Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 373232 razy)

jahred666, Sikor, LukCook i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline JakubM

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1410 dnia: Pt, 31 Marzec 2023, 10:49:52 »
a sam komiks BLAST II - pal licho ten kawałek tekturki "SLIPCASE" - to cena tez poszybowała i znacznie będzie wyższa niż części 1 ?

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1411 dnia: Pt, 31 Marzec 2023, 14:23:44 »
nieznacznie. Etui będzie oznaczało rezygnację z części rabatu. Tyle. Ale pewnie dodamy cosik jeszcze;)
Jakoś po 12-14.04 wypuścimy preordery, szybkie, bo chciałbym na KW się wyrobić. Czy się uda? Zobaczymy.


Offline Rodrigues

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1412 dnia: Pt, 31 Marzec 2023, 14:28:49 »
Jakość pakowania widocznie spadła od czasu, kiedy wysyła BestComics. Czy możecie ich dodatkowo uczulić w przypadku tego etui? Jeżeli etui będzie w połowie puste to bardzo łatwo można je uszkodzić bez odpowiedniego zabezpieczenia i wypełnienia.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1413 dnia: Pt, 31 Marzec 2023, 15:11:21 »
Zgłoszono 1 (jedną) reklamację. Na jakieś 700-800 wysyłek...
Na co mam uczulić jeśli anonimowo wrzucacie tutaj info zamiast zgłaszać reklamacje?

Offline Midar

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1414 dnia: Pt, 31 Marzec 2023, 15:33:11 »
Właśnie, to mnie zawsze bawi. ”Przyszło lekko ubite, ale nie na tyle żeby mi przeszkadzało.” „Przyszło w takim stanie, ale komiks jest do czytania, więc nie zamierzam reklamować”, „Tylko cienka koperta, bez wypełniacza, ale szkoda mi planety, więc nie reklamuję”. Jak nie przeszkadza i nie zamierzasz reklamować, to „nie zawracaj dupy” i nie rób z tego postów. Ja, jak mam towar uszkodzony (normalna rzecz, zdarza się), to reklamuję i jeszcze nie było, żebym nie wymienił na pozbawiony wad.
« Ostatnia zmiana: Pt, 31 Marzec 2023, 15:36:34 wysłana przez Midar »

Online LukCook

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1415 dnia: Pt, 31 Marzec 2023, 15:46:20 »
Ja, jak mam towar uszkodzony (normalna rzecz, zdarza się), to reklamuję i jeszcze nie było, żebym nie wymienił na pozbawiony wad.

Same here, jak dostaje uszkodzony to reklamuje.

Preordery na Yu i krew zamówione, jak tylko odbiorę to podzielę się wrażeniami z jakości pakowania.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1416 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 09:07:01 »
A propos kolejnej premiery (po Krwi barbarzyńcy):
- myślimy o zatytułowaniu jej jakoś dla wykazania pewnej odmienności tworzącej się serii; jakieś pomysły podrzucicie?

Serię otworzy Dino Battaglia ze zbiorem kilkunastu opowieści, w więkoszości adaptacji klasyki literatury.
Kilku kolejnych autorów mamy już wybranych. Drugi będzie w tematyce surrealistycznego SF, trzeci horroru, czwarty poetycki i plastyczny.
Na razie o nich nie piszemy, zbieramy kasę na zakup praw.

Jak to seria, będzie miała swój osobny wygląd jak seria argentyńska (Żywa Stal, Shankar I,II, Alvar Mayor I-III) i brazylijska (Favela w kadrze, Kocia skórka, Skazaniec 666, Imaginarium zbiorowe).
« Ostatnia zmiana: Nd, 02 Kwiecień 2023, 09:08:35 wysłana przez mandioca »

Offline Brvk

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1417 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 11:38:44 »
Nazwy serii i numery na okładcach to zło.

Offline Rodrigues

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1418 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 12:10:18 »
Uwaga żart. Osobom wrażliwym nie polecam otwierać.
Spoiler: PokażUkryj


A tak na poważnie:
Może po prostu dodać na grzbiecie mały napisik "Selezione di Mandioca"?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1419 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 12:15:37 »
A propos kolejnej premiery (po Krwi barbarzyńcy):
- myślimy o zatytułowaniu jej jakoś dla wykazania pewnej odmienności tworzącej się serii; jakieś pomysły podrzucicie?

Serię otworzy Dino Battaglia ze zbiorem kilkunastu opowieści, w więkoszości adaptacji klasyki literatury.
Kilku kolejnych autorów mamy już wybranych. Drugi będzie w tematyce surrealistycznego SF, trzeci horroru, czwarty poetycki i plastyczny.
Na razie o nich nie piszemy, zbieramy kasę na zakup praw.

Jak to seria, będzie miała swój osobny wygląd jak seria argentyńska (Żywa Stal, Shankar I,II, Alvar Mayor I-III) i brazylijska (Favela w kadrze, Kocia skórka, Skazaniec 666, Imaginarium zbiorowe).

Dla mnie z tego posta nie wynika czym ma się seria charakteryzować, więc ciężko o wymyślenie jakiejś nazwy. Różne gatunki, różni autorzy. Battaglia jest Włochem - to będą włoskie komiksy? Jakie będą elementy wspólne tych komiksów w tej serii?

Offline Koalar

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1420 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 13:07:22 »
Też nie widzę, co łączy te komiksy, więc może:
- potoczne: miszmasz, szurum-burum;
- przestarzałe: kweres;
- poważniejsze: entropia, aliaż, amalgamat, kolaż, konglomerat, melanż, mozaika, panoptikum, spektrum, fuzja, feeria;
- inne: tutti frutti, miks.

Część tych nazw jest mniej pozytywna, bo dotyczy bałaganu (a np. melanż to dziś 'pot. impreza'). Mozaika pasuje mi do nazwy Mandioca (hiszp./wł. mosaico mniej). Może jeszcze jakieś dwuwyrazowe zabawy typu: symetria/spektrum entropii, fuzja obrazu/feerii, aliaż kolażu.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline chch

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1421 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 13:28:07 »
Jeśli rzeczywiście musicie jakoś odróżnić nowy cykl od pozostałych to byłbym za wyróżnieniem jej poprzez odrębne logo (co zaproponował, chociaż w formie żartu Rodrigues - oczywiście nad nowym logiem trzeba by popracować) zamiast pakować kolejne napisy na okładkę lub grzbiet.

Offline hansior

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1422 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 14:30:09 »
Źle by wyglądała ta seria z nazwą i numerami. Przede wszystkim numery to porażka, bo w ramach serii kupowane są osobne tytuły, te które się podobają. Numery powodowałyby, że czytelnicy mieliby na półce też komiksy, które im się nie podobają. Nie mówiąc już o podwójnej numeracji w przypadku podzielonych tomów, jak Shankar, czy Alvar Mayor.
Brak nazwy serii też jest dobrym wyborem, bo każdy jej komiks to osobny tytuł. Nie są ze sobą powiązane.
Świetnie była zrobiona seria komiksów argentyńskich. Łączy je po prostu styl graficzny. To pięknie wygląda na półce.

Offline greg0

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1423 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 16:23:43 »
Nazwy serii i numery na okładcach to zło.

Okładka podstawowa - napisy z nazwą serii i numerami + logo
Limitka A - napisy z nazwą serii i numerami  ( bez logo)
Limitka B - logo ( bez napisów z nazwą serii i numerów)
Limitka C - (bez napisów z nazwą serii , bez numerków i bez logo) 8)
Ważne żeby narzekać...

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1424 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 19:33:20 »
Dziękujemy pięknie za odpowiedzi. Nazwy nie będzie, o numerach nawet nie pomyślałem, skupimy się zatem na szukaniu tożsamości graficznej w projektowaniu okładek, wyklejek, kapitałek i tych wszystkich detalików, z którymi czasem mamy czas się popieścić.

Drugi w serii będzie Hiszpan! Josep Maria Bea y Font!