Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 373468 razy)

0 użytkowników i 12 Gości przegląda ten wątek.

Offline plast

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1320 dnia: Pt, 27 Styczeń 2023, 15:05:17 »
Trawa jest czarno - biała, a Fungae kolorowe.

Jeśli na cenę wpływają takie czynniki jak: nakład, okładka, obwoluta, skrzydełka, ilość stron, wielkość stron, papier, typ druku, kolor/czerń-biel, to to ostatnie jednak w całym rozrachunku nie ma decydującego znaczenia. Aczkolwiek chętnie bym poznał liczby, gdyby któryś wydawca się chciał nimi podzielić :)

W każdym razie patrząc na ceny komiksów b-w i kolorowych nie widzę różnicy. Oczywiście piszę o regularnej sprzedaży, a nie wydaniach limitowych bez kolorów jak np. Incal od SC czy ostatni Baranowski czy Thorgal od PCA, bo to wiadomo, że z założenia będzie droższe, ale nie należy tego raczej łączyć z brakiem koloru (i vice versa) :)

Offline hansior

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1321 dnia: Pt, 27 Styczeń 2023, 16:54:29 »
Co więcej, mamy komiksy w 7 formatach a coś tam pleciesz co standardowych formatach (łącznie z cegiełką Imaginarium Zbiorowe)...słowem powinieneś nas chwalić bo spełniamy Twoje oczekiwania a odnoszę wrażenie, że chciałeś się bezsensownie przypieprzyć;)

W sumie większość moich narzekań dotyczyła Blasta. Nie piszę, żeby się przypieprzyć. Gdy pisałem o Zakazanym porcie w poście zacytowanym przez moaia, chwaliłem sposób wydania.

Offline skil

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1322 dnia: Pt, 27 Styczeń 2023, 19:03:09 »
Trawa to akurat najlepszy przykład źle wydanego komiksu. Jak ktoś twierdzi inaczej, od razu wiadomo, że nie ma pojęcia o czym gada.
A poza tym uważam, że Rosja powinna być zniszczona.

Offline plast

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1323 dnia: Pt, 27 Styczeń 2023, 19:16:22 »
Dzięki za info i zmiażdżenie dyskusji argumentami nie do obrony.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1324 dnia: Pt, 27 Styczeń 2023, 19:19:25 »
Ja to Trawę wepchnąłem do szafy z ubraniami, bo na jej miejsce na półce wstawię trzy inne tytuły o takiej samej liczbie stron.

Offline plast

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1325 dnia: Pt, 27 Styczeń 2023, 19:21:02 »
Tak, np. 3 Fungae :)

Offline Shinue

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1326 dnia: So, 28 Styczeń 2023, 13:44:16 »
Mam zapytanie do wydawnictwa. Wasze komiksy kupuję głównie na Gildii. Cena u nich i u was jest o ile dobrze kojarzę taka sama. Z tym że u nich jest możliwość darmowej wysyłki a u was są dodatki, które dla mnie przegrywają z darmową wysyłką. Chciałbym dać bardziej zarobić wydawnictwu, bo Gildia i tak ma ze mnie dobrego klienta ale czasy są jakie są i oglądam każdą złotówkę z trzech stron zanim ją wydam.

I teraz pytanie: Czy dałoby radę wprowadzić w sklepie wydawnictwa darmową wysyłkę? Na przykład gdy kupuje się oba komiksy z przedsprzedaży lub rezygnując z dodatków?

Offline Leyek

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1327 dnia: So, 28 Styczeń 2023, 13:46:03 »
Powyżej 300 zł jest free przesyłka z Mandoici (przynajmniej była w zeszłym roku). Dziwne, że to w ogóle nie jest na stronie zareklamowane. Ale ciężko ją z preorderów złapać mi się raz udało jak były 3 preoredy i coś dorzuciłem :)

Offline laf

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1328 dnia: Pt, 03 Luty 2023, 11:13:15 »
Czy ktoś w kliku prostych, żołnierskich słowach mógłby przekonać mnie do zakupu Blasta ? Przeglądem przykładowe plansze i pomimo wszechobecnego zachwytu jestem totalnie zniechęcony do tego komiksu  :-\

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1329 dnia: Pt, 03 Luty 2023, 11:22:32 »
Czy ktoś w kliku prostych, żołnierskich słowach mógłby przekonać mnie do zakupu Blasta ? Przeglądem przykładowe plansze i pomimo wszechobecnego zachwytu jestem totalnie zniechęcony do tego komiksu  :-\

Ja Cię przekonywał nie będę żeby nie mieć na sumieniu, jeśli się zawiedziesz. Ale moja opinia była taka:

Cytuj
Blast jest wybitny. Obawiałem się trochę, bo przeważnie jak z każdej strony czytam zachwyty to oczekuję bardzo dużo i prawie zawsze się zawodzę. Tak miałem z Indiańską włóczęgą, Dniami, których nie znamy, Donżonem, Raportem Brodecka, ostatnio z Potworami. To wszystko są świetne komiksy, ale po samych superlatywach, które czytałem wcześniej odczuwałem jednak pewien zawód, spodziewałem się czegoś więcej w każdym z tych przypadków. A Blast tym oczekiwaniom sprostał, a nawet je przewyższył. Główny bohater to jedna z ciekawszych i niebanalnych fikcyjnych postaci, jakie poznałem ever. Najciekawsze dla mnie było to, że po przeczytaniu jego wypowiedzi czy poglądów na różne tematy pierwsza myśl była "no, chory człowiek, co on pierd...", a chwilę potem refleksja, że gdybym miał się z nim spierać na argumenty to bym nie umiał chyba, przeważnie te wypowiedzi są wewnętrznie perfekcyjnie spójne i logiczne. W tym tytule jest ogrom ciekawych tematów do przemyślenia. No i rysunki - uwielbiam taki styl, idealnie pasuje do historii, jest całkowicie czytelny, fenomenalny narracyjnie, bardzo wiele przestrzeni wprowadza. Jednocześnie autorski i nieoczywisty w wielu miejscach. Jedyne do czego bym się przyczepił to pretensjonalność wielu fragmentów, szczególnie w drugiej części. Ale nie przeszkadzało mi to aż tak bardzo, ze względu na to, że były to myśli protagonisty, który miał powody żeby je w takiej formie przekazywać. Rewelacja, nie mogę się doczekać drugiego tomu i tego jak to się skończy.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1330 dnia: Pt, 03 Luty 2023, 12:14:51 »
Komiksy, których wg wskazań hurtowni mamy poniżej setki:
- Życie i czasy Charliego Chan Hock Chye
- Żywa Stal
- Shankar t.1.

Polecamy!

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1331 dnia: Pt, 03 Luty 2023, 13:20:51 »
Co powiecie na wietrzenie magazynów ze staroci?
Komiksy z rocznika 2019, zostały nam trzy tytuły (po ok. 100-120 egz):

- Skazaniec 666
- Labirynt
- Olimpo Tropical.

Tylko na naszej stronie z rabatem 45%.
Wysyłka powyżej 300 PLN za darmo!!!
Do wtorku, 7.02

Offline Rodrigues

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1332 dnia: Pt, 03 Luty 2023, 14:35:24 »
Czy ktoś w kliku prostych, żołnierskich słowach mógłby przekonać mnie do zakupu Blasta ? Przeglądem przykładowe plansze i pomimo wszechobecnego zachwytu jestem totalnie zniechęcony do tego komiksu  :-\

Kup to człowieku.

Proszę  ;) :D

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1333 dnia: Pt, 03 Luty 2023, 17:18:40 »
Czy ktoś w kliku prostych, żołnierskich słowach mógłby przekonać mnie do zakupu Blasta ?
Spoiler: PokażUkryj

Online LukCook

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1334 dnia: Pt, 03 Luty 2023, 18:20:41 »
Spoiler: PokażUkryj


+1 lepiej bym tego nie ujął!