Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 373334 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.


Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1096 dnia: So, 22 Październik 2022, 10:06:22 »
Alack Sinner to kawał komiksu. Jakieś 800 stron. Piękna robota. Patrzysz na to i wiesz, że ten, ten, tamten, o i tamten Słynny Pan Rysownik mocno się inspirował.

Nim wybiorę kolejny klasyk z Argentyny do publikacji czytam jeszcze kilka innych (ale bardzo wolno), bo Wielki Świat przypomniał sobie o argentyńskich mistrzach na całego i teraz leci sporo zapomnianego dobra (za każdym razem czekam na nową digitalizację bo niektóre materiały są słabej jakości).
Na pewno koledzy z NSC będą mieli pełne ręce roboty bo Amerykanie wznawiają wszystkie dzieła Brecci.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1097 dnia: So, 22 Październik 2022, 10:09:34 »
O, 800 stron. To można wydać tak jak Blast w dwóch 400-stronicowych kolubrynach. Nie obrażę się. Wygląda fenomenalnie. :)

Edit.
O, to, to:
« Ostatnia zmiana: So, 22 Październik 2022, 10:41:22 wysłana przez Death »

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1098 dnia: So, 22 Październik 2022, 10:48:21 »
Haha, no, a potem płacz, że Mandioca drogo wydaje, bo my nie oszczędzimy na jakości więc będzie Piko bello;)
Jest to tytuł z naszej listy. Potwierdzam. Ale czy ten czy inny, podpowiedzą nam wyniki sprzedaży innych klasyków i grubasów.
W trudnych czasach, trudne wybory...


Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1099 dnia: So, 22 Październik 2022, 10:51:26 »
Ja nie płaczę. Wolę grube, bo wychodzą taniej. :) Dużo lepiej, że Blast był 2 x 400 stron niż 4 x 200 stron. Wtedy byłby pewnie sporo droższy.
Cytując klasyka (oczywiście nie ma żadnego klasyka, wymyśliłem to sobie teraz): "nie stać mnie na tanie komiksy". :)

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1100 dnia: So, 22 Październik 2022, 11:16:27 »
Włoskie wydanie, znam je. Zdradzieckie. Piękna oprawa i etui, gówniany papier;)
Teraz wznowili w Brazylii. Kapitalnie dopieszczone ale papierek też taki toaletowy...
Natomiast mimo znajomości wieku wydań tego tytułu, nigdy nie widziałem profanacji kredą. I to się chwali:)
« Ostatnia zmiana: So, 22 Październik 2022, 11:27:28 wysłana przez mandioca »

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1101 dnia: So, 22 Październik 2022, 11:19:59 »
Najlepsze będzie dopasowane do Blasta. Papier też. ;D

Offline adamarluk

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1102 dnia: So, 22 Październik 2022, 12:09:00 »

Offline Nephilim

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1103 dnia: So, 22 Październik 2022, 14:01:50 »
O, to, to:


To bym wziął bo żadna z ostatnich rewelacji od Mandioca do mnie nie trafiła i mnie nie powaliła. Do "Potworów" nic nie ma startu w tym roku.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1104 dnia: So, 22 Październik 2022, 14:14:37 »
Ja nie płaczę. Wolę grube, bo wychodzą taniej. :) Dużo lepiej, że Blast był 2 x 400 stron niż 4 x 200 stron. Wtedy byłby pewnie sporo droższy.
Cytując klasyka (oczywiście nie ma żadnego klasyka, wymyśliłem to sobie teraz): "nie stać mnie na tanie komiksy". :)

To prawda, jednak czasami łatwiej dać 4x60 zł w odstępach kilkumiesięcznych niż raz 200 jeśli się chce kupować też inne komiksy ;)

Offline 79ers

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1105 dnia: So, 22 Październik 2022, 18:45:44 »
Elemental wypuszcza Spaghetti Bros w poręcznym formacie i czterech tomach i jest super.
NSC wrzucił na rynek cegłę z Torpedo  i również było super.
Jeżeli Mandioca wyda AS w 10 tomach z panoramą też będzie czad  ;)

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1106 dnia: So, 22 Październik 2022, 19:51:48 »
Jeszcze niczego nie wydajemy;) mordujemy się z Ziemią, Niebem, Krukami; Zerocalcare i Un ocean d'amour.
Reszta to takie słodkie przekomarzania;)

Offline 79ers

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1107 dnia: So, 22 Październik 2022, 20:46:59 »
Tak się mówi  ;)

Offline Komediant

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1108 dnia: So, 22 Październik 2022, 20:55:14 »
Jak dla mnie to amerykańskie wydanie Alacka Sinnera jest jak najbardziej odpowiednie, dość budżetowy, 'książkowy' papier i miękka okładka ze skrzydełkami, dwa tomy w bardzo przystępnej cenie. Ten śnieżnobiały ofset w czarnobiałych komiksach nie zawsze jest na plus, do tego często jest za sztywny i nie pomaga w wygodnym czytaniu, zwłaszcza grubasów. Z tego co czytałem to sprzedaż Sinnera w Stanach była taka sobie i drugi tom miał dość niski nakład, więc furory w Ameryce ten komiks jakoś nie zrobił. Sam za arcydzieło Sinnera nie uważam, rysunkowo faktycznie wybitnie, przepadam za Munozem od zamierzchłyh czasów jego szorta w Batman Black&White, ale scenariusze Sampayo niczym mnie nie zachwyciły. Ale już dla samych rysunków warto.

Z tymi 'dwudziestoma, no może ośmioma' wydaniami 100 naboi to troche Bartku przesadziłeś, hehe, były raptem dwa, z czego tylko to drugie pełne, do tego ze skopanym tłumaczeniem. Ale rozumiem że to podkolorowanie na potrzeby historii:)

Offline 79ers

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1109 dnia: So, 22 Październik 2022, 22:03:26 »