Autor Wątek: Filmy i seriale oparte na komiksach  (Przeczytany 33912 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kyms

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #195 dnia: Wt, 16 Sierpień 2022, 12:38:48 »
Wszędzie miażdżąco dominują pozytywne opinie o serialu. Wciąga osoby nieznające pierwowzoru, a i fani komiksu są bardzo zadowoleni.  8)

Dlatego jeszcze bardziej bawią mnie dziś te lokalne utyskiwania forumowego Pana Marudy, który po zwiastunie wieścił porażkę i próbował inputować "netflixową" szajbę czekającym na premierę.  ::)

Zaryzykuję, że analogicznie będzie wkrótce z amazonowym "Władcą pierścieni"....  ???

Etykieta Netflixa zobowiązuje w tych czasach do słabej jakości produkcji. I w takich momentach warto wejść w szczegóły, ponieważ produkcja leży po stronie Warner Bros TV i DC Entertainment. Fakty omijany przez wielu i szkoda, ponieważ może by to nie zniechęcało wielu przed seansem. Coś jednak musi być na rzeczy skoro przeważają pozytywne wydźwieki od osób znających komiksy i tych co nie

Offline eyesore

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #196 dnia: Wt, 16 Sierpień 2022, 12:40:43 »
Wszędzie miażdżąco dominują pozytywne opinie o serialu. Wciąga osoby nieznające pierwowzoru, a i fani komiksu są bardzo zadowoleni.  8)

Dlatego jeszcze bardziej bawią mnie dziś te lokalne utyskiwania forumowego Pana Marudy, który po zwiastunie wieścił porażkę i próbował inputować "netflixową" szajbę czekającym na premierę.  ::)

Zaryzykuję, że analogicznie będzie wkrótce z amazonowym "Władcą pierścieni"....  ???
Ja w sumie też postawiłem krzyżyk na Sandmanie ale raczej z powodu tego że nie da się dobrze przenieść tego na ekran. Całe szczęście myliłem się, cztery odcinki za mną i jak na razie jest BDB, nawet moja żona która nie do końca lubi takie klimaty ogląda to z zaciekawieniem, szczególnie dobrze dobrani aktorzy według niej. No i Piekło, jestem zachwycony jak to zrobili  8)

Offline Kvothe

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #197 dnia: Wt, 16 Sierpień 2022, 13:47:46 »
Z opinią nie będę polemizował ale na litość...ile jeszcze będzie tego pindolenia o "netflixowej produkcji", podczas gdy nie jest to ich produkcja.

Wy tak na serio? Żaden serial czy film nie jest "produkcji" Netflixa bo nie posiada on swoich studiów produkcyjnych, wszystko jest zlecane. Seriale Marvele produkowało ABC Studios, Stranger Things produkuje 21 Laps Entertainment itd. czy to znaczy, że nie można napisać "produkcji netflixa".

To co serwuje nam Netflix od kilku lat jest średnie/słabe. Lepsze produkcje (rocznie) można policzyć na palcach jednej ręki i Sandman jest tą lepszą produkcją mimo wad.

A czy amazon dowiezie "Pierścienie Władzy" zobaczymy po premierze, dla mnie obawy są, że nie wykupili praw do materiałów źródłowych, więc to będzie po prostu ich historia w świecie Władcy Pierścienie. Jak wyszły ostatnie dwa sezony Gry o Tron wszyscy widzieli, gdy nie było materiałów książkowych.

sum41

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #198 dnia: Wt, 16 Sierpień 2022, 15:37:41 »
Wszędzie miażdżąco dominują pozytywne opinie o serialu. Wciąga osoby nieznające pierwowzoru, a i fani komiksu są bardzo zadowoleni.  8)

Dlatego jeszcze bardziej bawią mnie dziś te lokalne utyskiwania forumowego Pana Marudy, który po zwiastunie wieścił porażkę i próbował inputować "netflixową" szajbę czekającym na premierę.  ::)

Zaryzykuję, że analogicznie będzie wkrótce z amazonowym "Władcą pierścieni"....  ???
Z Wladca Piercieni z tego co slucham to grubsza sprawa bedzie raczej.

Offline Gazza

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #199 dnia: Śr, 17 Sierpień 2022, 09:40:14 »
Nie daj się nakręcać.  ::)

Offline Takesh

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #200 dnia: Śr, 17 Sierpień 2022, 09:49:23 »
A mam takie pytanie laika: czy fakt, że N zleca produkcje filmów i seriali nie znaczy, iż nie może mieć wpływu na kształt, treści itp. w zamawianym produkcie? Napewno, w zależności od zawartych poszczególnych umów z twórcami, część rzeczy musi być taka jak w zapisach, ale jako zamawiająca i płacąca strona czyż nie mogą żądać istotnych dla siebie zmian?

Oczywiście nie odnosi się to do kupna już gotowego produktu.

Offline misiokles

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #201 dnia: Śr, 17 Sierpień 2022, 10:39:30 »
Ma wpływ i to duży. Tak samo jak TVP czy TVN zamawiając różne seriale i zlecając jego produkcje różnym grupom producenckim.

Offline Kyms

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #202 dnia: Śr, 17 Sierpień 2022, 12:50:36 »
A mam takie pytanie laika: czy fakt, że N zleca produkcje filmów i seriali nie znaczy, iż nie może mieć wpływu na kształt, treści itp. w zamawianym produkcie? Napewno, w zależności od zawartych poszczególnych umów z twórcami, część rzeczy musi być taka jak w zapisach, ale jako zamawiająca i płacąca strona czyż nie mogą żądać istotnych dla siebie zmian?

Oczywiście nie odnosi się to do kupna już gotowego produktu.

Zależy. Są produkcje, przy których ma duży wpływ np. Wiedźmin czy ST, a są seriale przy których mają śladowy wpływ np. Sandman

sum41

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #203 dnia: Śr, 17 Sierpień 2022, 13:01:20 »
Nie daj się nakręcać.  ::)

No przyklad ostatniej trylogi Star Wars moze o tym swiadczyc a Wiedzmin to juz dobitnie...
« Ostatnia zmiana: Śr, 17 Sierpień 2022, 13:03:12 wysłana przez sum41 »

Offline Kvothe

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #204 dnia: Śr, 17 Sierpień 2022, 13:04:01 »
No przyklad ostatniej trylogi Star Wars moze o tym swiadczyc.

Nie martw się, później wszyscy stwierdzimy, że ten Hobbit to w sumie nie był taki zły ;)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #205 dnia: Śr, 17 Sierpień 2022, 13:24:44 »
No przyklad ostatniej trylogi Star Wars moze o tym swiadczyc a Wiedzmin to juz dobitnie...

No nie wiem czy całej trylogii bo epizody VII i VIII były bardzo dobre. Dopiero IX to był crap.

sum41

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #206 dnia: Śr, 17 Sierpień 2022, 14:35:15 »
Nie martw się, później wszyscy stwierdzimy, że ten Hobbit to w sumie nie był taki zły ;)

Ale ja juz tak mam od poczatku ze bardziej wole Hobbita niz trylogie LOTR oraz bardziej wole epizody Star Wars 1-3 niz 4-9 :)

I to od dawna gdy jeszcze bylo modne narzekanie na 1-3 bo 7-9 nie powstalo :)

epizody 4-6 fajne ale brak mi tam bylo rozmachu a to przeciez GWIEZDNE WOJNY a nie "male bitewki" a dostalem to w 1-3 ! :)


Bender

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #207 dnia: Śr, 17 Sierpień 2022, 14:47:28 »
No przyklad ostatniej trylogi Star Wars moze o tym swiadczyc a Wiedzmin to juz dobitnie...

W weekend zakończyłem maraton SW trzema sequelami. Polecam sceny rozmów rebeliantów. Miałem wrażenie, że dosłownie liczyli aby w każdym ujęciu była połowa rebeliantek XD. Ridiculous. No ten i lesbian kiss... ech

Offline Takesh

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #208 dnia: Śr, 17 Sierpień 2022, 14:59:02 »
Zależy. Są produkcje, przy których ma duży wpływ np. Wiedźmin czy ST, a są seriale przy których mają śladowy wpływ np. Sandman

Mógłbyś rozwinąć swoją myśl? W sensie jaki dokładnie był ten śladowy wpływ? Ewidentnie rozróżniasz siłę tych wpływów na różne produkcje, więc ciekaw jestem jakiś faktów.

Swoją drogą obejrzałem Sandmana z wielką przyjemnością. Jest to coś nowego, świeżego, niepowtarzalnego. Moja żona, która nie czyta komiksów i nie miała pojęcia co ją czeka, również była zachwycona. Owszem, jest duża skrótowość, ale myślę, że serial się broni. I z całą pewnością nie jest dla wszystkich. Co nie znaczy, że nie będę wszystkim go polecał.

Co do zmian, to jestem w stanie większość zaakceptować, nie chętnie, ale jednak. Pamiętajmy, że komiks wychodził na przełomie lat 80/90 i wszędzie pełno w nim było lgbt, już ponad 30 lat temu.

Co do gry aktorskiej, to czasem Morfeuszowi brakowało tej magii, senności, bywał zbyt ludzki. A Gwendolyne w tych paru scenach też mnie nie porwała. Może w kolejnych sezonach pokaże więcej. Ale L jest dla mnie jedną z najlepszych postaci i ciężko będzie go zagrać. Ellis też nim nie był, choć jego kreacja i serial wysoko sobie cenie.

Offline death_bird

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #209 dnia: Śr, 17 Sierpień 2022, 16:09:54 »
Polecam sceny rozmów rebeliantów. Miałem wrażenie, że dosłownie liczyli aby w każdym ujęciu była połowa rebeliantek XD. Ridiculous.

Ekskluzywny mizogin.  8)
Akurat połowa populacji jest żeńska w zw. z czym ta niedorzeczność jeszcze ma statystyczny (non)sensowny wydźwięk.  ;D
Przy czym tak trochę nie na temat, ale oglądam właśnie "Blindspot" (i generalnie nie napisałbym, że polecam, bo wziąłem się za to dla paru osób z obsady a nie dla fabuły) i to już najwyraźniej tak "musi być". Zespół FBI i kogo tutaj mamy: biały facet, dwie białe laski, czarny facet, latynoska, brązowy facet i
Spoiler: PokażUkryj
hinduska - chociaż w serialu chyba gra pochodzenie pakistańskie, ale mogę się mylić
(taki "Mentalista" może już robić za produkcję generalnie rasistowską, choć trzeba im oddać, że próbowali się ratować od serii 6  8)).
Mniejszości? A skąd. W najgorszym wypadku już równorzędności a jeszcze chwila i jankeski przemysł filmowo/telewizyjny będzie "udowadniał", że "mniejszości" to większość.
Gdyby jeszcze nadganiali fabułami to może, ale odnoszę takie wrażenie, że im późniejsze te produkcje tym głupsze. Widać brak pomysłów nadrabiają (nad)parytetami.  ::)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".