ale po glebszej rozkminie naszla mnie taka mysl.

Mam w filmie pistolet ktory dostal Dany Gloverw Predator 2, teraz pytanie jak to sie stalo.

Moglo to byc iz po tym jak przylecieli i zabrali swojego nasza bohaterka dala pistolet ktoremus  z Predatorow dobrowolnie jako podarunek, a  jak wiadomo indianie lubili taka praktyke.

Druga opcja doszlo do walki i zabicia calej wioski po czym pistolet zostal wziety jako trofeum choc to mi nie do konca pasuje z postepowaniem Predatorow.

Czyli nie pokazanie statku w filmie daje pole do popisu naszej wyobrazni jaka byla dalsza historia pistoletu.

Chce wiecej i nawet juz jest pomysl fanow - oj bym ogladal --> :)




Bender

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #214 dnia: Cz, 18 Sierpień 2022, 09:35:38 »
Spoko spoilery

ukaszm84

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #215 dnia: Cz, 18 Sierpień 2022, 10:07:53 »
Bez ironii proponuję wszystkie opinie jakkolwiek dotyczące fabuły filmu albo komiksu wstawiać w spoiler. Bo jeśli komuś przeszkadza informacja o
Spoiler: PokażUkryj
pistolecie albo tym, że ziomki nie przyleciały po Predatora
to ja serio nie rozumiem. Ale szanuję oczywiście podejście diametralnie różne od mojego.

Spoiler: PokażUkryj
A sam film średni, przy pierwszych 2/3 zasypiałem. Choć obrazki faktycznie bardzo ładne.

Offline Gazza

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #216 dnia: Cz, 18 Sierpień 2022, 10:19:46 »
Spoko spoilery
Z czystej ciekawości - kiedy można już dyskutować o lekturze (jakiejkolwiek) bez obaw o spoilerowanie komuś? Dekada wystarczy? ;)

Offline radioblackmetal

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #217 dnia: Cz, 18 Sierpień 2022, 10:46:14 »
Chyba nie ma takiego bezpiecznego czasu bo zawsze ktoś będzie kto nie czytał/nie oglądał. Moim zdaniem wystarczy na początku napisać, że mogą być dalej istotne szczegóły na temat fabuły. Nie chodzi o ogólny zarys ale o konkretne, ważne szczegóły. Niektórzy, nawet tutaj na forum potrafią pisać w taki właśnie sposób.

Dla mnie post sum41 jest trochę spoilerem, a nie zwykłą opinią. Przestałem czytać w połowie...bo jestem przed seansem tego filmu.

Mamy na forum funkcję
Spoiler: PokażUkryj
spoiler
, warto z niej korzystać.
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline Takesh

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #218 dnia: Cz, 18 Sierpień 2022, 11:01:54 »
Z czystej ciekawości - kiedy można już dyskutować o lekturze (jakiejkolwiek) bez obaw o spoilerowanie komuś? Dekada wystarczy? ;)

Dyskutować można od początku, w każdej chwili, kiedy kto ma ochotę. Po to są dyskusje. Ale w dobrym guście jest zaznaczenie, że ktoś będzie mówił o istotnych częściach fabuły. Jeden zwrot. Nic więcej. To aż tak dużo? Serio? Bo jeśli ktoś nie potrafi uruchomić funkcji spoilera w komentarzu, to tak prosty zwrot nie jest problemem. Jeśli jest, to ja nie mam nic więcej do dodania.

Offline Gazza

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #219 dnia: Cz, 18 Sierpień 2022, 11:15:02 »
Dla mnie ta funkcja jest zrozumiała i nie mam z tym problemu ale mam czasami wrażenie, że spoilery stały się takim odpowiednikiem poprawności ideologicznej/politycznej. Robi się to czasami kuriozalne.

Bender

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #220 dnia: Cz, 18 Sierpień 2022, 13:09:39 »
Kuriozalna to jest taka analogia, panie Gazza. ;D

Offline Gazza

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #221 dnia: Cz, 18 Sierpień 2022, 14:21:36 »
Oj tam, zaraz kuriozalna analogia. No ale tak niestety to odbieram. Człowiek na każdym kroku musi się pilnować, a to by nie urazić kogoś czarnej/żółtej/czerwonej karnacji skóry, a to kogoś odmiennej preferencji seksualnej, albo by nie zdradzić fabuły filmu/serialu/komiksu bo ktoś pod kamieniem żył 10 lat i nie widział/czytał etc. Gdzie tu wolność słowa? ;)

Offline Takesh

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #222 dnia: Cz, 18 Sierpień 2022, 15:27:47 »
@Gazza
o ile w większości się z Tobą zgadzam, to temat spoilerów to nie ta sama liga. Ujmę to tak: nie zdążyłeś obejrzeć meczu/walki itd ale sobie nagrałeś. Przed obejrzeniem w towarzystwie ktoś bez ogródek zaczyna ten temat i po chwili dopiero zaczyna mówić o wyniku, kiedy to Ty poprosiłeś, żeby nie podawal kto wygrał.
Żyłeś pod kamieniem i to Twoja brocha, czy trochę brak kultury, taktu, czy jak tam zwał?

Ja uważam, żebyśmy wszyscy byli dla siebie milsi, a świat z pewnością będzie lepszy. Serio.

Offline Gazza

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #223 dnia: Cz, 18 Sierpień 2022, 15:47:16 »
@Takesh - zgadzam się ogólnie, ale jestem zdania, że do swobodnego wyrażania opinii potrzebowalibyśmy spoilerowe warianty niektórych topików. O ile w większości dyskutuje się o technikaliach wydań etc bez wchodzenia w zagadnienia fabuły, o tyle w niektórych, by móc swobodnie dyskutować nie sposób pominąć kwestie fabularne czy castingowe, które niestety mogą zdradzać pewne aspekty dzieła. Tym sposobem można by pisać bez zahamowań, a nie wciąż ważyć słowa czy pamiętać o funkcji "spoiler" bo ktoś do dziś np nie widział Epizodu V i nie wie, że
Spoiler: PokażUkryj
"Luke, i'm your father!"
. ;)

I nie był to jakikolwiek przytyk do @Bendera (pozdro!).  8)

I również zdecydowanie jestem za byciem dla siebie miłym!  :)

Offline Takesh

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #224 dnia: Cz, 18 Sierpień 2022, 16:56:12 »
Jest to jakieś rozwiązanie, ale nie sądzę, żeby przeszło. Niech ludzie sami zagłosują. Mi osobiście wystarczy, że ktoś w samej wypowiedzi napisze, że dalej są spoilery.

A teraz spoiler. W cytacie brakuje "No, ..." 8)