Autor Wątek: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)  (Przeczytany 27679 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SawiK

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #75 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 20:34:04 »
W DcDeluxe ukazał sie jeden tom gdzie DC współpracuje z innym wydawcą AD2000. Czy to był jednrazowy strzał? Batman vs Predator byłby świetna kontynuacja takiej inicjatywy, zwłaszcza gdy Alieny/Predki maja sie obecnie b.dobrze na naszym rynku.

Offline misiokles

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #76 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 21:00:30 »
Pytanie do TK: czy często zdarza się Panu czytać komiksy dla samej lektury, nie pod kątem ewentualnego wydania w Egmoncie - na urlopie, do snu, w kolejce do lekarza? Jeśli tak - co ostatnio wywarło największe wrażenie?

Offline KubciO

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #77 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 21:19:52 »
Ja, podpinając się pod pytanie misioklesa, rozszerzyłbym je i dopytał, czy ewentualnie któryś z tytułów* wywarł tak wielkie wrażenie, że TK zapragnął podzielić się nim z polskimi czytelnikami.

*O ile to tytuł nieopublikowany dotychczas u nas.

Offline NuoLab

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #78 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 21:55:10 »
Jakie są kulisy ciągłego odraczania poprawionego wydania anglojęzycznej wersji "Szkoły latania" i czy w ogóle ten tytuł się kiedykolwiek ukaże ?

Offline Grzmichuj

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #79 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 23:51:22 »
Fajnie że masz taką pasje i ogień w sobie Grzmichuju, i nie mam interesu by Cię atakować, jednak z wdzięczności do Eridravena, chciałbym zwrócić uwagę że to co napisałeś to tania próba manipulacji i granie na ambicjach gościowi, który chce po prostu przeprowadzić wywiad z wydawcą dla fanów komiksów. Skoro szukasz u niego cojones, to pokombinuj, zorganizuj jakiś wywiad z TK, i sam zadaj mu te pytania. Próbujesz przeforsować swoje osobiste pragnienia cudzymi rękoma. Sam nie masz jaj, ale polerujesz je komuś, żeby zrobił to co chcesz.
Rozgryzłeś mnie. Widać szkolili cię w tej samej ruskiej szkole trolli, ale musiałeś być lepszym uczniem i wygrałeś tę bitwę. Następnym razem to ja będę górą, hahahahahaha.
A na serio, to jak krucha musi być twoja pewność siebie, skoro zwykłe postawienie sprawy i otwarta konwersacja o pieniądzach, biznesie z członkiem zarządu firmy, która robi 4 mln rocznie to "ambicja" i "osobiste pragnienia"? Wspieram go, bo to dobra rada w przeciwieństwie do waszych pytań o premierę koników Pony. Czuć jak ten strach przed TK was paraliżuje, dla was Egmont to "duża" firma, moloch, gigant. W istocie to ledwo zipiejące mikro przedsiębiorstwo z dochodami, które wiele firm robi jedną fakturą. A rozmach jaki nadajecie prezentacjom i planom przypomina raczej konferencje Apple.
Puk puk. Tam nikogo nie ma. Człowiek od komiksów Kaczora Donalda to nie żaden Steve Jobs. Wkręcił was, omamił i wykorzystał. Każdy z was potrafi wysłać komiks do tłumaczenia, potem wysłać do składu, a na koniec do dystrybutora. Nie możesz mówić o jakiś pragnieniach rozmowy z człowiekiem, który nic nie osiągnął i nic nie zrobił poza tym, że pośredniczy między artystami i tłumaczami we wkładaniu dialogu w chmurki.

A piszę to wszystko tylko po to, że w interesie każdego kto tak jak ja wydaje tysiące miesięcznie na komiksy, by zdobyć się wreszcie na postawę prokonsumencką i zacząć wymagać czegoś. Żeby spotkania i wywiady nie promowały kolejnego Stefana Anioła z Alternatyw 4 (dla młodszych: cieć w bloku, który zamiast służyć mieszkańcom folgował sobie niczym właściciel). Bo w istocie zamiast konkretnego ataku na człowieka za jego kłamstwa, dostajemy kolejne, a gawiedź bije brawo i - użyję twojego porównania - poleruje mu jaja. Panie TK, gdzie są komiksy, który pan zapowiadał? Dlaczego namawiał nas pan na DC Rebirth, łudząc kolejnymi seriami, podczas gdy znowu pan rezygnuje tych, które miały stanowić zapowiedź? Co znowu blokuje Fantasy Komiks? Dlaczego Conan stoi w miejscu? I te pytania sprowadzają mnie do przekonania, że w istocie wszyscy inwestujemy nie tam, gdzie powinniśmy. Być może to Egmont Holding za mocno trzyma stery (nie sądzę), być może zabezpieczają się na wypadek zniesienia limitu 30 krotności ZUS, bo faktycznie wydają na pensje więcej niż w 2017, a być może pikują w dół.
Mnie to interesuje, a Johna i xanara interesuje czy kreda czy offset.
I kto tu manipuluje?
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Online xanar

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #80 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 00:17:13 »
Co tym mnie wkręcasz w jakieś swoje wojenki, masz jakiś problem z TK to się nim zajmij a nie chłopakiem chcesz się wysłużyć. Ja chyba już ci kiedyś napisałem, że w internecie to ty mocny jesteś ale w realu to już gorzej, tym postami to raczej swojego problemu nie rozwiążesz jakikolwiek by nie był.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Leyek

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #81 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 01:12:29 »
1. Czy sprzedaż "Invincible" jest na zadowalającym poziomie i spełniła oczekiwania w kontekście drogiej (wg Non Stop Comics) licencji?
2. Czy jest w najbliższym czasie szansa na rozszerzenie oferty Image? Serie uznanych autorów - np. "East of West" i "The Manhattan Projects" Hickmana, "Trees" Ellisa, "Sex Criminals" Fractiona czy serie okołoinvincible'owe.

brvk

  • Gość
Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #82 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 08:24:51 »
Anioł miał na imię Stanisław, nie Stefan.

Może warto skrócić pytania kolegi do formy: Co daje Panu moralne prawo, by zabierać nam komiksy, których nigdy nie mieliśmy? Czy może Pan spać w nocy?

Offline celtic

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #83 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 09:22:08 »
Rozumiem że wydanie BIRDS OF PREY jest jednorazowym strzałem, a czy jest szansa na inne komiksy z tamtych lat?
Czy jest szansa na wydanie NIGHTWINGA Dixona?
Czy jest szansa na BATMAN BEYOND?
Kiedy wydacie trylogię BATMAN BLACK AND WHITE? Czy jest szansa że znajdą się w niej historie ukazane w BATMAN GOTHAM KNIGHTS?
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline isteklistek

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #84 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 10:28:13 »
Ja bym powiedział, że pytanie o ofertę DC i jej sprzedaż jest zasadne, bo od czasu wykupienia wyłączności okazuje się, że spora część tej oferty ciągle podlega zmianom i nie są to zmiany na lepsze. Nie chodzi o to, że ludzie nie chcą kupować komiksów DC, ale nie chcą takiej oferty DC jaką oferuję Egmont i dlaczego to się nie zmienia nad tym trzeba się zastanowić. Egmont płaci za licencję, więc chyba potrafią powiedzieć: "Nie", "Chcemy to, to i to".... a tutaj okazuje się, że jest "Batman vs Deathstroke", "Omega Man" na które polski czytelnik albo nie czeka z wypiekami na twarzy, albo zwyczajnie ich nie zna. Ja "Omega Man" nie znam. To teraz mam czekać aż łaskawcy z DC pozwolą wydać Batmana Morrisona, No Man's Land czy Knightfalla.

Na co Egmont czeka z hitami od DC takimi jak Kingdom Come, Teen Titans Judas Contract? Aż ludzie kupią w oryginale i wtedy będą mówić, że nie ma zainteresowania, bo jak ma być skoro wszyscy już mają. Jeżeli chodzi o tytuł, który miał sporo zapytań, to jestem ciekawy, jak wygląda sprzedaż "Doom Patrol", czy może nie jest zadowalający, bo właśnie okazało się, że ludzie mieli dość czekania i woleli ściągnąć oryginał w omniaku, albo trejdach.

Offline OokamiG

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #85 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 10:30:49 »
Przecież Judas Contract miałeś w kolekcji :D.

talibo

  • Gość
Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #86 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 10:43:56 »
To teraz mam czekać aż łaskawcy z DC pozwolą wydać Batmana Morrisona, No Man's Land czy Knightfalla.
Chyba każdy tu zapomina, że zapowiedziane komiksy to tylko pierwsze półrocze przyszłego roku. Nikt nie powiedział, że się nie pojawią przytoczone tytuły. Egmont co roku na pyrkon wydaje swój katalog, gdzie jest spora część komiksów, których w zapowiedziach na MFKiG nie było. Zresztą na nagraniu pada pytanie o Batmana Morrisona.
Na co Egmont czeka z hitami od DC takimi jak Kingdom Come,
A o tym też jest na nagraniu.

Offline laf

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #87 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 10:54:56 »
Zresztą na nagraniu pada pytanie o Batmana Morrisona.
A o tym też jest na nagraniu.
To może byś uchylił rąbka tajemnicy co było na ten temat (albo podał minutę nagrania), a nie odpowiadał w ten mało konkretny sposób. Ja akurat całe nagranie przesłuchałem, ale nie pamiętam, żeby było coś na temat runu Morrisona czy Kingdom Come.

Offline isteklistek

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #88 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 10:55:05 »
I to jest odpowiedź? Fajnie, że się pojawiły te komiksy spoza katalogu, ale ja na nie nie czekałem, w żaden sposób mnie to nie cieszy, że są właśnie te i nie będę teraz udawał, że jednak przyklasnę Egmontowi, bo w tajemnicy wydał tytuły inne niż oczekuje. Wydaje mi się, że inni też raczej chcieli by inne tytuły.

talibo

  • Gość
Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #89 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 11:18:56 »
To może byś uchylił rąbka tajemnicy co było na ten temat (albo podał minutę nagrania), a nie odpowiadał w ten mało konkretny sposób.
Powiedziałem ci gdzie szukać, co jest już konkretną odpowiedzią. Nie mam teraz możliwości odsłuchania i sprawdzenia, to jest pod koniec spotkania kiedy padają pytania z widowni.

Ja akurat całe nagranie przesłuchałem, ale nie pamiętam, żeby było coś na temat runu Morrisona czy Kingdom Come.
Kingdom Come z wypowiedzi wynika, że będzie, bez podania konkretnej daty (w DC Black Label lub DC Deluxe). Na temat runu Morrisona pan Kołodziejczak nie chciał się wypowiadać, co pewnie oznacza, że się tematem interesują, ale do póki nie mają podpisanych umów nie będzie to ogłoszone. To było powtarzane kilka razy.