Autor Wątek: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.  (Przeczytany 281683 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Toranga

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2280 dnia: Pt, 10 Czerwiec 2022, 15:23:26 »
Spoko. Na następnej podpowiedzi będą płomienie. 😝

Offline death_bird

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2281 dnia: Pt, 10 Czerwiec 2022, 19:34:00 »
Jak zwykle dowiaduję się jedynie z jakiego komiksu ów kadr nie pochodzi, bo co mam jakiś pomysł, tak oczywiście im bardziej przeglądam komiks, którzy przyszedł mi do głowy tym bardziej tego kadru tam nie ma.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Rodrigues

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2282 dnia: Pt, 10 Czerwiec 2022, 20:19:02 »
To jest właśnie taki schemat.

- kadr zagadka,
- sprawdzasz w swojej kolekcji w egzemplarzach, które przyjdą ci do głowy,
- przewalasz mieszkanie do góry-nogami, układasz przy okazji kolekcję alfabetycznie,
- przy drugim szukaniu układasz kolekcję według rozmiaru komiksu, bo tak zyskujesz więcej przestrzeni,
- nie ma wyników,
- szukasz w necie,
- brak wyników, ale znalazłeś przypadkiem z 5 komiksów, które są przekozackie,
- zamawiasz.

Rezultaty:

Plusy:
- uporządkowałeś regały,
- zweryfikowałeś stan kolekcji,
- poszerzyłeś swoją wiedzę o komiksie,
- nabyłeś nowe tytuły.

Minusy:
- nabyłeś nowe tytuły,
- dalej nie wiesz co to za kadr i z jakiego komiksu.

 ::) ::) ::)

Offline Toranga

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2283 dnia: Pt, 10 Czerwiec 2022, 20:21:24 »
Tak jest.   ;D

Offline Rodrigues

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2284 dnia: Pt, 10 Czerwiec 2022, 20:40:05 »
I jeszcze jest taki motyw:

Przypadkiem po godzinie szukania znajdujesz ten kadr. Z bananem na gębie podchodzisz do kompa. Odpalasz wątek konkursowy. Zaczynasz pisać. Pozdro biedaki elo. Jednak coś jest nie tak. Jakieś dziwne rzeczy w podglądzie wątku poniżej edycji posta. Sprawdzasz ostatnie posty. Jesteśmy 7 zagadek dalej XD

Offline death_bird

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2285 dnia: Pt, 10 Czerwiec 2022, 23:43:21 »
I znowu czuję się taki normalny.  8)
Dzięki.  ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline kierpic

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2286 dnia: Pt, 10 Czerwiec 2022, 23:51:53 »
Ale tempo i to przy dość starym komiksie, whoah. Wiedziałeś od razu czy google pokazał? (mi nie pokazuje, ale to dziwnie czasem działa na różnych urządzeniach)
Akurat ten tytuł wiedziałem od razu, ale jeszcze zdążyłem sprawdzić na Gildii przykładowe plansze. Kilka razy przymierzałem się, żeby zadać kadr z tego komiksu, ale rysunek jest zbyt charakterystyczny. Jak zresztą widać ;)

Na dzisiaj fajrant, wrzucę coś ok. 9ej.
Do jutra!

Offline Leyek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2287 dnia: So, 11 Czerwiec 2022, 22:04:41 »
Żaden z powyższych. W zbyt nowe tytuły celujecie.
@Leyek, mam nadzieję, że się nie obrazisz za tą nie-podpowiedź.

Obraziłem się i dopóki nie wrzucisz następnego kadru nie zamierzam odpowiadać ;)

Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2288 dnia: Nd, 12 Czerwiec 2022, 13:03:44 »
Kierpic, gratulacje za I miejsce na pudle - byłeś bezkonkurencyjny, gnałeś przez edycję cały czas na piątym biegu jak najlepszy zawodowiec :) Już jestem ciekaw, jakie usprawnienia wymyślisz do 12 edycji, bo jak widać handicap się przyjął ;)

A pozostali - ukaszm84, Death, Lyricstof, srogin i reszta: do boju oczywiście!! :D Zapowiada się ultra-ciekawa dalsza część edycji!
« Ostatnia zmiana: Nd, 12 Czerwiec 2022, 13:25:11 wysłana przez Jaxx »

Offline kierpic

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2289 dnia: Nd, 12 Czerwiec 2022, 13:26:18 »
To musiało się tak skończyć!  :)
Gratulacje, świetna gra.
Kierpic, gratulacje za I miejsce na pudle - byłeś bezkonkurencyjny, gnałeś przez edycję cały czas na piątym biegu jak najlepszy zawodowiec :) Już jestem ciekaw, jakie usprawnienia wymyślisz do 12 edycji, bo jak widać handicap się przyjął ;)

A pozostali - ukaszm84, Death, Lyricstof, srogin: do boju oczywiście!! :D Zapowiada się ultra-ciekawa dalsza część edycji!
Dzięki chłopaki! Pozostałym z góry również dziękuję.

Nie ukrywam, że Jaxx swoją postawą popsuł mi trochę radość ze zwycięstwa, ale mam zamiar go jeszcze zmobilizować do zdobycia punktu.
Mianowicie, o 15ej (równo) zadam swoją ostatnią zagadkę w tej edycji. Będzie to zagadka typu: wiem i odpowiadam. Nie będzie czasu na żadne sprawdzanie, po prostu zna się odpowiedź. Idealna zagadka do pobicia rekordu czasowego, jaki by nie był do tej pory. Czas powyżej 30 sekund uznam za porażkę ;)

Do zobaczenia!
« Ostatnia zmiana: Nd, 12 Czerwiec 2022, 13:32:30 wysłana przez kierpic »

Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2290 dnia: Nd, 12 Czerwiec 2022, 14:14:07 »
Nie ukrywam, że Jaxx swoją postawą popsuł mi trochę radość ze zwycięstwa, ale mam zamiar go jeszcze zmobilizować do zdobycia punktu.

Moja decyzja o wycofaniu się była podyktowania jedynie tym, że ja po prostu nie chcę być już moderatorem - jest to dla mnie zbyt czasochłonne sprawdzać co chwilę, czy konkurs biegnie jak należy, nie ma wtop czy naruszeń regulaminu itd. W poprzednich edycjach łapałem się często na tym, że nie byłem w stanie w skupieniu czegoś poczytać, tylko pilnowałem przebiegu gry. A do tego dochodzi masa codziennych obowiązków, przez co tak naprawdę zawsze coś na tym by ucierpiało. Przepraszam, ale nie jestem w stanie tego dłużej robić, to trochę ponad moje siły.

Jest jeszcze druga sprawa, trochę bardziej emocjonalna - ja już chyba nie mam serca do moderowania. Nie chcę być tym, który przydziela kary, grozi palcem, czy anuluje komuś zagadki, bo są niezgodne z regulaminem. Każdy tu gra najlepiej jak potrafi, czasem nerwy puszczają, czasem emocje robią swoje - i to jest zrozumiałe, taka jest gra. Ale ja nie chcę być tym, który w takich sytuacjach uwala kogoś na kilka zagadek tylko dlatego, że emocje wzięły nad nim górę. W przypadku mocnych graczy to może nie ma takiego znaczenia, ale dla tych, którzy próbują ugrać chociaż jeden czy dwa punkty taka kara może już być dotkliwa. A ja w takich sytuacjach źle się czułem, musząc kogoś upomnieć i zablokować mu możliwość dalszej gry. A dodatkowo potem mogę usłyszeć zarzuty o kolesiostwo, czy uwagi, że ja potrafię kogoś ukarać. To chyba już nie dla mnie - takie sytuacje odbierają mi przyjemność z gry, a ja chcę, by ten konkurs kojarzył mi się jednak pozytywnie (co próbuję odbudować od jakiegoś czasu, po sytuacjach, które kiedyś miały tu miejsce).  Tak więc przepraszam wszystkich, którzy uważają moje podejście za niewłaściwe, niesportowe czy jakiekolwiek inne - ale wybrałem taką ścieżkę, bo chyba tak naprawdę inna mi nie pozostała, bo sama gra jest przecież świetna...

Mianowicie, o 15ej (równo) zadam swoją ostatnią zagadkę w tej edycji. Będzie to zagadka typu: wiem i odpowiadam. Nie będzie czasu na żadne sprawdzanie, po prostu zna się odpowiedź. Idealna zagadka do pobicia rekordu czasowego, jaki by nie był do tej pory. Czas powyżej 30 sekund uznam za porażkę ;)

Kuszące, tylko o 15:00 chyba nie będzie mnie w domu, a z telefonu, to żadnych rekordów pobić się nie da ;) Niemniej spróbuję, a co mi tam :D

Offline Edgar

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2291 dnia: Nd, 12 Czerwiec 2022, 14:14:22 »
Gratulacje, kierpic! Które to już zwycięstwo?

Offline muaddib

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2292 dnia: Nd, 12 Czerwiec 2022, 15:00:26 »
Kierpic! Gratulacje! Na wirtualnym pucharze już grawerują twój nick :) Wyszywasz już kolejną gwiazdkę na koszulce?
Jaxx - całkowicie Cię rozumiem, ale w moderowania nie będziesz sam. Bez Rodriguesa w tej edycji moderacja by leżała :)

Offline srogin

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2293 dnia: Nd, 12 Czerwiec 2022, 15:05:44 »
Spieprzyłem, sorry!

Offline kierpic

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2294 dnia: Nd, 12 Czerwiec 2022, 15:08:51 »
Rozumiem że zagadkę nową mam zadać.
O 15:30, postaram się o prostszą ;)