Forum KOMIKSpec.pl

Komiksy => Dział ogólny => Wątek zaczęty przez: muaddib w So, 14 Maj 2022, 21:37:03

Tytuł: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w So, 14 Maj 2022, 21:37:03
Regulamin 11. edycji konkursu „Z jakiego komiksu jest ten kadr?”:


1. Konkurs prowadzą jego moderatorzy: muaddib i Rodrigues.


2. Uczestnik konkursu ma za zadanie podanie tytułu komiksu, z którego pochodzi przedstawiony kadr. Odpowiedź musi być jednoznaczna, najlepiej by był to dokładny tytuł komiksu i serii czy numer danego albumu, tak żeby zadający zagadkę nie miał wątpliwości o jaki komiks chodzi autorowi odpowiedzi. Interpretując odpowiedź należy wykazywać się zdrowym rozsądkiem i koleżeństwem. Ewentualne sporne sytuacje należy rozstrzygać na korzyść odgadującego.


3. Zamieszczamy kadr (z widocznymi konturami ilustracji) z komiksu wydanego w Polsce (wydanego na polski rynek). Kadry pochodzą tylko z wydań albumowych, zeszytowych, integralnych lub wydanych w postaci antologii. Nie można zamieszczać kadrów z magazynów komiksowych (zbierających krótkie formy komiksowe lub podzielone albumy), komiksów bez numeru ISBN oraz wydawnictw nie komiksowych, takich jak gazety i czasopisma, czy też komiksów publikowanych wyłącznie w Internecie. Nie można w ramach podpowiedzi podawać numeru ISBN oraz okładki odgadywanego komiksu.


4. Uczestnik konkursu ma obowiązek zapoznania się z regulaminem.


5. Rozmiar dodawanego kadru nie może być mniejszy niż 300x200 pikseli.


6. Kadr z komiksu umieszcza uczestnik, który rozwiązał ostatnią zagadkę.


7. Listę z wynikami uaktualnia osoba, której kadr został odgadnięty. Zmiany w liście z punktacją przeprowadzane przez użytkowników mogą dotyczyć tylko dodania jednego punktu osobie, która odgadła zagadkę. Wszelkie inne zmiany (odejmowanie/dodawanie punktów sobie/innym uczestnikom zabawy) są zabronione.


8. Czas na rozwiązanie zagadki wynosi 48 godzin od chwili jej zadania, w trakcie których zadający może udzielić dowolną ilość podpowiedzi, oznaczonych nr 1, 2, 3, etc. Czas udzielenia i forma podpowiedzi (podpowiedź słowna, w postaci dodatkowych kadrów lub inna) są kwestią decyzji uczestnika, który je dodaje. Każda z podpowiedzi musi być jednoznacznie nazwana jako podpowiedź. Jeśli po 48 godzinach od zadania zagadki nie zostanie ona rozwiązana, moderator ma obowiązek zadać nową zagadkę. Punktacja pozostaje bez zmian.


9. Każdemu odgadującemu uczestnikowi przysługują 2 próby odgadnięcia tytułu. Prawo do kolejnych 2 prób odpowiedzi na daną zagadkę, jest możliwe wyłącznie w przypadku dodania podpowiedzi. W jednym poście można podać tylko jedną odpowiedź. Nie można bezpośrednio pod swoim postem ponownie udzielać odpowiedzi.

Wyjątek! Jeżeli po upływie dwóch godzin nikt z uczestników nie udzieli odpowiedzi, ostatni odpowiadający może ponownie odpowiadać. Jeżeli po 2 próbach uczestnik nie zdoła podać prawidłowej odpowiedzi, nie może dalej odpowiadać do czasu kolejnej podpowiedzi

Nie wolno edytować lub usuwać postów.


10. Punkt otrzymuje osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi. Poprawna odpowiedź powinna być potwierdzona przez zadającego w ciągu 12 godzin. Jeśli po upływie 12 godzin zadający zagadkę nie potwierdzi poprawnej odpowiedzi, w jego imieniu może to zrobić moderator i uaktualnić tabelę punktową. Opcjonalnie, zgadujący może udowodnić poprawność swojej odpowiedzi i jeżeli zrobi to w sposób nie budzący wątpliwości, otrzymuje punkt (moderator wstawia aktualną tabelę wyników) i zadaje zagadkę.


11. Uczestnik, który odgadł prawidłowy tytuł ma turę przerwy – po odgadnięciu zadanej przez niego zagadki nie może odpowiadać na kolejną. Jeżeli mimo to udzieli odpowiedzi:

- w przypadku gdy jego odpowiedź jest błędna – stosuje się pkt 14 regulaminu.

- w przypadku gdy jego odpowiedź jest poprawna – zagadkę traktuje się jako niebyłą, zadający ją zadaje kolejną (może to prawo scedować na moderatorów jeżeli np. uzna, że przygotowanie przez niego kolejnej opóźniłoby grę), uczestnik, który nie mógł zgadywać nadal pauzuje oraz stosuje się do niego pkt 14 regulaminu.


12. Zagadkę należy zadać w ciągu 12 godzin od potwierdzenia poprawności odpowiedzi/dodania punktu.

Wszystkich grających prosi się o przestrzeganie tej zasady, ze względu na szacunek wobec innych uczestników zabawy i nie wstrzymywanie innym gry.


13. Zagadkę może zadać tylko ten uczestnik, który udzieli prawidłowej odpowiedzi na poprzednią zagadkę. Nie można oddać prawa do jej zadania innemu uczestnikowi. Jeżeli ktoś nie potrafi wkleić zdjęcia, zostanie mu udzielona pomoc przez moderatora.

Uczestnik może poprosić moderatora o zadanie zagadki w jego imieniu. W takiej sytuacji uczestnik pauzuje 2 zagadki - nie może odpowiadać na zagadkę zadaną zamiast niego przez moderatora oraz na następną zadaną zagadkę. Jeżeli mimo to udzieli odpowiedzi nakładane jest ograniczenie zgodnie z pkt 14. Zagadkę ponownie zadaje moderator.


14. W przypadku naruszenia regulaminu gracz zostaje pozbawiony przez moderatorów prawa udzielania odpowiedzi przez następne:

- 5 zagadek – w przypadku usunięcia/modyfikacji postu z odpowiedzią

- 3 zagadek – w przypadku udzielenia odpowiedzi w momencie w którym pauzował

- 1  zagadki – w przypadku w którym udzielił więcej niż 2 odpowiedzi na jeden kadr

Oprócz powyższych moderatorzy mogą nałożyć karę czasową, od 12 do 72 godzin przerwy od udziału w konkursie, w przypadku innych naruszeń regulaminu (np. zamieszczenie zagadki niezgodnej z pkt. 3 regulaminu lub nie wstawienie nowej zagadki lub nie potwierdzenie poprawnej odpowiedzi w regulaminowym czasie 12 godzin). Raz ustanowiony czas kary za dane przewinienie nie może ulec skróceniu ani wydłużeniu i od tej pory obowiązuje przy każdym następnym naruszeniu tego typu.

W przypadkach złamania regulaminu, w sposób nie ujęty w powyższym zestawieniu, kara pauzy będzie ustalona indywidualnie przez moderatorów.


15. Gra składa się z dwóch Etapów. W Etapie I (1x5 pkt), gra trwa do momentu, gdy jeden z uczestników zdobędzie 5 punktów. Uczestnik zdobywający 5 punktów zadaje swoją ostatnią zagadkę na tym etapie i czeka do rozpoczęcie Etapu II na wznowienie swojej gry.


Uwaga! W Etapie I nie mogą brać udziału osoby, które w którejkolwiek z dotychczasowych edycji konkursu, zajęły 1, 2 lub 3 miejsce, a także 4 i 5 miejsce w rozszerzonej edycji 5. Są to: HaVoK, l_z_l, Jaxx, kierpic, Leyek, Lyricstof, Motyl, muaddib, Remy LeBeau, srogin, Toranga, vision2001, Rodrigues.


Do Etapu II (3x15 pkt) mogą przystąpić wszyscy chętni, a gra trwa do momentu, gdy 3 uczestników zdobędzie po 15 punktów. Pierwsza osoba, która to osiągnie, zostanie zwycięzcą tej edycji. Kolejne dwie, zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsce.


Uwaga! Punkty zdobyte w Etapie I, przechodzą do Etapu II. Po oficjalnym zamknięciu Etapu I i wskazaniu jego zwycięzców przez moderatorów, pierwszą zagadkę w Etapie II konkursu zada gracz, który jako trzeci zdobył 5 punktów w Etapie I.


Jeżeli w Etapie I odpowiedzi udzielą osoby wskazane wyżej, jako nie mogące brać w nim udziału, będą one obłożone stosownymi karami zgodnie z punktem 14 regulaminu, a kary te zaczną obowiązywać od momentu rozpoczęcia Etapu II.


16. Zwycięzcy konkursu mają jedną edycję przerwy od nagród przy następnej edycji, tzn. przyjmują obowiązki moderatorów. Mogą uczestniczyć w konkursie (grać i zadawać zagadki), ale przede wszystkim czuwają nad przestrzeganiem regulaminu. W przypadku brania udziału w grze przez moderatorów, każdy przy swoim Nicku na liście graczy będzie posiadał oznaczenie [mod.].

Moderatorzy mogą brać udział w grze, ale jedynie do momentu zdobycia 5 punktów w konkursie (zasada ta nie dotyczy zagadek moderatorskich).


17. Zastrzegamy sobie prawo do zmian w regulaminie w trakcie trwania konkursu.


Nagrodami w konkursie są komiksy ufundowane przez wydawnictwa Mandioca, Ongrys i Dom Literatury w Łodzi.

(https://i.imgur.com/g2aE53d.png)

(https://i.imgur.com/CIToFWf.jpg?1)

(https://i.imgur.com/L56Izll.jpg?1)

Zasady przyznawania nagród:

Zwycięzca pierwszego etapu konkursu, otrzyma zestaw czterech komiksów z serii Wydział

(https://i.imgur.com/8IC87qP.jpg)

Nagrodą za wygranie, w łącznej punktacji za oba Etapy, będą dwa z poniższych komiksów:

(https://i.imgur.com/JWyhik6.jpg)

Uczestnik, który jako pierwszy wygra cały konkurs, wybiera jedną nagrodę jako pierwszy. Następnie prawo wyboru jednej nagrody przypada drugiemu zwycięzcy i na końcu nagrodę otrzymuje uczestnik, który jako trzeci zajął zwycięskie miejsce. Następnie pierwszy zwycięzca wybiera drugi komiks itd.

Co ważne: tytuł wybrany przez danego zwycięzcę znika z listy, a tym samym pula tytułów dostępnych do wyboru dla kolejnego zwycięzcy zostaje pomniejszona o tytuł wybrany przez poprzedniego gracza.

Moderator muaddib będzie informował kolejnych zwycięzców, który tytuł zniknął z listy dostępnych nagród.

Dodatkowo zwycięzca pierwszego etapu otrzyma jedną, a zwycięzcy obu etapów po dwie z antologii wydanych przez Dom Literatury w Łodzi.
Konkurs rozpocznie się w niedzielę, 15.05.2021 o godz. 20:00, poprzez zadanie przeze mnie pierwszej zagadki.

Powodzenia!
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w Nd, 15 Maj 2022, 20:01:26
Wszyscy gotowi? To zaczynamy 11 edycję konkursu od takiego kadru:
(https://i.imgur.com/zPcZIwV.jpg)
Powodzenia!

@Konrad - nie
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Konrad w Nd, 15 Maj 2022, 20:03:26
Dzienniki ukraińskie?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Nd, 15 Maj 2022, 20:06:13
Dzienniki rosyjskie
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w Nd, 15 Maj 2022, 20:11:25
Dzienniki rosyjskie

Tak jest! Pierwszy punkt wędruje do ukaszm84! A komiks oczywiście polecam :)

1 pkt – ukaszm84
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Nd, 15 Maj 2022, 20:15:55
(https://i.imgur.com/wgPOkdD.png)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w Nd, 15 Maj 2022, 20:46:16
Electra Assassin.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Nd, 15 Maj 2022, 20:59:53
1 pkt – LukCook
1 pkt – ukaszm84
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w Nd, 15 Maj 2022, 21:06:20
(https://i.imgur.com/vcgS1GR.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Nd, 15 Maj 2022, 21:17:02
Predator - Ksenogeneza/Piekielny Wędrowiec
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w Nd, 15 Maj 2022, 21:19:13
1 pkt - Edgar
1 pkt – LukCook
1 pkt – ukaszm84
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Nd, 15 Maj 2022, 21:37:05
Idziemy jak burza. :)
Z jakiego komiksu jest ten kadr?

(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/47c8c0e14367.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/47c8c0e14367.jpg.html)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Nd, 15 Maj 2022, 23:29:50
Podpowiedź 1. Może coś bardziej charakterystycznego.

(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/46cd1d17bab1.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/46cd1d17bab1.jpg.html)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w Nd, 15 Maj 2022, 23:41:53
Black Science.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Reverith w Nd, 15 Maj 2022, 23:53:24
Black Science tom 1: Zasada nieskończonego spadania.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Pn, 16 Maj 2022, 00:14:08
Niestety, LukCook, twoja odpowiedź była zbyt ogólna. Seria ma trzy tomy (jak dotąd ;) ) i nie wskazałeś w swojej odpowiedzi, o który tom chodzi. Punkt tym razem wędruje do Reverith.

1 pkt - Reverith
1 pkt - Edgar
1 pkt – LukCook
1 pkt – ukaszm84
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Reverith w Pn, 16 Maj 2022, 06:24:20
Zagadka:

(https://images92.fotosik.pl/593/08801a8255afd666gen.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Konrad w Pn, 16 Maj 2022, 06:38:33
Świat mitów: Odyseja
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Reverith w Pn, 16 Maj 2022, 07:36:26
Zgadza się.

1 pkt - Konrad
1 pkt - Reverith
1 pkt - Edgar
1 pkt – LukCook
1 pkt – ukaszm84
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Konrad w Pn, 16 Maj 2022, 12:25:01
Zagadka:

(https://i.imgur.com/61MzTuQ.jpg)

@laf
to nie From Hell
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pn, 16 Maj 2022, 12:43:16
From Hell Moore'a
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: starcek w Pn, 16 Maj 2022, 14:31:07
Kosmata pułapka.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Konrad w Pn, 16 Maj 2022, 19:38:19
nie

Podpowiedź 1:

(https://i.imgur.com/o8m5Xqb.jpg)

Dodatkowo: ten komiks dostanie w tym roku nowe wydanie
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Pn, 16 Maj 2022, 19:53:48
Niczym aksamitna rękawica odlana z żelaza?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Konrad w Pn, 16 Maj 2022, 19:58:58
Tak jest

2 pkt – ukaszm84
1 pkt - Konrad
1 pkt - Reverith
1 pkt - Edgar
1 pkt – LukCook
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Pn, 16 Maj 2022, 20:15:09
(https://i.imgur.com/T0ujY8D.png)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Pn, 16 Maj 2022, 20:18:56
Brom 1?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Pn, 16 Maj 2022, 20:19:58
To chyba mamy rekord najkrótszego czasu odpowiedzi w tej edycji.

2 pkt – ukaszm84
1 pkt – Death
1 pkt - Konrad
1 pkt - Reverith
1 pkt - Edgar
1 pkt – LukCook
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Pn, 16 Maj 2022, 20:22:46
Akurat wszedłem na forum. :)

(https://i.imgur.com/Bvc6pTe.jpeg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Konrad w Pn, 16 Maj 2022, 20:49:56
Sercożerca?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Pn, 16 Maj 2022, 20:51:07
2 pkt - Konrad
2 pkt – ukaszm84
1 pkt – Death
1 pkt - Reverith
1 pkt - Edgar
1 pkt – LukCook
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Konrad w Pn, 16 Maj 2022, 21:05:30
Zagadka:

(https://i.imgur.com/nf5UWjO.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Eyeless w Wt, 17 Maj 2022, 06:59:08
Sybir t.1
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Wt, 17 Maj 2022, 09:09:41
Sybir. Moja historia. Na podstawie relacji Danuty Pietrzak, tom 2
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Konrad w Wt, 17 Maj 2022, 12:35:25
Nie

Podpowiedź 1:

(https://i.imgur.com/bHj0ySu.jpg)

Autor komiksu jest Hiszpanem
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Eyeless w Wt, 17 Maj 2022, 18:47:04
Koleje losu
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Konrad w Śr, 18 Maj 2022, 00:00:02
Nie

Podpowiedź 2:

(https://i.imgur.com/INuv84W.jpg)

Ten tytuł wydało wydawnictwo niekomiksowe
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Eyeless w Śr, 18 Maj 2022, 00:13:22
Mies. Skomplikowane życie architekta minimalisty.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Konrad w Śr, 18 Maj 2022, 00:18:06
Dobrze

2 pkt - Konrad
2 pkt – ukaszm84
1 pkt – Eyeless
1 pkt – Death
1 pkt - Reverith
1 pkt - Edgar
1 pkt – LukCook
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Eyeless w Śr, 18 Maj 2022, 00:25:51
Ostatnia podpowiedź była już bardzo charakterystyczna.

Ode mnie coś takiego

(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220517/abb64393219df1390d3be478d115c81e.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w Śr, 18 Maj 2022, 00:32:33
Giant.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Śr, 18 Maj 2022, 03:55:36
Na bank Dni piasku. :)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Eyeless w Śr, 18 Maj 2022, 07:19:29
Dokładnie tak. :) Bardzo fajny komiks, tak graficznie jak i scenariuszowo.

2 pkt - Death
2 pkt - Konrad
2 pkt – ukaszm84
1 pkt - Eyeless
1 pkt - Reverith
1 pkt - Edgar
1 pkt – LukCook
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Śr, 18 Maj 2022, 07:47:02
(https://i.imgur.com/gutwwh4.jpeg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Śr, 18 Maj 2022, 08:48:27
Lucky Luke - Belle Star
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Śr, 18 Maj 2022, 10:20:42
2 pkt - Edgar
2 pkt - Death
2 pkt - Konrad
2 pkt – ukaszm84
1 pkt - Eyeless
1 pkt - Reverith
1 pkt – LukCook
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Śr, 18 Maj 2022, 12:02:41
No to lecimy dalej.

Z jakiego komiksu jest ten kadr?

(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/eac564f54ea5.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/eac564f54ea5.jpg.html)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Konrad w Śr, 18 Maj 2022, 12:08:15
Wampir: Maskarada - Kły zimy tom 1
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Śr, 18 Maj 2022, 12:29:25
Szybko poszło. Mamy samotnego lidera. :)

3 pkt - Konrad
2 pkt - Edgar
2 pkt - Death
2 pkt - ukaszm84
1 pkt - Eyeless
1 pkt - Reverith
1 pkt - LukCook
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Konrad w Śr, 18 Maj 2022, 15:15:42
Zagadka:

(https://i.imgur.com/yw2ggIs.jpg)

@Pawelek - nie
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Pawelek w Śr, 18 Maj 2022, 15:25:15
W poszukiwaniu Piotrusia Pana
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Śr, 18 Maj 2022, 15:35:39
Buddy Longway integral 01. Chinook na całe życie
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: gashu w Śr, 18 Maj 2022, 15:36:07
Twardziel
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Konrad w Śr, 18 Maj 2022, 15:38:18
Buddy Longway integral 01. Chinook na całe życie
Zgadza się

3 pkt - ukaszm84
3 pkt - Konrad
2 pkt - Edgar
2 pkt - Death
1 pkt - Eyeless
1 pkt - Reverith
1 pkt - LukCook
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Śr, 18 Maj 2022, 15:49:39
(https://i.imgur.com/5PzkwNq.png)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Śr, 18 Maj 2022, 18:50:17
A se strzelę. Niech się coś dzieje: Donżon 3?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Śr, 18 Maj 2022, 19:03:52
Niestety nie.

Podpowiedź 1 (jak nie pomoże to jeszcze wieczorem wrzucę drugi kadr):
Tytuł tego komiksu po polsku jest taki sam jak w oryginale. Jednak słowa w tytule pochodzą z jeszcze innego języka.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Śr, 18 Maj 2022, 20:42:12
Podpowiedź 2:

(https://i.imgur.com/rygUeK1.png)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: HaVoK w Śr, 18 Maj 2022, 20:56:05
Death Save
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Śr, 18 Maj 2022, 21:03:40
Dokładnie.

3 pkt - ukaszm84
3 pkt - Konrad
2 pkt - Edgar
2 pkt - Death
1 pkt - Eyeless
1 pkt - Reverith
1 pkt - LukCook
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: HaVoK w Śr, 18 Maj 2022, 21:20:09
Przepraszam za zamieszanie! Kajam się, nie doczytałem regulaminu. To miała być symboliczna odpowiedź. A przecież odpowiadać nie mogę. Raz jeszcze przepraszam. Ukaszm 84 trzeba anulować mi punkt.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Rodrigues w Śr, 18 Maj 2022, 22:04:24
Cofamy konkurs do poniższego momentu:

3 pkt - ukaszm84
3 pkt - Konrad
2 pkt - Edgar
2 pkt - Death
1 pkt - Eyeless
1 pkt - Reverith
1 pkt - LukCook


ukaszm84 proszę o zadanie nowej zagadki.

Co do kary dla Havoka - skonsultujemy sprawę w gronie moderatorskim i przedstawimy niebawem naszą decyzję.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Śr, 18 Maj 2022, 22:10:41
(https://i.imgur.com/HfkcNDS.png)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Eyeless w Śr, 18 Maj 2022, 22:21:46
Duam
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Śr, 18 Maj 2022, 22:29:01
3 pkt - ukaszm84
3 pkt - Konrad
2 pkt - Eyeless
2 pkt - Edgar
2 pkt - Death
1 pkt - Reverith
1 pkt - LukCook
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Eyeless w Śr, 18 Maj 2022, 22:46:09
Świeżo w pamięci te kryształki. Tym razem coś nam bliższego.

(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220518/b43b4731fd8dcf54060b185582fddf1a.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Cz, 19 Maj 2022, 07:59:35
To może być Paweł Piechnik. Sybir 2?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Eyeless w Cz, 19 Maj 2022, 12:40:00
Damn, a już miałem przygotowane podpowiedzi. Bez pudła.

3 pkt - Death
3 pkt - ukaszm84
3 pkt - Konrad
2 pkt - Edgar
2 pkt - Eyeless
1 pkt - Reverith
1 pkt - LukCook
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Cz, 19 Maj 2022, 14:55:33
(https://i.imgur.com/UDA3LB7.jpeg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: pokia w Cz, 19 Maj 2022, 14:56:35
Mały astronauta.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Cz, 19 Maj 2022, 15:06:34
Wczoraj przeczytałem. Znakomity komiks. :)

3 pkt - Death
3 pkt - ukaszm84
3 pkt - Konrad
2 pkt - Edgar
2 pkt - Eyeless
1 pkt - pokia
1 pkt - Reverith
1 pkt - LukCook
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: pokia w Cz, 19 Maj 2022, 19:20:14
Zagadka.

(https://i.imgur.com/V5XQsnJ.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Cz, 19 Maj 2022, 19:20:48
Kurde, wiem. :)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Cz, 19 Maj 2022, 19:35:19
Wyspa kobiet?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: pokia w Cz, 19 Maj 2022, 19:41:54
Pudło.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Wesol w Cz, 19 Maj 2022, 19:59:29
" Reduktor prędkości " Christophe'a Blaina ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: pokia w Cz, 19 Maj 2022, 20:09:26
Nie.

Edgar - nie.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Cz, 19 Maj 2022, 20:14:54
Head Lopper 4?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Eyeless w Cz, 19 Maj 2022, 20:43:18
Donżon 3
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: starcek w Cz, 19 Maj 2022, 21:36:31
Hasib i królowa węży?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: pokia w Cz, 19 Maj 2022, 21:43:01
Brawo.

3 pkt - Death
3 pkt - ukaszm84
3 pkt - Konrad
2 pkt - Edgar
2 pkt - Eyeless
1 pkt - starcek
1 pkt - pokia
1 pkt - Reverith
1 pkt - LukCook
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: starcek w Cz, 19 Maj 2022, 22:20:30
Zagadka:

(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/628a1657f0ba.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/628a1657f0ba.jpg.html)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Pt, 20 Maj 2022, 09:24:42
Strzelę sobie w celu przyspieszenia.

Wydział 7 - 9 - Azyl?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: starcek w Pt, 20 Maj 2022, 11:06:25
Pudło.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pt, 20 Maj 2022, 11:12:30
Amazing Spider-Man Epic Collection - 1 - Ostatnie łowy Kravena

Vermin jako żyw  ;)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: starcek w Pt, 20 Maj 2022, 11:16:41
Pudło

Podpowiedź nr 1: to komiks polskich autorów.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Pt, 20 Maj 2022, 11:21:37
Niepamięć absolutna?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w Pt, 20 Maj 2022, 11:27:19
Glinno?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: starcek w Pt, 20 Maj 2022, 11:59:28
2 x nie

Kolejna podpowiedź wieczorem.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Pt, 20 Maj 2022, 12:30:19
Też sobie strzelę
Wydział 7 - Dobranocka?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Pt, 20 Maj 2022, 12:41:02
Bardo 2 - Rita ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: starcek w Pt, 20 Maj 2022, 13:21:49
2 x Nie.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: roble w Pt, 20 Maj 2022, 14:16:01
No ludziska, to Blaki..  :)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: starcek w Pt, 20 Maj 2022, 14:50:29
No, nie.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w So, 21 Maj 2022, 00:15:21
No dobra. Szybki strzał przed snem, bo nic nie mogę znaleźć.
Valentine's Night?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w So, 21 Maj 2022, 06:03:26
Romantyzm Gawronkiewicza i Janusza?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: starcek w So, 21 Maj 2022, 09:18:28
2 x nie

Podpowiedź nr 2

(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/3ba32bc08cf5.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/3ba32bc08cf5.jpg.html)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w So, 21 Maj 2022, 09:29:14
Chyba już wiem, ale pewnie muszę zaczekać aż ktoś jeszcze strzeli. Idę poczytać regulamin. :) Widziałem plansze z tego albumu na żywo i są piękne. Muszę sobie poszukać na Olxie. :)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w So, 21 Maj 2022, 10:05:52
Po podpowiedzi możesz odpowiadać.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w So, 21 Maj 2022, 10:27:43
44?
Ten: https://www.gildia.pl/komiksy/40373-44-antologia-komiksu
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w So, 21 Maj 2022, 10:31:50
Dobra, to strzelam ponownie.
Krzesło w piekle?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: starcek w So, 21 Maj 2022, 10:57:19
Brawo Death.

Tytuł antologii się zgadzał, więc po konsultacji z modem jedziemy dalej.

4 pkt - Death
3 pkt - ukaszm84
3 pkt - Konrad
2 pkt - Edgar
2 pkt - Eyeless
1 pkt - starcek
1 pkt - pokia
1 pkt - Reverith
1 pkt - LukCook

To były kadry z komiksu Rebelki i Betlejewskiego pt. DIE SCHöENHEIT.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w So, 21 Maj 2022, 11:26:46
Na szczęście czasem jak czytam jakiś komiks, to robię zdjęcia jakichś ciekawszych plansz i mam je na telefonie więc nie musicie czekać aż wrócę do domu. :)
Zagadka:
(https://i.imgur.com/n3xEOpi.jpeg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w So, 21 Maj 2022, 11:37:40
Jedzenie / Picie
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w So, 21 Maj 2022, 11:49:22
Dobra, wracam do pracy. :)

4 pkt - ukaszm84
4 pkt - Death
3 pkt - Konrad
2 pkt - Edgar
2 pkt - Eyeless
1 pkt - starcek
1 pkt - pokia
1 pkt - Reverith
1 pkt - LukCook
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w So, 21 Maj 2022, 12:08:54
(https://i.imgur.com/YOWOtgd.png)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: wilk w So, 21 Maj 2022, 12:13:01
Bez końca?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Chmurny w So, 21 Maj 2022, 12:19:05
Koszmary?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w So, 21 Maj 2022, 12:22:29
4 pkt - ukaszm84
4 pkt - Death
3 pkt - Konrad
2 pkt - Edgar
2 pkt - Eyeless
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - pokia
1 pkt - Reverith
1 pkt - LukCook
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Chmurny w So, 21 Maj 2022, 12:50:08
Ode mnie takie coś:

(https://i.postimg.cc/76WNZZfm/A-co-to.jpg) (https://postimg.cc/Pp1D6hbw)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w So, 21 Maj 2022, 14:13:35
Świadkowie Historii - 1 - Kurier z Warszawy.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Chmurny w So, 21 Maj 2022, 14:17:44
Tak jest!

4 pkt - ukaszm84
4 pkt - Death
3 pkt - Konrad
2 pkt - LukCook
2 pkt - Edgar
2 pkt - Eyeless
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - pokia
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w So, 21 Maj 2022, 14:30:13
(https://i.imgur.com/S1XqyU8.png)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w So, 21 Maj 2022, 15:34:53
Mysia straż - Zima 1152 tom 1?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w So, 21 Maj 2022, 16:04:55
Nie.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Rafa w So, 21 Maj 2022, 16:47:31
Baśnie Cztery pory roku?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w So, 21 Maj 2022, 16:48:06
Odrodzenie, tom 8?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w So, 21 Maj 2022, 16:51:04
2x nie.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w So, 21 Maj 2022, 21:47:46
Podpowiedź nr. 1: komiks amerykański.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: starcek w So, 21 Maj 2022, 22:04:34
Klaus?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w So, 21 Maj 2022, 22:04:57
Dobra, strzelam totalnie, komiksu nie czytałem i nie mam - Posiadłość tom 2?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w So, 21 Maj 2022, 22:17:02
Pudło i pudło.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Nd, 22 Maj 2022, 00:47:58
Sara?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w Nd, 22 Maj 2022, 07:56:25
Nie.

Podpowiedź nr. 2: superbohater.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Nd, 22 Maj 2022, 08:03:56
Kapitan Ameryka - 1 - Zimowy Żołnierz?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w Nd, 22 Maj 2022, 08:45:29
Niestety, nie.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Nd, 22 Maj 2022, 08:52:40
Amazing Spider-Man Epic Collection - 3 - Inferno.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w Nd, 22 Maj 2022, 09:19:17
Nie.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Nd, 22 Maj 2022, 10:07:20
Odrodzenie - Batman #8: Zimne dn
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w Nd, 22 Maj 2022, 10:30:31
Pudło, gramy dalej.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Nd, 22 Maj 2022, 11:05:14
Batman - Imposter
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w Nd, 22 Maj 2022, 11:23:54
Nie.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w Nd, 22 Maj 2022, 12:48:27
Podpowiedź nr. 3: Część z ekwipunku głównego bohatera znajduje się na umieszczonym kadrze.

Jak to nie pomoże, następna podpowiedź będzie graficzna.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: pokia w Nd, 22 Maj 2022, 12:52:29
Daredevil: The Man Without Fear - Frank Miller, John Romita Jr
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Nd, 22 Maj 2022, 13:11:29
Green Arrow Lemire'a i Sorentino
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w Nd, 22 Maj 2022, 13:31:51
2x pudło.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Nd, 22 Maj 2022, 13:51:04
Batman - Ego i inne opowieści
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Wolfgang Kopetzky w Nd, 22 Maj 2022, 14:28:50
Staruszek logan
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: starcek w Nd, 22 Maj 2022, 14:33:43
Catwoman. Nie ma lekko.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w Nd, 22 Maj 2022, 15:05:59
Niestety, nie.

Podpowiedź numer nr. 4:

(https://i.imgur.com/zMTNUg5.png)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Nd, 22 Maj 2022, 15:07:52
Może Daredevil Marka Waida?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w Nd, 22 Maj 2022, 15:12:23
Brawo Death! Dobra odpowiedź i wysuwasz się na prowadzenie  8)

5 pkt - Death
4 pkt - ukaszm84
3 pkt - Konrad
2 pkt - LukCook
2 pkt - Edgar
2 pkt - Eyeless
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - pokia
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Nd, 22 Maj 2022, 15:19:23
Będzie łatwo, bo ostatnio było za trudno. :)
Wczoraj rozpocząłem swoją przygodę z tą serią i bardzo mi się podoba:
(https://i.imgur.com/mmvoOWo.jpeg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Nd, 22 Maj 2022, 15:32:14
Wygląda na to, że właśnie zakończyliśmy pierwszy etap konkursu :) Zwycięzcą został Death!
Gratulacje!!!
Drugi etap czas zacząć! Teraz mogą już grać wszyscy, ale HaVok pauzuje przez dwie pierwsze zagadki.
Powodzenia!

No to wobec tego lecimy ;) :

Gwiezdny zamek - 1 - 1869: Podbój kosmosu
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Nd, 22 Maj 2022, 15:34:12
Gwiezdny zamek - 5 - Z Marsa do Paryża
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Nd, 22 Maj 2022, 15:34:35
Tak, świetny komiks. Alex Alice to mistrz. Zygfryd i Juliusz były fantastyczne. Gwiezdny zamek też świetnie się rozpoczął. :)

5 pkt - Death
4 pkt - ukaszm84
3 pkt - Konrad
2 pkt - LukCook
2 pkt - Edgar
2 pkt - Eyeless
1 pkt - Jaxx
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - pokia
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Nd, 22 Maj 2022, 15:44:58
Zagadka:

(https://images90.fotosik.pl/593/485d097600de5838gen.jpg) (https://images90.fotosik.pl/593/485d097600de5838.jpg)

Edit: down @srogin, @LukCook: 2 x pudło...
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Nd, 22 Maj 2022, 15:55:05
Laowai?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w Nd, 22 Maj 2022, 16:51:16
Wężowy bóg - 2 - Świątynia kruczego boga?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Nd, 22 Maj 2022, 17:01:39
William Adams, Samuraj?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Nd, 22 Maj 2022, 17:02:20
Elryk - 3 - Biały Wilk?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Nd, 22 Maj 2022, 17:02:43
Jezioro ognia?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Nd, 22 Maj 2022, 17:09:47
Ira dei - 1 - Złoto Kaidów
 :)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Nd, 22 Maj 2022, 17:18:08
Ira dei - 1 - Złoto Kaidów
 :)

Zgadza się, poprawna odpowiedź :)

5 pkt - Death
4 pkt - ukaszm84
3 pkt - Konrad
2 pkt - LukCook
2 pkt - Edgar
2 pkt - Eyeless
1 pkt - kierpic
1 pkt - Jaxx
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - pokia
1 pkt - Reverith

Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Nd, 22 Maj 2022, 18:28:52
Zagadka
(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/8ab96c65f416.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/8ab96c65f416.jpg.html)

@srogin x2 nie
@Lyricstof nie, he-he

Podpowiedź ok. 21ej
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Nd, 22 Maj 2022, 18:41:56
Rzeźzin - antologia?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Nd, 22 Maj 2022, 18:46:08
Sztuka. Komiks szczeciński ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Nd, 22 Maj 2022, 19:00:28
Eustachy. Czas na terapię, śmieciu?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Nd, 22 Maj 2022, 20:01:40
Warchlaki 6?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Nd, 22 Maj 2022, 21:00:04
Podpowiedź nr 1
(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/dddd580649d0.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/dddd580649d0.jpg.html)

Edit: Nie jest to antologia.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Pn, 23 Maj 2022, 09:22:10
Podpowiedź nr 2
(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/2a1720f3535a.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/2a1720f3535a.jpg.html)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w Pn, 23 Maj 2022, 09:24:40
(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/2a1720f3535a.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/2a1720f3535a.jpg.html)
Wojownicze Żółwie Ninja tom 1 (od Amber) ;)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Pawelek w Pn, 23 Maj 2022, 09:35:04
Rok 2066 komiks postpandemiczny
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Pn, 23 Maj 2022, 09:50:41
Rok 2066 komiks postpandemiczny
Dokładnie.

5 pkt - Death
4 pkt - ukaszm84
3 pkt - Konrad
2 pkt - LukCook
2 pkt - Edgar
2 pkt - Eyeless
1 pkt - Pawelek
1 pkt - kierpic
1 pkt - Jaxx
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - pokia
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Rodrigues w Pn, 23 Maj 2022, 21:59:48
Cytuj
12. Zagadkę należy zadać w ciągu 12 godzin od potwierdzenia poprawności odpowiedzi/dodania punktu.

Wszystkich grających prosi się o przestrzeganie tej zasady, ze względu na szacunek wobec innych uczestników zabawy i nie wstrzymywanie innym gry.

@Pawelek nie wyrobił się w regulaminowym czasie z zadaniem zagadki.

Aby nie przedłużać dalej oczekiwania wrzucam zagadkę moderatorską (wydaje mi się, że dosyć prostą):

(https://i.ibb.co/2cHDJTV/taxi.jpg)

Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Pn, 23 Maj 2022, 22:00:06
Rapsodia węgierska
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Rodrigues w Pn, 23 Maj 2022, 22:02:21
Uuuu Jaxx widzę, że walczysz o najlepszą czasówkę w tej edycji  ;D :P

5 pkt - Death
4 pkt - ukaszm84
3 pkt - Konrad
2 pkt - Jaxx
2 pkt - LukCook
2 pkt - Edgar
2 pkt - Eyeless
1 pkt - Pawelek
1 pkt - kierpic
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - pokia
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Pn, 23 Maj 2022, 22:12:29
To ode mnie też coś prostego:

(https://images92.fotosik.pl/595/7f0f1d5271a47268gen.jpg) (https://images92.fotosik.pl/595/7f0f1d5271a47268.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pn, 23 Maj 2022, 22:19:21
Garfield Tłusty koci trojpak 1
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pn, 23 Maj 2022, 22:35:42
Rysunki różne, kwadratowe i podłużne?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Wt, 24 Maj 2022, 00:40:38
Gnat t. 1
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Wt, 24 Maj 2022, 01:17:42
Garfield - Tłusty koci trójpak, tom 9?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Wt, 24 Maj 2022, 06:34:05
Garfield - Tłusty koci trójpak, tom 9?

Tak jest, zgadza się! W kadrze jest jęzor Odie'ego, liżący czytelnika przez czwartą ścianę  :) Byłem pewien, że jego charakterystyczne "SIORB" od razu naprowadzi na serię i Toranga rzeczywiście szybko wpadł na właściowy trop. Szkoda tylko, że nie udało się z numerem tomu. Tak czy inaczej - kierpic, brawo!

5 pkt - Death
4 pkt - ukaszm84
3 pkt - Konrad
2 pkt - kierpic
2 pkt - Jaxx
2 pkt - LukCook
2 pkt - Edgar
2 pkt - Eyeless
1 pkt - Pawelek
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - pokia
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Wt, 24 Maj 2022, 07:59:28
Zagadka
(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/5ed13d05b5de.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/5ed13d05b5de.jpg.html)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Wt, 24 Maj 2022, 08:41:11
Robert Moses. Ukryty władca Nowego Jorku?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Wt, 24 Maj 2022, 09:37:51
Biały Orzeł - Pierwszy lot (Integral)?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Wt, 24 Maj 2022, 11:55:09
Podpowiedź nr 1
(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/96730c1f3b8a.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/96730c1f3b8a.jpg.html)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Wt, 24 Maj 2022, 13:27:31
Obrazy Grozy - Koralina?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Wt, 24 Maj 2022, 15:25:07
Podpowiedź nr 2
(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/aaa7631b3569.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/aaa7631b3569.jpg.html)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Wt, 24 Maj 2022, 16:24:07
Więcej widzę przeciw niż za, ale sobie strzelę - Shazam! - Potworne stowarzyszenie zła
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Wt, 24 Maj 2022, 16:29:17
Więcej widzę przeciw niż za, ale sobie strzelę - Shazam! - Potworne stowarzyszenie zła
(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/34ab15a8ada8.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/34ab15a8ada8.jpg.html)

5 pkt - ukaszm84
5 pkt - Death
3 pkt - Konrad
2 pkt - kierpic
2 pkt - Jaxx
2 pkt - LukCook
2 pkt - Edgar
2 pkt - Eyeless
1 pkt - Pawelek
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - pokia
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Wt, 24 Maj 2022, 16:43:34
No tego to się zupełnie nie spodziewałem. Komiksu nie mam, nie czytałem nigdy, kreska wydawała mi się mniej precyzyjna niż Smith mnie przyzwyczaił a superhero z tego co zauważyłem rzadko bywało w Twoich zagadkach. Tak więc jedyny trop to to, że to coś na ostatniej podpowiedzi przypominało Shazama.

Zagadka ode mnie:
(https://i.imgur.com/ygAa5Lb.png)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Necr09 w Wt, 24 Maj 2022, 16:46:26
Kolonizacja 3. Drzewo macierzy ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Wt, 24 Maj 2022, 16:50:34
Valerian - wydanie zbiorcze, tom 7?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Wt, 24 Maj 2022, 17:01:50
2x nie
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: pokia w Wt, 24 Maj 2022, 17:27:06
Ballada o Halo Jones, wersja kolorowa.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Wt, 24 Maj 2022, 17:44:50
5 pkt - ukaszm84
5 pkt - Death
3 pkt - Konrad
2 pkt - pokia
2 pkt - kierpic
2 pkt - Jaxx
2 pkt - LukCook
2 pkt - Edgar
2 pkt - Eyeless
1 pkt - Pawelek
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: pokia w Wt, 24 Maj 2022, 18:55:45
Zagadka:
(https://i.imgur.com/2Faz7XO.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Wt, 24 Maj 2022, 19:07:06
Zagubione dziewczęta
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: pokia w Wt, 24 Maj 2022, 19:17:00
A ja myślałem, że to będzie trudna zagadka.

5 pkt - ukaszm84
5 pkt - Death
3 pkt - Konrad
3 pkt - kierpic
2 pkt - pokia
2 pkt - Jaxx
2 pkt - LukCook
2 pkt - Edgar
2 pkt - Eyeless
1 pkt - Pawelek
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Wt, 24 Maj 2022, 20:11:55
Prawdę mówiąc, to i tak wisiała zadziwiająco długo ;)

Zagadka
(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/2d3bebfc5059.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/2d3bebfc5059.jpg.html)

Poniżej x2 nie, ale srogin bliżej
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Wt, 24 Maj 2022, 20:31:31
sędzia dreed fetysz?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w Wt, 24 Maj 2022, 20:43:41
LOVE - Tygrys
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Wt, 24 Maj 2022, 20:57:48
Slaine, Zabójca demonów, tom 2
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Wt, 24 Maj 2022, 21:01:59
Sędzia Dredd - Mandroid
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Wt, 24 Maj 2022, 21:05:36
Lwy z Bagdadu?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Wt, 24 Maj 2022, 21:21:45
Slaine, Zabójca demonów, tom 2
Mogłeś dać wydanie zbiorcze, ale to też dobra odpowiedź.

5 pkt - ukaszm84
5 pkt - Death
3 pkt - Konrad
3 pkt - kierpic
2 pkt - pokia
2 pkt - Jaxx
2 pkt - LukCook
2 pkt - Edgar
2 pkt - Eyeless
1 pkt - srogin
1 pkt - Pawelek
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith

Jedziesz!
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Wt, 24 Maj 2022, 22:01:38
Dobra!

(https://zapodaj.net/images/91c020487eb6c.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Wt, 24 Maj 2022, 22:03:42
Asteriks - Walka wodzów
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Wt, 24 Maj 2022, 22:05:47
Jasne!

5 pkt - ukaszm84
5 pkt - Death
3 pkt - Jaxx
3 pkt - Konrad
3 pkt - kierpic
2 pkt - pokia
2 pkt - LukCook
2 pkt - Edgar
2 pkt - Eyeless
1 pkt - srogin
1 pkt - Pawelek
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Wt, 24 Maj 2022, 22:16:50
Zagadka:

(https://images89.fotosik.pl/594/859856b253413b27gen.jpg) (https://images89.fotosik.pl/594/859856b253413b27.jpg)


Poniżej @LukCook: Nie, to nie to.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w Wt, 24 Maj 2022, 22:32:21
Tokyo Ghost.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Śr, 25 Maj 2022, 07:53:59
Podpowiedź nr 1:

(https://images92.fotosik.pl/595/69aae401a09b2920gen.jpg) (https://images92.fotosik.pl/595/69aae401a09b2920.jpg)


Poniżej, @Pawelek: To nie ten komiks.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Pawelek w Śr, 25 Maj 2022, 07:57:02
X-Men: Wielki projekt
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: pokia w Śr, 25 Maj 2022, 09:41:43
Spiderman. Globalna sieć. Czerwony.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Śr, 25 Maj 2022, 11:22:38
Podpowiedź nr 2:

(https://images91.fotosik.pl/593/ef9c18c46c96f015gen.jpg) (https://images91.fotosik.pl/593/ef9c18c46c96f015.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Pawelek w Śr, 25 Maj 2022, 11:26:30
Suicide Squad. Zła krew
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Śr, 25 Maj 2022, 11:28:49
Suicide Squad. Zła krew

Tak jest, poprawna odpowiedź. Brawo!

5 pkt - ukaszm84
5 pkt - Death
3 pkt - Jaxx
3 pkt - Konrad
3 pkt - kierpic
2 pkt - Pawelek
2 pkt - pokia
2 pkt - LukCook
2 pkt - Edgar
2 pkt - Eyeless
1 pkt - srogin
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Pawelek w Śr, 25 Maj 2022, 11:37:57
Zagadka:
(https://images89.fotosik.pl/594/0b8f06cdca9a6d3dmed.jpg) (https://www.fotosik.pl/zdjecie/0b8f06cdca9a6d3d)
@srogin - Niestety nie.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Śr, 25 Maj 2022, 11:40:09
trylogia nikopola. wyd zbiorcze?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: pokia w Śr, 25 Maj 2022, 12:20:19
Castaka.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Pawelek w Śr, 25 Maj 2022, 12:25:58

Castaka.

Zgadza się.

5 pkt - ukaszm84
5 pkt - Death
3 pkt - pokia
3 pkt - Jaxx
3 pkt - Konrad
3 pkt - kierpic
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Edgar
2 pkt - Eyeless
1 pkt - srogin
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: pokia w Śr, 25 Maj 2022, 17:47:27
Zagadka. Strzelajcie.

(https://i.imgur.com/NXONrBs.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Śr, 25 Maj 2022, 17:48:48
Piaskowa opowieść
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: pokia w Śr, 25 Maj 2022, 17:50:59
Szybki i celny!

5 pkt - ukaszm84
5 pkt - Death
3 pkt - pokia
3 pkt - Jaxx
3 pkt - Konrad
3 pkt - kierpic
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Edgar
2 pkt - Eyeless
1 pkt - srogin
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
1 pkt - Lyricstof
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Śr, 25 Maj 2022, 18:10:00
No. Udało się.  ;D
Zagadka ode mnie dla Was.

(https://i.ibb.co/tBgrxDS/Love.jpg) (https://ibb.co/7vPmRKH)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Śr, 25 Maj 2022, 18:39:01
Niepamięć absolutna?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Śr, 25 Maj 2022, 18:42:12
Batman Knightfall: Prolog. Tom 1.?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Śr, 25 Maj 2022, 18:53:02
Uniwersum DC według Mike`a Mignoli?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Śr, 25 Maj 2022, 19:04:38
Nie to. Nikt nie trafił, ale duży merch znany.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Śr, 25 Maj 2022, 19:11:22
To może...

Rick i Morty - 12 ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Śr, 25 Maj 2022, 20:01:28
Albo...

Maska tom 2?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Rafa w Śr, 25 Maj 2022, 20:03:27
Liga Niezwykłych Dżentelmenów - 1?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Śr, 25 Maj 2022, 20:11:54
Nie to nie to. Podpowiedź jeszcze dzisiaj, jeśli będzie potrzebna.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Śr, 25 Maj 2022, 20:42:23
Boba Fett: Śmierć, kłamstwa i zdrada?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Pawelek w Śr, 25 Maj 2022, 20:42:52
Hellboy - Wydanie zbiorcze, tom 6: Burza i pasja / Piekielna narzeczona
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Śr, 25 Maj 2022, 21:01:39
Boba Fett: Śmierć, kłamstwa i zdrada?

Nie, ale postać odgadnięta. No ciekawe.
Podpowiedź 1. w nagrodę.

(https://i.ibb.co/LRkB1ht/star.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Śr, 25 Maj 2022, 21:06:17
Star Wars Cienie Imperium
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Śr, 25 Maj 2022, 21:06:35
Star Wars. Łowcy nagród - 1 - Najgroźniejsi w galaktyce.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Śr, 25 Maj 2022, 21:33:16
Star Wars - Najlepsze opowieści.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w Śr, 25 Maj 2022, 21:34:40
Boba Fett - Wróg Imperium.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Śr, 25 Maj 2022, 21:55:46
Star Wars. Łowcy nagród - 2 - Cel Valance.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Śr, 25 Maj 2022, 22:04:13
Star Wars. Łowcy nagród - 1 - Najgroźniejsi w galaktyce
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Śr, 25 Maj 2022, 22:49:16
Star Wars - 8 - Tag i Bink kopnęli w kalendarz. Część 1?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Śr, 25 Maj 2022, 22:50:03
Star Wars - 9 - Tag i Bink kopnęli w kalendarz. Część 2
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: stachel w Śr, 25 Maj 2022, 22:52:46
"Generał" Skywalker - wydanie kolekcjonerskie (Mandragora)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Śr, 25 Maj 2022, 22:54:57
srogin był blisko, ale kierpic ustrzelił.

5 pkt - ukaszm84
5 pkt - Death
4 pkt - kierpic
3 pkt - pokia
3 pkt - Jaxx
3 pkt - Konrad
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Edgar
2 pkt - Eyeless
1 pkt - srogin
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
1 pkt - Lyricstof
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Śr, 25 Maj 2022, 23:32:50
Nie "ustrzelił", tylko znalazł. Prawda, miałem szczęście, że srogin o włos się pomylił.

Zagadka
(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/bcfbeea9b1a8.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/bcfbeea9b1a8.jpg.html)

Dobranoc
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Cz, 26 Maj 2022, 07:32:24
Batman Knightfall: Prolog. Tom 1.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Cz, 26 Maj 2022, 08:12:28
Młodość Blueberry'ego, tom 2 ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Cz, 26 Maj 2022, 08:59:26
Piotruś Pan? (Loisel)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Cz, 26 Maj 2022, 09:12:48
Ostatnie łowy Kravena?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Cz, 26 Maj 2022, 09:37:48
Bouncer 1-7?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Cz, 26 Maj 2022, 09:55:17
Podpowiedź nr 1
(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/ca6454de1bfe.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/ca6454de1bfe.jpg.html)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Necr09 w Cz, 26 Maj 2022, 10:05:02
Amazing Spider-Man Epic Collection. Inferno?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Cz, 26 Maj 2022, 10:09:15
Buddy Longway - 2 - Kathleen i Jeremy?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Cz, 26 Maj 2022, 10:10:08
Lester Cockney t. 1
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Cz, 26 Maj 2022, 10:24:28
IAN KALEDINE - Tajemnica tajgi?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Cz, 26 Maj 2022, 10:25:15
Buddy Longway - 1 - Chinook na całe życie
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Cz, 26 Maj 2022, 10:26:31
IAN KALEDINE - Biała noc?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Cz, 26 Maj 2022, 10:55:13
Tetfol Syn Wilka?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: pokia w Cz, 26 Maj 2022, 10:56:08
Partyzanci. Tom 2.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Cz, 26 Maj 2022, 11:32:59
Na razie bez prawidłowej odpowiedzi.
Ewentualna podpowiedź ok. 14ej.

@Leyek, będę miał dzisiaj dedykowaną dla Ciebie zagadkę okładkową, ale to po godz. 16ej, w wiadomym miejscu ;)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Cz, 26 Maj 2022, 14:12:05
Podpowiedź nr 2
(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/e65584195a59.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/e65584195a59.jpg.html)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Cz, 26 Maj 2022, 14:18:37
Ostatni Mohikanin?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Cz, 26 Maj 2022, 14:34:40
Cartland t. 1

P.S. Może jakaś podpowiedź pisana, a nie obrazkowa?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Cz, 26 Maj 2022, 14:37:18
Old Shatterhand i Winnetou?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: starcek w Cz, 26 Maj 2022, 14:52:57
Yakari - 3 - Yakari u Bobrów
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Cz, 26 Maj 2022, 15:52:47
Cartland zbiorcze 1?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: HaVoK w Cz, 26 Maj 2022, 16:44:53
Watchmen.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Cz, 26 Maj 2022, 16:52:41
To żaden z tych tytułów.

P.S. Może jakaś podpowiedź pisana, a nie obrazkowa?
Nie wiem czy potrafię, ale na pewno jakaś podpowiedź będzie jeszcze przed 18.

Edgarze, musisz zacząć czytać odpowiedzi innych osób ;)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Reverith w Cz, 26 Maj 2022, 17:30:54
Młodość Blueberry'ego tom 1?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Cz, 26 Maj 2022, 18:01:18
Podpowiedź nr 3
(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/cab5e59c46bf.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/cab5e59c46bf.jpg.html)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Cz, 26 Maj 2022, 18:05:11
Go West, Young Man ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Cz, 26 Maj 2022, 18:26:57
Jankes na dworze króla Artura. Na motywach powieści Marka Twaina?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Cz, 26 Maj 2022, 18:38:52
Zagor. Prolog - 1 - Clear Water ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Cz, 26 Maj 2022, 18:53:57
Zagor. Prolog - 1 - Clear Water ?
Super Jaxx!
Chyba nigdy nie miałem tylu odpowiedzi na swoją zagadkę. A wydawało mi się,  że tak trudno będzie wybrać kadr z tego komiksu, żeby za łatwo nie było. Czytajcie włoskie komiksy! ;)

5 pkt - ukaszm84
5 pkt - Death
4 pkt - Jaxx
4 pkt - kierpic
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Edgar
2 pkt - Eyeless
1 pkt - srogin
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
1 pkt - Lyricstof
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Cz, 26 Maj 2022, 19:06:12
Zagadka ode mnie:

(https://images90.fotosik.pl/594/4b261503ac4106adgen.jpg) (https://images90.fotosik.pl/594/4b261503ac4106ad.jpg)


Poniżej @Lyricstof, @ukaszm84: 3 x nie...
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Cz, 26 Maj 2022, 19:11:07
Wieża ? Mroczne miasta.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Cz, 26 Maj 2022, 19:12:15
Prosto z piekła? (nie chce mi się tej cegły wertować teraz żeby być pewnym :D )
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Cz, 26 Maj 2022, 19:22:57
No to może Mroczne Miasta - Gorączka Urbikandyjska
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Pawelek w Cz, 26 Maj 2022, 19:32:05
Nawiedziciel mroku
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Cz, 26 Maj 2022, 19:46:01
Ostatnie kuszenie?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Cz, 26 Maj 2022, 19:53:43
Na razie brak dobrej odpowiedzi.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: wilk w Cz, 26 Maj 2022, 20:02:15
Styks
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Cz, 26 Maj 2022, 20:29:28
Styks

Tak jest, prawidłowa odpowiedź. Brawo i witamy w grze! Zadajesz! :)

5 pkt - ukaszm84
5 pkt - Death
4 pkt - Jaxx
4 pkt - kierpic
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Edgar
2 pkt - Eyeless
1 pkt - wilk
1 pkt - srogin
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
1 pkt - Lyricstof
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: wilk w Cz, 26 Maj 2022, 20:32:53
Myślę, że pójdzie szybko :)

(https://i.ibb.co/jb6RPBj/IMG20220526200836.jpg) (https://ibb.co/34rz9GP)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Cz, 26 Maj 2022, 21:13:30
Yans zbiorczy 1
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: wilk w Cz, 26 Maj 2022, 21:20:15
Tak jest. "Więzień wieczności".

5 pkt - ukaszm84
5 pkt - Death
4 pkt - Jaxx
4 pkt - kierpic
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Edgar
2 pkt - Eyeless
2 pkt - srogin
1 pkt - wilk
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
1 pkt - Lyricstof
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Cz, 26 Maj 2022, 22:54:06
Zagadka:

(https://zapodaj.net/images/1741c8ecdc63e.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Cz, 26 Maj 2022, 22:59:58
Jest zabawa?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Cz, 26 Maj 2022, 23:02:48
Nie ma :(
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Cz, 26 Maj 2022, 23:07:24
Zasada trójek?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Cz, 26 Maj 2022, 23:41:07
To nie to.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pt, 27 Maj 2022, 00:02:44
Mówili na niego Karol?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Pt, 27 Maj 2022, 02:00:40
Donżon t. 3?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pt, 27 Maj 2022, 07:47:58
Miracleman: Złota era
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pt, 27 Maj 2022, 08:16:29
Do tej pory (chyba) laf najbliżej  8)

Podpowiedź 1:
Jest to komiks superbohaterski, za który odpowiada światowej sławy scenarzysta.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Pt, 27 Maj 2022, 08:41:04
Doom Patrol 1?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pt, 27 Maj 2022, 08:58:55
Doom Patrol t. 2
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Pt, 27 Maj 2022, 09:00:25
Flex Mentallo
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Pt, 27 Maj 2022, 09:26:44
Miracleman
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Pt, 27 Maj 2022, 10:14:01
Tom Strong 2?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pt, 27 Maj 2022, 10:18:37
Era kwantowa
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Pt, 27 Maj 2022, 10:19:35
Tom Strong t.1
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pt, 27 Maj 2022, 10:26:34
Podpowiedź 2:

Na okładce widnieje najpopularniejszy bohater DC - Batman.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: starcek w Pt, 27 Maj 2022, 10:32:16
Batman. Ego i inne opowieści
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pt, 27 Maj 2022, 10:32:22
Hitman t. 1
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Pt, 27 Maj 2022, 10:33:37
Ostatni kryzys (nie wiem czemu się uparłem na Morrisona)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Pt, 27 Maj 2022, 10:52:45
Batpig Zobaczyła świnka niebo Tom 1?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Necr09 w Pt, 27 Maj 2022, 11:07:44
Kosmiczna odyseja?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pt, 27 Maj 2022, 11:14:36
Uniwersum DC według Mike`a Mignoli
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pt, 27 Maj 2022, 12:12:18
Podpowiedź nr 3, która powinna zakończyć moje wesołe trolololo:

Obok Batmana na okładce rzeczonego komiksu znajdują się motywy związane z poniższymi tytułami:

(https://image.ceneostatic.pl/data/products/47183973/i-kajko-i-kokosz-obled-hegemona.jpg)
(https://assets.gildia.pl/system/thumbs/000/451/821/451821/1607439581/800.jpg)

Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Necr09 w Pt, 27 Maj 2022, 12:15:04
Batman. Świat?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Pt, 27 Maj 2022, 12:23:50
Batman - Najlepsze opowieści
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pt, 27 Maj 2022, 12:26:03
Batman Sekta
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Pt, 27 Maj 2022, 12:28:43
Batman - Szalona miłość i inne opowieści ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pt, 27 Maj 2022, 12:31:10
Batman - Powrót Mrocznego Rycerza
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Pt, 27 Maj 2022, 12:39:22
Co się stało z Krzyżowcem w pelerynie? I inne opowieści o Batmanie?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pt, 27 Maj 2022, 12:43:53
Ej no! Gdzie w tych komiksach nasz Relax czy Hegemon?!
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pt, 27 Maj 2022, 13:07:30
Podpowiedź nr 4, która reasumuje wszystkie poprzednie podpowiedzi:

Jest to komiks polski, napisany przez światowej sławy scenarzystę (mamy ich niewielu, jeżeli nie tylko jednego!).
Na okładce komiksu znajduje się motyw Batmana, Hegemona i Relaxu.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Pt, 27 Maj 2022, 13:15:14
Niezła draka, Drapak! tom 1 Puść to jeszcze raz?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pt, 27 Maj 2022, 13:19:33
Tak!

Na ścianie z lewej strony są plakaty związane z motywami z podpowiedzi:

(https://img.smyk.com/https://beta-cdn.smyk.com/media/product/760/1/niezla-draka-drapak-tom-1-pusc-to-jeszcze-raz-5879746.jpg)

Brawo!

6 pkt - Death
5 pkt - ukaszm84
4 pkt - Jaxx
4 pkt - kierpic
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Edgar
2 pkt - Eyeless
2 pkt - srogin
1 pkt - wilk
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
1 pkt - Lyricstof
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Pt, 27 Maj 2022, 13:25:25
(https://i.imgur.com/rqayKaR.jpeg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Pt, 27 Maj 2022, 13:32:44
Kacper i spółka. Uroczysko Szyszymory.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Pt, 27 Maj 2022, 13:38:25
Tak. :) Wczoraj czytałem. Bardzo fajny komiks dla dzieci. To może być hit rynkowy jak Ryjówka. :)

6 pkt - Death
5 pkt - kierpic
5 pkt - ukaszm84
4 pkt - Jaxx
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Edgar
2 pkt - Eyeless
2 pkt - srogin
1 pkt - wilk
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
1 pkt - Lyricstof
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Pt, 27 Maj 2022, 14:18:16
Ufff, walka z zasięgiem w telefonie była.

Mam ze sobą 2 kadry z tego komiksu, na pewno wystarczą.
Zagadka
(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/c52a89eaef1d.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/c52a89eaef1d.jpg.html)

Poniżej 4x nie
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pt, 27 Maj 2022, 14:20:05
Armada t. 2. Wydanie zbiorcze
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: pokia w Pt, 27 Maj 2022, 14:20:54
Blueberry. Tom 5.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pt, 27 Maj 2022, 14:27:48
Bob Morane zbiorczy 1?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Pt, 27 Maj 2022, 14:35:06
Partyzanci, tom 1?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Pt, 27 Maj 2022, 14:38:35
Partyzanci - Wydanie zbiorcze, tom 2 ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pt, 27 Maj 2022, 15:04:41
Polonia Restituta Cena Wolności?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Pt, 27 Maj 2022, 17:32:29
Bernard Prince, wydanie zbiorcze, tom 1
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Pt, 27 Maj 2022, 17:34:16
Wehikuł czasu i inne opowieści
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Pt, 27 Maj 2022, 19:11:06
Bernard Prince, wydanie zbiorcze, tom 1
Pięknie!

6 pkt - Death
5 pkt - Jaxx
5 pkt - kierpic
5 pkt - ukaszm84
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Edgar
2 pkt - Eyeless
2 pkt - srogin
1 pkt - wilk
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
1 pkt - Lyricstof
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Pt, 27 Maj 2022, 19:28:53
Zagadka:

(https://images91.fotosik.pl/594/465634d74e103054gen.jpg) (https://images91.fotosik.pl/594/465634d74e103054.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pt, 27 Maj 2022, 19:38:59
Dylan Dog Morgana Opowieść o nikim?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w Pt, 27 Maj 2022, 19:58:57
Shankar tom 2
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pt, 27 Maj 2022, 20:03:28
Aliens - Black&White Classic Omnibus.?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Pt, 27 Maj 2022, 20:09:28
Kompletny szok przyszłości
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Pt, 27 Maj 2022, 20:09:37
Alvar Mayor 1?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Pt, 27 Maj 2022, 20:12:09
Na razie nie ma poprawnej odpowiedzi.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Roszadok w Pt, 27 Maj 2022, 21:00:37
Może jaki sędzia Dredd
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Pt, 27 Maj 2022, 21:54:03
Podpowiedź nr 1:

(https://images89.fotosik.pl/595/f6c6abd78cd6a6aegen.jpg) (https://images89.fotosik.pl/595/f6c6abd78cd6a6ae.jpg)

Poniżej: 2 x nie...
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kaczogród w Pt, 27 Maj 2022, 22:10:02
MAD - 1 - MAD kręci sci-fi. ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Pt, 27 Maj 2022, 22:11:44
Metal Hurlant 2?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Pt, 27 Maj 2022, 23:19:32
Argentyna?

nie wiem czemu, ale jakoś tak mi się kojarzy, choć to chyba w jakimś innym komiksie Andreasa był motyw jakiegoś samolotu na pustyni.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kaczogród w So, 28 Maj 2022, 00:08:21
Ballada o Halo Jones ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w So, 28 Maj 2022, 01:53:03
Dla nocnych marków, podpowiedź nr 2:

(https://images92.fotosik.pl/595/e1317b3cf0e3cd67gen.jpg) (https://images92.fotosik.pl/595/e1317b3cf0e3cd67.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w So, 28 Maj 2022, 10:01:13
Podpowiedź nr 3:

(https://images91.fotosik.pl/594/bbc65b6d08113999gen.jpg) (https://images91.fotosik.pl/594/bbc65b6d08113999.jpg)


Poniżej @Leyek: Chciałbym bardzo, bo coś brakuje Cię na liście graczy, ale niestety to nie to...
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w So, 28 Maj 2022, 10:26:57
Hellblazer (Delano) - 2?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w So, 28 Maj 2022, 14:01:38
Podpowiedź nr 4, myślę, że finalna:

(https://images89.fotosik.pl/595/b434ee4cec846d42gen.jpg) (https://images89.fotosik.pl/595/b434ee4cec846d42.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w So, 28 Maj 2022, 14:11:42
Terminator tom 1 - limitowane wyd. kolekcjonerskie (Cele Drugorzędne / Wróg wewnętrzny)?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w So, 28 Maj 2022, 15:05:10
Terminator tom 2 - limitowane wydanie kolekcjonerskie (Gra Końcowa / Dolina Śmierci).
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w So, 28 Maj 2022, 15:08:25
Terminator - Nawałnica / Jednym strzałem?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w So, 28 Maj 2022, 15:19:22
Terminator tom 2 - limitowane wydanie kolekcjonerskie (Gra Końcowa / Dolina Śmierci).

No i super, właśnie o ten tom chodziło  :) Gratulacje!

6 pkt - Death
5 pkt - Jaxx
5 pkt - kierpic
5 pkt - ukaszm84
3 pkt - Edgar
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
2 pkt - srogin
1 pkt - wilk
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
1 pkt - Lyricstof


Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w So, 28 Maj 2022, 20:38:07
Dobra, już jestem i wrzucam zagadkę.

Z jakiego komiksu jest ten kadr?

(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/464bc60dbdcc.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/464bc60dbdcc.jpg.html)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w So, 28 Maj 2022, 21:35:46
Criminal - 5 - Okrutne lato.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Nd, 29 Maj 2022, 01:34:19
Spiderman Niebieski
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Nd, 29 Maj 2022, 10:41:03
Podpowiedź 1

(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/d9cd5f36d466.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/d9cd5f36d466.jpg.html)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Nd, 29 Maj 2022, 10:47:18
Zgroza 1 Lód?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Nd, 29 Maj 2022, 10:48:51
Zgroza - 2 - Obłęd.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Nd, 29 Maj 2022, 10:49:10
Zgroza - 3 - Strach. :D
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Nd, 29 Maj 2022, 11:10:13
Tak zwlekałem z tą podpowiedzią, że aż postanowiłem dać wam od razu głównego bohatera. Death najszybciej go rozpoznał i odskakuje reszcie stawki na dwa punkty. :)

7 pkt - Death
5 pkt - Jaxx
5 pkt - kierpic
5 pkt - ukaszm84
3 pkt - Edgar
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
2 pkt - srogin
1 pkt - wilk
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
1 pkt - Lyricstof
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Nd, 29 Maj 2022, 11:16:47
Ostatnio spodobał mi się ten kadr, więc zrobiłem sobie jego zdjęcie:
(https://i.imgur.com/WnTGMWV.jpeg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Nd, 29 Maj 2022, 11:20:11
Płaszcz i szpony integral 2
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Nd, 29 Maj 2022, 11:21:27
Płaszcz i szpony integral 1
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Nd, 29 Maj 2022, 11:22:32
Tak! To ja wracam do czytania nowego genialnego Paco Roki. :)

7 pkt - Death
6 pkt - ukaszm84
5 pkt - Jaxx
5 pkt - kierpic
3 pkt - Edgar
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
2 pkt - srogin
1 pkt - wilk
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
1 pkt - Lyricstof
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Nd, 29 Maj 2022, 11:28:35
(https://i.imgur.com/h3X13Wf.png)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Nd, 29 Maj 2022, 11:31:29
Piper?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Nd, 29 Maj 2022, 11:32:51
Tak... To ja wracam do czytania Providence :D

7 pkt - Death
6 pkt - kierpic
6 pkt - ukaszm84
5 pkt - Jaxx
3 pkt - Edgar
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
2 pkt - srogin
1 pkt - wilk
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
1 pkt - Lyricstof
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Nd, 29 Maj 2022, 12:29:18
Zagadka
(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/5d41d2d4429c.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/5d41d2d4429c.jpg.html)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Nd, 29 Maj 2022, 12:35:19
Młodzi tytani. Raven
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Nd, 29 Maj 2022, 12:58:13
Flex Mentallo?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Nd, 29 Maj 2022, 13:13:47
Batman Ego i inne opowieści?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Nd, 29 Maj 2022, 15:58:52
Punisher. Marvel Knights, Tom 2?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Nd, 29 Maj 2022, 16:42:20
Podpowiedź nr 1
(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/99dd0809bde9.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/99dd0809bde9.jpg.html)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Nd, 29 Maj 2022, 16:49:33
Batman Rok pierwszy?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Nd, 29 Maj 2022, 17:19:40
Jazz Maynard - 2?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w Nd, 29 Maj 2022, 17:49:54
Fatale tom 1
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: HaVoK w Nd, 29 Maj 2022, 19:09:18
Może Bradl, tom 2?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Nd, 29 Maj 2022, 19:11:42
Bradl 5?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Nd, 29 Maj 2022, 19:43:37
Ekspozytura "Rygor" - Goście hotelu Arago
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Nd, 29 Maj 2022, 19:59:26
Bradl 3?

Myślałem o tym wcześniej, ale nie mam jak sprawdzić.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Nd, 29 Maj 2022, 20:39:51
Bradl 4
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Nd, 29 Maj 2022, 21:14:56
To jeszcze
Bradl 1
Do kompletu  ;D
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Nd, 29 Maj 2022, 21:36:54
Ekspozytura "Rygor" - Goście hotelu Arago
Jaxx, no weź no... ;)

7 pkt - Death
6 pkt - Jaxx
6 pkt - kierpic
6 pkt - ukaszm84
3 pkt - Edgar
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
2 pkt - srogin
1 pkt - wilk
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
1 pkt - Lyricstof
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Nd, 29 Maj 2022, 21:45:58
Jaxx, no weź no... ;)

E tam, po prostu bywasz łatwy do rozgryzienia...  ;)

Zagadka:

(https://images90.fotosik.pl/595/b120cbfe164be43bgen.jpg) (https://images90.fotosik.pl/595/b120cbfe164be43b.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Nd, 29 Maj 2022, 22:30:41
Absalom - 1 - Duchy Londynu?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pn, 30 Maj 2022, 07:03:06
Absalom - 2 - pod zdradziecką flagą?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Pn, 30 Maj 2022, 08:01:10
2 x pudło.

Podpowiedź nr 1:

(https://images92.fotosik.pl/596/072edfc911b4202fgen.jpg) (https://images92.fotosik.pl/596/072edfc911b4202f.jpg)


Poniżej @srogin: Nie, to nie to...
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pn, 30 Maj 2022, 09:36:51
Niepamięć absolutna?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Pn, 30 Maj 2022, 11:56:43
Coś słabo idzie (albo może nie ma wielu chętnych do gry?), zatem podpowiedź nr 2:

(https://images90.fotosik.pl/595/5c0845b89f8908fagen.jpg) (https://images90.fotosik.pl/595/5c0845b89f8908fa.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pn, 30 Maj 2022, 12:22:26
Nie mam pojęcia co to, ale wygląda bardzo zachęcająco. Jak ktoś odgadnie to dodaje do listy zakupów.
A żeby nie było, że SPAM to sobie strzelę coś od czapy:
Odrodzenie?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Pn, 30 Maj 2022, 12:24:18
No, słabo idzie bo trudna zagadka :P Więc też sobie strzelę na hejnał - Rzeźzin. Antologia
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Pn, 30 Maj 2022, 12:30:22
Dekalog - wyd. zbiorcze tom 4?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pn, 30 Maj 2022, 12:41:42
Ghost Money
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Pn, 30 Maj 2022, 12:44:58
Ghost Money

Dokładnie tak, to ten komiks! Cieszę się, że nie odpuszczałeś i w końcu Ci się udało. I cieszę się, że to akurat ja mogę przypisać Ci punkt :) Wielkie brawa!

7 pkt - Death
6 pkt - Jaxx
6 pkt - kierpic
6 pkt - ukaszm84
3 pkt - Edgar
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
2 pkt - srogin
1 pkt - laf
1 pkt - wilk
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
1 pkt - Lyricstof

Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pn, 30 Maj 2022, 13:11:32
Jako że jestem w pracy poproszę adminów o zamieszczenie zagadki.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Rodrigues w Pn, 30 Maj 2022, 14:24:08
Zgodnie z tym co ustaliliśmy w wątku z komentarzami czekamy jednak na zagadkę bezpośrednio od laf'a  ;)  :)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pn, 30 Maj 2022, 18:35:56
Dzięki uprzejmości @Rodriguesa ogarnąłem zdjęcie 😃. Pierwsza pełnoprawna zagadka ode mnie. Miłej zabawy.

(https://i.ibb.co/LvGTc94/IMG-20220530-180921399.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pn, 30 Maj 2022, 18:38:19
Bouncer 1-7?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pn, 30 Maj 2022, 18:43:45
Brawo. Domyślałem się, że szybko pójdzie. Dosyć charakterystyczny kadr 😉

7 pkt - Death
6 pkt - Jaxx
6 pkt - kierpic
6 pkt - ukaszm84
3 pkt - srogin
3 pkt - Edgar
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
1 pkt - laf
1 pkt - wilk
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
1 pkt - Lyricstof
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pn, 30 Maj 2022, 21:32:47
Ode mnie łatwe:

(https://zapodaj.net/images/7954dda190d6e.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Pn, 30 Maj 2022, 21:51:13
Kanibale Nowego Jorku?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pn, 30 Maj 2022, 21:55:35
Kanibale Nowego Jorku?

Bardzo dobra odpowiedź - BŁĘDNA!  ;D
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pn, 30 Maj 2022, 22:07:09
Wygląda całkiem jak Arseface, więc może to Kaznodzieja wydanie zbiorcze tom 6? 🤔
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Pn, 30 Maj 2022, 22:10:55
Kreska wygląda jak Jima Lee, więc może X-men Jima Lee?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Pn, 30 Maj 2022, 22:16:27
Ja tam widzę Hermanna ale nie wiem co. Strzelę: Jeremiah - 24 - Ostatni diament.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Pn, 30 Maj 2022, 22:48:38
Ode mnie łatwe:
Jeżeli łatwe, to musi być:
Ter - 1 - Obcy
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pn, 30 Maj 2022, 22:53:22
Toranga, ukaszm84, Leyek - niestety nie.
kierpic - ty też nie.  ;)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Pn, 30 Maj 2022, 23:30:17
To z pewnością Lemire.
Może Twardziel?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w Pn, 30 Maj 2022, 23:32:33
Podwodny Spawacz.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: wilk w Wt, 31 Maj 2022, 07:31:44
Bouncer - Przeklęte złoto, Smoczy grzbiet

Dzięki Srogin za podpowiedź. :D
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Wt, 31 Maj 2022, 09:37:47
Moment gdy nadciąga burza piaskowa a bohater uzmysławia sobie, że jest w czarnej d... Brawo!

7 pkt - Death
6 pkt - Jaxx
6 pkt - kierpic
6 pkt - ukaszm84
3 pkt - srogin
3 pkt - Edgar
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
1 pkt - Lyricstof
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: wilk w Wt, 31 Maj 2022, 11:10:35
Zagadka:

(https://i.ibb.co/w7q9Psq/IMG20220531110029.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Wt, 31 Maj 2022, 11:18:39
Śmierć Stalina
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: wilk w Wt, 31 Maj 2022, 11:19:08
Nie, to nie to.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Wt, 31 Maj 2022, 11:23:59
Nadzwyczajni - 1 - Pantofel panny Hofmokl. ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: wilk w Wt, 31 Maj 2022, 11:35:15
Też nie.

Podpowiedź nr 1:

(https://i.ibb.co/XLv6Q0c/IMG20220531110145.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Wt, 31 Maj 2022, 11:38:08
Batman Knightfall 1
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Wt, 31 Maj 2022, 11:39:07
Batman - Rok setny
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: pokia w Wt, 31 Maj 2022, 11:55:06
Orwell.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: wilk w Wt, 31 Maj 2022, 13:12:11
Sehr gut Herr kierpic

(https://i.ibb.co/MM10Gzs/IMG20220531110406.jpg)

7 pkt - Death
7 pkt - kierpic
6 pkt - Jaxx
6 pkt - ukaszm84
3 pkt - srogin
3 pkt - Edgar
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
1 pkt - Lyricstof
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Wt, 31 Maj 2022, 18:18:13
Zagadka
(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/ff42ed340231.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/ff42ed340231.jpg.html)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Wt, 31 Maj 2022, 18:35:45
Runaways tom 2?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Wt, 31 Maj 2022, 19:01:02
Osiedle swoboda integral 2?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: pokia w Wt, 31 Maj 2022, 19:24:37
Scenki z życia osiedla.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Wt, 31 Maj 2022, 19:42:42
Mały Nemo - Powrót do Krainy Snów. Edycja specjalna?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Wt, 31 Maj 2022, 21:20:54
Miał być kadr, ale... nie będzie.

Podpowiedź nr 1
(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/c65b3da2917c.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/c65b3da2917c.jpg.html)
(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/63646ed82668.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/63646ed82668.jpg.html)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Wt, 31 Maj 2022, 21:23:25
Sami - 1 - Zniknięcie.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Wt, 31 Maj 2022, 21:27:17
Sami - 1 - Zniknięcie.
Szybko poszło :)

7 pkt - ukaszm84
7 pkt - Death
7 pkt - kierpic
6 pkt - Jaxx
3 pkt - srogin
3 pkt - Edgar
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
1 pkt - Lyricstof
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Wt, 31 Maj 2022, 21:32:36
(https://i.imgur.com/jTrfHVU.jpeg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Wt, 31 Maj 2022, 21:33:22
Salazar.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Wt, 31 Maj 2022, 21:34:51
Jeszcze szybciej poszło :D

7 pkt - ukaszm84
7 pkt - Death
7 pkt - kierpic
6 pkt - Jaxx
3 pkt - srogin
3 pkt - Edgar
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Lyricstof
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Wt, 31 Maj 2022, 21:40:36
Zagadka.

(https://i.ibb.co/cgBYSzS/281953774-1060958101510992-7538876803542020086-n.jpg) (https://ibb.co/smfWdLd)

Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Wt, 31 Maj 2022, 21:56:10
Mrok w różu?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Wt, 31 Maj 2022, 22:56:27
W cieniu drzew - Jesień pana Zrzędka
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Wt, 31 Maj 2022, 23:01:59
Tak, to dobra odpowiedź.

7 pkt - ukaszm84
7 pkt - Death
7 pkt - kierpic
6 pkt - Jaxx
4 pkt - srogin
3 pkt - Edgar
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Lyricstof
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Wt, 31 Maj 2022, 23:11:04
Temperówka:

(https://zapodaj.net/images/d5c1905bc5b58.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Śr, 01 Czerwiec 2022, 10:22:13
Podpowiedź 1:

Na okładce znajduje się borsuk, liliput i jego walizka z której wypadają białe kalesony.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Śr, 01 Czerwiec 2022, 10:39:46
Słodkie chłopaki?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Śr, 01 Czerwiec 2022, 11:37:09
Podpowiedź 2:

Jest to adaptacja powieści autobiograficznej.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Śr, 01 Czerwiec 2022, 11:46:04
Życie w obrazkach?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Śr, 01 Czerwiec 2022, 11:52:44
Pijak
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Śr, 01 Czerwiec 2022, 11:55:46
Pijak!

7 pkt - ukaszm84
7 pkt - Death
7 pkt - kierpic
6 pkt - Jaxx
4 pkt - Edgar
4 pkt - srogin
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Lyricstof
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Śr, 01 Czerwiec 2022, 12:16:27
Z jakiego komiksu jest ten kadr?

(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/03da6952e2c7.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/03da6952e2c7.jpg.html)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Śr, 01 Czerwiec 2022, 12:18:16
Fibi i jednorożec 4 - Galopem przez święta ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Śr, 01 Czerwiec 2022, 12:18:40
To jest to o tym jednorożcu.
Może Fibi i jednorożec 3 Fibi kontra gobliny?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Śr, 01 Czerwiec 2022, 12:19:21
Fibi i jednorożec 6 - Magiczna burza
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Śr, 01 Czerwiec 2022, 12:20:09
Fibi i jednorożec - 1
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Śr, 01 Czerwiec 2022, 12:24:33
Niech będzie
Fibi i jednorożec t. 2
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Śr, 01 Czerwiec 2022, 12:26:08
Fibi i jednorożec - 5 - Pod znakiem Jednorożca
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Śr, 01 Czerwiec 2022, 12:32:24
Widzę, że wszyscy dzisiaj kupili dzieciom komiksy z tej samej serii.  ;D Mojej sześciolatce na razie się podoba. Ja się jeszcze nie dorwałem.  ;D To oczywiście tom 1.

7 pkt - ukaszm84
7 pkt - Death
7 pkt - kierpic
6 pkt - Jaxx
4 pkt - Edgar
4 pkt - srogin
3 pkt - Lyricstof
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Śr, 01 Czerwiec 2022, 15:48:08
Oto zagadka na dzisiejszy wieczór. Powodzenia.  ;)

(https://i.ibb.co/7gcGVBW/283448364-986864798696982-9140566785146169042-n.jpg) (https://ibb.co/n32Df4c)

@down - nie, to nie to x 2.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Śr, 01 Czerwiec 2022, 16:36:13
„Wygnaniec” według powieści Arkadego Fiedlera „Wyspa Robinsona”?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Śr, 01 Czerwiec 2022, 17:15:12
Dom dla tysięcy chłopców?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Śr, 01 Czerwiec 2022, 17:22:18
Historia Katalonii
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Śr, 01 Czerwiec 2022, 17:53:04
Aż na krańce świata?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Śr, 01 Czerwiec 2022, 17:59:33
To nie te komiksy.
Podpowiedź 1.

(https://i.ibb.co/Kh127LM/top.jpg)

@down - raczej nie.  ;)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Śr, 01 Czerwiec 2022, 18:07:31
Mały Nemo w Krainie Snów wydanie zbiorcze? ;)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: wilk w Śr, 01 Czerwiec 2022, 19:01:08
Kawaler de Lagardere?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Cz, 02 Czerwiec 2022, 09:26:10
Uczeń Ducobu Podpowiedź albo życie
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Cz, 02 Czerwiec 2022, 11:29:24
Kapitan Blood?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Cz, 02 Czerwiec 2022, 12:12:04
Wyspa skarbów?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Cz, 02 Czerwiec 2022, 12:27:25
Podpowiedź 2. Rebus. Cały tytuł + imię bohatera. Kolejność dowolna.

(https://i.ibb.co/gm5G44Z/3272989338-1-2-ycgugup1.png)

(https://i.ibb.co/Cvp1mKK/b42d742442-szaleniec.jpg)

(https://i.ibb.co/1mDxS3H/z17371005-V-Fragment-Ewangelii-Marii-matki-Jezusa.jpg)

@muaddib - nie, niestety.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w Cz, 02 Czerwiec 2022, 12:32:29
Tajemnica Trójkąta #1: Ewangelia szaleńca ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Cz, 02 Czerwiec 2022, 12:35:04
Szaleniec Ewangelii, Święty Ludwik-Maria Grignion de Montfort (Komiks o św. Ludwiku) ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Cz, 02 Czerwiec 2022, 12:38:15
Brawo. Podpowiedź pomogła.  8)

7 pkt - Jaxx
7 pkt - ukaszm84
7 pkt - Death
7 pkt - kierpic
4 pkt - Edgar
4 pkt - srogin
3 pkt - Lyricstof
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Cz, 02 Czerwiec 2022, 12:51:00
Brawo. Podpowiedź pomogła.  8)

Zagadka zaiste na poziomie ultra-hard. :)

To ode mnie dla odprężenia coś łatwiejszego:

(https://images92.fotosik.pl/597/51bcd28a51565632gen.jpg) (https://images92.fotosik.pl/597/51bcd28a51565632.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Cz, 02 Czerwiec 2022, 12:53:48
Thorgal - Wilczyca?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Cz, 02 Czerwiec 2022, 12:56:44
 thorgal łucznicy?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Cz, 02 Czerwiec 2022, 12:58:07
Thorgal - Władca gór?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: starcek w Cz, 02 Czerwiec 2022, 12:59:26
Raissa. Thorgal. Louve. Tom 1?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Cz, 02 Czerwiec 2022, 13:00:02
Thorgal. Louve. Tom 2
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Cz, 02 Czerwiec 2022, 13:03:21
Thorgal - Piętno wygnańców
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Cz, 02 Czerwiec 2022, 13:07:43
Thorgal - Piętno wygnańców

I brawo, to właśnie ten tom - jeden z moich ulubionych, nawiasem mówiąc. Poszło szybko, tak jak się spodziewałem, aczkolwiek myślałem, że przy widocznym numerze strony strzałów raczej nie będzie ;) Wertowałeś tomy w poszukiwaniu strony 15, czy miałeś kadr w pamięci? Tak czy inaczej, minąłeś półmetek, gratulacje!

8 pkt - ukaszm84
7 pkt - Jaxx
7 pkt - Death
7 pkt - kierpic
4 pkt - Edgar
4 pkt - srogin
3 pkt - Lyricstof
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Cz, 02 Czerwiec 2022, 13:24:09
I brawo, to właśnie ten tom - jeden z moich ulubionych, nawiasem mówiąc. Poszło szybko, tak jak się spodziewałem, aczkolwiek myślałem, że przy widocznym numerze strony strzałów raczej nie będzie ;) Wertowałeś tomy w poszukiwaniu strony 15, czy miałeś kadr w pamięci? Tak czy inaczej, minąłeś półmetek, gratulacje!

Pierwsze skojarzenia to wiadomo - Wilczyca i Raissa, ale tutaj te skojarzenia nie są do końca logiczne, bo opierają się na tytule / okładce bardziej niż na zawartości. Te dwa już ktoś strzelił przede mną, a kolejne skojarzenie to było Piętno wygnańców, więc zdjąłem z półki i sprawdziłem, tak więc to nie był strzał tylko pewnik :) Akurat numer planszy to nie była dla mnie jakaś wielka podpowiedź, bo zakładając, że rozpoznajemy Thorgala to w każdym z kilkudziesięciu tomów jest strona 15 :D

Moja zagadka:
(https://i.imgur.com/mbKLpC1.jpeg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Cz, 02 Czerwiec 2022, 13:25:03
Wanted Lucky Luke!
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Cz, 02 Czerwiec 2022, 13:25:48
Człowiek, który zabił Lucky Luke'a?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Cz, 02 Czerwiec 2022, 13:27:14
Tak jest, gratuluję pierwszego punktu w tej edycji :)

8 pkt - ukaszm84
7 pkt - Jaxx
7 pkt - Death
7 pkt - kierpic
4 pkt - Edgar
4 pkt - srogin
3 pkt - Lyricstof
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
1 pkt - Toranga
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Cz, 02 Czerwiec 2022, 13:59:33
Dzięki! No to mój cel na tą edycję osiągnięty. 😅

Komiksu nie znam, ale był dość oczywistą pierwszą myślą. Po sprawdzeniu przykładowych kadrów potwierdziło mi się, że to może być to, ale gdy kliknąłem odpowiedz wyskoczyło info, że ktoś w międzyczasie udzielił odpowiedzi. Obawiałem się, że ktoś pomyślał to samo, co ja, ale stwierdziłem, że nie sprawdzam nawet jaka była odpowiedź i wrzucam swoje. 😅
No i udało się.
Na dobry wynik w tej edycji nie mam szans, ale cieszę się, że nie zakończę jej bez punktu.
Zagadka:

(https://i.ibb.co/JCsfspd/20220602-133050.jpg)

Powodzenia!

DOWN: Nie x5

Podpowiedź będzie ok 18:00.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: starcek w Cz, 02 Czerwiec 2022, 14:01:26
Do Adolfów tom. 1?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Cz, 02 Czerwiec 2022, 14:01:48
Kobiety
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Cz, 02 Czerwiec 2022, 14:03:47
Do Adolfów - 2 ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Cz, 02 Czerwiec 2022, 14:03:55
Życie. Powieść graficzna
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Cz, 02 Czerwiec 2022, 14:05:10
Queenie. Matka chrzestna Harlemu ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Cz, 02 Czerwiec 2022, 16:49:44
Rumik World 2?
Nie zaszkodzi strzelić.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Cz, 02 Czerwiec 2022, 17:11:58
Nadal brak prawidłowej odpowiedzi.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Cz, 02 Czerwiec 2022, 20:36:08
Podpowiedź nr 1

(https://i.ibb.co/18Rm4v9/20220602-133118.jpg)

PS Sorki za opóźnienie.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: pokia w Cz, 02 Czerwiec 2022, 20:50:20
AYAKO
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Cz, 02 Czerwiec 2022, 21:04:03
MW?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Cz, 02 Czerwiec 2022, 21:52:23
2 X NIE

Skoro się spóźniłem z poprzednią podpowiedzią to żeby nie było, że wujek niedobry już wrzucam następną.
A ponieważ wracam do picia (bo umówiłem się  kolegą, bo kolegą jest od tego:) ) to następną będzie jutro.

(https://i.ibb.co/cQMcdcF/20220602-133245.jpg)

Good luck!
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Cz, 02 Czerwiec 2022, 21:56:07
Kapitan Tsubasa tom 01 ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Cz, 02 Czerwiec 2022, 21:56:15
O psie, który strzegł gwiazd
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Cz, 02 Czerwiec 2022, 22:38:50
8 pkt - Jaxx
8 pkt - ukaszm84
7 pkt - Death
7 pkt - kierpic
4 pkt - Edgar
4 pkt - srogin
3 pkt - Lyricstof
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
1 pkt - Toranga
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith

Bardzo mi miło, że mogę przyznać punkt mojemu faworytowi.
Dajesz Jaxx! Wyrwij im ręce! (gimbusy nie znajo)Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Cz, 02 Czerwiec 2022, 22:48:39
Zagadka (na razie bez wyrywania rąk ;) ):

(https://images91.fotosik.pl/595/3748696d246b05ebgen.jpg) (https://images91.fotosik.pl/595/3748696d246b05eb.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Cz, 02 Czerwiec 2022, 23:37:08
Spirit. Najlepsze opowieści?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Pt, 03 Czerwiec 2022, 07:53:23
To nie Spirit.

Podpowiedź nr 1:

(https://images92.fotosik.pl/597/6590b422a0a75b25gen.jpg) (https://images92.fotosik.pl/597/6590b422a0a75b25.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Pt, 03 Czerwiec 2022, 09:17:38
Aquaman. Antologia
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: pokia w Pt, 03 Czerwiec 2022, 09:40:05
Strażnicy.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w Pt, 03 Czerwiec 2022, 09:46:38
Strzelę sobie: Historie prawdopodobne?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Chmurny w Pt, 03 Czerwiec 2022, 09:54:44
Moon Knight - 1 - Z martwych?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: vision2001 w Pt, 03 Czerwiec 2022, 10:49:16
Superbohaterowie Marvela#42: Moon Knight
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Pt, 03 Czerwiec 2022, 10:54:45
Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - 24 - Śmierć Supermana?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Pt, 03 Czerwiec 2022, 11:07:25
To nie te komiksy.

Podpowiedź nr 2:

(https://images89.fotosik.pl/596/f8c33525117802cbgen.jpg) (https://images89.fotosik.pl/596/f8c33525117802cb.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w Pt, 03 Czerwiec 2022, 11:09:35
Moon Knight (Marvel Now 2.0) od Lemiera?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Pt, 03 Czerwiec 2022, 11:16:06
Moon Knight (Marvel Now 2.0) od Lemiera?

Tak jest, brawo! Fajnie, że postanowiłeś zaznaczyć swoją obecność. Szef wpadł i od razu zagadka rozwiązana ;)

Chmurny też zwąchał Moon Knighta i myślałem już, że będzie dalej drążył temat - pewnie w końcu by to rozgryzł. Vision zaś co prawda podał ten sam komiks, ale podejście miał w sumie uzasadnione - pierwszy kadr pochodził przecież z jakiegoś zeszytu retro, więc trop był dobry (wydanie łączone). Z tym, że ten akurat zeszyt retro pojawił się w tomie z MarvelNOW 2.0, nie zaś w SBM ;)

8 pkt - Jaxx
8 pkt - ukaszm84
7 pkt - Death
7 pkt - kierpic
4 pkt - Edgar
4 pkt - srogin
3 pkt - Lyricstof
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
1 pkt - muaddib[mod.]
1 pkt - Toranga
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w Pt, 03 Czerwiec 2022, 13:26:52
Myślałem, że nie będę grał w tej edycji, ale kusicie ;)
Moja zagadka:
(https://i.imgur.com/N732K0J.jpg)

EDIT:
@laf - a jednak to nie to :D
@srogin - też nie
@laf - to też nie to
@srogin - nie
@wilk - też nie
@starcek - nie
@Lyricstof - nie

podpowiedź ok 15tej
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pt, 03 Czerwiec 2022, 13:30:23
Bloodline - 1 - Czerwony księżyc.

Nie ma innej opcji, to na pewno to  ;)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pt, 03 Czerwiec 2022, 13:34:52
Czerwone króliki?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pt, 03 Czerwiec 2022, 13:59:22
Dom pokuty
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pt, 03 Czerwiec 2022, 14:05:32
Orientalizm?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pt, 03 Czerwiec 2022, 14:08:22
Bloodshot Odrodzenie - 1 - Kolorado.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: wilk w Pt, 03 Czerwiec 2022, 14:18:33
Nie zaszkodzi strzelić: Coutoo?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: starcek w Pt, 03 Czerwiec 2022, 14:36:06
Moon Knight W noc
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Pt, 03 Czerwiec 2022, 14:42:41
Zasada trójek ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Pt, 03 Czerwiec 2022, 14:49:59
Niepamięć absolutna?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w Pt, 03 Czerwiec 2022, 14:57:52
Póki co same pudła. Podpowiedź nr 1:
(https://i.imgur.com/mMVczmf.png)

EDIT:
@srogin - nie
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pt, 03 Czerwiec 2022, 14:58:54
Rege?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Pt, 03 Czerwiec 2022, 15:02:21
Rita
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pt, 03 Czerwiec 2022, 15:02:33
Stolp
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w Pt, 03 Czerwiec 2022, 15:03:48
Rita
Trafiony-zatopiony!

8 pkt - kierpic
8 pkt - Jaxx
8 pkt - ukaszm84
7 pkt - Death
4 pkt - Edgar
4 pkt - srogin
3 pkt - Lyricstof
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
1 pkt - muaddib[mod.]
1 pkt - Toranga
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Pt, 03 Czerwiec 2022, 17:16:19
Zagadka
(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/0ed5674ae3c9.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/0ed5674ae3c9.jpg.html)

Poniżej 4x nie.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Pt, 03 Czerwiec 2022, 17:19:18
Nie mam pojęcia, więc strzelam: Miasto Wyrzutków - 1 - Mężczyzna, który gromadził rupiecie.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Pt, 03 Czerwiec 2022, 17:19:55
Wojownicze żółwie ninja 1 - Amber
Też nie mam pojęcia. ;)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Pt, 03 Czerwiec 2022, 17:20:26
Strzelę sobie: Zdziczenie?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pt, 03 Czerwiec 2022, 17:43:11
Może Argentyna Andreasa?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Pt, 03 Czerwiec 2022, 19:21:37
Man:Plus
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Pt, 03 Czerwiec 2022, 19:58:39
Metronom ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Pt, 03 Czerwiec 2022, 20:51:50
Podpowiedź 1
(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/802527f06eec.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/802527f06eec.jpg.html)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pt, 03 Czerwiec 2022, 22:09:07
Invincible 2
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w Pt, 03 Czerwiec 2022, 22:14:05
Invincible 1
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Pt, 03 Czerwiec 2022, 22:51:03
Invincible 2
No i pięknie.

8 pkt - kierpic
8 pkt - Jaxx
8 pkt - ukaszm84
7 pkt - Death
5 pkt - srogin
4 pkt - Edgar
3 pkt - Lyricstof
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
1 pkt - muaddib[mod.]
1 pkt - Toranga
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pt, 03 Czerwiec 2022, 23:51:39
Charakterystyczne sylwetki.

Ode mnie trudne:
(https://zapodaj.net/images/d681f66738dfd.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w So, 04 Czerwiec 2022, 11:01:55
Podpowiedź:

(https://zapodaj.net/images/9f340c1ca8414.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w So, 04 Czerwiec 2022, 11:07:31
Ponieważ zagadka nie jest łatwa, to od razu pyknijmy podpowiedź nr 2:

(https://zapodaj.net/images/e0a0a00d90c46.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w So, 04 Czerwiec 2022, 11:11:47
Literacka Agencja Detektywistyczna - Odsłona?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w So, 04 Czerwiec 2022, 11:17:19
Tak!

8 pkt - kierpic
8 pkt - Jaxx
8 pkt - ukaszm84
7 pkt - Death
5 pkt - srogin
4 pkt - Edgar
3 pkt - Lyricstof
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - muaddib[mod.]
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
1 pkt - Toranga
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w So, 04 Czerwiec 2022, 11:25:42
Dziwne, że nie skojarzyłem pierwszego kadru. Pewnie gdyby ten komiks był w kolorze byłoby łatwiej :)
Ode mnie coś (mam nadzieję) prostszego:
(https://i.imgur.com/IPOqksZ.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w So, 04 Czerwiec 2022, 11:26:49
Doman
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w So, 04 Czerwiec 2022, 11:28:27
Legendy polskie?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w So, 04 Czerwiec 2022, 11:30:13
Opowieść o Popielu i Myszkach?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w So, 04 Czerwiec 2022, 11:33:10
Tak myślałem, że nie będzie z tym problemu :)


9 pkt - kierpic

8 pkt - Jaxx
8 pkt - ukaszm84
7 pkt - Death
5 pkt - srogin
4 pkt - Edgar
3 pkt - Lyricstof
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - muaddib[mod.]
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
1 pkt - Toranga
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w So, 04 Czerwiec 2022, 13:33:01
Zagadka
(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/da68ea29ddb5.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/da68ea29ddb5.jpg.html)

Poniżej 4x nie.
Ewentualna podpowiedź ok. 17ej.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: pokia w So, 04 Czerwiec 2022, 13:52:06
Mistrzowie Komiksu - Szoki Przyszłości
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w So, 04 Czerwiec 2022, 13:58:51
Strzelę sobie, bo może pomyliłeś tomy :) - Kompletny szok przyszłości (Alan Moore)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Rodrigues w So, 04 Czerwiec 2022, 13:59:29
Skizz?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w So, 04 Czerwiec 2022, 14:37:39
Kompletne świry D.R. & Quinch.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: wilk w So, 04 Czerwiec 2022, 16:15:10
Ballada o Halo Jones?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: wilk w So, 04 Czerwiec 2022, 16:15:22
Ballada o Halo Jones?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w So, 04 Czerwiec 2022, 16:31:55
1918 Ciechanów
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w So, 04 Czerwiec 2022, 16:54:49
1918 Ciechanów
Brawo, brawo, brawo!

9 pkt - kierpic
8 pkt - Jaxx
8 pkt - ukaszm84
7 pkt - Death
5 pkt - srogin
4 pkt - Lyricstof
4 pkt - Edgar
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - muaddib[mod.]
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
1 pkt - Toranga
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w So, 04 Czerwiec 2022, 17:18:02
Zagadka:

(https://i.ibb.co/27rf2gP/284478913-1249098329182175-7507745756903065131-n.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w So, 04 Czerwiec 2022, 18:31:43
Szumowina, tom 1 - Cocainefinger
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w So, 04 Czerwiec 2022, 18:34:58
Trafiony.   ;)

9 pkt - Jaxx
9 pkt - kierpic
8 pkt - ukaszm84
7 pkt - Death
5 pkt - srogin
4 pkt - Lyricstof
4 pkt - Edgar
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - muaddib[mod.]
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
1 pkt - Toranga
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w So, 04 Czerwiec 2022, 19:08:48
To ode mnie coś łatwego z okazji sobotniego wieczoru:

(https://images90.fotosik.pl/596/d75ad07577e47a3egen.jpg) (https://images90.fotosik.pl/596/d75ad07577e47a3e.jpg)

Edit: Poniżej: 5 x nie...
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w So, 04 Czerwiec 2022, 19:17:18
Batman - Klątwa Białego Rycerza?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w So, 04 Czerwiec 2022, 19:17:56
Batman. Knightfall. Prolog?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w So, 04 Czerwiec 2022, 19:19:56
Batman – Biały Rycerz?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Rodrigues w So, 04 Czerwiec 2022, 19:24:02
Batman Detective Comics. Tom2. Techniki zastraszania
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w So, 04 Czerwiec 2022, 19:25:53
Odrodzenie - Batman #9: Drapieżne ptaki
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w So, 04 Czerwiec 2022, 19:38:00
Batman Mroczny Rycerz : Rasa Panów.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w So, 04 Czerwiec 2022, 19:39:13
Batman: Jestem Gotham?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w So, 04 Czerwiec 2022, 20:03:07
Batman. Mroczny książę z bajki?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w So, 04 Czerwiec 2022, 20:09:16
Na razie bez poprawnej odpowiedzi...

Poniżej @Edgar: No, niestety też nie...
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w So, 04 Czerwiec 2022, 20:11:07
Batman - 3 - Opowieści o duchach.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w So, 04 Czerwiec 2022, 20:29:08
Batman - Detective Comics #1027?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: vision2001 w So, 04 Czerwiec 2022, 20:35:57
Batman: Świat
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w So, 04 Czerwiec 2022, 21:13:54
Nadal bez prawidłowej odpowiedzi.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w So, 04 Czerwiec 2022, 22:19:23
Ok, to skoro brak dalszych chętnych, to lecimy z drugą rundą.

Podpowiedź nr 1:

(https://images89.fotosik.pl/597/6a33943908d32b55gen.jpg) (https://images89.fotosik.pl/597/6a33943908d32b55.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Rodrigues w So, 04 Czerwiec 2022, 22:35:35
Batman - 1 - Ich mroczne plany
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w So, 04 Czerwiec 2022, 22:35:50
Batman Death Metal - 4.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w So, 04 Czerwiec 2022, 22:40:59
Batman - 1 - Ich mroczne plany

No i super, udało mi się skusić do gry drugiego moda :) Brawo, to właśnie ten Gacek.

9 pkt - Jaxx
9 pkt - kierpic
8 pkt - ukaszm84
7 pkt - Death
5 pkt - srogin
4 pkt - Lyricstof
4 pkt - Edgar
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - muaddib[mod.]
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - Toranga
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Rodrigues w So, 04 Czerwiec 2022, 23:18:11
Zagadka:

(https://i.ibb.co/kJFKsnK/honkhonk.jpg)

Down:
Kierpic, otóż nie.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w So, 04 Czerwiec 2022, 23:19:29
Wielki zły lis?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w So, 04 Czerwiec 2022, 23:22:28
Spotkanie w phoenix
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Rodrigues w So, 04 Czerwiec 2022, 23:24:07
Spotkanie w phoenix

Skąd wiedziałeś?  :D

9 pkt - Jaxx
9 pkt - kierpic
8 pkt - ukaszm84
7 pkt - Death
6 pkt - srogin
4 pkt - Lyricstof
4 pkt - Edgar
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - muaddib[mod.]
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - Toranga
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w So, 04 Czerwiec 2022, 23:30:17
Zagadka!

(https://zapodaj.net/images/349401007c6f4.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Nd, 05 Czerwiec 2022, 07:39:13
Odkrywczynie - Losy 20 kobiet, które poświęciły się nauce?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Nd, 05 Czerwiec 2022, 09:47:16
Podpowiedź 1:

Komiks został wydany w ciągu ostatniego półrocza.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Nd, 05 Czerwiec 2022, 10:40:27
Lester Cockney 2?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Nd, 05 Czerwiec 2022, 10:52:26
Nie daje mi spokoju ten kadr, jestem prawie pewien, że go widziałem, ale nie mogę skojarzyć nijak gdzie. Niech będzie strzał:

Donżon - wyd. zbiorcze 3.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Nd, 05 Czerwiec 2022, 11:06:29
Kobiety dzikiego zachodu?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Nd, 05 Czerwiec 2022, 11:21:26
Też sobie strzelę:

Nocny krzyk?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Nd, 05 Czerwiec 2022, 11:24:51
Podpowiedź nr 2:

(https://a.allegroimg.com/original/114424/3f3effd64fb2a0cd69954464e8aa/KARTY-DO-GRY-TALIA-Tradycyjne-powlekane-PLASTIK)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Nd, 05 Czerwiec 2022, 11:27:20
Queenie: Matka chrzestna Harlemu?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Nd, 05 Czerwiec 2022, 11:32:43
Gniew?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Nd, 05 Czerwiec 2022, 11:36:21
Dom?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Nd, 05 Czerwiec 2022, 11:40:42
Joker/Harley Zabójczy umysł?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Nd, 05 Czerwiec 2022, 11:50:13
Gniew?

Trochę tak ;)

10 pkt - kierpic
9 pkt - Jaxx
8 pkt - ukaszm84
7 pkt - Death
6 pkt - srogin
4 pkt - Lyricstof
4 pkt - Edgar
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - muaddib[mod.]
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - Toranga
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Nd, 05 Czerwiec 2022, 12:51:25
Zagadka

(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/a3a6c99eb67c.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/a3a6c99eb67c.jpg.html)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Nd, 05 Czerwiec 2022, 12:53:32
Rzeźnia nr 5
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Nd, 05 Czerwiec 2022, 13:55:22
Rzeźnia nr 5
4/10 ;)

10 pkt - Jaxx
10 pkt - kierpic
8 pkt - ukaszm84
7 pkt - Death
6 pkt - srogin
4 pkt - Lyricstof
4 pkt - Edgar
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - muaddib[mod.]
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - Toranga
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Nd, 05 Czerwiec 2022, 14:07:49
Zagadka:

(https://images91.fotosik.pl/596/af160b3a453d1305gen.jpg) (https://images91.fotosik.pl/596/af160b3a453d1305.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Nd, 05 Czerwiec 2022, 14:15:26
A strzelę sobie, że to Locke&Key Złoty wiek:)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: HaVoK w Nd, 05 Czerwiec 2022, 16:47:47
Stumptown tom 4
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Nd, 05 Czerwiec 2022, 17:39:28
To nie te komiksy. Skoro brak innych pomysłów, to leci podpowiedź nr 1:

(https://images92.fotosik.pl/597/af286297b180458dgen.jpg) (https://images92.fotosik.pl/597/af286297b180458d.jpg)

Poniżej @wilk & @Toranga: 2 x nie...
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: wilk w Nd, 05 Czerwiec 2022, 17:44:35
Zamek zwierzęcy - Miss Bangalore?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Nd, 05 Czerwiec 2022, 18:43:05
Zamek Zwierzęcy - 2 - Zimowe Margerytki?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Nd, 05 Czerwiec 2022, 20:10:58
Podpowiedź nr 2:

(https://images91.fotosik.pl/596/bd082ffe4ae11a81gen.jpg) (https://images91.fotosik.pl/596/bd082ffe4ae11a81.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Rodrigues w Nd, 05 Czerwiec 2022, 20:49:09
Tak sobie strzelę:

Hellboy. Tom 5. Zew ciemności. Dziki Gon.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Nd, 05 Czerwiec 2022, 21:09:37
To i ja strzelę Abe Sapien - 1 - Mroczne i straszliwe.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Nd, 05 Czerwiec 2022, 21:15:09
Szusty rewolwer 8 - między piekłem a powodzią
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Nd, 05 Czerwiec 2022, 21:22:05
Szusty rewolwer 8 - między piekłem a powodzią

No i brawo, szczęście do Ciebie wróciło! ;) Właśnie o ten tytuł chodziło. Przekopałeś całą serię czy rozpoznałeś od razu?

10 pkt - Jaxx
10 pkt - kierpic
8 pkt - ukaszm84
7 pkt - srogin
7 pkt - Death
4 pkt - Lyricstof
4 pkt - Edgar
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - muaddib[mod.]
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - Toranga
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Nd, 05 Czerwiec 2022, 21:34:57
Na szczęście zacząłem szukać od tyłu :)

Ode mnie też coś w klimacie:
(https://zapodaj.net/images/b0f1705f56897.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: starcek w Nd, 05 Czerwiec 2022, 21:48:06
The Goon tom 3?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Nd, 05 Czerwiec 2022, 21:51:38
The Goon - wyd. zbiorcze tom 1 ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Nd, 05 Czerwiec 2022, 22:45:07
The Goon - wyd. zbiorcze tom 5?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Nd, 05 Czerwiec 2022, 22:47:25
The Goon 2 zbiorczy?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Nd, 05 Czerwiec 2022, 22:48:25
The Goon - wyd. zbiorcze tom 4?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Nd, 05 Czerwiec 2022, 22:49:48
Go West, Young Man?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pn, 06 Czerwiec 2022, 07:34:43
East of West t. 1
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pn, 06 Czerwiec 2022, 10:36:22
Podpowiedź:

(https://zapodaj.net/images/25594fdf7a637.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pn, 06 Czerwiec 2022, 10:55:52
Your Town: Twoje miasto
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pn, 06 Czerwiec 2022, 11:35:45
Podpowiedź 2:

(https://zapodaj.net/images/a17d8a5d100a5.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pn, 06 Czerwiec 2022, 11:58:50
Mam wrażenie, że to ciągle ten sam kadr  :-\ Może jakaś inna podpowiedź?

Dobra!
Podpowiedź 3:
(https://zapodaj.net/images/1170a1391b8ab.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pn, 06 Czerwiec 2022, 12:21:13
RIE OR DIE #01 - Witajcie w Hangtown
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pn, 06 Czerwiec 2022, 12:22:00
Ostatnia podpowiedź (nr 4):

(https://images91.fotosik.pl/596/af160b3a453d1305.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pn, 06 Czerwiec 2022, 12:24:32
Szósty rewolwer. Boot Hill
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Pn, 06 Czerwiec 2022, 12:26:08
Nie chce mi się w to wierzyć, ale... teoretycznie mogłoby tak być.

Szósty rewolwer 8 - między piekłem a powodzią ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w Pn, 06 Czerwiec 2022, 12:26:54
Szósty rewolwer - Bękarty rewolweru?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Pn, 06 Czerwiec 2022, 12:28:08
Szósty rewolwer - 7 - Nie kula, lecz upadek ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pn, 06 Czerwiec 2022, 12:28:50
Szósty rewolwer 1. Zimne Martwe Palce
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pn, 06 Czerwiec 2022, 12:30:20
Bękarty rewolweru!

10 pkt - Jaxx
10 pkt - kierpic
8 pkt - ukaszm84
7 pkt - srogin
7 pkt - Death
4 pkt - Lyricstof
4 pkt - Edgar
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - Toranga
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w Pn, 06 Czerwiec 2022, 12:35:26
Chciałem sobie postrzelać a tu za pierwszym razem w sedno tarczy... Ech ;)
Myślałem, że będę was musiał wstrzymać z konkursem do 16tej, ale znalazłem w pracy jeszcze jeden komiks:
(https://i.imgur.com/9hgCQ2D.jpg)

EDIT:
@laf - to nie to ( tym razem skopiowałem nick, żeby nie było nieporozumień :P )
@ukaszm84 - to też nie to
@kierpic - nie
póki co bez dobrej odpowiedzi x6
Wrzuciłbym podpowiedź, ale wstrzymam się do 14tej - może wymyślicie coś w tym czasie :)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pn, 06 Czerwiec 2022, 12:36:53
Mały książę  ;)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Pn, 06 Czerwiec 2022, 12:39:37
Anna Krztoń. Życie i wczasy. 2012-2017?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Pn, 06 Czerwiec 2022, 12:44:48
Przepis na zupę dyniową?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pn, 06 Czerwiec 2022, 12:48:37
Marzi - 3 - Nie ma wolności bez solidarności.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: starcek w Pn, 06 Czerwiec 2022, 12:52:19
Małe zwycięstwa. Część pierwsza.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Pn, 06 Czerwiec 2022, 12:54:49
Weź się w garść?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pn, 06 Czerwiec 2022, 13:25:07
Zabawa w domek?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Pn, 06 Czerwiec 2022, 13:28:05
Jak wszyscy strzelają w Ankę, to ja też się dołączę :)

Rytuały przejścia ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pn, 06 Czerwiec 2022, 13:29:02
Dłuższe dni?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Pn, 06 Czerwiec 2022, 13:30:17
Potrzebny tytuł dla komiksu ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w Pn, 06 Czerwiec 2022, 13:58:44
Miałem dać kadr, ale co tam - dam trzy. Podpowiedź nr 1:
(https://i.imgur.com/DH2KRK1.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pn, 06 Czerwiec 2022, 14:04:43
Dziewczyna i murzyn
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w Pn, 06 Czerwiec 2022, 14:30:11
Brawo! A komiks zabieram w końcu do domu - koledzy z biura będą musieli znaleźć sobie nowy temat do żartów ;)

10 pkt - Jaxx
10 pkt - kierpic
8 pkt - ukaszm84
7 pkt - srogin
7 pkt - Death
4 pkt - Lyricstof
4 pkt - Edgar
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Toranga
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - sturcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pn, 06 Czerwiec 2022, 16:05:11
Powiedz kolegom, że bardzo fajny komiks i nie ma się z czego śmiać. Conajwyżej ze mnie, że "Murzyn" w odpowiedzi napisałem z małej litery.

A teraz zagadka:

(https://i.ibb.co/Y2n3C1c/20220606-154547.jpg)

Edit:
Jak na razie 2 razy nie.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Pn, 06 Czerwiec 2022, 16:06:44
Czarodzieje i ich dzieje, tom 1 (zbiorczy) ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pn, 06 Czerwiec 2022, 16:40:13
Trzech Jokerów?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pn, 06 Czerwiec 2022, 18:19:05
Nie ma chętnych, a ja właśnie wsiadłem do pociągu i nie wiem jak będzie z zasięgiem, więc leci podpowiedź nr 1.

(https://i.ibb.co/SXzFyNR/20220606-154525.jpg)

Edit:
NIE x2
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pn, 06 Czerwiec 2022, 18:30:03
Odrodzenie?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Pn, 06 Czerwiec 2022, 18:32:31
Louca - 1 - Piłka w grze!
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Pn, 06 Czerwiec 2022, 21:24:23
Louca - 2 - Twarzą w twarz.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Pn, 06 Czerwiec 2022, 21:24:43
A może...

Malcolm Max - 1 - Porywacze ciał ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pn, 06 Czerwiec 2022, 22:57:36
Podpowiedź nr 2

(https://i.ibb.co/Xtnh5xB/20220606-154734.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Pn, 06 Czerwiec 2022, 23:02:05
Gnat. Kant kontratakuje, czyli przesilenie?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Pn, 06 Czerwiec 2022, 23:04:23
Gnat - 3 - Przyjaciele i wrogowie, czyli żniwa
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Pn, 06 Czerwiec 2022, 23:05:25
Gnat - 4 - Rose.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Pn, 06 Czerwiec 2022, 23:06:32
Gnat - 1 - Dolina, czyli równonoc wiosenna
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pn, 06 Czerwiec 2022, 23:30:54
Kierpic odgadł serię, ale cieszę się, że mogę zapisać pierwszy punkt w ten edycji na koncie Leyka.

10 pkt - Jaxx
10 pkt - kierpic
8 pkt - ukaszm84
7 pkt - srogin
7 pkt - Death
4 pkt - Lyricstof
4 pkt - Edgar
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Toranga
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
1 pkt - Leyek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - sturcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Pn, 06 Czerwiec 2022, 23:35:55
Już myślałem, że nawet tego 1 punkciku nie zdobędę.

Ode mnie łatwe:

(https://i.postimg.cc/HstB6tT1/DSC05448-kopia.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Pn, 06 Czerwiec 2022, 23:40:44
Incel
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Pn, 06 Czerwiec 2022, 23:52:50
Poprawna odpowiedź.

11 pkt - kierpic
10 pkt - Jaxx
8 pkt - ukaszm84
7 pkt - srogin
7 pkt - Death
4 pkt - Lyricstof
4 pkt - Edgar
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Toranga
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
2 pkt - LukCook
2 pkt - Eyeless
1 pkt - Leyek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - sturcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Wt, 07 Czerwiec 2022, 09:53:04
Zagadka

(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/e6ed911d89a4.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/e6ed911d89a4.jpg.html)

Poniżej 2x nie.
Zapraszam na ewentualną podpowiedź o 15ej.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Wt, 07 Czerwiec 2022, 10:13:44
Kapitan Ameryka. Odrodzenie. Tom 6
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Wt, 07 Czerwiec 2022, 10:23:46
Quantum and Woody - 1 - Najgorsi superbohaterowie na świecie?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Wt, 07 Czerwiec 2022, 12:11:16
Ptaki Nocy - Wielkie łowy.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Wt, 07 Czerwiec 2022, 15:24:12
Podpowiedź nr 1

(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/495820aa8106.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/495820aa8106.jpg.html)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Wt, 07 Czerwiec 2022, 15:26:13
Aliens vs. Predator - Krew nie Woda.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Wt, 07 Czerwiec 2022, 15:37:12
Aliens - Opór?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Pawelek w Wt, 07 Czerwiec 2022, 15:37:24
Aliens - 5th Scream Anniversary Edition vol.1 (Uprowadzeni/Spustoszenie)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Wt, 07 Czerwiec 2022, 15:38:50
Aliens - 5th Scream Anniversary Edition vol.4 (Kolonialni Marines/Żniwiarze).
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Wt, 07 Czerwiec 2022, 15:39:05
Aliens - Labirynt?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Wt, 07 Czerwiec 2022, 15:42:11
Aliens: Dusza robota ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w Wt, 07 Czerwiec 2022, 15:44:43
Fire and Stone - 2 - Aliens.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: starcek w Wt, 07 Czerwiec 2022, 15:46:17
Aliens - Dust To Dust (Z prochu w proch)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Wt, 07 Czerwiec 2022, 15:49:35
Alien 3 - oryginalny scenariusz Gibsona
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Wt, 07 Czerwiec 2022, 16:18:23
Fire and Stone - 2 - Aliens.
Brawo.
Kadry pochodzą z krótkiego opowiadania na końcu albumu
(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/7b45eae303ff.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/7b45eae303ff.jpg.html)

11 pkt - kierpic
10 pkt - Jaxx
8 pkt - ukaszm84
7 pkt - srogin
7 pkt - Death
4 pkt - Lyricstof
4 pkt - Edgar
3 pkt - LukCook
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Toranga
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
2 pkt - Eyeless
1 pkt - Leyek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - sturcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w Wt, 07 Czerwiec 2022, 16:38:22
Zagadka

(https://i.imgur.com/fw9iqB1.png)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Wt, 07 Czerwiec 2022, 16:41:36
Horacio D'alba ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Wt, 07 Czerwiec 2022, 16:48:44
snow blind?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w Wt, 07 Czerwiec 2022, 17:19:43
Horacio D'alba ?

Brawo - szybko poszło  :)

11 pkt - Jaxx
11 pkt - kierpic
8 pkt - ukaszm84
7 pkt - srogin
7 pkt - Death
4 pkt - Lyricstof
4 pkt - Edgar
3 pkt - LukCook
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Toranga
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
2 pkt - Eyeless
1 pkt - Leyek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - sturcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Wt, 07 Czerwiec 2022, 18:09:41
No to jedziemy dalej. Zagadka:

(https://images91.fotosik.pl/596/050eb85be37264c5gen.jpg) (https://images91.fotosik.pl/596/050eb85be37264c5.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Wt, 07 Czerwiec 2022, 18:18:05
Showman killer?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Wt, 07 Czerwiec 2022, 18:33:32
Sacco di Roma?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Wt, 07 Czerwiec 2022, 18:33:58
Murena tom 9: Ciernie?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Wt, 07 Czerwiec 2022, 18:36:16
Megalex - Wydanie zbiorcze?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Wt, 07 Czerwiec 2022, 18:45:07
Legenda o Szkarłatnych Obłokach?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Wt, 07 Czerwiec 2022, 18:49:36
Laowai ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Wt, 07 Czerwiec 2022, 18:51:04
Na razie same pudła.

Poniżej @srogin: To też nie to...
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Wt, 07 Czerwiec 2022, 18:55:55
Metabaron - wyd. zbiorcze tom 3.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w Wt, 07 Czerwiec 2022, 19:08:44
Świat Mitów - Antygona.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Wt, 07 Czerwiec 2022, 20:33:52
Kolonizacja - 3 - Drzewo macierzy
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Wt, 07 Czerwiec 2022, 21:10:56
Podpowiedź nr 1:

(https://images90.fotosik.pl/597/d6b5d7ac1d385c50gen.jpg) (https://images90.fotosik.pl/597/d6b5d7ac1d385c50.jpg)

Poniżej @kierpic: Błyskawiczna reakcja na podpowiedź... ale niestety też błędna
@Lyricstof: Wystrzelaliście już Kolonizację, więc mogę powiedzieć - to nie Kolonizacja.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Wt, 07 Czerwiec 2022, 21:11:25
Kolonizacja. 2. W opałach
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Wt, 07 Czerwiec 2022, 21:12:52
Kolonizacja - 1 - Kosmiczni rozbitkowie ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Wt, 07 Czerwiec 2022, 21:19:48
To nowe Odrodzenie z Egmontu?
Gdzieś tego typa widziałem.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Wt, 07 Czerwiec 2022, 21:37:07
Książęta Demony - 1 - Książę Gwiazd.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Wt, 07 Czerwiec 2022, 21:39:28
W dół, do Ziemi? ;)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Wt, 07 Czerwiec 2022, 21:49:19
W dół, do Ziemi? ;)

Bingo, to właśnie jest to ;) Brawo, zadajesz!

11 pkt - Jaxx
11 pkt - kierpic
8 pkt - Death
8 pkt - ukaszm84
7 pkt - srogin
4 pkt - Lyricstof
4 pkt - Edgar
3 pkt - LukCook
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Toranga
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
2 pkt - Eyeless
1 pkt - Leyek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith

P.S. starcek poprawiony ;)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Wt, 07 Czerwiec 2022, 21:57:11
Dobra, na szybko, bo za 3 minuty wychodzę z pracy. :)
Ale jeszcze zdążę zadać. Dziś przeczytałem połowę komiksu tak cudownego, że jeśli druga połowa, którą zamierzam wchłonąć jutro utrzyma poziom, to będzie to mój komiks roku. A jego tytuł to? :)

(https://i.imgur.com/bYtsfjH.jpeg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Wt, 07 Czerwiec 2022, 21:59:03
Locke & Key: Złoty wiek
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Wt, 07 Czerwiec 2022, 22:09:47
Tak, to ten złoty komiks. :)

12 pkt - kierpic
11 pkt - Jaxx
8 pkt - Death
8 pkt - ukaszm84
7 pkt - srogin
4 pkt - Lyricstof
4 pkt - Edgar
3 pkt - LukCook
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Toranga
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
2 pkt - Eyeless
1 pkt - Leyek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Wt, 07 Czerwiec 2022, 23:21:29
Zagadka

(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/d105dcfb5016.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/d105dcfb5016.jpg.html)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Wt, 07 Czerwiec 2022, 23:35:10
Archiwum ekspansji?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Wt, 07 Czerwiec 2022, 23:44:32
Komiksologos Pandemia?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Śr, 08 Czerwiec 2022, 07:04:39
UA ZIN?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Chmurny w Śr, 08 Czerwiec 2022, 09:12:38
Mistrzowie Komiksu - Szoki Przyszłości?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Śr, 08 Czerwiec 2022, 09:35:10
Więzień gwiazd ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w Śr, 08 Czerwiec 2022, 10:13:28
Imperator?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Śr, 08 Czerwiec 2022, 11:06:00
Podpowiedź nr 1

(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/140999259832.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/140999259832.jpg.html)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Necr09 w Śr, 08 Czerwiec 2022, 11:12:13
Tank Girl #1?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Śr, 08 Czerwiec 2022, 11:12:44
Sędzia Dredd - Kompletne Akta 5?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Śr, 08 Czerwiec 2022, 11:14:16
Tank Girl #2
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Śr, 08 Czerwiec 2022, 11:15:48
Sędzia Dredd - Kompletne Akta 4?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Śr, 08 Czerwiec 2022, 11:24:06
Sędzia Dredd. Krew Satanusa. Dziesiąty Krąg
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Śr, 08 Czerwiec 2022, 11:33:37
Tank girl 3
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Śr, 08 Czerwiec 2022, 13:06:03
Sędzia Dredd. Krew Satanusa. Dziesiąty Krąg
Nic dodać, nic ująć.

12 pkt - Jaxx
12 pkt - kierpic
8 pkt - Death
8 pkt - ukaszm84
7 pkt - srogin
4 pkt - Lyricstof
4 pkt - Edgar
3 pkt - LukCook
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Toranga
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
2 pkt - Eyeless
1 pkt - Leyek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Śr, 08 Czerwiec 2022, 13:09:45
Zagadka:

(https://images89.fotosik.pl/598/2602ba4eeb28a64dgen.jpg) (https://images89.fotosik.pl/598/2602ba4eeb28a64d.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Śr, 08 Czerwiec 2022, 13:13:51
Sara?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Śr, 08 Czerwiec 2022, 13:20:31
Opowieści wojenne - 1
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Śr, 08 Czerwiec 2022, 13:26:31
Opowieści wojenne - 2.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Śr, 08 Czerwiec 2022, 13:37:48
World of Tanks - Roll Out
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Śr, 08 Czerwiec 2022, 13:48:20
Na razie nikt nie trafił...
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Śr, 08 Czerwiec 2022, 14:08:08
Umarłem na Gibraltarze?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Śr, 08 Czerwiec 2022, 14:32:31
Punisher - MAX #2.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Śr, 08 Czerwiec 2022, 14:36:53
Punisher - MAX #7
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Śr, 08 Czerwiec 2022, 14:57:35
Punisher - MAX #3
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Śr, 08 Czerwiec 2022, 17:24:51
Podpowiedź nr 1:

(https://images90.fotosik.pl/597/066c01ee7033dc4cgen.jpg) (https://images90.fotosik.pl/597/066c01ee7033dc4c.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Śr, 08 Czerwiec 2022, 18:49:55
Go West, Young Man
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Eyeless w Śr, 08 Czerwiec 2022, 19:03:20
Laowai
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Śr, 08 Czerwiec 2022, 19:06:34
Laowai

Dokładnie tak. Brawo!

12 pkt - Jaxx
12 pkt - kierpic
8 pkt - Death
8 pkt - ukaszm84
7 pkt - srogin
4 pkt - Lyricstof
4 pkt - Edgar
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Toranga
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - Leyek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith

Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Eyeless w Śr, 08 Czerwiec 2022, 20:21:55
Dzięki , ta podpowiedź była znacząca.
Zagadkę podrzucę po 22, chwilowo poza domem
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Eyeless w Śr, 08 Czerwiec 2022, 21:44:37
Zagadka
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220608/67d026435a5b060e81bd8d8a0a1b53b3.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Śr, 08 Czerwiec 2022, 21:56:13
Synowie El Topo - 1 - Kain
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Śr, 08 Czerwiec 2022, 21:56:25
Konkwistador - 1?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Śr, 08 Czerwiec 2022, 21:57:15
Synowie El Topo - 2 - Abel.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Eyeless w Śr, 08 Czerwiec 2022, 23:53:15
Synowie El Topo - 1 - Kain
Szybko poszło, gratuluję.

12 pkt - Jaxx
12 pkt - kierpic
8 pkt - Death
8 pkt - ukaszm84
7 pkt - srogin
5 pkt - Lyricstof
4 pkt - Edgar
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Toranga
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - Leyek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Cz, 09 Czerwiec 2022, 07:29:38
Tak, a teraz zagadka.

(https://i.ibb.co/Vt4Jv7P/284854744-1022914468594332-6628231239956011154-n.jpg) (https://ibb.co/Dt2z7xS)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: starcek w Cz, 09 Czerwiec 2022, 07:40:15
Ayrton Senna - Historia pewnego mitu
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Cz, 09 Czerwiec 2022, 08:18:03
24-GODZINNY LE MANS - 1964-1967: POJEDYNEK FORDA Z FERRARI?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Cz, 09 Czerwiec 2022, 08:50:58
Grand Prix?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Cz, 09 Czerwiec 2022, 11:32:31
Trafiony. starcek uchwycił klimat, był blisko. Brawa dla was.

13 pkt - kierpic
12 pkt - Jaxx
8 pkt - Death
8 pkt - ukaszm84
7 pkt - srogin
5 pkt - Lyricstof
4 pkt - Edgar
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Toranga
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - Leyek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - Chmurny
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Cz, 09 Czerwiec 2022, 17:00:07
Zagadka

(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/903b59cd8403.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/903b59cd8403.jpg.html)

Myślałem sroginie, że Dave Cooper to jeden z Twoich ulubionych artystów. To nie jego rysunek.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Cz, 09 Czerwiec 2022, 17:12:02
Zgniecenie - Sytuacja Kostka?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Cz, 09 Czerwiec 2022, 20:05:25
Stworzyć komiks?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Cz, 09 Czerwiec 2022, 20:26:38
Podpowiedź nr 1

(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/c2dee3d09d04.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/c2dee3d09d04.jpg.html)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Cz, 09 Czerwiec 2022, 20:33:44
Morskie powietrze?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Chmurny w Cz, 09 Czerwiec 2022, 20:52:23
A to jest Bajabongo.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Cz, 09 Czerwiec 2022, 21:01:29
A to jest Bajabongo.
Tak, to komiks Polaka Marka ;)

13 pkt - kierpic
12 pkt - Jaxx
8 pkt - Death
8 pkt - ukaszm84
7 pkt - srogin
5 pkt - Lyricstof
4 pkt - Edgar
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Chmurny
2 pkt - Toranga
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - Leyek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Chmurny w Cz, 09 Czerwiec 2022, 21:25:08
To teraz tak:

(https://i.ibb.co/grRFZBZ/Hitchcock.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Cz, 09 Czerwiec 2022, 21:49:46
Raport Brodecka?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Cz, 09 Czerwiec 2022, 21:52:41
Kolory dzikiego zachodu?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Chmurny w Cz, 09 Czerwiec 2022, 22:04:34
Nie i nie.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Cz, 09 Czerwiec 2022, 22:04:54
Jak ptaki to zawsze strzelam to: Audubon. Na skrzydłach świata  :)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Chmurny w Cz, 09 Czerwiec 2022, 22:11:52
Tak!

13 pkt - kierpic
12 pkt - Jaxx
8 pkt - Death
8 pkt - ukaszm84
7 pkt - srogin
5 pkt - Lyricstof
4 pkt - Edgar
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Leyek
2 pkt - Chmurny
2 pkt - Toranga
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Cz, 09 Czerwiec 2022, 22:28:50
I niech ktoś powie, że strzelanie nie popłaca :) Dodatkowo potrzebna cierpliwość ;)
Choć szczerze tym razem wskazując ten tytuł, byłem najmniej pewny, że to będzie dobry traf :) Nawet mi się nie chciało wstać i sprawdzić w komiksie.

Ode mnie coś takiego:

(https://i.postimg.cc/xjSHW4qq/1122.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Cz, 09 Czerwiec 2022, 22:29:50
Slaine - Rogaty Bóg integral
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Cz, 09 Czerwiec 2022, 22:30:14
Hawkworld jako na ziemi tak i na górze
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Cz, 09 Czerwiec 2022, 22:30:39
Dziobak Toto - 1 - Dziobak Toto i magiczne drzewo.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Cz, 09 Czerwiec 2022, 22:32:28
Dziobak Toto - 2 - Dziobak Toto i pan mgieł?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Cz, 09 Czerwiec 2022, 22:32:37
Batman / Sędzia Dredd - Wszystkie spotkania
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Cz, 09 Czerwiec 2022, 22:34:45
Slaine, Batman, Sędzie Dredd, Hawkman - doborowe towarzystwo dla Toto ;)

13 pkt - kierpic
12 pkt - Jaxx
8 pkt - Death
8 pkt - ukaszm84
7 pkt - srogin
6 pkt - Lyricstof
4 pkt - Edgar
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Leyek
2 pkt - Chmurny
2 pkt - Toranga
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Cz, 09 Czerwiec 2022, 23:02:18
A teraz...

(https://i.ibb.co/BZwsJLB/285355062-1711503522599664-5821800366618279242-n.jpg) (https://ibb.co/k8McTKX)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Pt, 10 Czerwiec 2022, 08:35:43
Oto podpowiedź nr 1.

(https://i.ibb.co/Vwsbbcp/284616778-1075645330052907-4171230012920309588-n.jpg) (https://imgbb.com/)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pt, 10 Czerwiec 2022, 09:11:01
Dwie poduszki?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Pt, 10 Czerwiec 2022, 09:17:38
Dwie poduszki?
Poprawna odpowiedź.  8)

13 pkt - kierpic
12 pkt - Jaxx
8 pkt - Death
8 pkt - ukaszm84
7 pkt - srogin
6 pkt - Lyricstof
4 pkt - Edgar
3 pkt - Toranga
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Leyek
2 pkt - Chmurny
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pt, 10 Czerwiec 2022, 09:51:59
Miałem nadzieję, że uda mi się jeszcze coś trafić, bo mam fajny pomysł na zagadkę.

Zobaczymy jak Wam się spodoba.

(https://i.ibb.co/3TkM9Rs/20220610-094753.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pt, 10 Czerwiec 2022, 10:16:40
Strzelę sobie:
Strażnicy
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Pt, 10 Czerwiec 2022, 10:39:22
Tetris?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pt, 10 Czerwiec 2022, 10:46:52
Niestety nie.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pt, 10 Czerwiec 2022, 11:18:59
Batman - Najlepsze opowieści?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pt, 10 Czerwiec 2022, 11:59:51
Nadal nie.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w Pt, 10 Czerwiec 2022, 13:16:31
Hunter?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Pt, 10 Czerwiec 2022, 13:27:10
Jazda stąd!?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pt, 10 Czerwiec 2022, 13:39:00
Jazda stąd!?

Nigdzie się nie wybieram. 😝
A oto podpowiedź nr 1.

(https://i.ibb.co/89hSSgn/20220610-133648.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: pokia w Pt, 10 Czerwiec 2022, 13:48:00
Ronin.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pt, 10 Czerwiec 2022, 13:48:18
Przedwieczni?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pt, 10 Czerwiec 2022, 13:55:53
Gnat - 1 - Dolina, czyli równonoc wiosenna
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pt, 10 Czerwiec 2022, 13:56:33
Nie.
Nie.
Zdecydowanie nie.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pt, 10 Czerwiec 2022, 14:01:26
Amazing Spider-Man Epic Collection - 4 - Kosmiczne przygody?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pt, 10 Czerwiec 2022, 14:13:55
A co mi tam, też pójdę w SH
Doktor Strange Ditko
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Pt, 10 Czerwiec 2022, 14:25:02
Superman - Człowiek ze stali
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w Pt, 10 Czerwiec 2022, 14:40:09
Może to jakiś kryzys?
Kryzys na Nieskończonych Ziemiach?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pt, 10 Czerwiec 2022, 14:50:59
Niestety nadal nie.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pt, 10 Czerwiec 2022, 16:00:34
Obiecane płomienie, czyli podpowiedź nr 2.

(https://i.ibb.co/KWMN8tQ/20220610-133625.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pt, 10 Czerwiec 2022, 16:18:55
Superbohaterowie Marvela - 4 - Kapitan Ameryka?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pt, 10 Czerwiec 2022, 20:13:21
Podpowiedź nr 3

(https://i.ibb.co/yNJj7SX/20220610-133625.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pt, 10 Czerwiec 2022, 22:58:03
Nikt nawet nie próbuje, to łapcie ostatnią podpowiedź na dzisiaj (nr 4).

(https://i.ibb.co/s5dnXHs/20220610-133539.jpg)

PS Kadr z podpowiedzi nr 1 nie przedstawiał wybuchu.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Pt, 10 Czerwiec 2022, 23:04:23
Superbohaterowie Marvela #71: „Profesor X”?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Pt, 10 Czerwiec 2022, 23:05:49
Daredevil Franka Millera tom 2
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pt, 10 Czerwiec 2022, 23:37:41
Leyek, niestety dałeś się podpuścić.
To jest Daredevil Millera t. 2.

13 pkt - kierpic
12 pkt - Jaxx
9 pkt - ukaszm84
8 pkt - Death
7 pkt - srogin
6 pkt - Lyricstof
4 pkt - Edgar
3 pkt - Toranga
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Leyek
2 pkt - Chmurny
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Pt, 10 Czerwiec 2022, 23:39:10
(https://i.imgur.com/yo2PPoZ.jpeg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Pt, 10 Czerwiec 2022, 23:40:07
Ostatni lot
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Pt, 10 Czerwiec 2022, 23:43:10
Ale tempo i to przy dość starym komiksie, whoah. Wiedziałeś od razu czy google pokazał? (mi nie pokazuje, ale to dziwnie czasem działa na różnych urządzeniach)

14 pkt - kierpic
12 pkt - Jaxx
9 pkt - ukaszm84
8 pkt - Death
7 pkt - srogin
6 pkt - Lyricstof
4 pkt - Edgar
3 pkt - Toranga
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Leyek
2 pkt - Chmurny
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w So, 11 Czerwiec 2022, 09:05:13
Zagadka

(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/d523b460499b.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/d523b460499b.jpg.html)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w So, 11 Czerwiec 2022, 10:07:32
To może coś strzelę.  :D

Star Trek. Następne Pokolenie - Lustrzany Wszechświat ?

Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w So, 11 Czerwiec 2022, 10:34:25
UW2 - wyd. zbiorcze tom 1.?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w So, 11 Czerwiec 2022, 10:43:28
New X-Men - wyd. zbiorcze tom 3?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w So, 11 Czerwiec 2022, 11:37:29
Technokapłani - wyd. zbiorcze tom 1 ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w So, 11 Czerwiec 2022, 11:41:44
New X-Men - wyd. zbiorcze tom 2?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w So, 11 Czerwiec 2022, 12:00:34
Na razie strzały chybione, a podpowiedź o 13ej.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w So, 11 Czerwiec 2022, 13:01:18
Podpowiedź nr 1

(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/bac2fe22b295.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/bac2fe22b295.jpg.html)

Poniżej 3x nie.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w So, 11 Czerwiec 2022, 13:06:50
On Mars 1 - Nowy świat?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w So, 11 Czerwiec 2022, 13:24:38
Świat Kropli - Sommo?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w So, 11 Czerwiec 2022, 13:41:05
Pangea Mazut?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w So, 11 Czerwiec 2022, 17:09:25
Podpowiedź nr 2

(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/a4eada16b93c.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/a4eada16b93c.jpg.html)

To nie Pielgrzym.
Ostateczna podpowiedź ok 20ej.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w So, 11 Czerwiec 2022, 18:54:20
Pielgrzym - Wydanie kolekcjonerskie.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w So, 11 Czerwiec 2022, 19:57:34
Thor: Wikingowie?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w So, 11 Czerwiec 2022, 20:00:01
Podpowiedź nr 3

(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/9a7e04f32695.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/9a7e04f32695.jpg.html)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w So, 11 Czerwiec 2022, 20:05:39
Batman Death Metal - 4?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: vision2001 w So, 11 Czerwiec 2022, 20:10:29
Czterej jeźdźcy apokalipsy ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w So, 11 Czerwiec 2022, 20:18:09
Batman. Metal - 3 Mroczny Wszechświat?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w So, 11 Czerwiec 2022, 20:30:29
Planetary - 1 - wydanie zbiorcze.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w So, 11 Czerwiec 2022, 20:38:01
Multiwersum?


Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w So, 11 Czerwiec 2022, 20:43:41
Żaden z powyższych. W zbyt nowe tytuły celujecie.
@Leyek, mam nadzieję, że się nie obrazisz za tą nie-podpowiedź.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w So, 11 Czerwiec 2022, 22:54:45
Obraziłem się i dopóki nie wrzucisz następnego kadru nie zamierzam odpowiadać ;)
No to nie mam wyjścia...
Podpowiedź nr 4

(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/81b3890f4979.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/81b3890f4979.jpg.html)

@Death, to nie ten komiks.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w So, 11 Czerwiec 2022, 22:58:58
Big Guy i Rusty Robochłopiec
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w So, 11 Czerwiec 2022, 23:20:11
Martha Washington. Jej życie i czasy, wiek XXI.  (jakby co tom czerwony)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w So, 11 Czerwiec 2022, 23:38:16
Martha Washington. Jej życie i czasy, wiek XXI.  (jakby co tom czerwony)
Czyli wszystko tak, jak się umawialiśmy ;)

14 pkt - kierpic
12 pkt - Jaxx
9 pkt - ukaszm84
8 pkt - Death
7 pkt - srogin
6 pkt - Lyricstof
4 pkt - Edgar
3 pkt - Leyek
3 pkt - Toranga
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Chmurny
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w So, 11 Czerwiec 2022, 23:45:06
Ode mnie "kwiatki":

(https://i.postimg.cc/2z1XmdGB/1133.jpg)

EDIT. vision2001 - za łatwo by było ;) Ale swoją drogą Śmieci to świetny komiks.
EDIT2 - dodałbym jeszcze aspekt edukacyjny, szczególnie w kontekście statystyk podanych na końcu.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: vision2001 w So, 11 Czerwiec 2022, 23:53:38
Śmieci?

EDIT: Kolorystycznie podpasowało mi właśnie pod ten komiks. Szkoda, że nie zgadłem ;) I potwierdzam! ŚMIECI to rewelacyjny komiks biograficzno-obyczajowo-komediowy. I cieszę się, że go mam w swojej kolekcji.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: brvk w Nd, 12 Czerwiec 2022, 00:30:23
Fun home?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Nd, 12 Czerwiec 2022, 02:18:12
Życie nie jest takie złe, jeśli starcza ci sił?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: starcek w Nd, 12 Czerwiec 2022, 08:25:34
Ghost World
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: gashu w Nd, 12 Czerwiec 2022, 08:27:19
Spust?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Nd, 12 Czerwiec 2022, 08:55:51
Życie nie jest takie złe, jeśli starcza ci sił?

To dobra odpowiedź.

14 pkt - kierpic
12 pkt - Jaxx
9 pkt - ukaszm84
8 pkt - srogin
8 pkt - Death
6 pkt - Lyricstof
4 pkt - Edgar
3 pkt - Leyek
3 pkt - Toranga
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Chmurny
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Nd, 12 Czerwiec 2022, 09:05:05
(https://zapodaj.net/images/e275565142e67.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Nd, 12 Czerwiec 2022, 09:49:51
Czwórka z Baker Street tom 1?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Nd, 12 Czerwiec 2022, 11:03:21
Podniebny Harry - 3 - Chicago?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Nd, 12 Czerwiec 2022, 11:05:17
Podniebny Harry - 1 - Wakanda ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Nd, 12 Czerwiec 2022, 11:46:36
To musiało się tak skończyć!  :)
Gratulacje, świetna gra.

15 pkt - kierpic [1 zw.]
12 pkt - Jaxx
9 pkt - ukaszm84
8 pkt - srogin
8 pkt - Death
6 pkt - Lyricstof
4 pkt - Edgar
3 pkt - Leyek
3 pkt - Toranga
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Chmurny
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Nd, 12 Czerwiec 2022, 15:00:02
Zagadka

(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f3a62f86f85b.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/f3a62f86f85b.jpg.html)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Nd, 12 Czerwiec 2022, 15:00:25
Patria?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Nd, 12 Czerwiec 2022, 15:01:37
Sroginie! No co ty? :)
Nie mogłeś przecież!
Dwa tygodnie karceru ;)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Nd, 12 Czerwiec 2022, 15:04:35
FAK!!!
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Nd, 12 Czerwiec 2022, 15:05:15
Partia ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Nd, 12 Czerwiec 2022, 15:07:33
Partia ?

To w takiej sytuacji można?
Kurde a myślałem, że będzie nowa zagadka.

FAK!
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Nd, 12 Czerwiec 2022, 15:31:14
Zagadka

(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/44d505771415.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/44d505771415.jpg.html)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: vision2001 w Nd, 12 Czerwiec 2022, 15:32:16
Incal - Final Incal / Po Incalu ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Nd, 12 Czerwiec 2022, 15:35:00
Incal ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Nd, 12 Czerwiec 2022, 15:38:07
Incal - Przed Incalem.?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Nd, 12 Czerwiec 2022, 15:47:14
Incal ?
Chciałem dobrze, a wyszło wielkie zamieszanie. Jak zawsze czyli.
Kluczem do wyboru zagadki, była jak najmniejsza ilość liter do ręcznego wpisania. I to był Incal, po prostu Incal.

15 pkt - kierpic [1 zw.]
12 pkt - Jaxx
9 pkt - ukaszm84
8 pkt - srogin
8 pkt - Death
7 pkt - Lyricstof
4 pkt - Edgar
3 pkt - Leyek
3 pkt - Toranga
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Chmurny
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith

Powodzenia wszystkim!
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Nd, 12 Czerwiec 2022, 16:09:39
Kolejna zagadka.

(https://i.ibb.co/z7nQkpB/285475216-703466740770439-5303620412835006026-n.jpg) (https://ibb.co/CM1mrgY)

Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Nd, 12 Czerwiec 2022, 16:16:08
Znajdujemy ich gdy są już
martwi t. 1
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Nd, 12 Czerwiec 2022, 16:18:52
Tak, właśnie.

15 pkt - kierpic [1 zw.]
12 pkt - Jaxx
9 pkt - ukaszm84
8 pkt - srogin
8 pkt - Death
7 pkt - Lyricstof
4 pkt - Toranga
4 pkt - Edgar
3 pkt - Leyek
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - Chmurny
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Nd, 12 Czerwiec 2022, 17:24:53
No i fajnie.

Z jakiego komiksu jest ten kadr?

(https://i.ibb.co/hg7X7kP/20220612-163904.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Chmurny w Nd, 12 Czerwiec 2022, 17:33:09
Top 10 - wyd. zbiorcze?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Nd, 12 Czerwiec 2022, 18:53:12
Tak jest!

15 pkt - kierpic [1 zw.]
12 pkt - Jaxx
9 pkt - ukaszm84
8 pkt - srogin
8 pkt - Death
7 pkt - Lyricstof
4 pkt - Toranga
4 pkt - Edgar
3 pkt - Leyek
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
3 pkt - Chmurny
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Chmurny w Nd, 12 Czerwiec 2022, 18:56:58
Jaki jest ulubiony komiks kierpica?

(https://i.ibb.co/CW0cH1m/Zagadka.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Nd, 12 Czerwiec 2022, 19:01:01
Dziewięciu z "Wujka" ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Chmurny w Nd, 12 Czerwiec 2022, 19:08:34
Ciekawe, czy byś zgadł bez pytania pomocniczego  >:(
a miałem takie podpowiedzi przygotowane  ;)

15 pkt - kierpic [1 zw.]
12 pkt - Jaxx
9 pkt - ukaszm84
8 pkt - Lyricstof
8 pkt - srogin
8 pkt - Death
7 pkt - Lyricstof
4 pkt - Toranga
4 pkt - Edgar
3 pkt - Leyek
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
3 pkt - Chmurny
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Nd, 12 Czerwiec 2022, 19:11:24
Niestety nie przeczytałem pytania pomocniczego. Gdyby było inaczej na pewno bym nie odgadł. Szlag.
Za chwilę zagadka z tych łatwych.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Nd, 12 Czerwiec 2022, 21:52:09
Dobra, jedziemy dalej.

(https://i.ibb.co/X4CtKzH/286383591-1905906546275687-5646549569975422818-n.jpg) (https://ibb.co/BPCBQgk)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Nd, 12 Czerwiec 2022, 21:53:10
Thorgal Ponad kraina cieni
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Nd, 12 Czerwiec 2022, 21:55:08
Tak jest.

15 pkt - kierpic [1 zw.]
12 pkt - Jaxx
9 pkt - ukaszm84
8 pkt - Lyricstof
8 pkt - srogin
8 pkt - Death
6 pkt - Toranga
4 pkt - Edgar
3 pkt - Leyek
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
3 pkt - Chmurny
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Nd, 12 Czerwiec 2022, 22:15:11
Miałem farta, że w dobrym momencie odświeżyłem, bo pewnie reszta też szybko odgadła.  :D
A że to jeden z moich ulubionych tomów to zaraz zatrybiłem.

No to, żeby nie przedłużać.
Z jakiego komiksu jest ten kadr?

(https://i.ibb.co/FW0gRQS/20220612-221011.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Chmurny w Nd, 12 Czerwiec 2022, 22:23:56
Donżon, wydanie zbiorcze 3
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Nd, 12 Czerwiec 2022, 22:33:48
Zgadza się! I kolejny punkt dla Ciebie!

15 pkt - kierpic [1 zw.]
12 pkt - Jaxx
9 pkt - ukaszm84
8 pkt - Lyricstof
8 pkt - srogin
8 pkt - Death
6 pkt - Toranga
4 pkt - Chmurny
4 pkt - Edgar
3 pkt - Leyek
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - pokia
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Chmurny w Nd, 12 Czerwiec 2022, 23:15:17
Wierzę, że to sprawi trochę trudności:

(https://i.postimg.cc/W3YyktBF/Zagadka2.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: pokia w Nd, 12 Czerwiec 2022, 23:24:00
To proste, ale nie wiem, który tom więc strzelam:
Yorgi - 2 - Ucieczka z planety Vanish
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Nd, 12 Czerwiec 2022, 23:29:17
Yorgi 4 - Sąd ostateczny?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Chmurny w Nd, 12 Czerwiec 2022, 23:32:35
Proste, proste  >:(
Brawo!

15 pkt - kierpic [1 zw.]
12 pkt - Jaxx
9 pkt - ukaszm84
8 pkt - Lyricstof
8 pkt - srogin
8 pkt - Death
6 pkt - Toranga
4 pkt - pokia
4 pkt - Chmurny
4 pkt - Edgar
3 pkt - Leyek
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w Pn, 13 Czerwiec 2022, 11:33:53
Pokia nie wyrobił się ze wstawieniem zagadki w ciągu 12 godzin, więc przez kolejne 12h będzie pauzował. A ja na tę okazję znalazłem kadr z dedykacją dla POKi ;)
(https://i.imgur.com/8OeAzrV.jpg)

EDIT:
Lyricstof, srogin - to nie to
laf, LukCook - to też nie to
srogin, Lyricstof, laf - druga próba też spalona
Edgar, Toranga - pudło

o 12:50 wrzucę podpowiedź
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pn, 13 Czerwiec 2022, 11:37:49
The Weatherman - 1?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Pn, 13 Czerwiec 2022, 11:38:53
The Weatherman - 2 ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pn, 13 Czerwiec 2022, 11:45:35
Chrononauci 2?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pn, 13 Czerwiec 2022, 11:51:36
Largo Winch - 3 - POK
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w Pn, 13 Czerwiec 2022, 11:52:45
Death or Glory - 1 - Dałeś się dopaść
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Pn, 13 Czerwiec 2022, 11:55:23
Tokyo Ghost ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pn, 13 Czerwiec 2022, 11:59:19
Invincible t. 1
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Pn, 13 Czerwiec 2022, 12:12:30
Die 3 Wielka gra?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pn, 13 Czerwiec 2022, 12:13:25
Death or Glory tom 2?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w Pn, 13 Czerwiec 2022, 12:50:23
Podpowiedź nr 1:
(https://i.imgur.com/AUEuyQX.jpg)

EDIT:
srogin, Toranga, laf - nie
srogin - drugie pudło
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pn, 13 Czerwiec 2022, 12:50:58
Sweet Paprika - 1?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pn, 13 Czerwiec 2022, 12:53:35
Lady Mechanika - 1.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pn, 13 Czerwiec 2022, 12:55:29
Cyberpunk 2077 - 1 - Trauma Team
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pn, 13 Czerwiec 2022, 12:58:28
Cyberpunk 2077 - 3 - Gdzie jest Johnny?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Pn, 13 Czerwiec 2022, 12:59:51
Cyberpunk 2077 - 2 - Twój głos ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pn, 13 Czerwiec 2022, 13:00:34
Cyberpunk 2077 - 3 - Gdzie jest Johnny?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Pn, 13 Czerwiec 2022, 13:15:07
Dorwać Ramireza tom 1
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Pn, 13 Czerwiec 2022, 13:16:31
Dorwać Ramireza - Akt II
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w Pn, 13 Czerwiec 2022, 13:17:48
Leyek wpadł na trop, ale punkt wędruje do Lyricstofa. Gratulacja dla was obu!

15 pkt - kierpic [1 zw.]
12 pkt - Jaxx
9 pkt - Lyricstof
9 pkt - ukaszm84
8 pkt - srogin
8 pkt - Death
6 pkt - Toranga
4 pkt - pokia
4 pkt - Chmurny
4 pkt - Edgar
3 pkt - Leyek
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Pn, 13 Czerwiec 2022, 13:39:20
Oto zagadka:

(https://i.ibb.co/GFjwDHT/285891606-972154816804058-3052711096525921320-n.jpg) (https://ibb.co/8XV3wYc)

@srogin, Toranga - nie, to nie to.
@LukCook, ukaszm84 - nie, to też nie to.
@Toranga - Donżon wystrzelany, to nie to.
@LukCook - nie, to nie Renart.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pn, 13 Czerwiec 2022, 13:43:27
Czary Zjary - Złe wyjście?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pn, 13 Czerwiec 2022, 13:46:49
Donżon t 3?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w Pn, 13 Czerwiec 2022, 13:56:11
Donżon tom 1
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Pn, 13 Czerwiec 2022, 13:56:54
Ralph Azham - 1 - Czy oszukuje się tych, których się kocha?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pn, 13 Czerwiec 2022, 14:06:18
Donżon t. 2?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w Pn, 13 Czerwiec 2022, 14:13:54
Pieśń o Renarcie - 1 - Mistrz forteli.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pn, 13 Czerwiec 2022, 15:03:20
Czary Zjary - Drugi dil?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Pn, 13 Czerwiec 2022, 15:20:55
Podpowiedź 1.

(https://i.ibb.co/q7qc7xM/286210018-423292992763600-1525825515273404111-n.jpg) (https://ibb.co/wBGPBYN)

@srogin - nie, to nie Kosmata...
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pn, 13 Czerwiec 2022, 15:44:36
Kosmata pułapka?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Pn, 13 Czerwiec 2022, 16:49:41
Podpowiedź 2.

(https://i.ibb.co/L6NnWRQ/286583213-2363903593908920-1883018977734847696-n.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pn, 13 Czerwiec 2022, 17:16:07
Ostatnie drzewo?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pn, 13 Czerwiec 2022, 20:36:30
Katalog wystawy konkursowej MFK 32 - 2021?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Pn, 13 Czerwiec 2022, 20:53:18
Raz tylko dałem zagadkę z antologii. Raczej nie daję z antologii, a z katalogów na pewno nie.

Podpowiedź 3.

(https://i.ibb.co/M8rKXXf/286387861-1618558748513914-1038383281477135798-n.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Wt, 14 Czerwiec 2022, 07:02:31
Oto podpowiedź 4. Typuję, że ostatnia. Włączcie wyobraźnię powinno się skojarzyć. Start.

(https://i.ibb.co/P1gMs1n/285837226-711482513247628-3103461950282245946-n.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w Wt, 14 Czerwiec 2022, 08:28:29
Uruchomiłem wyobraźnię, przymknąłem oczy, przestałem zwracać uwagę na krzywo wklejony tekst i wszystko stało się jasne. To na pewno...
Powrót Mrocznego Rycerza!
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Wt, 14 Czerwiec 2022, 09:05:59
Dobra, w takim razie... Podpowiedź 5.  :o

(https://i.ibb.co/7gBsGxj/286838289-390390936372918-1577544073032519173-n.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Wt, 14 Czerwiec 2022, 09:11:52
Ninja Gutter
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Wt, 14 Czerwiec 2022, 09:14:17
Ninja Gutter
A jak nie, jak tak. Brawo.  ;)

15 pkt - kierpic [1 zw.]
12 pkt - Jaxx
10 pkt - ukaszm84
9 pkt - Lyricstof
8 pkt - srogin
8 pkt - Death
6 pkt - Toranga
4 pkt - pokia
4 pkt - Chmurny
4 pkt - Edgar
3 pkt - Leyek
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith

Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Wt, 14 Czerwiec 2022, 09:24:03
(https://i.imgur.com/smEErpG.jpeg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Necr09 w Wt, 14 Czerwiec 2022, 09:27:26
Hulk: Szary?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Wt, 14 Czerwiec 2022, 09:35:57
Batman Sekta
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Wt, 14 Czerwiec 2022, 09:38:49
15 pkt - kierpic [1 zw.]
12 pkt - Jaxx
10 pkt - ukaszm84
9 pkt - Lyricstof
8 pkt - srogin
8 pkt - Death
7 pkt - Toranga
4 pkt - pokia
4 pkt - Chmurny
4 pkt - Edgar
3 pkt - Leyek
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Wt, 14 Czerwiec 2022, 20:05:47
Z jakiego komiksu jest ten kadr?

(https://i.ibb.co/FzjTLBn/20220614-200347.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Wt, 14 Czerwiec 2022, 20:13:24
Wielki martwy 2
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Wt, 14 Czerwiec 2022, 20:20:40
Ptaszyna?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Wt, 14 Czerwiec 2022, 21:20:28
Wielki martwy 2

Bez pudła. Nie spodziewałem się, że to będzie takie proste.  ;D

15 pkt - kierpic [1 zw.]
12 pkt - Jaxx
10 pkt - ukaszm84
9 pkt - srogin
9 pkt - Lyricstof
8 pkt - Death
7 pkt - Toranga
4 pkt - pokia
4 pkt - Chmurny
4 pkt - Edgar
3 pkt - Leyek
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Wt, 14 Czerwiec 2022, 22:05:44
Ode mnie też proste:

(https://zapodaj.net/images/cd94bd127c97a.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Wt, 14 Czerwiec 2022, 22:10:17
Wielki martwy 1
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Wt, 14 Czerwiec 2022, 22:31:16
W poszukiwaniu ptaka czasu, tom 3, cykl pierwszy - Droga Łowcy
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Wt, 14 Czerwiec 2022, 22:33:02
W poszukiwaniu ptaka czasu, tom 3, cykl pierwszy - Droga Łowcy

No pewka!

15 pkt - kierpic [1 zw.]
13 pkt - Jaxx
10 pkt - ukaszm84
9 pkt - srogin
9 pkt - Lyricstof
8 pkt - Death
7 pkt - Toranga
4 pkt - pokia
4 pkt - Chmurny
4 pkt - Edgar
3 pkt - Leyek
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Wt, 14 Czerwiec 2022, 22:44:39
Ode mnie to już w ogóle najprostsze z najprostszych ;)

(https://images92.fotosik.pl/600/0f94bb4ea0d73a8fgen.jpg) (https://images92.fotosik.pl/600/0f94bb4ea0d73a8f.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Wt, 14 Czerwiec 2022, 22:50:30
Na wschód od zachodu
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Wt, 14 Czerwiec 2022, 22:57:00
Na wschód od zachodu

Nie inaczej, brawo!

15 pkt - kierpic [1 zw.]
13 pkt - Jaxx
10 pkt - ukaszm84
9 pkt - srogin
9 pkt - Lyricstof
8 pkt - Death
7 pkt - Toranga
5 pkt - Edgar
4 pkt - pokia
4 pkt - Chmurny
3 pkt - Leyek
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Wt, 14 Czerwiec 2022, 23:20:05
W końcu punkt. Ostatnio miałem cela jak baba z wesela.  ;D
Podobnie jak nasi piłkarze...

Z jakiego komiksu jest ten kadr?

(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/07f150441b55.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/07f150441b55.jpg.html)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Wt, 14 Czerwiec 2022, 23:20:32
śmierć
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Wt, 14 Czerwiec 2022, 23:22:17
No i nie zdążyłem...
Brawo srogin!
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Wt, 14 Czerwiec 2022, 23:34:31
Być może zaskoczę was obu, ale to nie jest poprawna odpowiedź.   :-\
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Wt, 14 Czerwiec 2022, 23:45:00
Sandman Preludia I Noktruny
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Wt, 14 Czerwiec 2022, 23:49:41
A więc jednak się nie spóźniłeś.  ;)

15 pkt - kierpic [1 zw.]
13 pkt - Jaxx
10 pkt - ukaszm84
9 pkt - srogin
9 pkt - Lyricstof
8 pkt - Toranga
8 pkt - Death
5 pkt - Edgar
4 pkt - pokia
4 pkt - Chmurny
3 pkt - Leyek
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Śr, 15 Czerwiec 2022, 00:04:51
A chciałem w tej edycji zdobyć chociaż jeden punkt.  ;D

To powinno być proste.

Z jakiego komiksu jest ten kadr?

(https://i.ibb.co/JcwT61M/20220615-000211.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Śr, 15 Czerwiec 2022, 00:09:36
Nocny krzyk ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Śr, 15 Czerwiec 2022, 00:22:22
Żywe trupy - 27 - Wojna z Szeptaczami?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Śr, 15 Czerwiec 2022, 00:36:14
Żywe trupy - 18   Co przed nami
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Śr, 15 Czerwiec 2022, 00:42:46
I o to chodziło! Punkt dla Ciebie i jedziesz!

15 pkt - kierpic [1 zw.]
13 pkt - Jaxx
10 pkt - ukaszm84
9 pkt - srogin
9 pkt - Lyricstof
8 pkt - Toranga
8 pkt - Death
5 pkt - Edgar
4 pkt - Leyek
4 pkt - pokia
4 pkt - Chmurny
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - muaddib[mod.]
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith

PS Sprawdzałeś wszystkie tomy po kolei?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Śr, 15 Czerwiec 2022, 01:19:59
Po tragicznym początku liczyłem choć na 1 punkcik, potem 3 były moim celem, a teraz widzę, że jest i szansa na w miarę przyzwoite 5-6 pkt na koniec :) Szczególnie, że zagadki coraz bardziej mi podchodzą, nieraz tylko braknie czasu sprawdzić czy jest coś nowego.

Zagadka:

(https://i.postimg.cc/9FfS1fww/DSC05505-kopia.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Śr, 15 Czerwiec 2022, 05:42:03
Sweet Paprika 1
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Śr, 15 Czerwiec 2022, 11:09:10
Strzelę sobie
Czarodziejki W.I.T.C.H. - Księga 1?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Śr, 15 Czerwiec 2022, 11:23:39
Ballada o Halo Jones
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Śr, 15 Czerwiec 2022, 11:27:16
Na razie bez dobrej odpowiedzi.
Postaram się ogarnąć niedługo jakąś podpowiedź.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Śr, 15 Czerwiec 2022, 11:57:15
Wreszcie mogę wrzucić swoją pierwszą podpowiedź w tej edycji :) A więc podpowiedź nr 1:

(https://i.postimg.cc/mgRW64y2/DSC05500-kopia.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Śr, 15 Czerwiec 2022, 12:08:51
Nienawidzę Baśniowa - 3 - Grzeczna dziewczynka?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Śr, 15 Czerwiec 2022, 12:13:53
Tajfun - nowe przygody - Antologia. ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Śr, 15 Czerwiec 2022, 12:15:42
Nienawidzę Baśniowa - 4?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Śr, 15 Czerwiec 2022, 12:21:51
To niech będzie, wezmę udział w owczym pędzie - Nienawidzę Baśniowa 2? :P
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Śr, 15 Czerwiec 2022, 12:37:46
Ja też, ja też  :)
Nienawidzę Baśniowa 1
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Śr, 15 Czerwiec 2022, 12:39:34
To nie był dobry trop :) 5 x nie.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Śr, 15 Czerwiec 2022, 12:41:44
A ja swoje. :)
Czarodziejki W.I.T.C.H. - Księga 2?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Śr, 15 Czerwiec 2022, 14:58:33
@Edgar czegoś takiego jak Witch to nie wziąłbym do ręki ;)

Może ukazanie kunsztu rysownika pomoże w rozwiązaniu - podpowiedź nr 2:

(https://i.postimg.cc/QCVYhtSQ/DSC05499-kopia.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Śr, 15 Czerwiec 2022, 15:45:51
Deadpool - 1 - Martwi prezydenci?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Śr, 15 Czerwiec 2022, 17:48:42
Podpowiedź 3 (podwójna):

(https://i.postimg.cc/j5r28r3B/1144.jpg)

Seria nagradzana na festiwalu w Angoulême.

EDIT. @Edgar doceniam upór, ale to dalej nie to.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Śr, 15 Czerwiec 2022, 17:52:21
Do ataku! Ptyś i Bill. Tom 1?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w Śr, 15 Czerwiec 2022, 18:16:04
Diabełki - 1 - Zabawy nie z tej ziemi?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Eyeless w Śr, 15 Czerwiec 2022, 18:19:26
Cedryk - t. 1
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Śr, 15 Czerwiec 2022, 18:21:08
Diabełki - 2 - Sama radość.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Śr, 15 Czerwiec 2022, 18:41:05
Wkroczył szefu i zagadka pyknięta ;)
Choć dodam, że jak wrzuciłem i przeglądałem forum, to młody akurat się spojrzał w monitor i mówi: "o ten obrazek jest z Diabełków, pamiętasz co czytaliśmy" ;)

15 pkt - kierpic [1 zw.]
13 pkt - Jaxx
10 pkt - ukaszm84
9 pkt - srogin
9 pkt - Lyricstof
8 pkt - Toranga
8 pkt - Death
5 pkt - Edgar
4 pkt - muaddib[mod.]
4 pkt - Leyek
4 pkt - pokia
4 pkt - Chmurny
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w Śr, 15 Czerwiec 2022, 19:23:30
To spróbujmy z taką zagadką:
(https://i.imgur.com/z2C71Gl.jpg)

EDIT:
srogin - to nie to
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Śr, 15 Czerwiec 2022, 19:25:10
Szminka
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Śr, 15 Czerwiec 2022, 19:42:57
Strzelę sobie
Elektra Assasin
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Śr, 15 Czerwiec 2022, 19:43:21
jutro będzie futro
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w Śr, 15 Czerwiec 2022, 20:02:28
jutro będzie futro

Brawo! To była zagadka w oczekiwaniu na nowy komiks tej autorki:
(https://scontent.fktw1-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/287650297_440835131191101_3835053073743855032_n.jpg?_nc_cat=102&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=MuBVKioBaKkAX-bW9Iw&_nc_ht=scontent.fktw1-1.fna&oh=00_AT-jqQFrTD6moD1q9yoyTS38vB3-jOi12FGvGB-mTotaoQ&oe=62AEDB19)

15 pkt - kierpic [1 zw.]
13 pkt - Jaxx
10 pkt - srogin
10 pkt - ukaszm84
9 pkt - Lyricstof
8 pkt - Toranga
8 pkt - Death
5 pkt - Edgar
4 pkt - muaddib[mod.]
4 pkt - Leyek
4 pkt - pokia
4 pkt - Chmurny
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Śr, 15 Czerwiec 2022, 21:35:39
(https://naforum.zapodaj.net/images/49f2106a7d99.jpg)

Edycja: sorry za zamieszanie. Daję zagadkę z telefonu - nie jest to dla mnie łatwe...
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Śr, 15 Czerwiec 2022, 23:23:39
Zagadka nie jest trudna a tu cisza... Jedziemy z podpowiedzią:

(https://naforum.zapodaj.net/images/91585d86b8c4.gif)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Śr, 15 Czerwiec 2022, 23:34:14
Fistaszki zebrane 1950-2000?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Śr, 15 Czerwiec 2022, 23:35:08
Fistaszki - Fistaszki zebrane: 1999 - 2000
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Śr, 15 Czerwiec 2022, 23:38:49
Fistaszki - Fistaszki zebrane: 1997 - 1998?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Sebo w Cz, 16 Czerwiec 2022, 06:10:15
Fistaszki zebrane 1969-1970?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Cz, 16 Czerwiec 2022, 08:52:40
A może ta podpowiedź jest przewrotna i chodzi o komiks...

Przyjacieke ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Cz, 16 Czerwiec 2022, 09:27:59
Podpowiedź druga:

(https://naforum.zapodaj.net/images/91585d86b8c4.gif)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Cz, 16 Czerwiec 2022, 09:28:58
Nie to zdjęcie... zaraz dam kolejną podpowiedź.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Cz, 16 Czerwiec 2022, 09:30:50
Publikowanie z telefonu to jakaś porażka.

(https://assets.catawiki.nl/assets/2016/4/13/3/e/4/3e413938-016c-11e6-811c-ad0c99203d73.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Cz, 16 Czerwiec 2022, 09:31:37
Fistaszki 1995-1996
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Chmurny w Cz, 16 Czerwiec 2022, 09:34:17
Fistaszki zebrane 1973–1974?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Cz, 16 Czerwiec 2022, 09:35:21
Snoopy - 5 - Była ciemna, burzliwa noc. Część 1.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Cz, 16 Czerwiec 2022, 09:50:08
Podpowiedź trzecia:

(https://c8.alamy.com/zooms/6/db714d7c77a346b6b6552618a674f6af/w6ch28.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Cz, 16 Czerwiec 2022, 10:05:15
 Snoopy - 6 - Była ciemna, burzliwa noc. Część 2?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Rodrigues w Cz, 16 Czerwiec 2022, 10:06:16
Fistaszki zebrane 1975-1976?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Cz, 16 Czerwiec 2022, 10:08:24
Fistaszki zebrane 1989-1990
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Chmurny w Cz, 16 Czerwiec 2022, 10:32:08
Snoopy. Pieskie życie 1?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Cz, 16 Czerwiec 2022, 10:56:09
Czwarta podpowiedź:

(https://staticl.poczytaj.pl/283000/kto-to-byc-moze-o-tej-porze-seria-niewlasciwych-pytan-lemony-snicket,283848-s.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Cz, 16 Czerwiec 2022, 11:04:46
Snoopy - 1 - Snoopy i sprawy życiowe?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Cz, 16 Czerwiec 2022, 11:07:20
Fistaszki zebrane 1987-1988
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Cz, 16 Czerwiec 2022, 11:40:19
Fistaszki - Fistaszki zebrane: 1985 - 1986.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Cz, 16 Czerwiec 2022, 11:41:10
Życie nie jest takie złe, jeśli starcza ci sił?

Trochę inny trop...
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Cz, 16 Czerwiec 2022, 12:02:36
Calvin i Hobbes - 8 - Dni są po prostu za krótkie?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Cz, 16 Czerwiec 2022, 12:21:49
W ramach wyjaśnienia, Seth jest odpowiedzialny za oprawę graficzną obu serii wydawniczych z podpowiedzi.
Brawo!

15 pkt - kierpic [1 zw.]
13 pkt - Jaxx
10 pkt - srogin
10 pkt - ukaszm84
9 pkt - Lyricstof
8 pkt - Toranga
8 pkt - Death
6 pkt - Edgar
4 pkt - muaddib[mod.]
4 pkt - Leyek
4 pkt - pokia
4 pkt - Chmurny
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Cz, 16 Czerwiec 2022, 13:00:18
Ależ pokrętna to była zagadka. :)
Dla odmiany coś bardzo, bardzo prostego.

Z jakiego komiksu jest ten kadr?

(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/98a998157269.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/98a998157269.jpg.html)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Cz, 16 Czerwiec 2022, 13:01:32
Tytus Romek i A'Tomek - Księga XVII
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Cz, 16 Czerwiec 2022, 13:04:31
A nie mówiłem, że proste? :)

15 pkt - kierpic [1 zw.]
14 pkt - Jaxx
10 pkt - srogin
10 pkt - ukaszm84
9 pkt - Lyricstof
8 pkt - Toranga
8 pkt - Death
6 pkt - Edgar
4 pkt - muaddib[mod.]
4 pkt - Leyek
4 pkt - pokia
4 pkt - Chmurny
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Cz, 16 Czerwiec 2022, 13:29:12
Nie dało się przejść obojętnie obok takiego kadru ;)

Zagadka:

(https://images92.fotosik.pl/600/f92b3b2c8bfe98e7gen.jpg) (https://images92.fotosik.pl/600/f92b3b2c8bfe98e7.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Cz, 16 Czerwiec 2022, 13:32:48
A se strzelę, że to Gideon Falls Omnibus. :)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Cz, 16 Czerwiec 2022, 13:34:43
Strzelę sobie: Blue Note. Ostatnie dni prohibicji
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Cz, 16 Czerwiec 2022, 15:30:54
Niestety, 2 x pudło...
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Cz, 16 Czerwiec 2022, 17:02:11
Podpowiedź nr 1:

(https://images90.fotosik.pl/599/cce1ad0e6205e0ecgen.jpg) (https://images90.fotosik.pl/599/cce1ad0e6205e0ec.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Cz, 16 Czerwiec 2022, 17:12:15
Hellboy i bbpo 1952-1954
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Chmurny w Cz, 16 Czerwiec 2022, 17:19:25
Outcast Opętanie t.1?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Cz, 16 Czerwiec 2022, 17:34:20
Hellboy i bbpo 1952-1954

Tak jest, to ten komiks! Brawo :)

15 pkt - kierpic [1 zw.]
14 pkt - Jaxx
11 pkt - srogin
10 pkt - ukaszm84
9 pkt - Lyricstof
8 pkt - Toranga
8 pkt - Death
6 pkt - Edgar
4 pkt - muaddib[mod.]
4 pkt - Leyek
4 pkt - pokia
4 pkt - Chmurny
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith

ukaszm84 - do boju, nie daj się sroginowi! ;)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Cz, 16 Czerwiec 2022, 18:24:51
(https://naforum.zapodaj.net/images/6c5e6f4122f2.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Cz, 16 Czerwiec 2022, 21:32:26
Podpowiedź:

(https://naforum.zapodaj.net/images/0b422969bc76.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Cz, 16 Czerwiec 2022, 21:51:00
Coś zabija dzieciaki 1?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Cz, 16 Czerwiec 2022, 21:55:32
To raczej nie to, ale z braku pomysłu.

Coś zabija dzieciaki 4?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Cz, 16 Czerwiec 2022, 21:56:26
Niech będzie :) : Coś zabija dzieciaki 3
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Cz, 16 Czerwiec 2022, 22:07:19
Coś zabija dzieciaki - 2 ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Cz, 16 Czerwiec 2022, 22:26:12
Podpowiedź 2:

(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/6213c7c53c8f.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Cz, 16 Czerwiec 2022, 22:42:13
DMZ tom 1?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Cz, 16 Czerwiec 2022, 22:46:48
DMZ - Strefa zdemilitaryzowana. Tom 5 :)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Cz, 16 Czerwiec 2022, 22:47:01
DMZ tom 1?

Tak! :)

15 pkt - kierpic [1 zw.]
14 pkt - Jaxx
11 pkt - ukaszm84
11 pkt - srogin
9 pkt - Lyricstof
8 pkt - Toranga
8 pkt - Death
6 pkt - Edgar
4 pkt - muaddib[mod.]
4 pkt - Leyek
4 pkt - pokia
4 pkt - Chmurny
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Cz, 16 Czerwiec 2022, 22:56:30
(https://i.imgur.com/qaUcXFU.jpeg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: brvk w Cz, 16 Czerwiec 2022, 23:01:47
Sezon polowań
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Cz, 16 Czerwiec 2022, 23:05:23
A myślałem, że będzie trudne :P

15 pkt - kierpic [1 zw.]
14 pkt - Jaxx
11 pkt - ukaszm84
11 pkt - srogin
9 pkt - Lyricstof
8 pkt - Toranga
8 pkt - Death
6 pkt - Edgar
4 pkt - muaddib[mod.]
4 pkt - Leyek
4 pkt - pokia
4 pkt - Chmurny
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - brvk
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: brvk w Cz, 16 Czerwiec 2022, 23:10:28
Zagadka:
(https://zapodaj.net/images/aff336b24402c.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Eyeless w Cz, 16 Czerwiec 2022, 23:15:04
Gniew
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Cz, 16 Czerwiec 2022, 23:16:49
Złoto i krew - wyd. zbiorcze tom 1
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: brvk w Cz, 16 Czerwiec 2022, 23:20:13
A myślałem, że będzie trudne :P

15 pkt - kierpic [1 zw.]
14 pkt - Jaxx
11 pkt - ukaszm84
11 pkt - srogin
10 pkt - Lyricstof
8 pkt - Toranga
8 pkt - Death
6 pkt - Edgar
4 pkt - muaddib[mod.]
4 pkt - Leyek
4 pkt - pokia
4 pkt - Chmurny
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - brvk
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Pt, 17 Czerwiec 2022, 00:08:13
Też tak myślałem.  :D Udało się w końcu.  ;D

(https://i.ibb.co/cN2jVB6/286361172-752734182549056-811911339350418465-n.jpg) (https://ibb.co/zSPzDMX)

Mam nadzieję, że jeszcze ktoś jest i odgadnie. Potwierdzenie poprawnej odpowiedzi jutro.  ;)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pt, 17 Czerwiec 2022, 00:32:31
Batman Mroczne Zwycięstwo
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pt, 17 Czerwiec 2022, 08:24:36
Batman Długie Halloween wersja noir?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Pt, 17 Czerwiec 2022, 08:36:34
Podpowiedź 1.

(https://i.ibb.co/521TPry/286151155.jpg)

@srogin - to nie ten komiks.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pt, 17 Czerwiec 2022, 09:25:08
Justyna. Historia O.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Pt, 17 Czerwiec 2022, 10:27:38
Podpowiedź 2. Na wszystkich zdjęciach tło jest białe.  ;D

(https://i.ibb.co/XCmFBxh/286271225-761443651974812-6456515490716412972-n.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pt, 17 Czerwiec 2022, 10:34:06
Alvar Mayor - 1 - legendarne miasta
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Pt, 17 Czerwiec 2022, 10:37:25
Tak, tym razem dobrze.  ;)

15 pkt - kierpic [1 zw.]
14 pkt - Jaxx
12 pkt - srogin
11 pkt - ukaszm84
10 pkt - Lyricstof
8 pkt - Toranga
8 pkt - Death
6 pkt - Edgar
4 pkt - muaddib[mod.]
4 pkt - Leyek
4 pkt - pokia
4 pkt - Chmurny
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - brvk
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pt, 17 Czerwiec 2022, 10:42:53
Walczymy do końca! :)

(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/ece5ccf1f6e5.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pt, 17 Czerwiec 2022, 11:00:21
Batman Knightfall: Prolog. Tom 1.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pt, 17 Czerwiec 2022, 11:24:54
Podpowiedź w formie rebusa (wszyscy kochają rebusy!):

(https://zapodaj.net/images/7b7117cb894c1.jpg)
(https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d0/An-30_-_RA-26226.jpg)
(https://media.istockphoto.com/photos/hollywood-california-streets-picture-id542727192?s=612x612)
(https://zapodaj.net/images/6b02a3a6ea38e.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pt, 17 Czerwiec 2022, 11:41:57
A rebus dotyczy fabuły komiksu czy tytułu?

Rebus dotyczy nazwiska autora.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Pt, 17 Czerwiec 2022, 11:48:44
Niepamięć absolutna?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Pt, 17 Czerwiec 2022, 11:54:27
Walczymy do końca! :)

No to jak do końca - to do końca! Przekonałeś mnie ;)

DMZ Strefa Zdemilitaryzowana, tom 3
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pt, 17 Czerwiec 2022, 12:02:40
DMZ. Strefa zdemilitaryzowana #02
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pt, 17 Czerwiec 2022, 12:04:37
Bingo!
Chodziło o "Briana Wooda".
Jednak się wjeb...eś w moderkę - gratuluję!  8)

15 pkt - kierpic [1 zw.]
15 pkt - Jaxx [2 zw.]
12 pkt - srogin
11 pkt - ukaszm84
10 pkt - Lyricstof
8 pkt - Toranga
8 pkt - Death
6 pkt - Edgar
4 pkt - muaddib[mod.]
4 pkt - Leyek
4 pkt - pokia
4 pkt - Chmurny
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - brvk
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Pt, 17 Czerwiec 2022, 12:36:55
No to na zakończenie, nie przedłużając więcej, taka zagadka:

(https://images91.fotosik.pl/599/f68ecbfe4b4faa0cgen.jpg) (https://images91.fotosik.pl/599/f68ecbfe4b4faa0c.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pt, 17 Czerwiec 2022, 12:38:58
The Spectacular Spider-Man.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Pt, 17 Czerwiec 2022, 12:39:32
Spider-man kontra Mysterio
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: gashu w Pt, 17 Czerwiec 2022, 12:40:04
Spider-man Epic Collection: Ostatnie Łowy Kravena?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pt, 17 Czerwiec 2022, 12:40:23
The Amazing Spider-Man: Śmierć Stacych
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pt, 17 Czerwiec 2022, 12:41:12
WKKM 87. SPIDER-MAN NIGDY WIĘCEJ SPIDER-MANA!
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Necr09 w Pt, 17 Czerwiec 2022, 12:45:07
Amazing Spider-Man Epic Collection: Kosmiczne przygody
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Pt, 17 Czerwiec 2022, 12:47:25
Spider-man kontra Mysterio

Tak jest, chodzi o kolekcję Wielkich Pojedynków Marvela. Trafiłeś, brawo! :)

15 pkt - kierpic [1 zw.]
15 pkt - Jaxx [2 zw.]
12 pkt - srogin
11 pkt - Lyricstof
11 pkt - ukaszm84
8 pkt - Toranga
8 pkt - Death
6 pkt - Edgar
4 pkt - muaddib[mod.]
4 pkt - Leyek
4 pkt - pokia
4 pkt - Chmurny
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - brvk
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith

I tym samym dziękuję wszystkim za świetną grę i dużo fantastycznych emocji! Powodzenia w dalszej rozgrywce i walce o 3 miejsce :)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Pt, 17 Czerwiec 2022, 13:18:33
Jeden z nielicznych komiksów superhero, którego kadr znalazłem w komiksie.  ;) Co dało mi niemałą radość. I szczerze, czekałem na tę kolekcję.  ;D

A teraz inna bajka.

(https://i.ibb.co/yWGZ5Pb/286281246-1188471931888492-8383586422304611066-n.jpg) (https://ibb.co/J50G2tM)

@down - nie, to nie ten tytuł.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pt, 17 Czerwiec 2022, 13:23:39
One Cloud
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pt, 17 Czerwiec 2022, 15:25:20
Epoch Escape
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Pt, 17 Czerwiec 2022, 17:59:36
Inna bajka ciąg dalszy.  ???
Podpowiedź 1.

(https://i.ibb.co/tQfGPGq/287323754-556272249423594-702826337076473266-n.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Pt, 17 Czerwiec 2022, 20:39:51
Ej, no nic?  :P
Tymczasem podpowiedź 2.  8)

(https://i.ibb.co/k2pDY1L/286891859-1076718953279605-5557557522728544002-n.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Pt, 17 Czerwiec 2022, 20:56:50
To wygląda jak JP2 rysowany przez Toppiego, więc:

Jan Paweł II - Papież Trzeciego Tysiąclecia

PS. Wiem, że to nie to :P
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pt, 17 Czerwiec 2022, 21:05:52
Pets
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Pt, 17 Czerwiec 2022, 21:56:21
Ani to, ani to.
@ukaszm84 - skoro jednak wywołałeś postać, proszę bardzo, kolejny kadr z tego komiksu.
Podpowiedź 3.

(https://i.ibb.co/pvD0RFC/286231799-366304785567878-174861119278542886-n.jpg)

Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Rodrigues w Pt, 17 Czerwiec 2022, 22:11:15
Andzia?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w So, 18 Czerwiec 2022, 10:58:23
Podpowiedź ostatnia? 4.

(https://i.ibb.co/tM3NMp4/287378271-763484264844541-1927947485920595520-n.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Chmurny w So, 18 Czerwiec 2022, 11:21:56
Zryw?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w So, 18 Czerwiec 2022, 11:24:01
Brawo. To jest to.

15 pkt - kierpic [1 zw.]
15 pkt - Jaxx [2 zw.]
12 pkt - srogin
11 pkt - Lyricstof
11 pkt - ukaszm84
8 pkt - Toranga
8 pkt - Death
6 pkt - Edgar
5 pkt - Chmurny
4 pkt - muaddib[mod.]
4 pkt - Leyek
4 pkt - pokia
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - brvk
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Chmurny w So, 18 Czerwiec 2022, 11:50:09
Powinienem strzelać wcześniej, ale tego samolotu nie pamiętałem.

(https://i.postimg.cc/sxs3yxWn/Zgadujemy.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w So, 18 Czerwiec 2022, 12:16:22
Tajemnica Madonny z Wrocławia
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Chmurny w So, 18 Czerwiec 2022, 12:22:39
Szybko poszło... To ten komiks!

15 pkt - kierpic [1 zw.]
15 pkt - Jaxx [2 zw.]
13 pkt - srogin
11 pkt - Lyricstof
11 pkt - ukaszm84
8 pkt - Toranga
8 pkt - Death
6 pkt - Edgar
5 pkt - Chmurny
4 pkt - muaddib[mod.]
4 pkt - Leyek
4 pkt - pokia
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - brvk
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w So, 18 Czerwiec 2022, 12:37:37
(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/7f2f2f6ec481.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w So, 18 Czerwiec 2022, 12:53:02
Incel?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w So, 18 Czerwiec 2022, 12:54:38
Tam gdzie rosły mirabelki?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w So, 18 Czerwiec 2022, 13:26:44
Koniec świata w Makowicach ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w So, 18 Czerwiec 2022, 13:42:54
15 pkt - kierpic [1 zw.]
15 pkt - Jaxx [2 zw.]
13 pkt - srogin
12 pkt - Lyricstof
11 pkt - ukaszm84
8 pkt - Toranga
8 pkt - Death
6 pkt - Edgar
5 pkt - Chmurny
4 pkt - muaddib[mod.]
4 pkt - Leyek
4 pkt - pokia
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - brvk
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w So, 18 Czerwiec 2022, 20:44:51
Zagadka na wieczór. Pójdzie szybko.

(https://i.ibb.co/CtFTXqQ/287858903-707435767213645-4620642712130347182-n.jpg) (https://imgbb.com/)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Nd, 19 Czerwiec 2022, 11:08:11
No tym razem więcej szczegółów.
Podpowiedź 1.

(https://i.ibb.co/CMdsPMQ/287064771-556258619308373-687006140464135036-n.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: LukCook w Nd, 19 Czerwiec 2022, 11:18:56
Pawełek Pinokio?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Nd, 19 Czerwiec 2022, 12:59:04
Ten rysownik...to może być Norbert Rybarczyk.
To strzelę sobie: Duchy Orwaldu 1?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Nd, 19 Czerwiec 2022, 13:09:13
To nie są te komiksy.

Podpowiedź 2.

(https://i.ibb.co/JKrBxnY/286733795-458321042769365-666216957358900243-n.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Nd, 19 Czerwiec 2022, 13:10:05
encyklopedia wczesnej Ziemi
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Nd, 19 Czerwiec 2022, 13:11:59
Brawo. Właśnie to.

15 pkt - kierpic [1 zw.]
15 pkt - Jaxx [2 zw.]
13 pkt - srogin
12 pkt - Lyricstof
11 pkt - ukaszm84
8 pkt - Toranga
8 pkt - Death
6 pkt - Edgar
5 pkt - Leyek
5 pkt - Chmurny
4 pkt - muaddib[mod.]
4 pkt - pokia
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - brvk
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Nd, 19 Czerwiec 2022, 14:11:02
Nie wiedziałem, że tam są takie fajne kadry (pierwszy i drugi), muszę wreszcie przeczytać ;)

Zagadkę wrzucę ok. 18-19.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Nd, 19 Czerwiec 2022, 20:09:27
Zagadka:

(https://i.postimg.cc/0kh6nDBp/1155.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Nd, 19 Czerwiec 2022, 21:35:12
Podpowiedź nr 1:

(https://i.postimg.cc/QsF0pYkv/11552.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w Nd, 19 Czerwiec 2022, 21:54:06
Strzelę sobie:
Labirynt od Mandioki?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Nd, 19 Czerwiec 2022, 22:04:23
Silver Surfer Czarny
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Nd, 19 Czerwiec 2022, 22:32:58
Tak to ten Silver Surfer.

15 pkt - kierpic [1 zw.]
15 pkt - Jaxx [2 zw.]
13 pkt - srogin
12 pkt - Lyricstof
11 pkt - ukaszm84
8 pkt - Toranga
8 pkt - Death
7 pkt - Edgar
5 pkt - Leyek
5 pkt - Chmurny
4 pkt - muaddib[mod.]
4 pkt - pokia
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - brvk
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Nd, 19 Czerwiec 2022, 22:54:23
A to mi się udało.  ;D

Z jakiego komiksu jest ten kadr?

(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/97e4e6d80413.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/97e4e6d80413.jpg.html)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Nd, 19 Czerwiec 2022, 22:59:57
Tetris
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Nd, 19 Czerwiec 2022, 23:03:09
No weź. Co tak szybko? Miałem fajne kadry na podpowiedź.  ;)

15 pkt - kierpic [1 zw.]
15 pkt - Jaxx [2 zw.]
14 pkt - srogin
12 pkt - Lyricstof
11 pkt - ukaszm84
8 pkt - Toranga
8 pkt - Death
7 pkt - Edgar
5 pkt - Leyek
5 pkt - Chmurny
4 pkt - muaddib[mod.]
4 pkt - pokia
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - brvk
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Nd, 19 Czerwiec 2022, 23:11:12
 :)

(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/d1ff1acc6168.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Nd, 19 Czerwiec 2022, 23:24:51
Opowieść panny młodej - 1 ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pn, 20 Czerwiec 2022, 01:55:37
Opowieść panny młodej 5?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pn, 20 Czerwiec 2022, 07:51:37
Opowieść panny młodej 12?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Pn, 20 Czerwiec 2022, 08:33:21
To i ja strzelę, ostatnio nie strzeliłem na Silver Surfera i plułem sobie w brodę :P - Opowieść panny młodej 2
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w Pn, 20 Czerwiec 2022, 08:48:15
Opowieść panny młodej 3? :)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pn, 20 Czerwiec 2022, 09:01:21
Opowieść podręcznej. Powieść graficzna  ;)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Pn, 20 Czerwiec 2022, 09:02:43
Opowieść panny młodej - 4 ?

Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Pn, 20 Czerwiec 2022, 09:03:23
Opowieść panny młodej 6
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w Pn, 20 Czerwiec 2022, 09:45:33
Opowieść panny młodej 7?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pn, 20 Czerwiec 2022, 10:20:21
Czego tu jeszcze brakuje? A, wiem!
Opowieść panny młodej - 8
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pn, 20 Czerwiec 2022, 10:29:39
Podpowiedź!

(https://thumbs.gfycat.com/GiganticGargantuanBengaltiger-max-1mb.gif)
(https://static.300gospodarka.pl/media/2019/01/shutterstock_1181606473.jpg)
(https://static.300gospodarka.pl/media/2019/01/shutterstock_1181606473.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Chmurny w Pn, 20 Czerwiec 2022, 10:37:57
Śmiech i śmierć?  ;)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pn, 20 Czerwiec 2022, 11:35:51
Podpowiedź 2:

Podpowiedź 1 dotyczy nazwiska autorów.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Chmurny w Pn, 20 Czerwiec 2022, 11:50:15
Wielkie grillowanie?  ;)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pn, 20 Czerwiec 2022, 12:00:07
Podpowiedź 3:

Podpowiedź 2 wskazuje, że zarówno autor rysunków, jak i scenariusza ma te samo nazwisko.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pn, 20 Czerwiec 2022, 12:04:42
Klatki
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pn, 20 Czerwiec 2022, 12:29:56
Podpowiedź 4:

Jest to komiks stworzony przez kobiety.

Jeżeli to nie wystarczy, to kolejna podpowiedź będzie dotyczyła tytułu komiksu.
Po niej powinno wszystko być jasne. Postaram się ją dać równo o 14.00
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Pn, 20 Czerwiec 2022, 12:48:09
Opowieści Starych bogów i inne historie. ?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pn, 20 Czerwiec 2022, 13:59:14
Podpowiedź nr 5:

Tytuł komiksu wiąże się z jutrzejszym dniem.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Pn, 20 Czerwiec 2022, 14:00:21
Pewnego lata
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pn, 20 Czerwiec 2022, 14:02:38
Pewnego lata

(https://thumbs.gfycat.com/GiganticGargantuanBengaltiger-max-1mb.gif)

15 pkt - kierpic [1 zw.]
15 pkt - Jaxx [2 zw.]
14 pkt - srogin
13 pkt - Lyricstof
11 pkt - ukaszm84
8 pkt - Toranga
8 pkt - Death
7 pkt - Edgar
5 pkt - Leyek
5 pkt - Chmurny
4 pkt - muaddib[mod.]
4 pkt - pokia
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - brvk
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Pn, 20 Czerwiec 2022, 14:21:25
Wymęczony punkt, ale warto było czekać do końca.   ;D

Ponieważ gra zmierza do finału. To ode mnie zagadka, niejako tradycyjna.  ;)

(https://i.ibb.co/3M9JjQP/286670322-591572345725865-5539046890506649374-n.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pn, 20 Czerwiec 2022, 14:23:55
Strzelę jako pierwszy
Smerfy - 15 - Dziwne przebudzenie Smerfa Śpiocha
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w Pn, 20 Czerwiec 2022, 14:36:32
Smerfy i Wioska Dziewczyn - 4 - Nowy początek?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pn, 20 Czerwiec 2022, 14:44:47
Smerfy 6 Kosmosmerf?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Pn, 20 Czerwiec 2022, 14:46:26
Smerfy - 38 - Smerfy i bociany.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Pn, 20 Czerwiec 2022, 14:49:32
Smerfy 27 Smerfy na letnisku
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Pn, 20 Czerwiec 2022, 15:00:04
Smerfy i Wioska Dziewczyn - 4 - Nowy początek?
Brawo, a takie miałem fajne podpowiedzi.
Pierwszą miało być to...  ;)

Przedwczoraj czytane z córą  :)

Oto punktacja:

15 pkt - kierpic [1 zw.]
15 pkt - Jaxx [2 zw.]
14 pkt - srogin
13 pkt - Lyricstof
11 pkt - ukaszm84
8 pkt - Toranga
8 pkt - Death
7 pkt - Edgar
5 pkt - muaddib[mod.]
5 pkt - Leyek
5 pkt - Chmurny
4 pkt - pokia
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - brvk
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith

Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w Pn, 20 Czerwiec 2022, 15:09:57
Miałem nadzieję, że uda mi się zdobyć jeszcze ten jeden punkt, bo znalazłem jednak w walizce jakiś komiks :)
(https://i.imgur.com/lfdzhSv.jpg)

Edit: 3xnie
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pn, 20 Czerwiec 2022, 15:13:48
Pewnie nie to, ale cóż...
Ostatni pisarz?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pn, 20 Czerwiec 2022, 15:21:33
Instytut bombowych teorii?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pn, 20 Czerwiec 2022, 15:25:15
Sklepik z Robotami?
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w Pn, 20 Czerwiec 2022, 18:41:30
No to lecimy z podpowiedzią:
(https://i.imgur.com/lJwJou6.jpg)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Pn, 20 Czerwiec 2022, 18:51:34
Wiedźmun tom 1. Słodki zapach potwora o zmierzchu
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w Pn, 20 Czerwiec 2022, 19:08:48
Tak jest srogin! Gratulacje za kolejne podium w tym konkursie! Dzięki wszystkim za wspólną grę i gratulację dla zwycięzców oraz każdego kto zdobył choć jeden punkt.
Ze zwycięzcami w sprawie nagród będę się kontaktował na priv, ale na wysyłkę będziecie musieli jeszcze chwilę poczekać, bo spieniężyłem nagrody i uciekłem za granicę aktualnie jestem na urlopie.

15 pkt - kierpic [1 zw.]
15 pkt - Jaxx [2 zw.]
15 pkt - srogin [3 zw.]

13 pkt - Lyricstof
11 pkt - ukaszm84
8 pkt - Toranga
8 pkt - Death
7 pkt - Edgar
5 pkt - muaddib[mod.]
5 pkt - Leyek
5 pkt - Chmurny
4 pkt - pokia
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - brvk
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt - Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Pn, 20 Czerwiec 2022, 19:18:51
Srogin - gratulacje za trzecie miejsce na pudle! Fajnie, że się nie poddałeś, kiedy miałeś kryzys te kilkanaście punktów temu i wytrwałeś do końca ;)

Raz jeszcze dzięki wszystkim za grę, było bardzo fajnie! Mam nadzieję, że zobaczymy się wszyscy w komplecie w kolejnej edycji (a może nawet w powiększonym składzie ;) )!
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Rodrigues w Pn, 20 Czerwiec 2022, 19:21:01
Na dekorację i statystyki musicie jeszcze chwilę poczekać :P Trzeba było tak nie zasuwać z tempem ;D.
Gratuluję zwycięzcom i dziękuję wszystkim uczestnikom za grę.
Dibowi dziękuję za wspólną mordęgę moderkę. Mam nadzieję, że kiedyś Remy odwiedzi jeszcze forum i będzie z nas dumny ;).
Widziałem, też parę osób, które obserwowały konkurs, ale nie brały udziału - zachęcam, żebyście się przemogli w kolejnej edycji  ;) :). Im nas więcej tym lepsza zabawa  :)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Pn, 20 Czerwiec 2022, 19:26:05
Gratulacje dla kierpica - poza zasięgiem, Jaxxa - dobra decyzja, srogina - wiadomo, trzeci zwycięzca  ;)
Piękna gra. Dziękuję panowie. Ja już na 12 edycję czekam. Wakacje to dobry czas na grę.  ;D
Teraz się przyznam od początku kibicowałem Death'owi - naprawdę fajne zagadki. Jesteś coraz lepszy. Wszystkim dzięki za grę. Tym, którzy nic nie ustrzelili też dziękuję, nie podawajcie się. Grajcie dalej.
@laf - nie obraź się ale byłeś takim fajnym "oddechem spokoju" w tym konkursie. Super, że grałeś.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Pn, 20 Czerwiec 2022, 19:32:32
Gratuluję sroginie!

Raz jeszcze dzięki wszystkim za grę, było bardzo fajnie! Mam nadzieję, że zobaczymy się wszyscy w komplecie w kolejnej edycji (a może nawet w powiększonym składzie ;) )!
Niestety już nie w komplecie, brvk usunął konto. Szkoda.

Na dekorację i statystyki musicie jeszcze chwilę poczekać :P
Ufff, już myślałem, że ta tabela od muaddiba to wszystko na co Was stać ;)
Czekam na fajerwerki!
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Pn, 20 Czerwiec 2022, 19:32:42
Ode mnie również wielkie dzięki dla wszystkich i respekt dla zwycięzców. To mój najlepszy wynik, pod koniec już trochę mniej grałem, ale i tak jestem zadowolony. I też lubię zagadki Deatha, są "normalne", bez wydanych w nakładzie 5 egzemplarzy komiksów z Domu Parafialnego w Koluszkach :P
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Pn, 20 Czerwiec 2022, 19:34:31
Gratulacje dla zwycięskiej trójki i dla reszty uczestników. Jak zwykle było ciekawie, zabawnie i sympatycznie. Naturalnie nie mogę się już doczekać wszystkich szczegółowych statystyk i kolejnej edycji. :)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pn, 20 Czerwiec 2022, 19:49:41
Gratulacje dla trójki zwycięzców!!!
Brawo Panowie!!!

Dla wszystkich użytkowników podziękowania za wspólną grę, a dla modów za nadzór nad rozgrywką

Ale ta gra wciąga. Miałem stuknąć punkt albo dwa jak się uda, a skończyłem kartkując grube tomy i przeszukując internet. :)

Ciekaw jestem kolejnych usprawnień w regulaminie.

Do zobaczenia w kolejnej edycji. Byle nie za szybko ;P
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Eyeless w Pn, 20 Czerwiec 2022, 20:55:40
Gratulacje dla zwycięzców i dzięki za wspólną grę. Miło było zdobyć kilka punktów w pierwszym etapie, czekam niecierpliwie na kolejną edycję.
Pozdro dla wszystkich uczestników.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Pn, 20 Czerwiec 2022, 21:04:45
Heh, dzięki Panowie. I gratuluję lepszym ode mnie  :) Moje zagadki pochodzą prawie zawsze z komiksu, który akurat czytam/czytałem dzień przed, a że nie przepadam za wydawnictwem z domu parafialnego sióstr Klarysek z Ziębic Małych nad Odrą, to zagadki są normalne. :D
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Pn, 20 Czerwiec 2022, 21:26:56
...bez wydanych w nakładzie 5 egzemplarzy komiksów z Domu Parafialnego w Koluszkach :P

... a że nie przepadam za wydawnictwem z domu parafialnego sióstr Klarysek z Ziębic Małych nad Odrą, to zagadki są normalne. :D

Serio wolicie kadry - np. trzy kreski na krzyż, albo z komiksu który się nie ukazał. No weź, naprawdę.
Ja tam uważam, że jeżeli kadr jest zgodny z regulaminem, to jest ok. A wydawnictwo, no cóż, czasami takie wydawnictwa wydają naprawdę duże nakłady.  :P
Nie martwcie się mam jeszcze kilka takich rarytasów na kolejne edycje.  ;D

Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Pn, 20 Czerwiec 2022, 21:39:24
Serio wolicie kadry - np. trzy kreski na krzyż, albo z komiksu który się nie ukazał. No weź, naprawdę.
Ja tam uważam, że jeżeli kadr jest zgodny z regulaminem, to jest ok. A wydawnictwo, no cóż, czasami takie wydawnictwa wydają naprawdę duże nakłady.  :P
Nie martwcie się mam jeszcze kilka takich rarytasów na kolejne edycje.  ;D

Ja też uważam, że jeśli kadr jest zgodny z regulaminem to jest ok, bardzo bym nie chciał żeby ktoś odebrał moją opinię jako chęć wpłynięcia na to, jakie ktoś kadry wrzuca. To jest tylko moje, bardzo mocno subiektywne, zdanie. Trzech kresek na krzyż też nie lubię ;) Najbardziej lubię jak kadr jest w miarę reprezentatywny i ktoś znający dany komiks wie, że on jest stamtąd. Czyli w skrócie preferuję premiowanie u graczy liczby przeczytanych tytułów, nie zaś wertowania google'a, bo kreska przypomina kogoś, albo coś jest na kadrze, szukanie z czego to może być i strzelanie. Nie jest to oczywiście proste w czasach łatwo dostępnych przykładowych plansz w sieci ;) Ale dlatego właśnie napisałem, że lubię zagadki Deatha - zgadłem Płaszcz i szpony bo czytałem, nie zgadłem Locke & Key / Sandman bo nie czytałem. Ale podkreślam jeszcze raz, to że ja lubię jakiś typ zagadek nie znaczy, że ktokolwiek ma się dostosowywać pod mój gust :)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w Pn, 20 Czerwiec 2022, 21:59:53
Gratulacje dla zwycięzców oraz reszty uczestników.
Tego Wiedźmuna nawet rozważałem na swoją ostatnią zagadkę :) a nawet jeszcze nie przeczytałem ;)

@Lyricstof uderz w stół na nożyce się odezwą ;) Sam nie przepadam za meganiszowymi zagadkami, ale mi nie przeszkadzają, bo są zgodne z regulaminem, ale Ty ich ilością chyba ustanowiłeś rekord :) Daj ludziom nieraz odetchnąć czymś normalniejszym ;)

EDIT. Sam tylko żałuję, że @Toranga mi odskoczył w momencie jak go dogoniłem. A po zaciętym finiszu parę edycji temu traktuje go (po komiksowemu) za swojego konkursowego arcywroga ;)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: vision2001 w Pn, 20 Czerwiec 2022, 22:01:25
Koniec?
Jak to???
A ja zaczynałem się wkręcać/rozkręcać! (by zdobyć pierwszy punkt)

Gratuluję zwycięzcom i wszystkim biorącym udział w zmaganiach! Fajnie się Was obserwowało!

Powodzenia w kolejnych edycjach!
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: muaddib w Pn, 20 Czerwiec 2022, 22:11:17
Ufff, już myślałem, że ta tabela od muaddiba to wszystko na co Was stać ;)
Zrobiłbym więcej, ale muszę pokazać Jaxxowi, że na pozycję najgorszego moderatora trzeba sobie zapracować i nie będzie mu łatwo mnie pokonać ;)
A poza tym to robię teraz kilometry w Barcelonie i jestem w szoku po tym jak zobaczyłem jak i ile wydaje się w Hiszpanii. Wszedłem do sklepu Norma Comics i tylko rozładowująca się bateria w telefonie mnie z niego wygoniła. Bo czekającą pod sklepem rodzinę odesłałem już po kilku minutach ;)

EDIT:
A kadry z niszowych komiksów lubię, bo lubię jak mnie zaskakują :)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Pn, 20 Czerwiec 2022, 23:06:58
Serio wolicie kadry - np. trzy kreski na krzyż, albo z komiksu który się nie ukazał. No weź, naprawdę.
Piszesz o tym samym komiksie, który widziałeś kilka godzin wcześniej? ;)

A poza tym to robię teraz kilometry w Barcelonie i jestem w szoku po tym jak zobaczyłem jak i ile wydaje się w Hiszpanii. Wszedłem do sklepu Norma Comics i tylko rozładowująca się bateria w telefonie mnie z niego wygoniła. Bo czekającą pod sklepem rodzinę odesłałem już po kilku minutach ;)
Barcelona? No tak, za "spieniężenie" takich nagród, na nic więcej nie może Ciebie stać  ;)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Pn, 20 Czerwiec 2022, 23:16:35
EDIT. Sam tylko żałuję, że @Toranga mi odskoczył w momencie jak go dogoniłem. A po zaciętym finiszu parę edycji temu traktuje go (po komiksowemu) za swojego konkursowego arcywroga ;)

Same here. Same here.  ;D
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Pn, 20 Czerwiec 2022, 23:53:29
Piszesz o tym samym komiksie, który widziałeś kilka godzin wcześniej? ;)
Widzieć, a zamieścić z niego kadry, duża różnica.  :P
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: laf w Wt, 21 Czerwiec 2022, 07:36:14
15 pkt - kierpic [1 zw.]
15 pkt - Jaxx [2 zw.]
15 pkt - srogin [3 zw.]
BRAWO!!! Walka trwała do samego końca i muszę przyznać, że było to nader emocjonujące.

@srogin, gorące gratki. Walczyłeś jak lew i się opłaciło. Coś mi się wydaje, że masz największą liczbę odpowiedzi na zagadki. Ja oczywiście jestem tuż za Tobą  ;)

@laf - nie obraź się ale byłeś takim fajnym "oddechem spokoju" w tym konkursie. Super, że grałeś.

Dzięki. Plan minimum wypełniony, punkcik jest i jestem naprawdę z niego usatysfakcjonowany  :D. W następnej edycji również nie zamierzam odpuszczać (jeśli zabrzmiało to jak groźba, to właśnie o to mi chodziło ;)).
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Wt, 21 Czerwiec 2022, 10:56:45
Dzięki wszystkim za wspólną grę.
Poziom zabawy był chyba najwyższy z dotychczasowych - kierpic i Jaxx nie do doścignięcia.

Pierwszy raz grałem mając bardzo ograniczoną możliwość zaglądania do komiksów na regale, stąd moje odpowiedzi często wyglądały jak kanonada na oślep, ale udało się, mimo, że Lyricstof był tuż za mną (do końca czułem oddech na plecach "ojca założyciela" konkursu!).

Gratuluję wszystkim wspaniałej rozgrywki i każdego zdobytego punktu.

Z mojej strony, będę lobbować wśród grona moderatorskiego wykluczenie z konkursu wszelkich komiksów superbohaterskich, historycznych, tworzonych dla instytucji, żeby zagadki były w końcu normalne!!! (tzn. takie, które lubię i na które mam szansę prawidłowo odpowiedzieć ;) )

Do zobaczenia!
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Chmurny w Wt, 21 Czerwiec 2022, 10:58:34
Zwycięzcom brawa, uznanie wszystkim grającym!
Modom dziękuję, marudom ślę uśmiechy  ;)

Bardzo podobają mi się rebusy ;D a sporą frajdę sprawiła mi zagadka muaddiba z "Dziewczyną i Murzynem" (wykonałem taką robotę detektywistyczną z typowaniem na Gildii, a wiedziałem, ze ta dziewczynka z zagadki to nie polskie i prawie na pewno nie amerykańskie rysowanie, nawet miałem wrzucić mylny trop, żeby zdobyć trochę czasu ;) a jak już znalazłem anglotytuł do popatrzenia, było po herbacie... no i w międzyczasie gugiel wziął mnie za zboczorasistę).
Rebus z makami  ;) - już podejrzewałem srogina o taką przewrotność, że chodziło o panie o nazwisku Sosnowska 8)

@brvk - gdybyś czytał - trzymaj się chłopie, może znajdziesz kiedyś jeszcze chęć powpadać (pamiętaj o Hubercie!), choćby na taką zabawę, no i głosowanie.

Dzięki wszystkim za super edycję i do zobaczenia w następnej!

Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Rodrigues w Śr, 22 Czerwiec 2022, 15:40:58
Czas na ścianę tekstu, czyli podsumowania i statystyki, ale najpierw…..

Czekam na fajerwerki!

(https://i.ibb.co/Yj304fm/care-bears-rainbow.gif)
…. cyk fajerwereczki prosto z bebzonów na specjalne życzenie :P


Podsumowanie Etapu I.

I etap rozegrał się na przestrzeni 8 dni. Rozwiązano 22 zagadki, co daje średnią 2,75/dzień.
Punkty zdobyło 12 graczy, a połowa z nich rozwiązała co najmniej 2 zagadki.

Forumowicze odpowiadali 64 razy i potrzebowali 12 podpowiedzi, aby zgarnąć punkty.

Najbardziej angażująca okazała się zagadka LukCooka (Daredevil Marka Waida): 7 zawodników, 16 prób zgadnięcia i  4 podpowiedzi.

Zwycięzcą tej części konkursu został…. Death! - człowiek, który stresuje się liczbą kupowanych pozycji tak bardzo, że musi kupować więcej, żeby się uspokoić :P

Death rozwiązał zadania od 4 graczy:
ukaszm84 - Brom 1
2 x Eyeless - Dni piasku; Sybir 2
starcek - 44 - Antologia komiksu
LukCook - Daredevil Marka Waida

Został odgadnięty przez 4 graczy:
Konrad   - Sercożerca
Edgar - Lucky Luke - Belle Star
pokia - Mały astronauta
ukaszm84 - Jedzenie / PiciePełne podsumowanie 11 Edycji:

Cały konkurs rozegrał się na przestrzeni 37 dni. Rozwiązano 128 zagadek, co daje średnią 3,46/dzień.
Punkty zdobyło 22 graczy.

Gracze odpowiadali 660 razy i potrzebowali 106 podpowiedzi, aby pchnąć konkurs do przodu :p.

Szał i ogólna euforia konkursowa skutkowała nałożeniem aż 7 kar regulaminowych (czy to nie jest jakiś rekord? :P).

Najbardziej pokręcona zagadka tej edycji to kadr od Srogina z niezwykłego crossovera Batmana, Relaxu oraz Kajka i Kokosza (Niezła draka, Drapak! tom 1 Puść to jeszcze raz): odgadywało ją 10 zawodników, podjęto 25 prób zgadnięcia i udzielono 4 podpowiedzi.

Z tego co zarejestrowałem (a było ciężko, bo to moment) najszybszą odpowiedzią popisał się Jaxx – 18 sekund (wow!) przy okazji moderatorskiej zagadki (Rapsodia węgierska).

Laf zainspirował mnie do sprawdzenia jeszcze jednej rzeczy – jak wygląda liczba udzielonych odpowiedzi każdego gracza (wszystkich odpowiedzi – nie tylko tych poprawnych). Przedstawiam pięciu przodowników tej statystyki:
srogin - 106
ukaszm84 - 67
Edgar - 60
laf - 52
Toranga – 51
Ciekawie to wygląda. Srogin jest autorem prawie 1/6 wszystkich prób odgadnięcia zagadek w tym konkursie. Powyższa piątka odpowiada za ponad połowę wszystkich prób.

Zanim przejdziemy do dekoracji naszych szanownych zwycięzców pozwolę sobie ponownie zamieścić tabelę z punktacją, ponieważ chcę dodatkowo wyróżnić jeszcze parę osób:

15 pkt - kierpic [1 zw.]
15 pkt - Jaxx [2 zw.]
15 pkt - srogin [3 zw.]
13 pkt - Lyricstof
11 pkt - ukaszm84
8 pkt - Toranga
8 pkt – Death
7 pkt - Edgar
5 pkt - muaddib[mod.]
5 pkt - Leyek
5 pkt - Chmurny
4 pkt - pokia
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - brvk
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt – Reverith

A osoby, które chce wyróżnić to …

Necr09, vision2001, HaVoK, gashu, kaczogród, Rafa, Roble, Roszadok, Sebo, stachel, Wesol, Wolfgang Kopetzky

… czyli ludzie, którzy wzięli udział w zabawie, ale niestety uplasowali się poza klasyfikacją punktową.

Teraz dopiero mamy podgląd na wszystkich uczestników  :)

Dziękuję za wspólną grę  :)


A teraz, moment na który wielu czekało. Prezentacja trójki wariatów, którzy poświęcili niezmierzone pokłady czasu, aby odgadnąć wszystko co się da i oddać hołd komiksowi:

1 zwycięzca:

Kierpic! – ten facet grał na telefonie stojąc w kolejce po wrysy na Komiksowej Warszawie  :). Człowiek pełen oddania dla sprawy konkursu. Posiada też magiczne zdolności podróży w czasie ;)


Kierpic rozwiązał zadania od 9 graczy:
2x Jaxx - Ira dei - 1 - Złoto Kaidów; Garfield - Tłusty koci trójpak, tom 9
Pokia - Zagubione dziewczęta
2x Lyricstof - Star Wars - 9 - Tag i Bink kopnęli w kalendarz. Część 2; 24-Godzinny Le Mans - 1964-1967: Pojedynek Forda Z Ferrari
2x Death - Kacper i spółka. Uroczysko Szyszymory; Locke & Key: Złoty wiek
2x ukaszm84 – Piper; Ostatni lot
wilk - Batman - Rok setny
2x muaddib -    Rita; Doman
2x srogin – Gniew; Podniebny Harry - 3 - Chicago
Leyek - Incel

Został odgadnięty przez 8 graczy:
Pawelek - Rok 2066 komiks postpandemiczny
2x ukaszm84 - Shazam! - Potworne stowarzyszenie zła; Sami - 1 - Zniknięcie
2x srogin - Slaine, Zabójca demonów, tom 2; Invincible 2
5x Jaxx   - Zagor. Prolog - 1 - Clear Water; Bernard Prince, wydanie zbiorcze, tom 1; Ekspozytura "Rygor" - Goście hotelu Arago; Rzeźnia nr 5; Sędzia Dredd. Krew Satanusa. Dziesiąty Krąg
2x Lyricstof - 1918 Ciechanów, Incal
LukCook - Fire and Stone - 2 - Aliens
Chmurny - Bajabongo
Leyek - Martha Washington. Jej życie i czasy, wiek XXI

Ekhmmm, nie chcę nic mówić, ale ktoś tu chyba rozgryzł Twoją strategię :P


2 zwycięzca:

Jaxx! – podobno kupił klawiaturę dla graczy, żeby zminimalizować opóźnienia w szybkości odpowiadania na zagadki. Po krótkim okresie zawahania wrócił i skończył to, co zaczął ;)


Jaxx rozwiązał zadania od 8 graczy:
Death - Gwiezdny zamek - 1 - 1869: Podbój kosmosu
Rodrigues (zagadka moderatorska) - Rapsodia węgierska
3x srogin - Asteriks - Walka wodzów; W poszukiwaniu ptaka czasu, tom 3, cykl pierwszy - Droga Łowcy; DMZ Strefa Zdemilitaryzowana, tom 3
5x Kierpic - Zagor. Prolog - 1 - Clear Water; Bernard Prince, wydanie zbiorcze, tom 1; Ekspozytura "Rygor" - Goście hotelu Arago; Rzeźnia nr 5; Sędzia Dredd. Krew Satanusa. Dziesiąty Krąg
2x Lyricstof - Szaleniec Ewangelii, Święty Ludwik-Maria Grignion de Montfort (Komiks o św. Ludwiku); Szumowina, tom 1 - Cocainefinger
Toranga - Kapitan Tsubasa tom 01
LukCook - Horacio D'alba
Edgar - Tytus Romek i A'Tomek - Księga XVII

Został odgadnięty przez 12 graczy:
2x kierpic -  Złoto Kaidów; Garfield - Tłusty koci trójpak, tom 9
Pawelek - Suicide Squad. Zła krew
Wilk - Styks
2x Edgar - Terminator tom 2 - limitowane wydanie kolekcjonerskie (Gra Końcowa / Dolina Śmierci); Na wschód od zachodu
Laf - Ghost Money
ukaszm84 - Thorgal - Piętno wygnańców
muaddib - Moon Knight (Marvel Now 2.0) od Lemiera
Rodrigues - Batman - 1 - Ich mroczne plany
2x srogin - Szusty rewolwer 8 - między piekłem a powodzią; Hellboy i bbpo 1952-1954
Death - W dół, do Ziemi
Eyeless - Laowai
Lyricstof - Spider-man kontra Mysterio


3 zwycięzca:

Srogin! – krążą słuchy, że ludzie boją się zadawać zagadki, żeby nie znaleźć się pod jego gradobiciem odpowiedzi. Mistrz wymyślnych rebusów. ;)


Srogin rozwiązał zadania od 11 graczy:
2x kierpic - Slaine, Zabójca demonów, tom 2; Invincible 2
wilk - Yans zbiorczy 1
laf - Bouncer 1-7
2x Lyricstof - W cieniu drzew - Jesień pana Zrzędka; Alvar Mayor - 1 - legendarne miasta
Rodrigues - Spotkanie w phoenix
2x Jaxx - Szósty rewolwer 8 - między piekłem a powodzią; Hellboy i bbpo 1952-1954
Leyek - Życie nie jest takie złe, jeśli starcza ci sił
Toranga - Wielki martwy 2
2x muaddib - Jutro będzie futro; Wiedźmun tom 1. Słodki zapach potwora o zmierzchu
Chmurny - Tajemnica Madonny z Wrocławia
Edgar – Tetris

Został odgadnięty przez 8 graczy:
3x Jaxx - Asteriks - Walka wodzów; W poszukiwaniu ptaka czasu, tom 3, cykl pierwszy - Droga Łowcy; DMZ Strefa Zdemilitaryzowana, tom 3
Death - Niezła draka, Drapak! tom 1 Puść to jeszcze raz
wilk - Bouncer - Przeklęte złoto, Smoczy grzbiet
2x Edgar - Pijak; Życie nie jest takie złe, jeśli starcza ci sił
2x muaddib - Literacka Agencja Detektywistyczna - Odsłona; Szósty rewolwer - Bękarty rewolweru
2x kierpic   - Gniew; Podniebny Harry - 3 - Chicago
ukaszm84 - DMZ tom 1
2x Lyricstof - Koniec świata w Makowicach; Pewnego lata


A oto nietypowe podium 11 edycji:

(https://i.ibb.co/0VFwL3f/Podium.jpg)Jeszcze raz gratulacje dla zwycięzców.


Cytując klasyka: „i to, i to, i to już wszystko ludzie”. Jeżeli dotarliście z czytaniem do tego miejsca to bardzo mi miło :). Do zobaczenia w kolejnych edycjach!
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Śr, 22 Czerwiec 2022, 18:00:29
Wow, Rodrigues, takim zakończeniem konkursu wymiotłeś całkowicie i wykopałeś fajność edycji w niezbadane rejony kosmosu! :D Świetne statystyki, fantastyczne opisy i podium, jakiego chyba nikt się nie spodziewał :) Super sprawa i wielkie brawa za nakład pracy, jaką w to włożyłeś :D Oj, tego to my chyba nie przebijemy w następnej edycji... ;)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Rodrigues w Śr, 22 Czerwiec 2022, 18:09:08
Bardzo miło mi to słyszeć. Oczywiście wzorowałem się na mistrzu statystyki Kierpicu, chociaż dodałem też parę nowości, których wcześniej nie widziałem. Pomysł na podium był całkowicie spontaniczny.

P.s. Czytając te statystyki po raz 10 zorientowałem się, że był błąd w podsumowaniu I etapu, ale zdążyłem jeszcze edytować posta i go naprawić. Mam nadzieję, że ta wersja jest już wolna od błędów :D

P.s.2 Pracuję nad jeszcze jednym tajnym projektem statystycznym, ale nie wiem co z tego wyjdzie. Jeżeli mój plan się powiedzie zamieszczę wyniki w tym wątku  ;)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: srogin w Śr, 22 Czerwiec 2022, 18:16:21
Czy podium jest zbudowane z albumów, które uznałeś, że określają nasz komiksowy gust?!
(https://c.tenor.com/cNdOJWsYXuEAAAAS/wow.gif)

Bardzo fajna sprawa. Dużo frajdy mi sprawiłeś tym podsumowaniem - dzięki!
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Rodrigues w Śr, 22 Czerwiec 2022, 18:36:15
Najkrócej rzecz ujmując o budowie podium zadecydowały 3 zmienne:
1) moje subiektywne postrzeganie Waszych preferencji czytelniczych - faktycznie starałem się lekko ukierunkować te kupki pod tym względem (chociaż zadecydowały też pozostałe 2 punkty a także ograniczenia moich własnych zbiorów);
2) aspekt architektoniczny (podbudowa z tombraiderów, essentiali i polskich klasyków :P);
3) aspekt logistyczny (z chęcią dołożyłbym jeszcze inne tytuły, ale musiałbym pół mieszkania przemeblować, a później to wszytko znowu poukładać).

Mam nadzieję, że takie wyjaśnienie nie zaburzy Wam pozytywnego odbioru tego podium ;D
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: ukaszm84 w Śr, 22 Czerwiec 2022, 18:37:16
Gdyby te miejsca na podium to były nagrody to dopiero by się konkurs rozkręcił ;)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: kierpic w Śr, 22 Czerwiec 2022, 21:53:13
Dzięki Rodrigues!
Sprawiłeś mi wielką frajdę tymi „statami”, bo już myślałem, że odeszły one bezpowrotnie do lamusa.

Kierpic! – ten facet grał na telefonie stojąc w kolejce po wrysy na Komiksowej Warszawie  :). Człowiek pełen oddania dla sprawy konkursu. Posiada też magiczne zdolności podróży w czasie ;)
Przez wszystkie zagadki przebrnąłem, odgadując i zadając, na telefonie.
A co do podróży w czasie, to nawet nie był mój komiks. Pozdro Chmurny ;)
No i jak zauważyłeś, z powodu okoliczności, musiałem "grać na czas".

Wow, Rodrigues, takim zakończeniem konkursu wymiotłeś całkowicie i wykopałeś fajność edycji w niezbadane rejony kosmosu! :D Świetne statystyki, fantastyczne opisy i podium, jakiego chyba nikt się nie spodziewał :) Super sprawa i wielkie brawa za nakład pracy, jaką w to włożyłeś :D Oj, tego to my chyba nie przebijemy w następnej edycji... ;)
Naprawdę? Nawet nie spróbujemy? :)

Wszyscy wiemy, że:
To żadna sztuka zgadnąć komiks, który się czytało  ;D
To moja osobiste zestawienie odgadniętych tytułów, z podziałem na te, które mam w swoim zbiorze lub nie.
Tak więc, przyznaję się do przeczytania 5 z 15 odgadniętych komiksów.
Są to: Zagubione dziewczęta; Piper; Ostatni lot; Batman - Rok setny; Rita.
Jedynym kadrem który znalazłem w fizycznym egzemplarzu, to Rita.

Może ktoś jeszcze zrobi taki rachunek sumienia?

Fajna to była edycja (dla mnie bez wątpienia) i super byli moderatorzy. Chociaż było ich mało, to dali radę!
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Death w Śr, 22 Czerwiec 2022, 22:12:25
Zwycięzcą tej części konkursu został…. Death! - człowiek, który stresuje się liczbą kupowanych pozycji tak bardzo, że musi kupować więcej, żeby się uspokoić :P
No, już przekroczyłem 200 kupionych w 6 miesięcy :D
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Śr, 22 Czerwiec 2022, 22:42:44
Naprawdę? Nawet nie spróbujemy? :)

Spróbować to na pewno tak, kwestia tylko co nam wyjdzie ;)

Może ktoś jeszcze zrobi taki rachunek sumienia?

A skuszę się także, a nawet pójdę głębiej :) U mnie wygląda to tak:

2 przeczytane - Asteriks, Tytus
9 znalezionych podczas przeszukiwania, bądź zapamiętanych z werowania przy różnych okazjach
4 strzelone

Tak więc u mnie ta proporcja wychodzi jeszcze niżej - 2 na 15. Jak widać, duża ilość przeczytanych pozycji wcale nie jest warunkiem koniecznym by grać i cieszyć się efektami - to tak dla tych, którzy wahaliby się czy brać udział w następnej edycji ;)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Śr, 22 Czerwiec 2022, 23:19:21
U mnie 1 na 7 (Na wschód od zachodu). Tak więc też bardzo niski współczynnik przeczytanych.
Większość poszukiwań prowadzę w internecie. Przeszukiwanie fizycznych wydań robię raczej rzadko. Po pierwsze, jest to wolniejszy sposób (przy szybkim można kartki podrzeć:) ), a po drugie, moja biblioteka nie jest jakaś potwornie obfita.
No i przede wszystkim dużo strzelam. Trzecie miejsce w klasyfikacji najczęściej odpowiadających chyba o tym świadczy najlepiej.  ;D
7 pkt - niby o dwa mniej niż w poprzedniej edycji, ale i tak jestem zadowolony, bo utrzymałem status "solidnej klasy średniej". Być może pamiętacie, a może nie, ale mam zamiar wygrać edycję nr 20. Wszystko, co będzie wcześniej to tylko rozruch, rozgrzewka.  ;)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Cz, 23 Czerwiec 2022, 19:39:26
Ja się doliczyłem czterech odgadniętych, które przeczytałem i trzech, których nie przeczytałem, ani nawet nie mam na półce.
Co by oznaczało, że mój wynik (8 pkt) jest zawyzony i ktoś po drodze policzył mi dwa punkty zamiast jednego. Albo coś pomieszałem. 😅
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Rodrigues w Cz, 23 Czerwiec 2022, 19:56:26
Ja się doliczyłem czterech odgadniętych, które przeczytałem i trzech, których nie przeczytałem, ani nawet nie mam na półce.
Co by oznaczało, że mój wynik (8 pkt) jest zawyzony i ktoś po drodze policzył mi dwa punkty zamiast jednego. Albo coś pomieszałem. 😅

a ten ktoś to....

Lyricstof....

jak będziesz na MFKIG to Cię znajdę i poważnie sobie porozmawiamy :P

Biorę również na siebie to niedopatrzenie moderatorskie :(

Toranga dzięki za Twoją uczciwość :)

EDIT:

Aktualizuję listę:
15 pkt - kierpic [1 zw.]
15 pkt - Jaxx [2 zw.]
15 pkt - srogin [3 zw.]
13 pkt - Lyricstof
11 pkt - ukaszm84
8 pkt – Death
7 pkt - Edgar
7 pkt - Toranga
5 pkt - muaddib[mod.]
5 pkt - Leyek
5 pkt - Chmurny
4 pkt - pokia
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - brvk
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt – Reverith
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Cz, 23 Czerwiec 2022, 21:32:58
No ładnie, wszystko przez ten kadr.  ???

(https://i.ibb.co/X4CtKzH/286383591-1905906546275687-5646549569975422818-n.jpg) (https://ibb.co/BPCBQgk)

Zahipnotyzował wszystkich, czy co? To po odgadnięciu tego kadru Toranga zamiast 5 dostał 6 punkt.
Co za moc.  ;D ;D ;D

Lyricstof....jak będziesz na MFKIG to Cię znajdę i poważnie sobie porozmawiamy :P

Oczywiście...
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Edgar w Cz, 23 Czerwiec 2022, 21:39:54
Rozmowa dyscyplinująca na pewno jest wskazana, ale jakieś -5 punktów na start nowego sezonu też by nie zaszkodziło.  ;)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Rodrigues w Cz, 23 Czerwiec 2022, 23:27:29
Mój tajny projekt statystyczny, czyli konkurs w 2 minuty i 11 sekund:

https://i.ibb.co/whXSFpf/11-Edycja-w-2-minuty.gif (https://i.ibb.co/whXSFpf/11-Edycja-w-2-minuty.gif)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Toranga w Cz, 23 Czerwiec 2022, 23:53:39
WOW!!!

Ale Ty mnie zaimponowałeś w tej chwili.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: death_bird w Pt, 24 Czerwiec 2022, 00:08:16
Mój tajny projekt statystyczny, czyli konkurs w 2 minuty i 11 sekund:

Ale w tej edycji Reverith zrobiła 1 pkt...  ???
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Pt, 24 Czerwiec 2022, 07:48:24
Mój tajny projekt statystyczny, czyli konkurs w 2 minuty i 11 sekund:

https://i.ibb.co/whXSFpf/11-Edycja-w-2-minuty.gif (https://i.ibb.co/whXSFpf/11-Edycja-w-2-minuty.gif)


Jakby ktoś zastanawiał się, co to znaczy zaangażować się w edycję i włożyć w nią serducho, to wystarczy mu pokazać ten projekt. Świetna robota, Rodrigues! :) 
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Rodrigues w Pt, 24 Czerwiec 2022, 08:28:08
Ale w tej edycji Reverith zrobiła 1 pkt...  ???

No pewnie, że tak. Ale przecież jakoś musiałem przykuć Twoją uwagę  ;) ;) ;)

Wersja poprawiona:
https://i.ibb.co/r4nkm9S/11-Edycja-w-2-minuty-vol2.gif (https://i.ibb.co/r4nkm9S/11-Edycja-w-2-minuty-vol2.gif)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: death_bird w Pt, 24 Czerwiec 2022, 18:10:37
Wiem. Nikt nie lubi czepiających się o szczegóły, ale taką mam nerwicę natręctw ( ;D) i nic nie poradzę...  ::)
Pewnie dlatego zawsze lubiłem Monikę Geller. Same cuckoo.  8)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: starcek w Pt, 24 Czerwiec 2022, 18:15:28
Przy tej prezentacji głosów czułem się jakbym oglądał wyścigi. Wspaniała sprawa!
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Eyeless w Pt, 24 Czerwiec 2022, 21:19:40
Fajnie to wygląda, normalnie rywalizacja jak na livescore, aż mnie przez chwilę naszło, że możnaby lekko zwęzić paski punktów i wrzucić z prawej strony okładki odgadywanych tytułów.
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Leyek w So, 25 Czerwiec 2022, 00:03:59

aż mnie przez chwilę naszło, że możnaby lekko zwęzić paski punktów i wrzucić z prawej strony okładki odgadywanych tytułów.

Daj komuś palec, a już chce całą rękę :)
Tytuł: Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
Wiadomość wysłana przez: Eyeless w So, 25 Czerwiec 2022, 08:39:24
Z przedramieniem ... i łokieć też