Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 373456 razy)

Palyszkiewicz, Szekak, Tanatos, nekro i 12 Gości przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1890 dnia: Pn, 15 Styczeń 2024, 10:24:01 »
Aha, czyli zostaną wysłane przed festiwalem. Wtedy idealna sytuacja, kto jedzie, ten bierze komiks z domu i wydawnictwo ma zero problemu. :)

Offline Teli

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1891 dnia: Pn, 15 Styczeń 2024, 11:03:07 »
Mimo wszystko jakaś partia na stoliku wydawnictwa powinna być. Z doświadczenia festiwalowego wiem że jeśli coś ma premierę tuż przez festiwalem to lepiej to na festiwalu kupić.
To że uda się wszystko rozesłać nie koniecznie oznacza że dotrze to na czas. Firmy spedycyjne czasem potrafią zrobić psikusa, zadziała prawo Murphy'ego i kurier zapuka już po festiwalu. Może też przywieźć zmasakrowaną paczkę i reklamacji nie da się ogarnąć w terminie.
Jeśli premiera była by dwa tygodnie przed eventem to spoko ale tu dla bezpieczeństwa wolę polować na komiks na stoisku wydawcy i iść do autografu ze świeżo zakupionym egzemplarzem.
« Ostatnia zmiana: Pn, 15 Styczeń 2024, 11:09:36 wysłana przez Teli »

Offline michał81

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1892 dnia: Pn, 15 Styczeń 2024, 11:25:06 »
(czasem nawet nie byli zainteresowani komiksem, ale obecność autora ich przekonała)
Ja się z tego wyleczyłem. Kupowanie na siłę, bo autor jest na festiwalu, może pozostawić z komiksem, który finalnie czytelnika nie zainteresuje.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1893 dnia: Pn, 15 Styczeń 2024, 11:28:37 »
Chybę śnię.

Myślisz, że wydaję kasę na ściągnięcie Autora i nie przygotowuję komiksu na targi? Hm...

Offline Zwirek

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1894 dnia: Pn, 15 Styczeń 2024, 11:36:52 »
Ja się z tego wyleczyłem. Kupowanie na siłę, bo autor jest na festiwalu, może pozostawić z komiksem, który finalnie czytelnika nie zainteresuje.
Tutaj chodzi chyba o skalperów, którzy potem wystawiają na aukcjach ;)

Offline Teli

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1895 dnia: Pn, 15 Styczeń 2024, 11:45:04 »
Chybę śnię.

Myślisz, że wydaję kasę na ściągnięcie Autora i nie przygotowuję komiksu na targi? Hm...

Nie o to mi chodziło. Nie zarzucam tu braku profesjonalizmu. Całym sercem wierzę w doświadczenie wydawcy.

Intencją postu było raczej wskazanie 100% polegania na wysyłce przed festiwalowej może okazać się zgubne. Przecież nie będziecie rozwozić paczek osobiście, a ostatnio miałem akcję że InPostem który wszystkie paczki dostarcza mi z dnia na dzień, a ostatnią wiózł ponad tydzień. W paczce były dość ważne rzeczy więc zarówno ja jaki i nadawca dostawaliśmy cholery, a InPost wrzucił tempo żółwia "i co nam zrobisz?".
Owszem można potem reklamować i dochodzić praw ale co po tym skoro już będzie musztarda po obiedzie.

Szanuję przedsprzedaże ale w takim przypadku zostanę przy zostanę przy stoliczku :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 15 Styczeń 2024, 11:51:05 wysłana przez Teli »

Offline LukCook

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1896 dnia: Pn, 15 Styczeń 2024, 11:45:49 »
Może ludzie, którzy chcą odebrać swój zamówiony egzemplarz na targach, zadeklarują się mailowo. Będziesz wiedział ile więcej egzemplarzy zabrać ze sobą. Taką akcję zrobiło JG z Gou Tanabe.

Offline Zwirek

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1897 dnia: Pn, 15 Styczeń 2024, 11:57:19 »
Jedyny sposób, aby mieć pewność, że ludzik odbierze komiks na targach, to przedpłata jakiejś kwoty, bez możliwości zwrotu ;) Oczywiście zdarzają się choroby i inne przypadki losowe. Chociaż może być to trudne od strony prawnej.

Offline Leyek

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1898 dnia: Pn, 15 Styczeń 2024, 12:06:09 »
Myślisz, że wydaję kasę na ściągnięcie Autora i nie przygotowuję komiksu na targi? Hm...

Sinnera przygotujesz, ale co jeśli np. Droga się opóźni? Wtedy Ci co zapreorderują cały pakiet mogą zostać bez komiksu na targi.

Poza tym pakujący zawsze zaczynają od "najprostszych" zamówień, więc Ci co będą brali wszystko lub prawie wszystko z obecnego preordera pewnie "będą realizowani" na sam koniec. Sam miałem taką sytuację teraz z Encyklopedią miętówek..., że oprócz niej zamówiłem dodatkowe pozycje ze sklepu KG i potem wszyscy mieli komiks na Niech żyje komiks i sobie pozbierali wrysy autorów, a moja paczka przyszła w poniedziałek już po festiwalu.

Offline Alfman

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1899 dnia: Pn, 15 Styczeń 2024, 12:41:17 »
Alack Sinner i Droga, na stronie widnieje data wydania 26.03.
Bedzię szansa, że zamówienia wyjdą wcześniej?
Festiwal u mnie "w domu", wypada odwiedzić  :)

Offline Leyek

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1900 dnia: Pt, 19 Styczeń 2024, 12:47:45 »
Cytuj
Manu Larcenet - "Terapia grupowa". Wydanie zbiorcze.
Na razie, ostatnie dzieło twórcy "Blasta", "Raportu Brodecka" czy "Codziennej walki".
Poniżej 20 pierwszych stron...zaledwie preludium do tego co potem się rozkręci do granic ludzkiej fantazji;) Ale Larcenet potrafi polecieć, to już wiecie, c'nie?

https://publuu.com/flip-book/368853/840689/page/1

Offline kubisz

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1901 dnia: Pt, 19 Styczeń 2024, 12:51:04 »

Offline michał81

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1902 dnia: So, 20 Styczeń 2024, 13:59:52 »
To już chyba oficjalnie
Cytat: Wydawnictwo Mandioca
Od tygodni, odkąd zapowiedzieliśmy "Drogę", "Drogę" de luce B&W oraz "Terapię grupową" pytacie nas o "Codzienną walkę".
Już nie pytajcie. Szczegóły przekażemy Wam na dniach prosto z Angouleme!:)

Online Konrad

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1903 dnia: Cz, 25 Styczeń 2024, 20:23:08 »
A w 2025:
Cytuj
Raport Brodecka, Codzienna walka, Le Retour a la terre - trzy komiksy Manu Larceneta na 2025.
https://www.dargaud.com/bd/le-retour-la-terre
https://www.bedetheque.com/serie-4491-BD-Retour-a-la-terre.html

Offline LukCook

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1904 dnia: Pn, 29 Styczeń 2024, 09:23:31 »
Wiadomość, która mnie bardzo cieszy!

Cytuj
Już w Krakowie, zatem mogę potwierdzić, że wybraliście Draculę Fernando Fernadeza. A myśmy potwierdzili w Angouleme warunki umowy, którą w poniedziałek podpisujemy.
Komiks jest obłędny. Będzie to pozycja nr trzy w naszej seryjce "Mistrzowie komiksu europejskiego" (w Polsce dotąd nie wydani).
PS. Sokole oko pewnie wypatrzy adnotację z prawego, dolnego roku: "wydanie limitowane 5000 sztuk"... u nas to się nawet nie otrze o takie liczby;)))
#Dracula #premier2024 #komiksy #zapowiedzi #mandioca #horror