Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 373557 razy)

Ty_draniu (+ 1 Ukrytych) i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline hansior

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1350 dnia: Nd, 19 Luty 2023, 07:18:52 »
Ja sobie cenię Mandiocę za tytuły. Dużo na forum narzekałem na sposób wydania, ale bardzo lubię wydawnictwo za to, że potrafi znaleźć ciekawe, niestandardowe pozycje. W takim np. Lost in time poza wyjatkami, jak Wypadek na polowaniu, są to frankfony glownego nurtu. Za to Mandioca wyszukuje nam komiksy z np. Hiszpanii, Ameryki Południowej, Singapuru. I najczęściej maja w sobie jakis element, który je wyróżnia. Czuć, że wydawca jest zafascynowany komiksami.

Uważam tylko, że kilka ostatnich pozycji było nietrafionych. Wydaje mi się, źe wydawca dużo po nich oczekiwał, a przeszły bez echa. Za to zapowiadał je w przesadzony sposób, jak to pisze Murazor (Ocean miłości miał być komiksem na miarę Chan Chock Chye'a). Jedno w połączeniu z drugim spowodowało, że zapowiedzi już nie maja takiego hype'u, co do tej pory.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1351 dnia: Nd, 19 Luty 2023, 10:41:35 »
@hansior dzięki za głos.

PS. Wchodzą do katalogu na 2024 nowe kraje;)

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1352 dnia: Cz, 23 Luty 2023, 10:31:21 »
Dla nieprzekonanych:
10.30, czwartek, Radio 357, Przepowiednia pancernika!

Słuchajcie!

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1353 dnia: Pt, 24 Luty 2023, 11:13:24 »
Jedną z moich ulubionych wystaw jakie pamiętam była "Podróż do Edo" w Muzeum Narodowe w Warszawie . Był to 2017 rok. Katalog z tej wystawy kosztuje dzisiaj naprawdę sporo!
Uwielbiam japońskie drzeworyty. Mam sporo albumów z pracami japońskich mistrzów. Niedawne wystawy w dzieł Hokusaia w Muzeum Narodowe w Krakowie czy Ohary Kosona w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha odwiedziły tłumy ludzi.

Inspirujące!

Wiedzieliśmy o tym od dawna, a od 2020 roku śledziliśmy powstanie komiksu "Shamisen" Guilherme Petreki i Tiago Minamisawy.
Z Guilherme jesteśmy zaprzyjaźnieni od dawna, uwielbiamy jego prace. Stąd wiemy co ma na tapecie nim ktokolwiek jeszcze publicznie puści parę. Wreszcie przyszedł czas na publikacje tej historii, inspirowanej genialnymi drzeworytami Hokusaia.

To co Petreka zrobił z dziełami mistrza powala swoim pięknem.
Oddał kolory drzeworytów sprzed 200 lat, a akcję komiksu wplótł w klasyczne obrazy Hokusaia. Majstersztyk!
A do tego...nauczył się grać na shamisenie!
Dla wszystkich zainteresowanych kulturą Japonii must have!



Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1354 dnia: Pt, 24 Luty 2023, 15:41:29 »
Ale że co - wydadzą to? Bo w tym nawale "mandiokizmów" nie widzę żadnej konkretnej informacji.

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1355 dnia: Pt, 24 Luty 2023, 16:12:33 »
Ale że co - wydadzą to? Bo w tym nawale "mandiokizmów" nie widzę żadnej konkretnej informacji.
Z komentarza wydawcy na FB na razie zanecaja😉

Offline horror

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1356 dnia: Pt, 24 Luty 2023, 18:01:18 »
Dla nieprzekonanych:
10.30, czwartek, Radio 357, Przepowiednia pancernika!

Słuchajcie!

Słuchałem.

Offline moai

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1357 dnia: Pt, 24 Luty 2023, 18:05:47 »
Ale że co - wydadzą to? Bo w tym nawale "mandiokizmów" nie widzę żadnej konkretnej informacji.
Wydadza, mowili o tym komisie chyba juz z rok temu. Podobno w tym roku juz bedzie.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1358 dnia: Pt, 24 Luty 2023, 18:26:46 »
Jak Godot!

Online Konrad

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1359 dnia: So, 25 Luty 2023, 08:46:13 »
Kolejne plany na ten rok:
Cytuj
Budzisz się rano i wiesz:
- trzecią parą preorderową będą "Terapia grupowa" Manu Larceneta oraz "Shamisen" Guilherme Petreki i Tiago Minamisawy.
Dwa spektakularne wizualnie komiksy!
Czwartą parę jeszcze potwierdzamy (czekamy na akceptację warunków umów).
Jeden komiks autorów znanych w Polsce, drugi uznanego twórcy poza naszym krajem, u nas jeszcze nie wydanego;)

Ten Shamisen to był już pierwszy raz zapowiadany przez Mandioke w 2021 (https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/wydawnictwo-mandioca/msg148741/?topicseen#msg148741), ale widzę, że dopiero w tym roku zostały kupione prawa: https://www.fullbleedrights.com/recent-sales


Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1360 dnia: So, 25 Luty 2023, 09:08:48 »
Tak, a we Francji wyda Shamisena Ankama. Chyba nawet przed nami.

Tutułem sprostowania:
 do tej pory Shamisena do wydania nie zapowiadaliśmy.

Kupno praw a wydanie to dwie inne kwestie. Masz na forum sporo zapowiedzianych komiksów a nigdy nie ujrzały światła dziennego. Spośród tego o czym pisałem został jeszcze Yeshuah ale to jest 600-stronicowe tomisko wymagające dużej pracy od zespołu więc jak już zakończy pracę grupa tłumaczeniwo-redaktorska to napiszemy cokolwiek.
« Ostatnia zmiana: So, 25 Luty 2023, 09:13:59 wysłana przez mandioca »

Offline hansior

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1361 dnia: So, 25 Luty 2023, 12:05:30 »
Spośród tego o czym pisałem został jeszcze Yeshuah ale to jest 600-stronicowe tomisko wymagające dużej pracy od zespołu więc jak już zakończy pracę grupa tłumaczeniwo-redaktorska to napiszemy cokolwiek.

A myślałem, że Blast to przegięcie. Takie kobyły to patologia służąca temu, żeby komiks sprawiał wrażenie świetnie wydanego. Zachwycają bardziej edycje z pomysłowym motywem takie, jak Jest zabawa, Fungae, czy też Pan Żarówka. Ale to jest trudniejsze. Bo nad tym trzeba pomyśleć, znacznie łatwiej jest ładować w edycję dużo kasy.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1362 dnia: So, 25 Luty 2023, 12:52:01 »
Szczerze mówiąc - nie nadążam... Co prawda moim zdaniem "Blast" mógłby mieć mniejszy format (chociaż wtedy byłby jęk, że centymetry kwadratowe kradno), ale liczby stron przecież wydawca nie zmieni...

Offline hansior

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1363 dnia: So, 25 Luty 2023, 12:58:19 »
Mam na myśli dzielenie na kilka tomów. Chodzi mi właśnie o ilość stron.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1364 dnia: So, 25 Luty 2023, 13:05:14 »
Że mieli podzielić na więcej tomów? Kwestia gustu, ja chyba jednak wolę więcej w jednym. Chociaż jakby więcej rzeczy wydawano w ten sposób, to pewnie bym wolał w mniejszych.