Autor Wątek: Wydawnictwo Lost In Time  (Przeczytany 396753 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline kubisz

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #315 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 13:17:35 »
No to ja też dołożę swój do głosów społeczeństwa. Pierwsze tomy "Dzikiego Zachodu" i "Posiadłości" kupiłem, bo mocno kibicuję wydawnictwu ("Dziki ląd" też pewnie kiedyś złapię) i mam nadzieję, że sprawa się nie rypnie przed drugimi tomami. Ale ze "Świata Dryftu" i "Drogi miecza" raczej zrezygnuję, przez rozdrobnienie właśnie. Integral wziąłbym chętnie, zwłaszcza ten "samurajski"...

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #316 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 13:33:45 »
Fajnie by bylo jakby wydawnictwo ktore sledzi orzeciez ten watek mocno podzielilo sie swoimi pogladami na ta sprawe.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Lost In Time

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #317 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 13:46:01 »
To po kolei  :)

@PawelC
Tak jak napisał Lyricstof, Droga miecza będzie liczyć 3 tomy.

Do tej pory nie zdecydowaliśmy się na integral z kilku względów. Nadmienię o przywołanym w dyskusji "Dzikim Zachodzie" - gdy kupowaliśmy licencję w wakacje 2020 drugi tom wydania francuskiego był zaplanowany dopiero na czerwiec 2021, więc czekanie (zwłaszcza że to był nasz pierwszy tytuł od tego wydawcy, więc obie strony podchodziły do rozmów z dystansem) nie wchodziło w grę. Podobnie ma się kwestia Drogi miecza - ostrożność przy pierwszym kontakcie jest zupełnie naturalna. Po nawiązaniu współpracy znacznie łatwiej rozmawiać o innych komiksacg. Od początku stawiamy też na wysoką jakość wydania, ale bez konwentów i bezpośredniego kontaktu jesteśmy ograniczeni do promocji w sieci, gdzie jest to trudniejsze do pokazania. Przez to też nie ma tygodnia, żebyśmy nie dostali wiadomości od kogoś, kto dopiero odkrył istnienie naszego wydawnictwa.

Mamy nadzieję że mimo to nie skreślicie naszych serii. Dzięki popularności pojedynczych tomów łatwiej podjąć decyzję o integralu przy kolejnym komiksie.

Tym bardziej, że bierzemy pod uwagę Wasze opinie i na pierwsze półrocze przewidzieliśmy integral (tytułu jeszcze nie zdradzę) ;)  Jeśli spotka się z ciepłym przyjęciem to w naszej ofercie częściej będą się pojawiać integrale.


@Mruk
wydanie integrala nie byłoby tańsze od trzech albumów - koszty to nie tylko kwestia druku, ale także licencji, materiałów graficznych, przekładu, redakcji, składu i logistyki.

@death_bird
Z naszej wiedzy wynika, że nie jest to regułą. Za to na pewno takie podejście wiąże się z ograniczeniem kosztów i co za tym idzie ryzyka.

@Lyricstof
Czarno-biała wersja limitowana też wygląda cudownie, ale najpierw poczekajmy na wyniki naszego wydania :) Choć oczywiście byłaby to perełka w kolekcji :)

A żeby zakończyć optymistycznym akcentem - zarówno Droga miecza, jak i Świat Dryftu dotarły już do naszego magazynu i Gildii, i jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować je rodzimym czytelnikom  ;D

Z naszej strony zamówienia przedpremierowe zostały już wysłane, więc wypatrujcie Waszych paczek i życzymy dobrej lektury!  :)


Zapraszam na stronę wydawnictwa -> www.lostintime.pl
Facebooka -> www.facebook.com/lostintimepl/
Instagrama -> www.instagram.com/wydawnictwolostintime/

Offline rzodkiew

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #318 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 13:55:01 »
Mnie komiks zainteresował, to zamówiłem i całą historię na bank chcę przeczytać, choć jakbym miał marudzić, to wolałbym okładkę na miękko. Ja w ogóle nie wyznaję kultu twardych okładek, choć przy takich tomiszczach jak Kompletne Akta Dredda mają pewnie sens. Ale mam np. zbiorczego Lupusa na miękko i nie czuję, żeby mu czegoś brakowało, nawet wygodnie się to czyta  - bo jest lżejsze.

Offline death_bird

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #319 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 14:16:09 »
Skoro mamy LiT na linii to miałbym jeszcze jedno pytanie: czy Wydawnictwo ma zamiar/planuje w jakiś sposób się "profilować" i iść w jakieś konkretne komiksowe klimaty czy po prostu wyciągać co się da i gdzie się da?
Bo jak na razie pod kątem tematycznym to jest na zasadzie "od Sasa do Lasa" i jestem ciekaw czy tak będzie wyglądała polityka wydawnicza również w przyszłości.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline michał81

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #320 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 14:40:45 »
Skoro mamy LiT na linii to miałbym jeszcze jedno pytanie: czy Wydawnictwo ma zamiar/planuje w jakiś sposób się "profilować" i iść w jakieś konkretne komiksowe klimaty czy po prostu wyciągać co się da i gdzie się da?
Bo jak na razie pod kątem tematycznym to jest na zasadzie "od Sasa do Lasa" i jestem ciekaw czy tak będzie wyglądała polityka wydawnicza również w przyszłości.
Egmont też ma misz masz i jakoś takich zarzutów nikt im nie stawia.

Ja tu widzę coś innego. Wydają to co im się podoba.

Offline Lost In Time

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #321 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 14:45:29 »
@death_bird

Nie zamykamy się na żadną tematykę. Prywatnie sięgamy po różne gatunki i ma to przełożenie na nasze wybory  :) Na razie budujemy katalog i bez przeskoków międzygatunkowych się nie obędzie.
Zapraszam na stronę wydawnictwa -> www.lostintime.pl
Facebooka -> www.facebook.com/lostintimepl/
Instagrama -> www.instagram.com/wydawnictwolostintime/

Offline death_bird

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #322 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 14:52:02 »
Egmont też ma misz masz i jakoś takich zarzutów nikt im nie stawia.

Ale gdzie tutaj widzisz jakiś zarzut? Zwyczajnie pytam się z wrodzonej, zdrożnej ciekawości.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline wolfheart

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #323 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 15:25:58 »
Ja zamówiłem zarówno Dryft jak i Drogę. Kibicuję i na pewno jak kupimy teraz później wydawnictwo weźmie to pod uwagę i będziemy dostawać i świetne komiksy i świetnie wydane.

Offline Dracos

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #324 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 16:18:48 »
Mnie przekonaliście i o ile "Dziki Zachód" kupiłem od razu bo wiedziałem że to seria w toku i dopiero wyszedł jeden tom to z Dryftem czy Drogą Miecza miałem początkowo się wstrzymać z tych samych powodów które tutaj wiele osób powyżej już przytoczyło. Natomiast jeśli wam to pomoże w zbudowaniu zaufania z licencjodawcami i łaskawszym okiem spojrzycie na integrale w przyszłości to nie mam innego wyboru jak dokonać zakupu tych tytułów :)

Offline Pawel.M

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #325 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 18:34:36 »
Egmont też ma misz masz i jakoś takich zarzutów nikt im nie stawia.
Egmont jest na tyle dużym wydawnictwem, że nie musi. No naprawdę, chcesz porównywać wydawcę, który w 2020 wydał trzy komiksy z wydawcą, który wydał pewnie z trzysta? Egmont może mieć kilkanaście profili pod różnych czytelników.

Offline michał81

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #326 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 19:42:07 »
Egmont może mieć kilkanaście profili pod różnych czytelników.
Tak samo jak każdy inny wydawca.

Offline PawelC

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #327 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 19:49:14 »
Ja tylko dorzucę jeszcze kamyczek do dyskusji, o ile oczywiście wolę integrale z powodów wymienionych już wcześniej, to pojedyncze albumy też są ok o ile są w miękkiej okładce. Także proszę również śmiało brać taką opcję przy następnych komiksach, wszystko, tylko nie pojedyncze w HC :).

Zamówiłem do sprawdzenia zarówno Zachód jak i Drogę, ale to naprawdę są u mnie wyjątki od reguły jeśli chodzi o tą formę wydania. Dla mnie największym problemem jest miejsce na nowe rzeczy i te cieniutkie HC to niestety najgorszy format pod tym względem.


Offline Pawel.M

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #328 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 20:41:32 »
Tak samo jak każdy inny wydawca.
Nie, nie każdy, Wydawca, który wydaje trzy komiksy rocznie może mieć najwyżej trzy mizernie obsadzone "profile" (w cudzysłowie, bo jeden komiks, to żaden profil).

Offline Randal63

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #329 dnia: Cz, 11 Luty 2021, 04:34:10 »
A ja się zagapiłem i nie zdążyłem kupić Drogi. Na Gildii aktualny czas oczekiwania 1 tydzień.  :(