Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 373418 razy)

Sirius, HugoDumont, Raveonettes, lukb23, Pinto i 16 Gości przegląda ten wątek.

Offline KzT

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1500 dnia: Nd, 23 Kwiecień 2023, 08:41:52 »
Cinq branches de cotton noir znacznie lepiej się czyta o ile chcesz poczytać.
Ale rozumiem, że nasze komiksy zawsze na tym forum mają punkty ujemne za pochodzenie.

Za to Manu Larcenet dostał kolejną nagrodę, tym razem na Festival du livres de Paris za Terapię grupową.
Wydamy ją na jesieni. Też chujowa, streszczenie kładzie ją na łopatki ale nagrody teraz każde gówno dostaje.

https://www.facebook.com/100046447715798/posts/pfbid02d9XywfUbwUqnTUPh6gjFbHEoh1sUvnZuFAtxU1gW2RJpjH1gvAwJVy84oMALHBUml/

Nie wiem po co te emocje. Forum jest po to, żeby wypowiedzieć swoje zdanie. Większość komiksów, które kupuję nie pochodzi ze Stanów. Wszystkie komiksy od Mandioci, które kupiłem były bardzo dobre, a część wylądowała w mojej dziesiątce ulubionych na koniec roku w ostatnich dwóch latach. Planuję kupić kolejne (w tym kolejne części Alvar Mayor, Blasta i oczywiście Dino Battaglię). Części jednak nie kupowałem, ponieważ po opisie, recenzjach czy planszach poglądowych widziałem, że nie są dla mnie.
Wszystko to nie zmienia faktu, że:
- Podlinkowany opis Cinq branches de cotton noir jest dla mnie zniechęcający i przypomina streszczenie powieści Dana Browna skrzyżowanej z Chatą wuja Toma.
- Odnośnie "Terapii grupowej" to akurat opis na Bedetheque jest - dla mnie - bardzo interesujący.
https://www.bedetheque.com/serie-68029-BD-Therapie-de-groupe.html
A lektura Codziennej walki, Raportu Brodecka i Blasta 1 sprawiają, że i tak biorę w ciemno. Sente to jednak zdecydowanie nie jest ta półka.
- Czytałem i oglądałem wiele komiksów (książek, filmów, seriali), które zostały nagrodzone, a do mnie zupełnie nie przemawiały i były moim zdaniem przeciętne albo słabe. Zakładam, że jest to dość powszechne doświadczenie. A dyskusja w stylu - Jak to nie zachwyca Gałkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Gałkiewiczowi, że go zachwyca - jest oczywiście zabawna, ale co zrobić, skoro nie zachwyca.
- W przypadku komiksów wojennych z chęcią przytuliłbym polskie tłumaczenia amerykańskich klasyków (np. Blazing Combat, The Nam) albo angielskich (Charlie's War). Więc smuteczek, że Mandioca nie wyda jednak tego ostatniego.

PS. Jeśli idzie o używanie wulgaryzmów, to również miałbym prośbę, żeby tego nie robić. Zniechęca do interakcji i wydawnictwa.

Offline greg0

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1501 dnia: Nd, 23 Kwiecień 2023, 09:18:46 »

- Czytałem i oglądałem wiele komiksów (książek, filmów, seriali), które zostały nagrodzone, a do mnie zupełnie nie przemawiały i były moim zdaniem przeciętne albo słabe. Zakładam, że jest to dość powszechne doświadczenie.
uff
a już myślałem, że tylko ja tak mam.
Ważne żeby narzekać...

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1502 dnia: Nd, 23 Kwiecień 2023, 09:32:30 »
Ahahahaha chyba było wczoraj pite.

Offline Spiff

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1503 dnia: Nd, 23 Kwiecień 2023, 13:18:28 »
Ahahahaha chyba było wczoraj pite.
Kto uważa, że kulturalne spożywanie alkoholu to zło -niech lajkuje post @SkandalistaLarryFlynt  8)
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1504 dnia: Nd, 23 Kwiecień 2023, 13:49:15 »
I tu Cię zaskoczę, w weekendy nie pijam, bo pracuję. Ale jak widać mała prowokacja efekt przyniosła;)

Pozdrawiam z pracy:)

Co do Cinq branches de cotton noir - jestem uczulony na krytyke spraw, ktorych sie nie poznalo. Np. ocena komiksu na podstawie streszczenia.
Steve Cuzor i Yves Sante to pierwsza liga na frankofonskim rynku, seria XIII jest na tym forum wychwalana pod niebiosa, ale "streszczenie" CBDCN juz daje punkty ujemne na start. Nawet nie recenzje czy krytyczne omowienie tylko tekst wrzucony jako zajawka...
I pod ten desen zagralem z komentarzem.
« Ostatnia zmiana: Nd, 23 Kwiecień 2023, 13:59:26 wysłana przez mandioca »

Offline Warpath

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1505 dnia: Pn, 24 Kwiecień 2023, 20:31:52 »
Zapowiedź!

Cytuj
Yves Sante (Zemsta hrabiego Skarbka, XIII) oraz Steve Cuzor (XIII, Asterix i przyjaciele, Go West Young Man) w kapitalnej wojennej opowieści o grupie czarnych żołnierzy, którym powierzono misję zdobycia pewnego sztandaru.

II wojna światowa, Francja, pogoń za pewnym niemieckim oficerem-kolekcjonerem skarbów.
Trochę "Szeregowca Ryana" oraz "Obrońców skarbów" w pierwszym tomie.
Ale potem wjeżdża drugi, a dalej finisz, który zmiata z planszy!
No i ta okładka! Kiedy zobaczyłem ten komiks w barcelońskim sklepie w listopadzie 2021 nie mogłem już się od niego odkleić...

Kupiliśmy. Wydajemy na jesieni.


Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1506 dnia: Cz, 27 Kwiecień 2023, 19:17:40 »
Można wybrać komiks (na 2024).
Z racji kończących się powoli nakładów Żywej Stali i Shankara I dajemy cztery opcje, wybieracie co chcecie w pierwszej kolejności:

https://www.facebook.com/mandiocapl/posts/pfbid07ZxTYb5kesGruu83r5rKYU9JxkUaVAkkJwns5k6mgF2oTFCTTGytcwC5dp8oUCAgl?notif_id=1682604606084823&notif_t=feedback_reaction_generic&ref=notif

Online LukCook

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1507 dnia: Cz, 27 Kwiecień 2023, 19:23:25 »
Mój głos na adaptacje legendy o Rycerzach Okrągłego Stołu.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1508 dnia: Cz, 27 Kwiecień 2023, 19:37:33 »




Na razie głos na Merlina, ale Hexmoor też wygląda fajnie.

Offline adamarluk

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1509 dnia: Cz, 27 Kwiecień 2023, 20:57:00 »
Merlin

Offline Zwirek

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1510 dnia: Cz, 27 Kwiecień 2023, 21:07:55 »

Offline pablomas

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1511 dnia: Cz, 27 Kwiecień 2023, 21:26:57 »
Indianie . Howgh.

Offline szybkilester

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1512 dnia: Cz, 27 Kwiecień 2023, 21:33:48 »
El Ziggurat :P

Offline Rodrigues

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1513 dnia: Cz, 27 Kwiecień 2023, 22:23:44 »
Wszystko...

...ale tak najbardziej to Merlin  :)

Offline Leyek

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1514 dnia: Cz, 27 Kwiecień 2023, 22:39:57 »
Wszystko :) Ale jak trzeba wybierać to najpierw coś stworzonego z Mazzitellim (El Ziggurat, Hexmoor).  Przedwczoraj właśnie skończyłem Shankara t.2 i się zastanawiałem kiedy coś nowego tego wspaniałego duetu :)