Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 373493 razy)

PabloWu (+ 2 Ukrytych) i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1110 dnia: So, 22 Październik 2022, 22:25:59 »
@komediant

100 naboi - bingo, acz przesadziłem;)))
Co do Alacka Sinnera. W USA były dwa wydania. W latach 1987-89 Fantagraphics (oczywiście pokolorowane), 2017-18 IDW. Drugie rozeszło się.

Komiks ma sporo lat, ale jest jednym z tych klasyków, których brak na naszym rynku jest zaskoczeniem.
Nie wiem jak wyniki sprzedaży w USA, ale Casterman we Francji wydaje i wznawia już 40 lat! We Włoszech zbiorczych wydań naliczyłem 5. W Hiszpanii widziałem dwa Normy. Teraz wychodzi w Brazylii.

Myślę, że dzisiaj polscy wydawcy odrabiają wiele lat zaległości w klasyce, która u nas dosyć długo koślawo się kształtowała. Tak czy siak nie jest żadną sensacją powiedzenie, że bez Alacka Sinnera nie byłoby Sin City czy 100 naboi.

Ed Piskor i Jim Rugg (czyli zajebiści amerykańscy komiksiarze) mówią o Alacku Sinnerze tak:
« Ostatnia zmiana: So, 22 Październik 2022, 22:44:00 wysłana przez mandioca »

Offline Komediant

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1111 dnia: Nd, 23 Październik 2022, 09:19:26 »
@komediant

Co do Alacka Sinnera. W USA były dwa wydania. W latach 1987-89 Fantagraphics (oczywiście pokolorowane), 2017-18 IDW. Drugie rozeszło się.

Komiks ma sporo lat, ale jest jednym z tych klasyków, których brak na naszym rynku jest zaskoczeniem. (…)

To pierwsze wydanie od Fantagraphics było mocno niekompletne, wyszło raptem 5 zeszytów po ok 40 stron, w zapowiedziach wisiało wydanie albumowe ale koniec końców nie wyszło. Kolorowe były tylko okładki, srodek na szczęście pozostawiono w cz-b.
O wynikach sprzedaży wydania IDW czytałem ze sprzedaż jedynki była poniżej oczekiwań i dwójka ukazała się już w znacznie mniejszym nakładzie. Ale generalnie imprint EuroComics w którym wyszedł Alack jakichś hitów sprzedażowych nie miał.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1112 dnia: Nd, 23 Październik 2022, 12:26:30 »
Dzięki za rozjaśnienie. Podziwiam wiedzę. Zobaczymy czy ten kto wyda Alacka w PL będzie zadowolony po sprzedaniu 800-1000 sztuk, bo tu o tak nikczemnych ilościach mówimy;)

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1113 dnia: Wt, 25 Październik 2022, 17:46:24 »
Tak jak zapowiadałem niedawno, są zwroty z pewnego sklepu internetowego.

Będzie kilka Raportów Brodecka!

Będą do odbioru podczas Targów Książki w Krakowie albo w naszym sklepie internetowym.

I tylko tam!

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1114 dnia: Wt, 25 Październik 2022, 18:40:54 »
Który to taki sklep? Może mają coś innego z przeszłości na stanie...

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1115 dnia: Wt, 25 Październik 2022, 18:46:45 »
Audyt chcesz nam zrobić?;)

Na poprzednim NŻK mieliśmy nawet dwie Favele w kadrze i dwa Ye.

Zdarzają się takie rzeczy.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1116 dnia: Wt, 25 Październik 2022, 19:17:05 »
A nie, poważnie pytam - czasem trafiają się sklepy co mają na stanie coś dawno nie widzianego i sprzedają w normalnej cenie.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1117 dnia: Wt, 25 Październik 2022, 19:43:15 »
Tak.

W 2021 mieliśmy trzy przypadki. W 2022 już drugi.

Np. kiedy zamykał się Artbook Store, raz odbierałem towar rzekomo niezbywalny od jednego ze sklepów w Warszawie, innym razem komuś kto rok nie potrafił sprzedać komiksu, który chodził po okładkowej i wyżej.

Teraz już się to nie zdarzy bo my już bezpośrednio do sklepów nie dostarczamy. W zasadzie firmą kieruję solo i nie mam czasu na użeranie się z rozliczeniami detalicznymi.

Offline martin685

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1118 dnia: Cz, 27 Październik 2022, 21:41:17 »
a Blast 2 wstępnie na kiedy planowany? Opowieść połyka się błyskawicznie i chce się więcej.

Offline KubciO

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1119 dnia: Pt, 28 Październik 2022, 07:18:42 »
a Blast 2 wstępnie na kiedy planowany? Opowieść połyka się błyskawicznie i chce się więcej.
Dobre pytanie. Chociaż sam jeszcze nie przeczytałem (wczoraj odebrałem paczkę, a w niej m. in. Blast), to nie chcę przegapić preorderu na drugi tom - czekam na ten slipcase. No i oczywiście muszę wiedzieć, kiedy przyjdzie mi opróżnić portfel 😅

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1120 dnia: Pt, 28 Październik 2022, 17:58:03 »
Lepiej przeczytaj bo potem na forum będzie nawalanką, że miliony wydane a komiks do luftu:)

Na pewno pierwszy kwartał 2023. Ale czy 10-15 luty czy 25-31 marca to jeszcze zbyt odległa perspektywa. Najpierw wyślemy zaległe Ziemia, Niebo, Kruki, wypuścimy Przepowiednię pancernika, a potem podamy terminy dla Blasta 2 i Alvara Mayora 2.


Offline Leyek

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1121 dnia: Nd, 30 Październik 2022, 20:54:01 »
Cytuj
Zakładki już są. Komiks w suszarni. Po Wszystkich Świętych trafi do naszego magazynu.
Niebo, Ziemia, Kruki - Teresy Radice i Stefano Turcioniego.


Offline bfg

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1122 dnia: Nd, 30 Październik 2022, 21:22:38 »
i wszędzie przewija się to dodatkowe "i" po literce "c" w nazwisku Turconi :-P, dobrze, że chociaż nie na okładce :-)

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1123 dnia: Pn, 31 Październik 2022, 14:23:09 »
Wyluzuj, jest w druku dobrze, wydawca polski uparłsię na Turcioniego bo mu jednego piłkarza przypomina. Ale zakładka i komiksy są ok, nie ja je redaguję, łamię i tłumaczę.

Dostaniesz produkt jak należy;)

Offline Leyek

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1124 dnia: Wt, 01 Listopad 2022, 13:05:07 »
Cytuj
31.10 zamknięto negocjacje ws komiksów na 2023. Umowy poszły do podpisów. Zostało płacenie, a potem wydawanie.
Przewidujemy kontynuacje - Blast (t.2), Alvar Mayor (t.2 i 3), jeszcze jeden komiks Larceneta, powrót do Brazylii, wyskok do Hiszpanii, zapowiadany wcześniej, cudowny niemy sztos i jeszcze jeden komiks, o którym jeszcze niczego nie napiszę bo sobie go jakoś w głowie układam (kiedy, po którym a przed którym wydać i jak go tutaj przedstawić...)

i z komentarza odnośnie Conana:

Cytuj
wychodzi ich na świecie pierdyliony. Sęk w tym, że my ich nie lubimy. Ale ten jeden jest, naszym zdaniem, wart uwagi.
Nazywa się Sangre Barbara. Jest kapitalną opowieścią. A tego czego brakuje mi w komiksowych adaptacjach opowiadań o Conanie to historia. Placki tekstu wyciętego do fajowych obrazków to trochę za mało na dobry komiks, a często tak wyglądają te opowieści.
Podejrzewam, że artyści mogli dlatego tak bardzo pokazać jak cenią sobie prozę Howarda, jak lubią filmy o Conanie, bo nie byli w gorsecie ograniczeń "serii", "wielkiego wydawcy", "franczyzy" czy innych słów kluczy oznaczjących, że będzie kiepskie story do fajnych rysunków.
Tutaj mieli wolność i z niej wspaniale skorzystali. Zresztą, fakt iż, stali się lokomotywą małego wydawcy o czymś świadczy.

Pierwsza zapowiedź komiksu na 2023.
Sangre barbara - Hiszpana El Torresa.

Kapitalnie rozpisany komiks o relacji Conana i jego syna. Jak nie przepadam za komiksowymi adaptacjami opowiadań Howarda, tak ten od razu chwycił mnie za serce. Wydajemy!
Poniżej można zerknąć jak komiks prezentuje się w oryginalnym -hiszpanskim wydaniu:


https://karrascomics.com/producto/sangre-barbara/
« Ostatnia zmiana: Wt, 01 Listopad 2022, 13:07:30 wysłana przez Leyek »