Autor Wątek: Wydawnictwo Lost In Time  (Przeczytany 394399 razy)

dinogal i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Komediant

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #960 dnia: Nd, 09 Październik 2022, 23:55:33 »
W moje nie trafiają, mam tylko 2 x Toppi.

U mnie tylko 2 x Oger (Buffallo Runner i Go West). Może tych piratów też sprawdzę.
Toppi po mnie trochę spłynął przy Opowieściach Szeherezady, scenariuszowo nie ruszało; rysunkowo doceniam, chociaż styl widziałem już u tych dla których Toppi był mistrzem, jak Truściński, Simonson czy odrobinę Sienkiewicz. Chociaż może kiedyś sie skuszę na któryś tom.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #961 dnia: Pn, 10 Październik 2022, 18:31:33 »
Tym razem zapowiedź bardzo w stylu LiT, który mi niekoniecznie leży. Wolę Toppiego i Hunting Accident ;)

Cytuj
🔥🔥ZAPOWIEDŹ🔥🔥
Ostatnią październikową nowością będzie komiksowa adaptacja powieści Juliusza Verne'a pt. "Dzieci kapitana Granta". Klasyka literatury przygodowej na język komiksu przepięknie przełożył Alexis Nesme ("Myszka Miki. Horrifikland").🙂
-------------------
👉Dwie okładki: standardowa (czerwona) i limitowa (czarna z lakierowanymi elementami).
👉Przedsprzedaż "Elecboya", "Powrotu pszczołojada" i "Dzieci kapitana Granta" wystartuje 11.10 (wtorek) o 16:00 w naszym sklepie internetowym i Allegro.
-------------------
Podczas morskiej wycieczki lord i lady Glenarvan znajdują wiadomość ukrytą w butelce wyciągniętej z brzucha rekina. Jej autorem jest kapitan Grant, którego statek zatonął na morzu. Sporządzony w trzech językach dokument jest jednak niemal nieczytelny, a miejsce pobytu rozbitków pozostaje tajemnicą. Posiadając zaledwie kilka wskazówek, bohaterowie wyruszają na poszukiwania ocalałych. Towarzyszy im dwójka dzieci kapitana, roztrzepany uczony oraz załoga oddanych marynarzy. Nie wiedzą, że czekają ich niebezpieczne przygody w najdalszych krańcach globu.
Powieść "Dzieci kapitana Granta" po raz pierwszy ukazała się w 1868 roku jako część niesamowitej serii Juliusza Verne’a pod tytułem "Niezwykłe podróże", liczącej pięćdziesiąt cztery tomy. Piękna komiksowa adaptacja, której autorem jest Alexis Nesme, zabiera odbiorców w podróż z Europy do Ameryki Południowej i Australii, i jeszcze dalej, na spotkanie z niezwykłymi ludźmi i stworzeniami w otoczeniu niesamowitych krajobrazów.
-------------------
Podstawowe informacje:
👉Tytuł: Dzieci kapitana Granta. Wydanie zbiorcze
👉Tytuł oryginalny: Les enfants du Capitaine Grant - Integrale
👉Scenariusz: Alexis Nesme
👉Rysunki i kolory: Alexis Nesme
👉Tłumaczenie: Jakub Syty
👉Redakcja: Marcin Grabski
👉Korekta: Agata Bogusławska
👉Skład: Piotr Margol
👉Liczba stron: 152
👉Format: 240 x 320 mm
👉Oprawa: twarda
👉Papier: kredowy
👉Druk: kolor
👉Wydawnictwo: Lost In Time
👉Wydawca oryginalny: Éditions Delcourt
👉Data wydania: 24 października 2022 r.
👉Cena okładkowa: 115 zł
👉ISBN-13: 978-83-67270-20-5
👉ISBN-13 wydania limitowanego: 978-83-67270-21-2
#komiks #alexisnesme #juliuszverne #dziecikapitanagranta #lostintimepl #wydawnictwolostintime #frankofonyzlostintime







Offline Nowicjusz

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #962 dnia: Pn, 10 Październik 2022, 18:55:33 »
Kurcze, szkoda że postacie zwierzęce są, bo tak to fajnie jest narysowane

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #963 dnia: Pn, 10 Październik 2022, 20:07:57 »
Biere :)

Offline rzodkiew

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #964 dnia: Pn, 10 Październik 2022, 20:57:11 »
Ukochana książka mojego dzieciństwa, nie mam wyjścia tylko brać. Dzięki niej nauczyłem się odczytywać współrzędne geograficzne w atlasie. Aż sobie zapodam oryginał dzisiaj!

Offline laf

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #965 dnia: Wt, 11 Październik 2022, 07:43:29 »
Ukochana książka mojego dzieciństwa, nie mam wyjścia tylko brać. Dzięki niej nauczyłem się odczytywać współrzędne geograficzne w atlasie. Aż sobie zapodam oryginał dzisiaj!
A ja właśnie jestem tuż po  :D. Aktualnie tłukę 20 000 mil podmorskiej żeglugi, a później gładko przechodzę do Tajemniczej wyspy  8)

@Nowicjusz, you read my mind! Niestety te zwierzęce postacie również skutecznie mnie odrzucają. Nie można było narysować zwykłych ludzi?!  ::)

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #966 dnia: Pn, 24 Październik 2022, 19:15:23 »
Listopadowe zapowiedzi rozpoczynamy od trzeciego zbioru dzieł Sergia Toppiego, tym razem inspirowanych historią i kulturą Ameryki Południowej.🙂
------------------------
👉Podobnie jak w przypadku poprzednich tomów, "Toppi. Kolekcja #3: Ameryka Południowa" będzie tytułem dostępnym z niższym rabatem.
------------------------
Powszechnie uważany za geniusza komiksu włoski grafik i autor SERGIO TOPPI nasycił opowieści sekwencyjne niewyobrażalnym wcześniej artyzmem. Wywarł wielki wpływ na wielu słynnych twórców w tej branży, inspirując zachwycającym, wyjątkowym stylem.
Twórczość Toppiego obejmuje wiele okresów historycznych oraz kultur i zawiera nawiązania do baśni ludowych z całego świata. Tworzył je, opierając się na gruntownych badaniach źródłowych, i ożywiał iście filmowym rozmachem ilustracji.
Trzeci tom zawiera opowieści osadzone w Ameryce Południowej dawnych wieków, wydane wcześniej w tomach „Chapungo”, „La Legende de Potosi” oraz „Le Trésor de Cibola”.
------------------------
Podstawowe informacje:
👉Tytuł: Toppi. Kolekcja. Tom 3: Ameryka Południowa
👉Tytuł oryginalny: Chapungo/La Legende de Potosi/Le Trésor de Cibola
👉Scenariusz: Sergio Toppi
👉Rysunki: Sergio Toppi
👉Przekład: Marta Duda-Gryc
👉Redakcja i korekta: Izabela Rutkowska
👉Skład: Piotr Margol
👉Liczba stron: 160
👉Format: 240x320 mm
👉Oprawa: twarda
👉Papier: kredowy
👉Druk: cz.-b. / kolor
👉Wydawnictwo: Lost In Time
👉Wydawca oryginalny: Editions Mosquito
👉Data wydania: listopad 2022 r.
👉Cena okładkowa: 105 zł
👉ISBN-13: 978-83-67270-23-6


ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #967 dnia: Pn, 24 Październik 2022, 19:32:58 »
Piękne tempo Toppiego, bogu i partii dzięki, że Taurus albo Ongrys tego kiedyś nie rozgrzebali.

Offline dreamer36

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #968 dnia: Pn, 24 Październik 2022, 21:21:12 »
Ahhhhh.... jest to miód na moją duszę. Generalnie uwielbiam superhero, uwielbiam komiksy senansyjno-kryminalne przełamujące tabu, uwielbiam horrory....

Ale ten Toppi - nie wiem, czy kiedykolwiek tak się czymkolwiek jarałem jak właśnie tą kolekcją. Z resztą ja i tak kupuje już po 4 egzemplarze, bo zaraziłem Toppim parę osób, które szukają czegoś spokojnego, przemyślanego, w ciekawą inspiracją, pięknie narysowanego - i nie są to "komiksiarze" - raczej osoby szukające fajnej lektury do kominka, głownie bym nawet powiedział, że książkowej :)

Tempo jest idealne - akurat miałem ochotę w oczekiwaniu na kolejny tom przerzucić sobie dwa poprzednie - także chyba siądę jeszcze dzisiaj, żeby zaostrzyć sobie apetyt :)

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #969 dnia: Śr, 26 Październik 2022, 16:55:44 »
Piękne wydanie i klimatyczna limitka. Weekend zapowiada się odjazdowo :D





Offline donT

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #970 dnia: Śr, 26 Październik 2022, 16:59:38 »
Dla mnie must-have, wyglada oblednie!
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Sybirak14

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #971 dnia: Śr, 26 Październik 2022, 18:34:32 »
Ja tym razem odpuszczam. Nie przekonują mnie w tym komiksie zwierzęce postacie przypominające te  z bajki W 80 Dni Dookoła Świata

Online pokia

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #972 dnia: Śr, 26 Październik 2022, 22:38:17 »
Ja tym razem odpuszczam. Nie przekonują mnie w tym komiksie zwierzęce postacie przypominające te  z bajki W 80 Dni Dookoła Świata

Jak widać na zdjęciu powyżej, autor na początku szkicował ludzkie postacie, dopiero później nabrały zwierzęcych kształtów. Komiks jest przepięknie ilustrowany, polecam chociażby dla doznań estetycznych.

Offline Konrad

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #973 dnia: Śr, 26 Październik 2022, 22:49:13 »
Lost In Time wyda komiks stworzony przez duet Benoît Sokal (kultowa seria gier Syberia) i François Schuiten (Mroczne Miasta).
Tym tytułem będzie Aquarica. Jest to już zakończony dyptyk, więc LiT wyda pewnie całość w 1 tomie (razem około 150 stron).
https://www.bedetheque.com/serie-57993-BD-Aquarica.html
https://www.editions-ruedesevres.fr/aquarica-t1
https://www.editions-ruedesevres.fr/aquarica-t2

Okładki obu tomów:











A samą zapowiedź odkryłem dzięki temu zdjęciu z targów:


Oraz katalogu wydawnictwa Rue de Sèvres
https://www.editions-ruedesevres.fr/sites/default/files/public/RdS_Fall%202022_190x255_OK_Planches_Web.pdf

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #974 dnia: Cz, 27 Październik 2022, 10:16:40 »
Jedna z najlepszych zapowiedzi tego roku. Jestem psychofanem Sokala. Do tego stopnia, że za miesiąc wychodzi kolekcjonerskie wydanie Syberii 4 na PlayStation i bez zastanowienia wywaliłem na nie chore 8 i pół stówy.
Sokal był mistrzem opowieści i rysunku.
https://www.ultima.pl/ct/playstation-5/gry/przygodowe/syberia-the-world-before-collector-edition-1


Lost in Time ma coraz lepszy katalog.