Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 373265 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline rzodkiew

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1830 dnia: Śr, 13 Grudzień 2023, 11:35:31 »
Pewnie skończy się tak, że wezmę wszystko oprócz "Drogi"

Offline Brzon

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1831 dnia: Śr, 13 Grudzień 2023, 22:58:32 »
Będą 2 różne ilustracje na okładkach Drogi, deluxe i zwykła.
Załatwiłem. Nie dziękujcie  8)

Offline Leyek

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1832 dnia: Śr, 13 Grudzień 2023, 23:07:31 »
Będą 2 różne ilustracje na okładkach Drogi, deluxe i zwykła.
Załatwiłem. Nie dziękujcie  8)

Załatw żeby nie trzeba było kupować obu wersji Drogi, żeby dostać bonus :) Wtedy szczerze podziękuję ;)

Offline Castiglione

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1833 dnia: Cz, 14 Grudzień 2023, 14:08:32 »
Cholera, Mandioki zwykle mało co kupuję, a tu wygląda na to, że ten preorder wyczerpie mój styczniowy budżet na komiksy ;D

Offline jedrol

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1834 dnia: Cz, 14 Grudzień 2023, 14:39:01 »
Zdecydowanie nie wezmę w preorderze ale pora szykować kasę na marzec. Jak ostatnio miałem mniej zamówień z Mandioki to tutaj mam ochotę wziąć wszystkie 6 tytułów

Online Martin Eden

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1835 dnia: Cz, 14 Grudzień 2023, 14:58:28 »
Preorder nie dla mnie - biorę po premierze - ale te zapowiedzi pokazują, że Mandiokę ciężko będzie pobić w premierach na pierwszy kwartał. Tuż obok widzę tylko Lost in Time. Potem chyba nikt nie przygotuje takich tytułów.

Mocny start roku.

Z tych zapowiedzi wątpliwości mam tylko wobec.... "Drogi". Znam film, znam książkę i po prostu nie wiem, czy chcę mieć znowu doła przez dwa dni po lekturze. Po cholerę mi to  :)

Offline jedrol

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1836 dnia: Cz, 14 Grudzień 2023, 15:33:08 »
Z tych zapowiedzi wątpliwości mam tylko wobec.... "Drogi". Znam film, znam książkę i po prostu nie wiem, czy chcę mieć znowu doła przez dwa dni po lekturze. Po cholerę mi to  :)

Z tego powodu nie wziąłem się za książkę nigdy... Po prostu nie mam na nią obecnie siły :D Ale dużo łatwiej mi się przyswaja ciężkie tematy w komiksie bo czas czytania komiksu jest krótszy niż książki :D

Offline Brvk

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1837 dnia: Cz, 14 Grudzień 2023, 16:08:40 »
Z tych zapowiedzi wątpliwości mam tylko wobec.... "Drogi". Znam film, znam książkę i po prostu nie wiem, czy chcę mieć znowu doła przez dwa dni po lekturze. Po cholerę mi to  :)

No, trudno takie treści określić mianem rozrywki (choć książkę połknąłem za jednym posiedzeniem).

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1838 dnia: Cz, 14 Grudzień 2023, 17:50:58 »
Rozrywka, jak najbardziej -  odrywasz się od spraw codziennych, od tego co masz do zrobienia jutro rano itd., a i czerpiesz z tego przyjemność.

Offline Brvk

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1839 dnia: Cz, 14 Grudzień 2023, 18:07:53 »
Rozrywka, jak najbardziej -  odrywasz się od spraw codziennych, od tego co masz do zrobienia jutro rano itd., a i czerpiesz z tego przyjemność.
Niby tak, ale nie każde dzieło pochłania ze względów eskapistycznych. Zresztą to temat na inną rozkminę - jaką rolę mogą pełnić twory kultury w rodzaju powieści, filmów itp., w jakim stopniu literatura wysoka to rozrywka, czy kultura rozrywkowa to tylko przyjemność itd.?

Generalnie Droga to opowieść postapo, ale niuanse fabularne czy wydźwięk końcowy nie pozwalają mi jej traktować na równi z historiami ze świata Mad Maxa.

Online PabloWu

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1840 dnia: Cz, 14 Grudzień 2023, 21:24:08 »
Z tego powodu nie wziąłem się za książkę nigdy... Po prostu nie mam na nią obecnie siły :D Ale dużo łatwiej mi się przyswaja ciężkie tematy w komiksie bo czas czytania komiksu jest krótszy niż książki :D

Ja znowu po książce nie miałem ochoty oglądać filmu  :)
A komiks napewno kupię bo Larcenet to Mistrz, waham się jeszcze którą wersję wybrać ale w głowie póki co wygrywa opcja "bierz dwie".

No i ma fajne dziary na łapach.   


 Wydawnictwo mogłoby go zaprosić na jakieś targi.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1841 dnia: Wt, 19 Grudzień 2023, 00:01:36 »
Manu na targi/festiwale poza Francją nie jeździ. Jeśli ktoś potrafi go zaprosić to chętnie skorzystamy z pomocy. Ba, wznowimy wtedy to czego brakuje na rynku;)

********

Co do "Drogi".

Obie wersje ładnie się sprzedają ale de luxe B&W jest w limitowanej wersji (1/3 tego co standardowa) więc już wiemy, że nie będziemy dystrybuować tego komiksu w hurtowniach. Czyli ograniczamy się do swojej strony, targów, potem Gildii i sklepów komiksowych.

Tym razem, w przeciwieństwie do etui czy kilku innych komiksów, nie mamy opcji rozszerzenia nakładu w ostatniej chwili ponieważ drukujemy w kooperatywie zagranicą.

« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Grudzień 2023, 00:05:33 wysłana przez mandioca »

Offline Pinto

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1842 dnia: Wt, 19 Grudzień 2023, 00:48:56 »
"Droga" drukowana we Francji, więc będzie okazja do porównania z rodzimym badziewiem zwanym BZGraf.
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Grudzień 2023, 00:55:46 wysłana przez Pinto »

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1843 dnia: Wt, 19 Grudzień 2023, 01:02:08 »
Nasze na bieżąco możesz porównać bo nie korzystamy z tej drukarni;)

Offline kv

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1844 dnia: Cz, 21 Grudzień 2023, 12:01:13 »
Czy Sztandar czarnej gwiazdy powinien mieć przedostatnią stronę pustą? Wygląda na celowy zabieg, ale upewniam się czy jednak nie trzeba będzie reklamować.