Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 373211 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online PabloWu

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1740 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 20:24:57 »
Od jutra wieczorem dwa ostatnie preordery na 2023:

- Ogień - David Rubin
- Sztandar Czarnej Gwiazdy - Y.Sente/S.Cuzor.

PS. Dziękujemy za przyjęcie komiksu Michała Arkusińskiego podczas MFKiG. Było bardzo dobrze.

Dziękuję za wydanie komiksu Michała Arkusińskiego, przeczytałem w tak zwanym międzyczasie kilka historii i jest świetnie zarówno fabularnie jak i graficznie,  klimat konkretny tylko szkoda tych ilustracji na tak mały format.

Offline 79ers

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1741 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 20:37:48 »
Na bonito tylko Alvar 1, więc sądziłem że wkradł się błąd w zapowiedziach, ale 2 to chyba zwiastun na ten rok ?

Offline Sędzia

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1742 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 20:48:38 »
Co się stało, że się pozmieniało?


EDIT. Dobra, już se doczytałem na twarzoksiążce. Zawsze ciężko przychodzi mi przyznanie się, że jednak czasem warto tam bywać.
Zatem czekam na to najlepsze na świecie wydanie "Terapii..."  :D

patrzę na FB Mandioci i nic nie widzę na ten temat, dej linka


Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1744 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 21:40:58 »
1. Alvar Mayor 2 wydany. Od jutra Bestcomics zaczyna pakowanie więc pewnie w środę paczki zaczną wychodzić. Na emefce już mieliśmy (drukarnia z Łodzi to i przez płot przerzucili).
Bardzo pięknie rozwija się literacko. To że, Breccia rządzi w czerni i bieli to wiadomo ale Trillo magicznie-romantyczny to jest majstersztyk!

2. Terapia grupowa ma zaledwie 160 stron ale samych napisów pani Małgosia Wowczak (https://www.behance.net/wowczak6233?locale=en_US ) musi wymalować zapewne kilkadziesiąt. I to jest praca niezależna od pracy Raraku, który ma i tak 17 (siedemnaście) fontów do obskoczenia.
A jeszcze polskie słowa nie zawsze wpasowują się w scenografię (bo słowa tam zmieniają scenografię) więc trzeba wrócić do tłumacza i redaktorki. To właśnie dlatego nie wrzucaliśmy tego komiksu wcześniej mimo że, prawa kupiliśmy pół roku temu.
Ale Ogień to jest ogień! Będą Państwo zadowoleni. Ogień i Sztandar wymiatają!

3. Arkusiński i wielkie plansze. Nie. Nasz format (214x294) od początku nie był brany pod uwagę ani przez nas ani przez Autora. To są kameralne historie. Punkowe czy jazzowe koncerty najlepiej brzmią w knajpach albu klubach, na stadionie nie mają ani klimatu ani brzmienia.

« Ostatnia zmiana: Pn, 09 Październik 2023, 21:43:16 wysłana przez mandioca »

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1745 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 09:15:21 »
Wiszą preordery na "Ogień" Davida Rubina i "Sztandar Czarnej Gwiazdy" (tytuł roboczy) Sente/Cuzor:

https://mandioca.pl/pl/collection/Przedsprzedaz/1/1/phot

Zakładki od Pawła Piechnika (do wojennego Cinq branches de cotton noir jest idealny!) oraz Katarzyny Witterscheim (baaaardzo ludzkości podobała się jej poprzednia zakładka więc ponawiamy współpracę).

Ogień 256 stron na nowej kredzie poleci. Taka, która najczęściej znana jest z albumów malarskich. Uznałem, że do tego albumu wypada zmienić papier bo Rubin w Ogniu przeszedł sam siebie, a mamy w domu prawie wszystkie jego komiksy.


Za to Sztandar Czarnej Gwiazdy (tytuł roboczy) poleci w formacie 24x32 (do tej pory przez nas nie praktykowanym) bo jest komiksem tak przezajebistym, że musicie się na niego napatrzeć! Oczywiście, papier będzie grubszy, ten sam co w Blaście ale grubszy.

Nieustannie na jakości nie oszczędzamy. Pasjonaci wydają dla pasjonatów!

PS. do końca listopada pracujemy z Bestcomics, potem przenosimy się do innego operatora.




« Ostatnia zmiana: Cz, 12 Październik 2023, 09:17:14 wysłana przez mandioca »

Offline LukCook

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1746 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 09:30:09 »
Preordery ogień! Świetne i już zamówione obydwa tytuły. Szacun za ceny.

Gratulacje z okazji opuszczenie bestcomics, szkoda, że nie szybciej  :)

Offline srogin

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1747 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 09:48:51 »
Gratulacje z okazji opuszczenie bestcomics, szkoda, że nie szybciej  :)

Preorder z Blastem 2 wczoraj do mnie dotarł - bez zakładki. Nawet nie wiem, czy coś takiego można reklamować  :o

Offline Takesh

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1748 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 09:54:13 »
Ktoś może czytał te dwa komiksy? Poza Wydawcą oczywiście :p Chodzi mi o jakość scenariuszy. Ogień brzmi fajnie, ale Sztandar to Sente, czyli może być różnie, od dobrego do słabizny...

Offline LukCook

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1749 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 09:58:24 »
Preorder z Blastem 2 wczoraj do mnie dotarł - bez zakładki. Nawet nie wiem, czy coś takiego można reklamować  :o

Można. Napisz do Mandioci i doślą (mam nadzieje). Nie pocieszasz, ja czekam na Blasta 2 i Alvara 2, na razie nic nie słychać o przesyłce.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1750 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 10:07:21 »
Wszystko u nas można reklamować. Ale teraz musisz czekać. Właśnie czekam na samolot do Sewilli a Karola rozłożyło po emefce i jest na L4.

Zakładki doślemy albo jakoś się umówimy.


%%%%%%%%%%%%%%

Scenariusz: Sente. Mysłałem, że to inny typ, dopiero grafik zwrócił uwagę, że to ten od Hrabiego Skarbka i XIII. Ja tych komiksów nie lubię i uważam za słabe.

SZTANDAR to jest jego max. Nie wiem czy sam na to wpadł, czy Cuzor rysunkami go natchnął ale facet przeszedł samego siebie.

Komiksy wojenne to mój konik. Raport Brodecka, Ziemia, Niebo, Kruki raczej potwierdzają, że w tej sprawie pierdów nie wydaję. Zresztą, scenariusze i jakość tłumaczenia to raczej nasza mocna strona. Sam fakt, że nie mamy problemów ze współpracą z samymi wykładowcami akademickimi, laureatami nagród STL i Staffa chyba o czymś świadczy, c'nie?:)

Kolejny (na 2024) też będzie wspaniały.
« Ostatnia zmiana: Cz, 12 Październik 2023, 10:19:39 wysłana przez mandioca »

Offline Takesh

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1751 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 11:07:10 »
Sente potrafi dobrze napisać, ale ma też sporo bardzo słabych, moim zdaniem, pozycji. Ale chyba wezmę. Ogień scenariuszowo też dobry?

No wychodzicie na prowadzenie w kategorii wydawców na mojej liście. Świetny dobór nieoczywistych tytułów, redakcja i samo wydanie komiksów na najwyższym poziomie. Dziękuję.

Jedyną wtope zauważyłem w Żywej stali. Któreś dwie strony około 153 zostały zamienione. Numery na paginacji ok, ale numery na rysunku są inne, a i historia na tym cierpi. Czyli nie błąd drukarni, tylko jeszcze przy składzie. Plus może dwa razy brakowało literki (rzy zamiast trzy). Poza tym super, właśnie kończę czytać drugi raz. Potem będzie całość Blasta. Raport mnie zachwycił, więc oczekiwania duże....

Offline Rodrigues

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1752 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 12:44:30 »
Można. Napisz do Mandioci i doślą (mam nadzieje). Nie pocieszasz, ja czekam na Blasta 2 i Alvara 2, na razie nic nie słychać o przesyłce.

Do mnie wczoraj dotarła paka z Blastem 2, Alvarem 2 i Shamisen  ;). Alvar i Shamisen idealnie wypełniły miejsce Blasta 1 w boxie. Wszystko doszło w stanie gites-majonez.

Offline LukCook

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1753 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 12:57:51 »
Do mnie wczoraj dotarła paka z Blastem 2, Alvarem 2 i Shamisen  ;). Alvar i Shamisen idealnie wypełniły miejsce Blasta 1 w boxie. Wszystko doszło w stanie gites-majonez.

Miałeś szczęście. Na face Mandioci jest info, że Karol pochorowany i wysyłki jak wyzdrowieje (przed chwilą zobaczyłem).

Offline moai

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1754 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 14:44:32 »
Miałeś szczęście. Na face Mandioci jest info, że Karol pochorowany i wysyłki jak wyzdrowieje (przed chwilą zobaczyłem).
No niestety jak Karola w pracy nie ma to stoi całe Best Comics... - jednym słowem masakra. Ale słyszałem, że Mandioka ma zmienić operatora.

Jedyną wtope zauważyłem w Żywej stali. Któreś dwie strony około 153 zostały zamienione. Numery na paginacji ok, ale numery na rysunku są inne, a i historia na tym cierpi. Czyli nie błąd drukarni, tylko jeszcze przy składzie. Plus może dwa razy brakowało literki (rzy zamiast trzy). Poza tym super, właśnie kończę czytać drugi raz. Potem będzie całość Blasta. Raport mnie zachwycił, więc oczekiwania duże....
Te zamienione strony to dałbym sobie rękę uciąć, że tak samo jest w oryginale. Widziałem też wersję z większą ilością dymków, których w innej edycji już nie ma. Zatem albo to celowy zabieg autorów, albo błąd redaktorów oryginału. Zjedzone literki rzeczywiście też zauważyłem, ale to drobnostka.
« Ostatnia zmiana: Cz, 12 Październik 2023, 14:46:45 wysłana przez moai »