Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 373631 razy)

cinemaman, Alienus66 i 14 Gości przegląda ten wątek.

Offline starcek

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1875 dnia: Wt, 02 Styczeń 2024, 19:02:44 »
Ach, życie! Dopiero dzisiaj, już po fakcie, znalazłem w necie ściepę na coś takiego.
To skoro i nas mają wyjść wszystkie części... Takie tam, noworoczne marzenia.


Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Rodrigues

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1876 dnia: Wt, 02 Styczeń 2024, 19:33:29 »
Marzenia powiadasz...


Offline radioblackmetal

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1877 dnia: Wt, 02 Styczeń 2024, 21:18:22 »
Dracula
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline Kadet

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1878 dnia: Wt, 02 Styczeń 2024, 22:58:14 »
Ja nie lubię horrorów, a uwielbiam Holmesa, więc głosuję na Sherlocka*... ale widzę, że jestem w liczebnej mniejszości.

* Wiem, że już było trochę z nim komiksów w ostatnich latach, ale ja wolę takiego tradycyjnego, a nie wariacje z wampirami, Ctulhu i podróżami w czasie...
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Dracos

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1879 dnia: Śr, 03 Styczeń 2024, 08:39:17 »
Szczerze to żaden...
To samo u mnie, dla mnie ciągłe powracanie do hitów popkulturowych jest na dłuższą metę niestrawne. Dracula, Frankenstein, Holmes, Dr Jekyll&Hyde no ile razy można zaraz pewnie jakieś wydawnictwo wyskoczy z Czterema Muszkieterami. Żeby nie było, nie tylko komiksowi mają takie skłonności filmowcy też męczą tematy do przesady.

Marzenia powiadasz...
A z jakiego to kraju? Gdzieś nasze okolice, ale nie wiem czy to Czechy czy może Chorwacja albo Serbia?

Offline wilk

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1880 dnia: Śr, 03 Styczeń 2024, 09:25:03 »
Pewnie przeoczyłem ale czy jest gdzieś informacja o komiksach jakich autorów w ogóle jest mowa?

Offline Necr09

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1881 dnia: Śr, 03 Styczeń 2024, 09:40:21 »
Pewnie przeoczyłem ale czy jest gdzieś informacja o komiksach jakich autorów w ogóle jest mowa?

Dracula jest od katalońskiego artysty Fernando Fernándeza, oryginalnie w magazynie "Creepy"

Sherlock scenariusz: Giancarlo Berardi, rysunki: Giorgio Trevisan, na moje to jest to wydanie
FGO: 758,469,198

Offline greg0

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1882 dnia: Śr, 03 Styczeń 2024, 10:07:00 »
Sherlock.
Na swoje usprawiedliwienie nam to, że nigdy nie czytałem komiksowego Holmesa.  8)

Sherlock scenariusz: Giancarlo Berardi, rysunki: Giorgio Trevisan, na moje to jest to wydanie
Fajna ta okładka.
Ważne żeby narzekać...

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1883 dnia: Wt, 09 Styczeń 2024, 23:07:08 »
Zbiorczo odpowiem:

- Alvar Mayor - mówiłem, że to na świecie wielki klasyk. 77-letni Enrique Breccia miał przejazd po największych festiwalach komiksowych w Europie i Ameryce Łacińskiej. W ciągu roku wznowiony na wszystkich najważniejszych komiksowych rynkach świata. Same świetne wydania.

- Dracula F.Fernandeza czy Sherlock Holmes Berardiego i Trevisana - komiksy do kategorii "Mistrzowie europejskiego komiksu" prowadzi Wampiriada. Typ komiksu, który trąci myszką ale wzoru oderwać się nie da. Coś jakby "Nieustraszeni pogromcy wampirów" pomieszali się z "Zemstą hrabiego Skarbka".
Za to Sherlock to jest ten delikatny styl ilustacji z książek, trochę przypomina mi stare wydanie Lalki z ilustracjami Uniechowskiego, ale klasę lepszymi bo klimatycznymi, wspaniale pokazującymi mroczny, zatęchły Londyn.

- Powroty i adaptacje - no cóż, nieuniknione w komiksie. 15786 już opowiedziano historię śmierci rodziców Batmana, utraty wzroku Murdocka ale ciągle opowiada się je na nowo. O adaptacjach Lovecrafta nie wspomnę...
Ale przeplatamy sobie swobodnie. W 2024 dostaniecie od nas 6 klasycznych komiksów (licząc dwa tomy Alacka Sinnera, tom trzeci Alvara Mayora, antologię Opowieści makabryczne Joana Boixa oraz ten, który sami sobie wybierzecie oraz Nonnonba). 10 komiksów będą natomiast stanowiły historie powstałe w ciągu ostatniej dekady.
Np. w preorderze na II kwartał lecimy z premierami z następujących roczników:
2014, 2016, 2016, 2021, 2023, 1972.


- Na KFK do Krakowa się szykujcie. David Rubin (Ogień, Black Hammer) dostał dzisiaj bilet lotniczy do Krakowa. Jose Munoz (lat 80 więc będzie to naprawdę rarytas spotkać go w Polsce) na bilet jeszcze czeka...

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1884 dnia: Pt, 12 Styczeń 2024, 09:38:37 »
Potwierdzam pkt 3 poprzedniego wpisu:
- jedyny zdobywca Harveya, nagród w Angouleme i Lucce - Jose Munoz przyjeżdża do Krakowa. 23-24.03.

Będzie na premierze (!!!) Alacka Sinnera.

A ja zapowiadam, że komiks wydamy pięknie i liczymy, że szybko kupicie jedynkę abyśmy mogli grzać drugi tom zbiorczy a potem "Joe's bar", czyli perłę wśród knajpianych opowieści. Im szybiej zniknie tym więcej kasy można inwestować w wydania. A mówimy o absolutnym klasyku światowego komiksu. Coś jakby Ozzy Osbourne przyjechał promować "Paranoid" bo wcześniej go nikt nie wydał;)

Podczas KFK zapowiemy też pozostałe komiksy na 2024 i odpalimy preordery na III kwartał bo kwartalnie będziemy teraz preordery wrzucać.

« Ostatnia zmiana: Pt, 12 Styczeń 2024, 09:42:33 wysłana przez mandioca »

Offline Rodrigues

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1885 dnia: So, 13 Styczeń 2024, 12:42:56 »
Kapitalna wiadomość. Czy wprowadzicie możliwość odbioru zamówionego wcześniej Alack'a Sinner'a na KFK?

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1886 dnia: Pn, 15 Styczeń 2024, 08:47:29 »
Nie.

Doświadczenie z emefki, gdzie wieźliśmy 20 etui do Blasta i przywieźli 17 oraz z NŻK wskazuje, że to bez sensu ("Sorry, Bartek, mam pełne siatki, wyślij").

Podobne doświadczenie mieliśmy z akcją "biblioteki", kiedy rozdawaliśmy komiksy do bibliotek i na 56 deklaracji w Warszawie było poniżej 30 odbiorów, w Krakowie jeszcze gorzej.

Życie prostuje nawet najambitniejsze plany;)

Offline badday

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1887 dnia: Pn, 15 Styczeń 2024, 09:06:24 »
Podobne doświadczenie mieliśmy z akcją "biblioteki", kiedy rozdawaliśmy komiksy do bibliotek i na 56 deklaracji w Warszawie było poniżej 30 odbiorów, w Krakowie jeszcze gorzej.
Możesz rozwinąć? Bibliotekarze nie odebrali komiksów na krakowskich festiwalach?

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1888 dnia: Pn, 15 Styczeń 2024, 09:26:31 »
Problem jest tylko taki, że jeśli ktoś zamówił takiego Alacka Sinnera w przedsprzedaży, a autor będzie na festiwalu, to fajnie byłoby otrzymać na nim rysunek/autograf. Na tym właśnie polega zapraszanie gości na festiwale, że czytelnicy kupują ich albumy (czasem nawet nie byli zainteresowani komiksem, ale obecność autora ich przekonała), bo chcą otrzymać autograf.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1889 dnia: Pn, 15 Styczeń 2024, 09:59:34 »
1. Dokładnie tak. Nie odebrali DARMOWYCH komiksów. Mieliśmy pulę, znaczną część rozdaliśmy ale z trzech imprez zbieraliśmy po kilka kartonów nie odebranych komiksów. Więc mija się to z celem. Przypomnę, że transport paczek kosztuje. W przypadku trzech imprez 6x zapłaciłem za próbę zrobienia prezentu;)
I dokładnie tak samo było z etui oraz preorderami.

Mogę nawet podać statystkę odbiorów "zamawianych" na targi towarów: 25%.

2. @Death: to żaden problem. Sam zaprosiłem Jose Muñoza i sam wydaję Alacka Sinnera. Więc wiem, o które daty chodzi. I dlatego właśnie zmieniłem Bestcomics na Motyle Książkowe aby jednak udało się komiksy rozesłać. Ale dobrze, że mi powiedziałeś o co chodzi.

« Ostatnia zmiana: Pn, 15 Styczeń 2024, 10:02:36 wysłana przez mandioca »