Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 373452 razy)

Palyszkiewicz, Szekak, Tanatos, nekro, rapr, Raveonettes (+ 1 Ukrytych) i 18 Gości przegląda ten wątek.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1605 dnia: So, 17 Czerwiec 2023, 14:19:46 »
Bardzo się cieszę z przyjęcia komiksu mistrza Dina Battagli.
W zasadzie już mogę zapowiedzieć, że w 2024 wrzucimy kolejny tytuł.

Zapowiedzieć też mogę, że podczas wakacji Kuba Jankowski weźmie się za tłumaczenie kolejnego z mistrzów, Katalończyka Joana Boixa.

"Grandes de lo macabro" jest pięknie pozbieranym i zredagowanym zbiorem opowiadań publikowanych na przestrzeni lat w wielu magazynach. Oto przedsmak tego co czeka nas albo w grudniu 2023 albo w lutym 2024 (kalendarz się skomplikował w związku z innym klasycznym komiksem, który też zamierzamy wydać a autorzy nieoczekiwanie postawili pewien specyficzny warunek, o którym pisać będę we właściwym czasie):


    7: La maldición del amuleto (basado en el relato El sabueso de H.P. Lovecraft) – Creepy #73 (julio de 1985) Toutain Editor
    15: El insecto (basado en el relato La metamorfosis de Franz Kafka) – Creepy #66 (diciembre de 1984) Toutain Editor
    22: Réquiem para una figura – Comix Internacional #22 (septiembre de 1982) Toutain Editor
    30: Plateada como la luna (inspirado en el relato La chica de Marte de R. Block) – Rambla #24 (noviembre de 1984) García y Beá Editores S. A.
    37: Penny – Dossier Negro #79 (diciembre de 1975) Ibero Mundial de Ediciones
    49: Hamil Ali, de Esmirna (inspirado en el relato El caso de Lady Sannox de A. Conan Doyle) – Creepy #69 (marzo de 1985) Toutain Editor
    57: El testamento del Sr. Morris – Dossier Negro #83 (abril de 1976) Ibero Mundial de Ediciones
    64: El solterón – Rambla #21 (agosto de 1984) García y Beá Editores S. A.
    70: La cruz de los atormentados (inspirado en la leyenda La cruz del Diablo de G. A. Becquer) – Creepy #53 (noviembre de 1983) Toutain Editor
    76: El estúpido humano –
    84: El mal –
    89: La fobia (inspirado en el relato El perro de Hudson Irish) – Creepy #67 (enero de 1985) Toutain Editor
    97: La última especie – Cimoc #9 (1979) Riego Ediciones S. A.
    107: El niño y el ahorcado (basado en un fragmento de la obra El hombre que rie de Víctor Hugo) – Creepy #68 (febrero de 1985) Toutain Editor
    114: Fronteras – Creepy #49 (julio de 1983) Toutain Editor
    118: La cautiva de Zork – Dossier Negro #85 (junio de 1976) Ibero Mundial de Ediciones
    128: ¿Qué era aquello? (inspirado en un relato de Fitz-James O`Brien) – Creepy #48 (junio de 1983) Toutain Editor
    133: Un muro bien hecho puede salvar una vida (sobre una idea de Juan Puche) – Rambla Quincenal #3 (diciembre de 1984) García y Beá Editores S. A.
    135: La boda de Monique Egan – Dossier Negro #89 (octubre de 1976) Ibero Mundial de Ediciones
    146: El caso del señor Valdemar (adaptación del cuento de Edgar Allan Poe) – Creepy #70 (abril de 1985) Toutain Editor

Tu możecie sobie pobuszować po jego blogu:
http://joanboix-art.blogspot.com/


Offline carnivale

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1606 dnia: So, 17 Czerwiec 2023, 18:30:41 »
Czy Wy planujecie wydać  TO "Grandes de lo macabro" Joana Boixa o które pytałem na 67 stronie a na 68 odpowiedziałeś , że
Bo my coś podobnego szykujemy na 2023/24, acz nie Joana Boixa.
???

 

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1607 dnia: So, 17 Czerwiec 2023, 22:38:19 »
Słuszna uwaga, wtedy sprawa sprzedaży praw była zamknięta. Ale kilka miesięcy później dostaliśmy namiar na człowieka, który otworzył nam zamknięte wcześniej drzwi;)

Druga sprawa, miałem w rękach Antologię i ten poprzedni zbiorek (nie pamiętam już nazwy). Dobór opowiadań był bolesny bo chyba słabo przemyślany.

Tutaj dostajemy bardzo przemyślanie poukładane opowieści. Tempo skacze i spada, przewidywalne ramotki są zastępowane, oryginalnymi pomysłami.
Redaktor naprawdę wiedział jaki efekt chce osiągnąć.

A tym innym komiksem, który szykowaliśmy był albo Battaglia albo Josep Bea, ale już nie pamiętam.

Offline carnivale

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1608 dnia: So, 17 Czerwiec 2023, 23:33:26 »
To bardzo się cieszę , że się udało . Gdzieś tam z tyłu głowy zawsze miałem żeby kupić to nawet po hiszpańsku tylko dla rysunków :) Mam nadzieję , że okładkę dacie z tym upiornym domem :)

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1609 dnia: Nd, 18 Czerwiec 2023, 13:16:54 »
Nie mamy zamiaru. Ten dom przyciąga! Widziałem to w pewnym ogromnym składzie komiksów w Barcelonie. TOP3 najbardziej przyciągających okładek (pozostałych nie zdradzę bo negocjujemy zakup praw).


Offline donT

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1611 dnia: Cz, 29 Czerwiec 2023, 13:18:14 »
Bardzo się cieszę z przyjęcia komiksu mistrza Dina Battagli.
W zasadzie już mogę zapowiedzieć, że w 2024 wrzucimy kolejny tytuł.

Dzis rano pan liscionosz dostarczyl paczuszke z gildii (18 dni czekania od nadania bylo istna tortura!) i w koncu mam swoj egzemplarz. Komiks wyglada fenomenalnie i juz nie moge doczekac sie lektury. Wielki plus za gruby, przyjemny offset. WAZELINA MODE ON - w ogole Mandioca, to na chwile obecna moje ulubione wydawnictwo. Wydaja swietne, nietuzinkowe tytuly, maksymalnie dopieszczone pod wzgledem edytorskim.
Oby tak dalej!
« Ostatnia zmiana: Cz, 29 Czerwiec 2023, 13:21:23 wysłana przez donT »
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1612 dnia: Cz, 29 Czerwiec 2023, 22:01:48 »
Dziękuję, staramy się jak możemy.

Dlatego na pokładzie niedługo zamelduje się kolejny pan redaktor zaprawiony w bojach w najlepszych wydawnictwach literackich w kraju, oraz młoda pani po ASP, która zadba o dopieszczenie "Terapii grupowej" i przerysowywanie dymków w innych komiksach. Nic bowiem tak nie wpieprza przy czytaniu komiksów jak font potraktowany różnym numerkiem, nieprawdaż?:)


Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1613 dnia: Cz, 06 Lipiec 2023, 13:22:01 »
Trzeci z naszych preorderów ma już swoją grafikę zakładkową. Tym razem Katarzyna Witterscheim:
https://www.facebook.com/photo/?fbid=841213097436940&set=a.605013811056871

Zatem do "Blasta 2" Wojciech Stefaniec,
do "Alvara Mayora" druga część z tryptyku Pawła Ponichtery https://www.instagram.com/ponichtera.pawel/

I wspomniana KW do "Shamisena".

Jutro zakładki lecą do druku. Preordery ciągle dostępne na naszej stronie www.mandioca.pl



Offline WeaponX

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1614 dnia: Wt, 11 Lipiec 2023, 00:20:05 »
Mam nadzieje ze wydacie serie Cybersix (Carlos Meglia, Carlos Trillo)

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1615 dnia: Wt, 11 Lipiec 2023, 16:31:10 »
Hm, musiałbym sobie przypomnieć czy po latach jeszcze mnie bawi.

Wielką krzywdę komiksowi zrobił swego czasu film. Lecz sam fakt, że powstał animowaniec a potem fabularny pokazuje jak Cybersix mocno stało w komiksowie 30 lat temu.

Online Konrad

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1616 dnia: Śr, 12 Lipiec 2023, 00:26:13 »
Big news. Wydawnictwo potwierdziło dzisiaj na FB, że wyda w przyszłości komiks Alack Sinner.
Całość prawdopodobnie w 2 tomach (416 i 424 strony) na podstawie włoskiej edycji:
https://www.oblomovedizioni.com/libri-alack-sinner-v1.php
https://www.oblomovedizioni.com/libri-alack-sinner-v2.php
Cytuj
Proszę zachować w pamięci bo na jesieni zaczniemy prace nad tym komiksem.
Inspirował Eduardo Risso, Franka Millera i na pewno (chociaż o tym akurat nie czytałem ale widzę) Tayio Matsumoto.


Ogólnie ciekawa sprawa z tym tytułem, bo jeszcze w marcu pojawiła się informacja, że to inne wydawnictwo kupiło prawa, a tu dzisiaj taka niespodzianka.

Online Szekak

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1617 dnia: Śr, 12 Lipiec 2023, 01:11:46 »
Fajnie, pasuje mi ten komiks do Mandioki. Licze na powtorke z etui.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1618 dnia: Śr, 12 Lipiec 2023, 15:19:34 »
Faktycznie,

niewielu komiksom poświęca się tyle miejsca na wikipedii. https://it.wikipedia.org/wiki/Alack_Sinner

Komiks-legenda.

Noir detektywistyczny. Rysowanie, które wtedy było rewolucją.

Kilka opowieści do dzisiaj robi mocne wrażenie. Mnie śmieszy ta, w której Munoz i Sampayo przylatują do Alacka Sinner bo szukają inspiracji do pisania opowiadań o pracy prywatnego detektywa;)

Nowy Jork pokazany zjawiaskowo. Te wszystkie nagrody z czapy się nie wzięły:

1978: Best Foreign Realistic Work at the Angoulême International Comics Festival, France
1983: Best Comic Book at the Angoulême International Comics Festival
1994: Harvey Award for Best American Edition of Foreign Material[4]
2002: Special Prize for outstanding life’s work at the Max & Moritz Prizes, Germany
2007: Grand Prix de la ville d'Angoulême at the Angoulême International Comics Festival, France
2022: Platinum Konex Award for his work in the last decade, Konex Foundation, Argentina

Bender

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1619 dnia: Śr, 12 Lipiec 2023, 15:39:13 »
Fajna rzecz, ale pierwszy tom przypadł mi o wiele bardziej niż drugi. Podobnie styl rysunku, który w pierwszy, jest świetny (zwłaszcza na początku) w drugim natomiast widać mocną ewolucję kreski , która mi osobiście juz nie podeszła.