Autor Wątek: Wydawnictwo Lost In Time  (Przeczytany 396886 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline badday

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1425 dnia: Wt, 08 Sierpień 2023, 20:26:08 »
BTW Jakub Syty to chyba nie śpi - takie tempo tłumaczenia :)

Offline Konrad

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1426 dnia: Wt, 08 Sierpień 2023, 20:42:49 »
Pięknie to wygląda,460 stron😯,ciekawe jaka cena będzie za taką cegiełkę.
Ma być do kupienia poniżej 200zł (pewnie będzie minimalny rabat i nie trafi on do szerszej dystrybucji tak jak Łupieżcy Imperiów i Toppi).
Komiks będzie w formacie 203x290 mm, czyli trochę większym niż oryginalnie we Francji (tam mają niestandardowe 182×260 mm).

Offline s-ebola

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1427 dnia: Wt, 08 Sierpień 2023, 21:10:19 »
Poniżej 200zł za 460 stron,było by nieźle.

Offline wojtast

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1428 dnia: Wt, 08 Sierpień 2023, 21:17:50 »
Brawo też za dobór okładki. Biorąc pod uwagę podstawowe okładki z trzech pierwszych tomów ta jest najlepsza.

Offline Nephilim

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1429 dnia: Wt, 08 Sierpień 2023, 22:12:12 »
Genialny komiks z genialnymi rysunkami Toulhoata. Nikt tak od dawna nie oddał nastroju średniowiecza w komiksie. Przy tym tytule jakieś Przysięgi, Hawkmoony i inne Roncevauxy to qui pro quo (parafrazując Moksa z Vabank) ;)

Offline Rodrigues

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1430 dnia: Wt, 08 Sierpień 2023, 22:40:36 »
Wczoraj zastanawiałem się, czy ktoś to u nas wyda... LIT, jak Ty mnie (znowu) zaimponowałeś w tej chwili 8)

Offline Randal63

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1431 dnia: Śr, 09 Sierpień 2023, 02:06:06 »
Wow, ale tempo. :o Dopiero zamówiłem Hombre i Łowców relikwii , a tu już następna pozycja do wzięcia. LiT dajecie czadu aż miło.  :)

Offline Lagroht

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1432 dnia: Śr, 09 Sierpień 2023, 11:52:36 »
LiT jest u mnie na pierwszym Top Wydawniczym!! , ciekawe jakie jeszcze pyszności zaserwują do końca roku, bo mają lepszy jednak pakiet komiksów od SL według mnie 8)

Offline asx76

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1433 dnia: Śr, 09 Sierpień 2023, 12:06:01 »
BTW Jakub Syty to chyba nie śpi - takie tempo tłumaczenia :)

Wyśpi się po śmierci. ;)

Online LukCook

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1434 dnia: So, 12 Sierpień 2023, 11:07:29 »
Limitki Hombre i Indian wyprzedane w sklepie LiT i Gildii.

Offline PabloWu

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1435 dnia: So, 12 Sierpień 2023, 12:42:17 »
Hooka Hey

   Napiszę krótko, to jest bardzo dobry komiks .
Fabuła jest bardzo w porządku, motyw zemsty, według mnie uzasadnionej zemsty jest głównym motorem napędowym historii, wiadomo że przy tak ogranym motywie nie będzie to nic odkrywczego ale i tak komiks czyta się wyśmienicie. Tragizm postaci oraz historie które ich ukształtowały do robienia tego co robią są mocne , ciężko nie trzymać kciuków za głównych bohaterów. Czuć też że autor odrobił pracę domową i zrobił konkretne rozeznanie jeżeli chodzi o historię Dakotów, ciekawie wplótl fakty i obyczaje tego wojowniczego i honorowego plemienia. Jakże to było inne podejście do życia,religii czy natury, może i czasem okrutne ale zawsze pełne szacunku do wszystkiego co żywe i martwe. Finał może i jest trochę naciągany i przewidywalny ale i tak czułem ogromną radochę z takiego obrotu spraw, wręcz byłbym zawiedziony gdyby zakończył się inaczej.

     Na początku szata graficzna wydawała mi się za bardzo kreskówkowa na taką tematykę ale z każdą przekręconą stroną, z każdym kadrem pokazującym dziewicze tereny Ameryki Północnej czułem że to jest to, krajobrazy są tu przepiękne, może to i dziwne ale łapałem się często na podziwianiu nieba w komiksie, no jest po prostu piękne.
   
    Przedstawiony w komiksie świat którego już nie ma jest pełen żalu, złości, rozpaczy, beznadziei, cierpienia i bezsensownych rzezi, traconego honoru, ależ to były okrutne czasy dla rdzennych mieszkańców Ameryki, okrajanych systematycznie ze swoich terenów.

    Kolejna bardzo dobra pozycja że stajni Lost in Time którego siłą jest pokazanie że nawet w beznadziejnych okolicznościach warto walczyć o swoją godność i tożsamość , mocne 8/10.
Hooooka Heyyy!!! Tak trzeba żyć.





Offline Grzmichuj

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1436 dnia: Pn, 14 Sierpień 2023, 12:34:07 »
Cześć! Prośba o poradę. Które z westernów Lost in Time zasługują na uwagę?

Go West, Young Man
Buffalo Runner
Dziki Zachód
Legendy Zachodu. Wyatt Earp, Billy Kid, Siedzący Byk
Hoka Hey!
Indianie!

Szukam czegoś bardziej w klimacie Blueberry'ego niż Undertakera (czyli więcej klasyki niż szalonych przygód w klimacie Dzikiego Zachodu) ale oczywiście najbardziej interesuje mnie każdy dobry komiks. Będę wdzięczny za pomoc.
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Offline Warpath

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1437 dnia: Pt, 18 Sierpień 2023, 19:45:48 »
Cytuj
ZAPOWIEDŹ
"Elecboy #2" to kolejny tytuł, nad którym pracujemy. Drugi (ostatni) tom ukaże się na chwilę przed MFKIG.
Wydanie będzie zawierać tomy #3 i #4 oryginalnej serii.


Offline Konrad

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1438 dnia: Pn, 21 Sierpień 2023, 19:38:53 »
Nowa zapowiedź od LIT to Les Guerres de Lucas. One-shot, 208 stron.
Premiera we Francji w październiku

Cytuj
🔥🔥ZAPOWIEDŹ🔥🔥
Bardzo lubimy "Gwiezdne wojny". Dlatego bardzo nas cieszy, że jeszcze w tym roku wydamy komiks opowiadający o George'u Lucasie oraz powstaniu "Gwiezdnych wojen".🙂







Cytuj
This graphic novel tells the incredible journey of writer-director George Lucas, from his early life to the many struggles he faced to imagine, write, produce and shoot a « space fantasy » called Star Wars. More than an Hollywood biopic, it is a tale about creativity, freedom, perseverance, and yes, even love!
« Ostatnia zmiana: Pn, 21 Sierpień 2023, 19:46:54 wysłana przez Konrad »

Offline Komediant

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1439 dnia: Wt, 22 Sierpień 2023, 22:08:13 »
Cześć! Prośba o poradę. Które z westernów Lost in Time zasługują na uwagę?

Go West, Young Man
Buffalo Runner
Dziki Zachód
Legendy Zachodu. Wyatt Earp, Billy Kid, Siedzący Byk
Hoka Hey!
Indianie!

Szukam czegoś bardziej w klimacie Blueberry'ego niż Undertakera (czyli więcej klasyki niż szalonych przygód w klimacie Dzikiego Zachodu) ale oczywiście najbardziej interesuje mnie każdy dobry komiks. Będę wdzięczny za pomoc.

Bierz śmiało komiksy Tiburce'a Ogera, czyli dwa pierwsze i ostatni. W Go West i Indianach masz szorty rysowane przez czołówkę europejską która gdzieś tam maczała palce przy westernach, pisane z szacunkiem do gatunku. Pod koniec roku wychodzi we Francji kolejna westernowa antologia Ogera, Gunmen of the West.
Bufallo Runner pisany dojrzale i bez efekciarstwa, dość brutalna kronika przypadków kowboja; dla mnie znacznie lepszy od wychwalanego na forum dość płytkiego Do ostatniego. Rysunki Ogera dynamiczne, nieco 'zdeformowane', trochę w stylu Hermanna, podobnie jak u Hermanna jest świetnie narracyjnie.
Dzikiego Zachodu ani Legend Zachodu nie czytałem i niespecjalnie korcą, sprawiają wrażenie generycznych frankofonów, Hoka Hey! - opinie ma raczej letnie, chociaż wcześniej miałem ochote sprawdzić.